*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2016  (Αναγνώστηκε 244457 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #364 στις: Ιούνιος 24, 2016, 06:05:25 μμ »
Ξέρεις πώς σκέφτονται (λανθασμένα κατά την άποψή μου);
Έχω 5 ΠΕ04.01 που πλεονάζουν και μου λείπουν 4 ΠΕ04.02. Αν έρθουν με μετάθεση αυτοί οι 4 ΠΕ04.02 τους άλλους τι θα τους κάνω;
Ψέμα. Το καταλαβαίνω ότι το πιστεύεις, είναι λογικό και ευπεπτο. Αλλά είναι πέρα για πέρα ψέμα. Οι περιοχές όπως η βου θεσνικης φέτος δεν λένε αυτό το ψέμα που λες. Λένε το εξής. Μου περισσεύουν λέμε τώρα π.χ.  33 ΠΕ04.01 αλλά μου λείπουν  πχ. 33  ΠΕ04.04. Οπότε λέω ότι μου λείπουν 10 ΠΕ04.01 και 20 ΠΕ04.04, επειδή θέλω να φέρω και άλλους ΠΕ04.01 στην περιοχή. Γιατί θέλω να τους φέρω? επειδή:
1. Ξέρω ότι υπάρχει κυκλωμα που ελέγχει τους διορισμούς και τις προσλήψεις και δεν θα επιτρέψει ποτέ να πάρω ολσους ΠΕ04.04 χρειάζομαι και μπορει να με αφήσουν ξεκρέμαστο μισό χρόνο στα σχολεία
2. Επειδή ξέρω ότι υπάρχει κύκλωμα που ελέγχει τους διορισμούς και τις προσλήψεις και πρεπει να δημιοργηθούν κενά από εκεί που θα φύγουν οι ΠΕ04.01 για να γίνουν εκεί οι προσλήψεις, στη. Ειδικότητα που επιθυμεί το κύκλωμα
Είναι δύσκολο να το συλλάβει κάποιος αλλά κάποια στιγμή πρέπει να δείτε γύρω σας, στα σχολεία μέσα δεν είστε? μετρήστε, ή επιτέλους δείτε και τις αποδείξεις που κυκλοφορούν
Αλλά μην επαναλαμβάνετε τα ψέμματα επειδή είναι πιο όμορφα από την αλήθεια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:39:52 »

Αποσυνδεδεμένος dreaming

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #365 στις: Ιούνιος 24, 2016, 06:20:49 μμ »
Σήμερα κοινοποιηθηκαν στις Δ/νσεις Εκπαίδευσης από το ΥΠ.Π.Ε.Θ. οι απορριψεις των εκπαιδευτικών που ζητούσαν ένταξη σε ειδικές κατηγορίες μετάθεσης

Αποσυνδεδεμένος antikerk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
  • voutaoooo
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #366 στις: Ιούνιος 24, 2016, 07:01:03 μμ »
Ψέμα. Το καταλαβαίνω ότι το πιστεύεις, είναι λογικό και ευπεπτο. Αλλά είναι πέρα για πέρα ψέμα. Οι περιοχές όπως η βου θεσνικης φέτος δεν λένε αυτό το ψέμα που λες. Λένε το εξής. Μου περισσεύουν λέμε τώρα π.χ.  33 ΠΕ04.01 αλλά μου λείπουν  πχ. 33  ΠΕ04.04. Οπότε λέω ότι μου λείπουν 10 ΠΕ04.01 και 20 ΠΕ04.04, επειδή θέλω να φέρω και άλλους ΠΕ04.01 στην περιοχή. Γιατί θέλω να τους φέρω? επειδή:
1. Ξέρω ότι υπάρχει κυκλωμα που ελέγχει τους διορισμούς και τις προσλήψεις και δεν θα επιτρέψει ποτέ να πάρω ολσους ΠΕ04.04 χρειάζομαι και μπορει να με αφήσουν ξεκρέμαστο μισό χρόνο στα σχολεία
2. Επειδή ξέρω ότι υπάρχει κύκλωμα που ελέγχει τους διορισμούς και τις προσλήψεις και πρεπει να δημιοργηθούν κενά από εκεί που θα φύγουν οι ΠΕ04.01 για να γίνουν εκεί οι προσλήψεις, στη. Ειδικότητα που επιθυμεί το κύκλωμα
Είναι δύσκολο να το συλλάβει κάποιος αλλά κάποια στιγμή πρέπει να δείτε γύρω σας, στα σχολεία μέσα δεν είστε? μετρήστε, ή επιτέλους δείτε και τις αποδείξεις που κυκλοφορούν
Αλλά μην επαναλαμβάνετε τα ψέμματα επειδή είναι πιο όμορφα από την αλήθεια
Α.Υπάρχουν  βιολόγοι που δεν είναι στα σπίτια τους ; πέρσι α Θεσσαλονίκης με 38 μορια μπήκε βιολόγος .
Β. Από πότε οι φυσικοί είναι κλάδος με βύσμα ; μάλλον από τότε που βγήκε η φυσική γενικής από το λύκειο και πήρε τη θέση της ένα δίωρο βιολογίας ...

