*

Αποστολέας Θέμα: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων  (Αναγνώστηκε 6754 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος old_one

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« στις: Νοέμβριος 21, 2015, 07:16:18 μμ »
Συνάδελφοι θέλω μια διευκρίνιση. Προσεληφθη στη γ Κυκλάδων . Απο το site φαίνεται ότι απλά συμπληρώνω δυο φόρμες και τη Δευτέρα που θα βγουν τα κενά στελνω τις προτιμήσεις τοποθέτησης. Δε θα πρέπει να παρουσιαστώ στη διευθυνση στη Σύρο για ανάληψη υπηρεσίας; Γιατί αυτό αναφέρει η εγκύκλιος όμως η διευθυνση αφήνει να εννοηθεί ότι ολα γίνονται ηλεκτρονικά . κάποιος που εχει προσληφθεί φέτος στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων θα ήθελα να μου το διευκρινήσει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:00:45 »

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 07:32:44 μμ »
όχι. Ακριβώς σε διευκολύνει για να μην κατέβεις...απλώς περιμένεις Τρίτη απομεσήμερο να βγει η οριστική τοποθέτηση για να πάς στο σχολείο τοποθέτησής σου

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 07:34:41 μμ »
Συνάδελφοι θέλω μια διευκρίνιση. Προσεληφθη στη γ Κυκλάδων . Απο το site φαίνεται ότι απλά συμπληρώνω δυο φόρμες και τη Δευτέρα που θα βγουν τα κενά στελνω τις προτιμήσεις τοποθέτησης. Δε θα πρέπει να παρουσιαστώ στη διευθυνση στη Σύρο για ανάληψη υπηρεσίας; Γιατί αυτό αναφέρει η εγκύκλιος όμως η διευθυνση αφήνει να εννοηθεί ότι ολα γίνονται ηλεκτρονικά . κάποιος που εχει προσληφθεί φέτος στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων θα ήθελα να μου το διευκρινήσει

Ποιος προσελήφθη;

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 09:03:09 μμ »
Συνάδελφοι θέλω μια διευκρίνιση. Προσεληφθη στη γ Κυκλάδων . Απο το site φαίνεται ότι απλά συμπληρώνω δυο φόρμες και τη Δευτέρα που θα βγουν τα κενά στελνω τις προτιμήσεις τοποθέτησης. Δε θα πρέπει να παρουσιαστώ στη διευθυνση στη Σύρο για ανάληψη υπηρεσίας; Γιατί αυτό αναφέρει η εγκύκλιος όμως η διευθυνση αφήνει να εννοηθεί ότι ολα γίνονται ηλεκτρονικά . κάποιος που εχει προσληφθεί φέτος στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων θα ήθελα να μου το διευκρινήσει
Ποιος προσελήφθη;

Φάγαμεν το ν.....!!!

http://www.lexigram.gr/lex/newg/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%B5%CE%BB%CE%AE%CF%86%CE%B8%CE%B7%CE%BD#Hist2

ενεστώτας          προσλαμβάνομαι
αόριστος         προσελήφθην (λόγ.) / προσλήφθηκα (μόνο με λόγ. χαρ.)
αόριστος παθ. φωνής   προσελήφθην (λόγ.)/προσλήφθηκα (μόνο με λόγ. χαρ.)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:00:45 »

Αποσυνδεδεμένος old_one

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 09:41:15 μμ »
Ποιος προσελήφθη;


Φάγαμεν το ν.....!!!

http://www.lexigram.gr/lex/newg/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%B5%CE%BB%CE%AE%CF%86%CE%B8%CE%B7%CE%BD#Hist2

ενεστώτας          προσλαμβάνομαι
αόριστος         προσελήφθην (λόγ.) / προσλήφθηκα (μόνο με λόγ. χαρ.)
αόριστος παθ. φωνής   προσελήφθην (λόγ.)/προσλήφθηκα (μόνο με λόγ. χαρ.)

Θα σου απαντήσω μόνο αν μου πεις ποια IRQ και DMA να δηλώσω manually σε μια κάρτα ήχου sound blaster 16 για ενα παλιό υπολογιστή που τρέχει windows 98 😏

Πληροφορικής είμαι φιλαράκι

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 10:04:06 μμ »
Θα σου απαντήσω μόνο αν μου πεις ποια IRQ και DMA να δηλώσω manually σε μια κάρτα ήχου sound blaster 16 για ενα παλιό υπολογιστή που τρέχει windows 98 😏

Πληροφορικής είμαι φιλαράκι

Δοκίμασε από δω:
http://www.onlinecomputertips.com/pc-hardware/irq.html
κι ό,τι κάτσει
15x7=καμιά κατοστή συνδυασμοί ..καμιά ωρίτσα θα σου πάρει.
Προτείνω να αναβαθμίσεις από "ληγμένα" σε Win7 ή 10!!


Καμιά σχέση με ΠΕ02 ο γράφων@!

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 10:09:47 μμ »
Συνάδελφοι θέλω μια διευκρίνιση. Προσεληφθη στη γ Κυκλάδων . Απο το site φαίνεται ότι απλά συμπληρώνω δυο φόρμες και τη Δευτέρα που θα βγουν τα κενά στελνω τις προτιμήσεις τοποθέτησης. Δε θα πρέπει να παρουσιαστώ στη διευθυνση στη Σύρο για ανάληψη υπηρεσίας; Γιατί αυτό αναφέρει η εγκύκλιος όμως η διευθυνση αφήνει να εννοηθεί ότι ολα γίνονται ηλεκτρονικά . κάποιος που εχει προσληφθεί φέτος στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων θα ήθελα να μου το διευκρινήσει
Ειχα προσληφθει ως αναπληρωτρια στην γ κυκλαδων. δεν ειχε χρειαστει να παω στη δευτεροβαθμια στη συρο ποτε. Ειναι αρκετα "χαλαροι"... Ουτε πιστοποιητικο υγειας δεν μου ειχαν ζητησει...

