*

Αποστολέας Θέμα: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .  (Αναγνώστηκε 114730 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #266 στις: Αύγουστος 29, 2015, 02:13:33 πμ »
δεν το καταλαβαίνω γιατι υπηρετησα εκει παρα τη θεληση μου με κινδυνο διαγραφης και τα δα όλα με τις ελλειψεις στο μερος εκεινο...υπεφερα συναδελφε και χαρηκα όταν ειδα ότι μπορει να μετρησοει διπλη μοριοδοτηση...γιατι να μη μετρησει;το ιδιο περναγα στον τοπο μου το ιδιο στο δυσπροσιτο;;

ΓΙΑΤΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΕΒΛΕΠΕ ΔΙΠΛΑ ΜΟΡΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ 2009.
ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΗ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ. ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?

Γιατί να μην δόσουν και 100 Μόρια Αναδρομικά σε αυτούς που δούλευαν 29 Απριλίου του 2012?


Και εκτός απο τοπο - δυσπροσιτο, υπάρχουν και σχολεία στην μέση του πουθενά, μακριά απο τον "τόπο μας".

Ή νομίζεις ότι ανοίγαμε την πόρτα και πηγαίναμε σχολείο οι περισσότεροι??????????
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2015, 02:16:12 πμ από mpi »
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:22 »

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #267 στις: Αύγουστος 29, 2015, 02:15:12 πμ »
2.αυτη την εντυπωση αφηνεις αποκαλωντας εμας που η μονη μας επιλογή ηταν να τσαλακωθούμε
3αυτο δειχνεις όταν περιγραφεις τις αντιληψεις τις επιλογες και τη σταση σου στην ολη κατασταση που ζουμε

Το τι βγάζω προς τα έξω το γνωρίζω πολύ καλά. Αυτό που δεν μπορώ να γνωρίζω είναι τι βλέπουν τα μάτια σου, ή ενδεχομένως τι ισχυρίζονται ότι βλέπουν.

4 Στην πατριδα μου εχω ένα σπιτι στο οποιο εμεινε συγγενης μου ο οποιος δεν πληρωνε νοικι αλλα μονο λογαριασμούς οσο ελειπα
5 η θερμανση μου βγηκε τον πρωτο μηνα 200 ευρω στο καλοριφέρ κι επειδή επαθα εγκεφαλικο με αυτή την τιμη αναβα αιρκοντίσιον από κει και μετα και μου ρχοταν φθηνοτερα.Στο σπιτι μου εκαιγα καλοριφέρ και μου πηγαινε 700 το χρονο περιπου

Εκεί που μένω δεν καίμε πετρέλαιο. Τη βγάζουμε με ηλετρικά σώματα, και ξεπέρασα το 1000 σε ρεύμα φέτος. Φαντάσου να είχα και δεύτερη θέρμανση σε άλλη περιοχή.

Στο σπίτι μένουν πλέον κι άλλοι συγγενείς μου, οπότε δεν μπορώ να το ξενοικιάσω, ούτε υπάρχει η δυνατότητα να βάζω άλλους να πληρώνουν οτιδήποτε.

Με απλά λόγια, είναι προτιμότερο να είσαι -500 αντί να είσαι -800 επειδή θα έχεις έξτρα έξοδα. Δουλειά άλλη δεν υπάρχει. Δεν είναι αμαρτία να τα βάζεις κάτω και να βλέπεις αν περισσεύει κάτι για να στείλεις στην πατρίδα, και κατά πόσο αυτό το κάτι θα καλύπτει τα έξοδα στην πατρίδα.