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΠΕ0401

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #367 στις: Ιούνιος 24, 2016, 07:19:43 μμ »
Α.Υπάρχουν  βιολόγοι που δεν είναι στα σπίτια τους ; πέρσι α Θεσσαλονίκης με 38 μορια μπήκε βιολόγος .
Β. Από πότε οι φυσικοί είναι κλάδος με βύσμα ; μάλλον από τότε που βγήκε η φυσική γενικής από το λύκειο και πήρε τη θέση της ένα δίωρο βιολογίας ...


A. Εννοείς διορισμένοι Βιολόγοι. Υπάρχουν πολυ λίγοι. για αυτό μπορεσαν να πανε σπίτια τους. Δεν τους κάναν τη χάρη όπως το ζητάς
Β. Από τότε που διόριζαν 300 με πλεόνασμα 2000 και από τότε που αυξήθηκε η Φυσική στην Α Γυμνασίου για να αντισταθμιστεί η μείωση στη Γ λυκείου που είναι λιγότερα τμήματα όμως
Τώρα κάποιες διευκρίνήσεις για το βύσμα. Την έννοια του βύσματος την αντιλαμβάνομαι σαν κάτι προσωπικό και για αυτό δεν την χρησιμοποιώ (πια). Δεν αφορά κλάδους ειδικότητες σύνολα. Αλλά άτομα. Για αυτό και τα βύσματα είναι υπεράνω ειδικότητας. Έχουν όλες. Αρα σε καμιά περίπτωση δεν είναι βύσματα οι φυσικοί οι βιολόγοι οι γυμναστες κλπ.
Υπάρχει όμως μια παράδοση/προκατάληψη που καπηλεύονται συγκεκριμένα άτομα σε συγκεκριμένες περιοχές. Για αυτό άλλωστε:
1. Δεν κάνουν κακό όλες οι περιοχές
2. Όλοι αρνούνται την δημοσιοποίηση στοιχείων για να αποδειχτεί το οτιδήποτε.
Εσείς για παράδειγμα εδώ θέλετε να μάθετε τι κενά υπάρχουν προς την περιοχή που ενδιαφέρεστε για να μετρήσετε τις πιθανότητες. Ταυτόγχρονα η πλειοψηφεία (ακόμα και από εσάς) δεν θέλει να βγουν όλα. Επειδή καταλαβαίνετε ότι υπάρχουν πράγματα που δεν σας συμφέρει να μαθευτούν. Θεωρώ κακώς έχετε αυτή τη στάση. Δεν είστε συνένοχοι. Δεν χρειάζεται ούτε να απολογηθείτε για τα λαμόγια ούτε να φορτωθείτε το κρίμα τους. Δωστε τους στη φόρα και άστε τους να πάνε στην ευχή. Μη τους σιγοντάρετε όμως και μην επαναλαμβάνετε τα ψέμματα που σας λένε. Θα σας πάρουν μαζί τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2016, 08:20:57 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:39:52 »

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #369 στις: Ιούνιος 24, 2016, 10:23:04 μμ »
28 και 29/6 οι μεταθέσεις Δευτεροβάθμιας.

http://nekordis64.blogspot.gr/

Αποσυνδεδεμένος steliou15

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #370 στις: Ιούνιος 24, 2016, 10:54:06 μμ »
Υπάρχουν στοιχεία από άλλα ΠΥΣΔΕ;
Δεν υπάρχουν ... Γιατί τόση μυστικότητα φέτος, είναι λογικό ;
Ελάχιστα ΠΥΣΔΕ έχουν ανακοινώσει ...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #371 στις: Ιούνιος 25, 2016, 10:26:34 πμ »
Καρδίτσα

https://www.alfavita.gr/arthron/analytikos-pinakas-gia-kena-kai-pleonasmata-gia-metatheseis-sto-pysde-karditsas

Αναφέρει επίσης τον τρόπο που βγήκαν.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #372 στις: Ιούνιος 25, 2016, 12:55:43 μμ »
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2016, 01:05:18 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος margavare

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #373 στις: Ιούνιος 26, 2016, 09:22:56 πμ »
Όλοι υπεράριθμοι είμαστε. Τα κενά υπολογίστηκαν με αύξηση ωραρίου κατά 2 ώρες.

