*

Αποστολέας Θέμα: Α' Φάση Φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 136516 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #532 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 10:41:47 μμ »
(Κι αν είναι κάποιος τρίτεκνος, που ήταν επιτυχών σε ΑΣΕΠ, του βγάζω το καπέλο και λέω ότι στους κανόνες υπάρχουν πάντα εξαιρέσεις!).
Ναι δυο φορές επιτυχία και στην δεκάδα απο κατω, μεταπτυχιακό και... Μην τα αραδιάζουμε δεν εχει νόημα. Σε όλες τις κατηγορίες υπάρχουν εξαιρέσεις. Μονο προϋπόθεση ΑΣΕΠ θα έλυνε το πρόβλημα, για το οποίο συμμετέχω σε πάνω απο δυο προσφυγές.
Άσχετο: εάν τελικά ψηφιστεί το νομοσχέδιο Μπαλτά, θα υπολογίζονται μονο τα απομακρυσμένα 11-12 και μονο για μόνιμο διορισμό ή και στους πίνακες αναπληρωτων απο το 2015-2016;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:32:15 »

Αποσυνδεδεμένος mirto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #533 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 10:46:20 μμ »
Παλια μπορει να σου εβαζαν απο την αρχη το μειωμενο ωραριο για να μην αφησεις ωρες και δημιουργηθει αναστατωση στη μεση της χρονιας.. Τωρα πια πιστευω θα παρεις 23 ωρες και απο τον Ιανουαριο θα στις φορτωσουν σαν υπερωριες γιατι ποιος θα μπαινει στην ταξη για το διωρο που θα περισσεψει;; Απλως τονισε το απο την αρχη εσυ οτι θα εχεις μειωση μετα τα Χριστουγεννα να το εχουν υποψιν για να σε αφησουν στην ησυχια σου αν τωρα συζητηθουν υπερωριες επειδη θα λειπουν καθηγητες..
ευχαριστώ για την απάντηση. απλά έχω αμφιβολία για το αν θα πληρωθούν οι υπερωρίες μας.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #534 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 02:49:03 πμ »
ευχαριστώ για την απάντηση. απλά έχω αμφιβολία για το αν θα πληρωθούν οι υπερωρίες μας.
Απο οσο εχω δει συνηθως πληρωνονται.. Η ιστορια με τις υπερωριες ειναι πικρη.. Εχω μαλωσει δυο συνεχομενες χρονιες για αυτο το θεμα. Τη μια φορα μου εκανε φοβερο καυγα συναδελφος και πολεμο ολη τη χρονια γιατι ειπα οτι δεν θελω να παρω υπερωρια. Τη δευτερη χρονια χωρις να το θελω κοντεψα να μαλωσω με το διευθυντη. Κι ολα αυτα γιατι οι διευθυντες λενε οτι αν δεν τα βρειτε μεταξυ σας για το ποιος θα παρει την υπερωρια θα θεσω το θεμα στο πυσδε και θα σας ανατεθει υποχρεωτικα. Οι μονιμοι κανουν καυγα γιατι ξερουν οτι η υπερωρια θα ανατεθει οπωσδηποτε και μαλιστα το πυσδε και οι συμβουλοι συνηθως τις δινουν σε αυτους που εχουν μειωμενο ωραριο και οχι σε αυτον που εχει 23 ωρες. Οπως και να εχει τελικα την υπερωρια καποιος την κανει θελει-δε θελει. Αυτα απο την εμπειρια μου στα διαφορα σχολεια...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2015, 02:54:17 πμ από moustard »

Αποσυνδεδεμένος marcella

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Cogito ergo sum...
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #535 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 07:10:20 πμ »
Συγγνώμη αλλά για μια ακόμη φορά μπαίνω στο θέμα να διαβάσω κάτι νέο, κάποια εξέλιξη για τις αναπληρώσεις  και πάλι βλέπω την ίδια ιστορία με τους τρίτεκνους και τους πολύτεκνους. Παρακαλώ αν θέλετε ανοίξτε άλλο θέμα, με τίτλο Τρίτεκνοι και γράψτε ότι θέλετε εκεί. Καλημέρα!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159732
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 376
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 289
Σύνολο: 301

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.