6 είμαι πε60 με μεγαλη βαθμολογια στον ΑΣΕΠ και πολύ ψηλα στον πινακα-τοχω ξαναπει αλλα τη  χρονια 13-14 το υπουργειο επελεξε να ανοιξει τα κλειστα στην πρωτη φαση και βρεθηκα εκτος σπιτιου μου- επισης ειχα ατομα πανω από μενα μουφα...δηλ που με κλειστους πίνακες διατηρουσαν τη σειρα τους τοσα χρονια και ειχαν το δικαίωμα καλυτερης τοποθέτησης μεταξυ αλλων προνομιων από μουφα θεσεις στον πινακα...!αυτά συναδελφε...
θΑ ΔΟΥΛΕΥΑ οποιος και να βαζε το κουτακι γιατι εγω προσωπικα βρίσκομαι στις πρωτες 500 θεσεις του πινακα και παιρνουν περιπου 1800 από τον ιδιο πινακα! ;)
Α! ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ότι με τη διπλασια μοριοδοτηση είμαι πολύ πιο πανω στους πρωτους 200-αν ισχυσει τελικα

Δεν διατηρούσαν τη σειρά τους απλώς και μόνο επειδή ήταν κλειστοί οι πίνακες, αλλά επειδή δεν γίνεται ΑΣΕΠ. Κατάλαβέ το επιτέλους.

Στο ερώτημά μου, αν υποστηρίζεις την κατάσταση που περιέγραψα για τον πίνακα μηδενικής (εσύ δεν είσαι στον μηδενικής αφού έδωσες ΑΣΕΠ), δεν απάντησες.

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #268 στις: Αύγουστος 29, 2015, 02:15:36 πμ »
Και τώρα να ισχύσει Θα καταρριφθεί αναδρομικά .Και θα πέσουν κορμιά γι αυτό.Δε θα τους αφήσουμε να μας πάρουν μαζί τους στο βυθό.Ούτε που τους περνά από το μυαλό ότι μόνο οι ΚΛΕΙΣΤΟΙ πίνακες είναι όπλο στα χέρια μας ώστε κάποτε να γίνει ΑΣΕΠ.Όσο για τους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ,αυτοί ειναι πια ούτε να συζητας.Αντί να διεκδικήσουν άμεσο διορισμό,ζητούν μόνιμη αναπλήρωση και ας καουμε όλοι .Ντροπή!

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #269 στις: Αύγουστος 29, 2015, 02:16:43 πμ »
AΑ ! Ξέχασα ,ή " συνάδελφός " νηπιαγωγός δημητρα ζει σε νομο που την έπαιρναν από τις πρωτες(το ότι υπάρχει από αυτό και μόνο αδικία ανάλογα με την περιοχή που ζει κανείς ούτε που τη νοιάζει)και έκανε το 2013 την περίεργη ενέργεια να βάλει κουτακι.Αποτέλεσμα?Πήρε κατά τύχη δίπλα μόρια για εκείνη τη χρονιά και τώρα βρίζει τους άλλους που ούτε την τύχη να ζουν σε "καλό" νομο έχουν,ούτε πήγαν δυσπρόσιτο.Ευτυχώς όμως που ή μεγάλη πλειοψηφία των νηπιαγωγών συναδέλφων της αυτο δε θα το επιτρέψουν ,όπως και οι επιτυχοντες του ΑΣΕΠ και όλοι μας.

Αυτό συναδελφε που λες ...είναι μεγαλη αληθεια...είμαι τυχερη (προς το παρον) σε αυτό
Όμως ότι κατά τυχη πηγα εκτος νομου ηταν η αιτια που καταλαβα τι περνανε όλα τα παιδια που γυρναναε από δω κι από κει ..
και αυτό θα το στηρίζω με ολες μου τις δυναμεις!!!Ναι εχεις δικιο ...όμως αυτος είναι και ο λογος που οι συνάδελφοι από κλειστους νομους επιλεγουν δυσπρόσιτα...κι όχι να κάθονται σπιτι τους...σκεψου το αυτό!!!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:22 »

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #270 στις: Αύγουστος 29, 2015, 02:22:09 πμ »
AΑ ! Ξέχασα ,ή " συνάδελφός " νηπιαγωγός δημητρα ζει σε νομο που την έπαιρναν από τις πρωτες(το ότι υπάρχει από αυτό και μόνο αδικία ανάλογα με την περιοχή που ζει κανείς ούτε που τη νοιάζει)και έκανε το 2013 την περίεργη ενέργεια να βάλει κουτακι.Αποτέλεσμα?Πήρε κατά τύχη δίπλα μόρια για εκείνη τη χρονιά και τώρα βρίζει τους άλλους που ούτε την τύχη να ζουν σε "καλό" νομο έχουν,ούτε πήγαν δυσπρόσιτο.Ευτυχώς όμως που ή μεγάλη πλειοψηφία των νηπιαγωγών συναδέλφων της αυτο δε θα το επιτρέψουν ,όπως και οι επιτυχοντες του ΑΣΕΠ και όλοι μας.

