*

Αποστολέας Θέμα: Επιλογή προσωπικού από τον διευθυντή;  (Αναγνώστηκε 1820 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anthobeio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επιλογή προσωπικού από τον διευθυντή;
« στις: Νοέμβριος 26, 2015, 08:48:51 μμ »
Καλησπέρα, μου τηλ ο διευθυντής του ΔΙΕΚ Βέροιας και μου ζήτησε να κάνω υπεύθυνη δήλωση ότι δεν αποδέχομαι τις ώρες διδασκαλίας επειδή δεν έχω εργασιακή εμπειρία. Αρνήθηκα. Ο διευθυντής υποστήριξε πως για κάποια δύσκολα μαθήματα απαιτείται να υπάρχει αντίστοιχη προϋπηρεσία και ότι το γράφει στην εγκύκλιο. Υπάρχει τέτοια εγκύκλιος;  Όπως πίεσε εμένα να παραιτηθώ της θέσης μου, το έκανε και σε όλους που προηγούνταν της μοριοδότησής μου. Ρώτησα τελικά αν η θέση θα δοθεί σε κάποιον που έχει περισσότερα μόρια από εμένα και ήταν ασαφής. Δήλωσε πως δε χρειάζεται την υπεύθυνη δήλωσή μου και το θέμα σταμάτησε εκεί. Έχει το δικαίωμα ο διευθυντής έτσι απλά να με... προσπεράσει; Μπορώ κάτι να κάνω για να διεκδικήσω τη θέση μου;

Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιλογή προσωπικού από τον διευθυντή;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:27:11 »

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή προσωπικού από τον διευθυντή;
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 10:42:49 μμ »
1. Δεν μονίζω ότι υπάρχει εγκύκλιος που να ΑΠΑΙΤΕΙ να έχεις προυπηρεσία. Μπορείς να τον ρωτήσεις πάντως ποια είναι η εγκύκλιος αυτή και είναι υποχρεωμένος νομίζω να σου τη δείξει.
2. Επίσης, αν υπήρχε τέτοια εγκύκλιος δεν θα σου ζητούσε να υπογράψεις υπεύθυνη δήλωση.

ΔΕΝ έχει δικαίωμα έτσι απλά να σε προπεράσει.
Μπορείς να περάσεις από εκεί να μιλήσεις μαζί του και να σου δείξει και την εγκύκλιο.
Μην κολλάς.  Με τσαμπουκά αλλά σε λογικά πλαίσια πάντα.
Μπορείς να κάνεις και ένασταση...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2015, 10:44:37 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή προσωπικού από τον διευθυντή;
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 27, 2015, 11:16:17 μμ »
..Τώρα το βλέπω και είν' ΝΤΙΠ θεοπάλαβο!...

Η.. εγκύκλιος Είν' η ΙΔΙΑ η Προκήρυξη!...

Το μόνο που κάνει είν' ότι ΔΕΝ σου προσθέτει μόρια  στο σημείον "προΥπηρεσία" , Εάν ΔΕΝ έχεις προυπ. κλπκλπ..

ΤΙΠΟΤΕ άλλο!...

Ολοφάνερο .. έστω και εάν δεν είμαι των θεωριών συνωμοσίας και θέλω να βλέπω , γενικά τους Ανθρώπους Καλούς... Έλα όμως που ΔΕΝ όλοι !...

Ο συγκεκριμένος μίστερ , ΔΕΝ μπορεί να προσπεράσει τη δική σου μοριοδότηση , προκειμένου να πάει σε .. όποιον επόμενο "φίλο";;... "ρουσφέτι";;;... και τα σχετικά ..αμ' πάλι βγαλμένα μέσα από τη ζωή...

Κι επειδής ΔΕΝ μπορεί να το κλάνει νόμιμα , διότι ...αμ ΚΙΑΝ του κάτσει ένστασή σου;;;...

..Και σου ζητάει ..να ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΣ ΕΣΥ!...


Αμμμ ΟΧΙ!...

ΑΜΜΜ... Με Τίποτα!....


ΜΗΝ!...


Υγου' και δηλαδής κάτσε καλά!...

Βάζω τώρα μια άσχετη .. ανύπαρκτη ειδικότητα , για να ΜΗΝ παρεξηγηθεί κανένας...

Ασφάλεια ΠΤΗΣΕΩΝ.

Έχεις Σπουδάσει εσύ , σου βγήκαν τα Μάτια να πάρεις Δίπλωμα Αεροναυπηγού κι έχεις Διδακτορικό στην αεροναυσιπλοϊα , συν Πτυχίο Πιλότου..

..αλλά ΔΕΝ πρόκαμες να έχεις Χρόνο Εργασίας ΠΟΥΘΕΝΑ , διότι σπουδές και ξανά μανά σπουδές...

Θά' ρθω γω τώρα , να παρουσιάσω με εκάχιστα μόρια απέναντί σου την .. ας πούμε 5ετή προϋπηρεσία μου στην Υπηρεσία Πολιτικής Αεροπορίας , ΔΕΝ πανά' μαι με απολυτήριο Λυκείου ή ..οκ. Π.Ε. μεν θεολογικής δε;;...

(σμπαθάτε με οι θεολόγοι...  απλά βγήκατε θύματα του Απίθανου  "παραδείγματος")




Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος anemoni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή προσωπικού από τον διευθυντή;
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 28, 2015, 12:41:09 πμ »
και μένα πήγαν κάποτε να με προσπεράσουν...με πρωτοπήραν τηλέφωνο  την ώρα που οδηγουσα και έκλεγε το μωρό, και απαιτούσαν να απαντήσω αν θα πάρω τις ώρες , γιατί δεν μπορούσαν να περιμένουν 10 λεπτά να τους πάρω από το σπίτι. αρνήθηκα με απότομο τρόπο να απαντήσω στο δ/ντη (όπως απότομα μου μιλούσε), τον πήρα σε 10 λεπτά από το σπίτι. Πήρα τις ώρες αλλά όλο το εξαμηνο μου έβγαλε την πίστη... ήθελε άρνηση προφορική για να πάρει το ανιψούδι του... μικρή πόλη, όλα μαθαίνονται.
ΜΗΝ υπογράψεις τίποτα, μην φοβάσαι τα και καλά δύσκολα μαθήματα, όλοι από κάπου ξεκινούν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιλογή προσωπικού από τον διευθυντή;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:27:11 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή προσωπικού από τον διευθυντή;
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 28, 2015, 10:33:47 πμ »
Ο εν λόγω διευθυντής χαρακτηρίζεται επιεικώς ως απαράδεκτος.  >:( >:( >:( >:( >:(
  

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 234
Σύνολο: 236

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.