"Πρέπει να σημειωθεί ότι η κατάσταση αυτή διαμορφώθηκε αφενός από το γεγονός πως οι υπολογισμοί έγιναν με βάση την αύξηση κατά δυο ώρες του ωραρίου και αφετέρου από την απλή διαίρεση των υπολογισμένων συνολικών ωρών διδασκαλίας ανά ειδικότητα με το 20 (υποτιθέμενος μ.ο. διδασκαλίας ανα καθηγητή) ταυτόχρονα με αυτόν τον μπακαλίστικο τρόπο υπολογισμού πρέπει να σημειωθεί ότι:"

Διαβάστε περισσότερα: ΚΕΝΑ-ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ 2016: ΠΥΣΔΕ ΗΜΑΘΙΑΣ (ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ) - iPaideia.gr
http://www.ipaideia.gr/kena-pleonasmata-2016-pisde-imathias-sinexis-enimerosi.htm
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2016, 09:27:15 πμ από margavare »

Αποσυνδεδεμένος antikerk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
  • voutaoooo
    • Προφίλ
Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #374 στις: Ιούνιος 26, 2016, 10:04:26 πμ »
Όσο πάει και χειρότερο γίνεται ...λεω να μη βγάζετε άλλους πινακες παιδιά,  τη μοίρα μας την ξέρουμε ...είναι που προεκλογικά είπε θα διόριζε κιόλας ( στο χωριό μου απαντάμε  "ΑχΑ"!)

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΠΕ0401

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #375 στις: Ιούνιος 26, 2016, 10:04:33 πμ »
Όλοι υπεράριθμοι είμαστε. Τα κενά υπολογίστηκαν με αύξηση ωραρίου κατά 2 ώρες.

"Πρέπει να σημειωθεί ότι η κατάσταση αυτή διαμορφώθηκε αφενός από το γεγονός πως οι υπολογισμοί έγιναν με βάση την αύξηση κατά δυο ώρες του ωραρίου και αφετέρου από την απλή διαίρεση των υπολογισμένων συνολικών ωρών διδασκαλίας ανά ειδικότητα με το 20 (υποτιθέμενος μ.ο. διδασκαλίας ανα καθηγητή) ταυτόχρονα με αυτόν τον μπακαλίστικο τρόπο υπολογισμού πρέπει να σημειωθεί ότι:"

Διαβάστε περισσότερα: ΚΕΝΑ-ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ 2016: ΠΥΣΔΕ ΗΜΑΘΙΑΣ (ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ) - iPaideia.gr
http://www.ipaideia.gr/kena-pleonasmata-2016-pisde-imathias-sinexis-enimerosi.htm

Νομίζω ότι είναι παλιό δημοσίευμα αυτό.

Αποσυνδεδεμένος margavare

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #376 στις: Ιούνιος 26, 2016, 10:13:27 πμ »
Νομίζω ότι είναι παλιό δημοσίευμα αυτό.

Ημερομηνία δημοσίευσης 25/06/2016 11:47
Πράγματι μπορεί να είναι παλιό γιατί η πηγή που έχει είναι ανενεργή.

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2016
« Απάντηση #377 στις: Ιούνιος 26, 2016, 10:24:52 πμ »
Ο Μ.Ο ανα καθηγητή δεν είναι 20 ώρες με δεδομένο ότι πλέον υπάρχουν ελάχιστοι με ωράριο 23 ώρες (λόγω αδιοριστίας) κι επιπλέον υπάρχει υπερ-αντιπροσώπευση εκπαιδευτικών με ωράριο 18 ώρες καθώς οι περισσότεροι είναι "παλιοί". Κανονικά έπρεπε ο υπολογισμός να γίνει με βάση τις 19 ώρες και σε κάποια ΠΥΣΔΕ ειδικά στις πόλεις ακόμη και με 18,5.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2016, 10:28:36 πμ από Κοράκι »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158536
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 29
Επισκέπτες: 453
Σύνολο: 482

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.