 ;D

Και κατι άλλο αυτοι που δεν την παλευουν στα δυσπρόσιτα είναι η μεγαλύτερης ηλικιας συνάδελφοι ως επι το πλειστον που αφηνουν υποχρεώσεις πισω ,στη δικη σας ηλικια και χωρις υποχρεώσεις και δεσμεύσεις είναι απειρως καλυτερα τα πραγματα!

Τώρα ξέρεις και την ηλικία μας;  :o
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2015, 02:31:57 πμ από Sotirios »

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #271 στις: Αύγουστος 29, 2015, 02:24:24 πμ »
 Dimitra
Ακόμα περιμένω απάντηση για τα δύο ερωτήματα που σου έκανα πριν ώρα!Και ένα τριτο":Διαβάσες τι έγραψα? Δουλεύω 5 χρόνια,τον ένα 500 χλμ μακριά ,τον άλλο 200 χλμ μακριά ,τους άλλους τρεις στο νομο μου 1 1/2 ώρα με συγκοινωνια.Το αντίτιμο ? Πεφτω  1300 θεσεις τουλάχιστο.
Έχεις κάτι να πεις? Ωραίο και δίκαιο το άνοιγμα χωρις ΑΣΕΠ ε?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2015, 02:27:13 πμ από MIKE_1924 »

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #272 στις: Αύγουστος 29, 2015, 02:28:58 πμ »
Ακόμα περιμένω απάντηση για τα δύο ερωτήματα που σου έκανα πριν ώρα?Και ένα τριτο":Διαβάσεις τι έγραψα? Δουλεύω 5 χρόνια,τον ένα 500 χλμ μακριά ,τον άλλο 200 χλμ μακριά ,τους άλλους τρεις στο νομο μου 1 1/2 ώρα με συγκοινωνια.Το αντίτιμο ? Πεφτω  1300 θεσεις τουλάχιστο?Έχεις κάτι να πεις? Ωραίο και δίκαιο το άνοιγμα χωρις ΑΣΕΠ ε?


Απάντησε πριν σε εμένα. Είπε: "Εμένα με ευνοεί η παρανομία και έτσι είναι όλα καλά"

Τα περί Ηλικίας , Πετρελαίου , "Καταλαβαίνω τα Παιδάκια" κτλ. είναι κλασσική περίπτωση ΥΠΟΚΡΙΣΙΑΣ.
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #273 στις: Αύγουστος 29, 2015, 09:23:42 πμ »
Αντε σου δινω και επιλογες γιατι δεν εχεις δωσει ΑΣΕΠ και απαντηση 2 ημερες δεν εχω παρει!

Γιατι κλειδωσαν οι πινακες?

Α: Για να μην γινουν διορισμοι
Β: Για να παραμεινει το συστημα φεουδαρχικο και να πηγαινουν αναπληρωτες αυτοι που κλειδωθηκαν ψηλα οπως ο Σωτηριος και ο ΜΙκε
Γ: Τιποτα απο τα παραπανω ηταν αυθαιρετο
Δ: Για να γινει ΑΣΕΠ και να ανοιξουν με το νομο της Διαμαντω
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #274 στις: Αύγουστος 29, 2015, 09:50:43 πμ »
Dimitra
Ακόμα περιμένω απάντηση για τα δύο ερωτήματα που σου έκανα πριν ώρα!Και ένα τριτο":Διαβάσες τι έγραψα? Δουλεύω 5 χρόνια,τον ένα 500 χλμ μακριά ,τον άλλο 200 χλμ μακριά ,τους άλλους τρεις στο νομο μου 1 1/2 ώρα με συγκοινωνια.Το αντίτιμο ? Πεφτω  1300 θεσεις τουλάχιστο.
Έχεις κάτι να πεις? Ωραίο και δίκαιο το άνοιγμα χωρις ΑΣΕΠ ε?