Αποσυνδεδεμένος old_one

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 10:57:44 μμ »
Δοκίμασε από δω:
http://www.onlinecomputertips.com/pc-hardware/irq.html
κι ό,τι κάτσει
15x7=καμιά κατοστή συνδυασμοί ..καμιά ωρίτσα θα σου πάρει.
Προτείνω να αναβαθμίσεις από "ληγμένα" σε Win7 ή 10!!


Καμιά σχέση με ΠΕ02 ο γράφων@!

Εγω φίλε μου τα ξέρω οπότε δε θα μου πάρει καμία ωριτσα ... Αλλά εσύ βλέπω εψαξες να βρεις το link που μάλλον θα σου πήρε καμία ωρίτσα και αν κρίνω ότι μετρήσες και τους συνδυασμούς άντε πάλι κάτι έμαθες σήμερα ατιμούτσικο ...αυτά εινα...δια βίου μάθηση άντε και καλο βράδυ και άλλη φορά να μην προκαλείς όταν κάποιος απλά ζητάει βοήθεια απο ενα εκπαιδευτικό forum

Αποσυνδεδεμένος old_one

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 11:00:02 μμ »
Portikali και rnikola ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας

Αποσυνδεδεμένος Chunk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 22, 2015, 05:25:32 μμ »
Ισχύει ότι αν κάποιος αναπληρωτής κάνει ανάληψη στη Διεύθυνση Κυκλάδων και όχι στο σχολείο ξεκινάει να πληρώνεται και να παίρνει ένσημα νωρίτερα;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2015, 05:40:28 μμ από Chunk »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 22, 2015, 05:45:46 μμ »
Ισχύει ότι αν κάποιος αναπληρωτής κάνει ανάληψη στη Διεύθυνση Κυκλάδων και όχι στο σχολείο ξεκινάει να πληρώνεται και να παίρνει ένσημα νωρίτερα;

Ναι ναι ειδες ποσο μπροστα ειναι αυτη η διευθυνση .του χρονου να δηλωσουμε ολοι κυκλαδες. Για συνελθετε λιγακι......

Για ολες τις διευθυνσεις ανα την Ελλαδα ισχυει αυτο!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Chunk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 22, 2015, 05:55:46 μμ »
Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου. Αν σου φαίνεται χαζή η ερώτηση να μην απαντήσεις. Δε σε υποχρέωσε κανένας.

Επίσης, η Διεύθυνση Κυκλάδων σου δίνει τη δυνατότητα να συμπληρώσεις ηλεκτρονικές φόρμες για να επιβεβαιώσεις την αποδοχή πρόσληψης και υπέθεσα ότι μπορεί αυτό να θεωρείται ανάληψη υπηρεσίας. Άλλωστε εγώ στο παρελθόν έχω κάνει ανάληψη στην ίδια Διεύθυνση με fax.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΠΕΡΙΤΗΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 22, 2015, 06:12:28 μμ »
Ισχύει...η Διεύθυνση Κυκλάδων έχει μια ηλεκτρονική φόρμα προς συμπλήρωση στη σελίδα της. Εγώ, λοιπόν, στην α΄φάση τους πήρα τηλ. και μου είπαν-πρότειναν να συμπληρώσω τη φόρμα κι έτσι να κάνω ανάληψη ηλεκτρονικά και να μην μπω στον κόπο και τα έξοδα να πάω στη Σύρο, να πάω στο σχολείο κατευθείαν και να δώσω εκεί τα υπόλοιπα χαρτιά (γιατρούς, πτυχια κτλ). Επίσης, μου τόνισαν ότι η προϋπηρεσία μου ισχύει από την πρώτη ημέρα. Όταν ήρθε η ώρα του πρώτου μισθού με πλήρωσαν για τον Οκτώβρη κανονικά, αλλά δε έβαλαν χρήματα για τις τρεις μέρες του Σεπτεμβρίου,ενώ σε άλλες διευθύνσεις  που έκαναν ανάληψη με τον γνωστό- κλασικό  τρόπο, πληρώθηκαν γύρω στα 70-80 ευρώ για τις τρεις μέρες του Σεπτέμβρη, ανάλογα το ΜΚ. Όταν τους πήρα τηλ. μου είπαν με ύφος ότι, αν είχα μπει στο κόπο να πάω στη Σύρο, θα τα πληρωνόμουν κι εγώ. Συνεπώς, πήγαινε καλύτερα από τη Διεύθυνση και μη τους πάρεις τηλ., γιατί άλλα σου λένε πριν κι άλλα μετά.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΠΕΡΙΤΗΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Ανάληψη υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια Κυκλάδων
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 22, 2015, 06:17:37 μμ »
chunk, εγώ πάντως ένιωσα παραπλανημένη και εξαπατημένη με τη συμπεριφορά τους και υποθέτω και άλλοι συνάδελφοι, αφού συμπληρώνοντας ηλεκτρονικές φόρμες και στέλνοντας Fax θεωρήσαμε ότι είχαμε κάνει ανάληψη ηλεκτρονικά και ήταν το ίδιο με το αν πηγαίναμε στην Διεύθυνση. Αν το γνώριζα και δε μου τα έλεγαν αλλιώς, βεβαίως και θα πήγαινα από τη Σύρο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 456
Σύνολο: 457

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.