Μάλλον δε πήγες αρκετά μακριά.

MIKE και Sotirios θα πρέπει να ντρέπεστε που εκμεταλλευόσασταν τους συναδέλφους σας ΠΕ70 για 5 συναπτά έτη. Μπορείτε ακόμα και τώρα να ζητήσετε συγγνώμη.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2015, 09:52:25 πμ από physikos.50 »

Αποσυνδεδεμένος hlektrologos pe1703

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #275 στις: Αύγουστος 29, 2015, 10:19:40 πμ »
Καλησπέρα,

ήδη κατατέθηκαν νέα αίτηση ακύρωσης και νέα αίτηση αναστολής κατά της δημοσιευθείσας σε ΦΕΚ Πρόσκλησης υποψήφιων εκπαιδευτικών για ένταξη σε πίνακα αναπληρωτών.

Επειδή πρόκειται για άλλο Τμήμα με άλλους δικαστές, θα πρέπει να επαναλάβουμε την όλη διαδικασία και τις επαφές από την αρχή. Η αρχή έγινε από σήμερα.

Με εκτίμηση,

ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ
ΦΩΤΗΣ Ι. ΧΑΤΖΗΦΩΤΗΣ


τι είναι τώρα αυτό; πείτε και σε εμάς να καταλάβουμε γιατί έχουμε χάσει επεισόδια.ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #276 στις: Αύγουστος 29, 2015, 11:10:22 πμ »
Αυτή είναι η κανονική αίτηση αναστολής δηλαδή με βάση το στε ότι πρέπει να προηγούνται στις προσλήψεις οι έχοντες ΑΣΕΠ
Η προηγούμενη Προσφυγη ήταν απλώς γιατί δεν είχε εκδοθεί με ΦΕΚ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος brecht

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #277 στις: Αύγουστος 29, 2015, 11:44:36 πμ »
Με τη δικομανια  και "νομολαγνεια" σας θα καταφέρετε  να είστε οι βασικοι υπευθυνοι που τα σχολεια θα ξεκινησουν χωρις αναπληρωτές. Δώσατε εναν ασεπ και νομίζετε ότι πρέπει να στέκονται ολοι οι υπόλοιποι προσοχη μπροστά σας.

Αποσυνδεδεμένος salamaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #278 στις: Αύγουστος 29, 2015, 12:03:45 μμ »
Εγώ το ξαναείπα, μία επετηρίδα.....Ας βάλουν τους έχοντες ΑΣΕΠ πρώτους και ύστερα  ή με την προυπηρεσία εως του 2010 ή όλη την προυπηρεσία ή απλώς με ημερομηνία πτυχίου και προυπηρεσία

δηλαδή

1 ΑΣΕΠ     μόρια προυπ. 111
2 ΑΣΕΠ     μόρια προυπ.   78
3 ημερομηνία πτυχίου  2006   μόρια προυπ.  200,50
4 ημερομηνία πτυχίου  2006   μόρια προυπ.    11,78
5 ημερομηνία πτυχίου  2007   μόρια προυπ.    44,00
κτλ.

Και τα διπλά ας τα ξεχάσουν αλλά κι αν τα αφήσουν θα παίζουν ρόλο μόνο μέσα στην ημερομηνία πτυχίου
Ότι αναδρομικό έχει γίνει το βρίσκω ΑΚΥΡΟ!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2015, 12:07:44 μμ από salamaki »

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #279 στις: Αύγουστος 29, 2015, 12:43:24 μμ »


Επειδή πρόκειται για άλλο Τμήμα με άλλους δικαστές, θα πρέπει να επαναλάβουμε την όλη διαδικασία και τις επαφές από την αρχή. Η αρχή έγινε από σήμερα.

Εδω ειναι ζουμι! Οτι για φετος δεν γινετε τιποτα! 

Με εκτίμηση,

ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ
ΦΩΤΗΣ Ι. ΧΑΤΖΗΦΩΤΗΣ


τι είναι τώρα αυτό; πείτε και σε εμάς να καταλάβουμε γιατί έχουμε χάσει επεισόδια.ευχαριστώ
[/quote]
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159425
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 262
Σύνολο: 275

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.