*

Αποστολέας Θέμα: Συνάφεια Μεταπτυχιακού  (Αναγνώστηκε 46061 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Συνάφεια Μεταπτυχιακού
« στις: Ιανουάριος 02, 2016, 02:45:02 μμ »
καλησπερα,
Γνωρίζετε συνάδελφοι αν
για τους φιλολογους το μεταπτυχιακό στη βυζαντινή-χριστιανική  τέχνη αναγνωρίζεται ως συναφές με το διδακτικό μας αντικείμενο;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2016, 01:04:34 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:10:19 »

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 02, 2016, 08:55:06 μμ »
Εάν εντάσσεται στην ιστορία της τέχνης, ναι. Αν όμως αφορά αποκλειστικά τεχνοτροπίες, τότε ταιριάζει περισσότερο με την ειδικότητα των ΠΕ08 (καλλιτεχνικών). Είναι από φιλολογικό Τμήμα;  8)

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 02, 2016, 09:48:34 μμ »
αφορά τεχνοτροπίες δηλ. βυζαντινή ζωγραφική του 16ου αι σχολές κτλ
υπάρχουν βεβαια κεφάλαια στα σχολικά εγχειρίδια, αλλά φοβάμαι λίγο
δεν είναι από φιλολογικό τμήμα δαίδαλε
πάντως τα μαθηματα είναι ίδια με του ιστορικού αρχαιολογικού στον τομέα της βυζαντινής αρχαιολογίας

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2490
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 02, 2016, 10:39:53 μμ »
Dorea,
ίσως το καλύτερο θα ήταν να κάνεις ένα ερώτημα στην οικεία ΔΙΔΕ , διοτι από εκεί αναγνωρίζεται η συνάφεια των μεταπτυχιακών με το διδακτικό αντικείμενο και την εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:10:19 »

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 02, 2016, 10:51:58 μμ »
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις
καλή χρονιά !

Αποσυνδεδεμένος kleos02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 10:36:03 πμ »
Aναπληρωτής μαθηματικός εργάζεται σε γενική αγωγή και κατέχει μεταπτυχιακό ειδικής. Υπάρχει συνάφεια;

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 10:58:23 πμ »
Λογικά θα αναγνωριστεί το μεταπτυχιακό σου, γιατι στη βυζαντινή ιστορια της β γυμνασίου κ β λυκειου υπάρχουν κεφάλαια για τη βυζαντινή τέχνη.

Αποσυνδεδεμένος kleos02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 10:19:38 μμ »

Aναπληρωτής μαθηματικός εργάζεται σε γενική αγωγή και κατέχει μεταπτυχιακό ειδικής. Υπάρχει συνάφεια;;;;;



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 11:57:07 μμ »
Για να μην ανοίξω νέο θέμα, θα σας ρωτήσω και γω με τη σειρά μου.
Είμαι μόνιμη πληροφορικός και ανήκω στην Α/μια (μετάταξη). Έχω κληρωθεί στο μεταπτυχιακό "Εκπαίδευση Ενηλίκων" του ΕΑΠ και θα ήθελα να ρωτήσω:
α) αν πιστεύετε ότι θα αναγνωριστεί το μεταπτυχιακό ως συναφές για τη μισθολογική και βαθμολογική εξέλιξη (αν και είναι στάσιμα τα πράγματα τώρα). Σε μια γρήγορη google αναζήτηση που έκανα, βρήκα ονόματα διαφόρων ειδικοτήτων που τελειώσαν το μεταπτυχιακό αυτό και τους αναγνωρίστηκε (όλα όμως αφορούσαν συναδέλφους Β/μιας). Στην περίπτωση που δεν αναγνωριστεί, θα μετράει πουθενά (εκτός από εργασία σε δομές ενηλίκων, π.χ. ΙΕΚ);
β) υπάρχει κάποιος που το έχει τελειώσει; Ποιες οι εντυπώσεις του; Αξίζει ο κόπος και το χρήμα;

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 05, 2016, 12:03:38 πμ »
Για να μην ανοίξω νέο θέμα, θα σας ρωτήσω και γω με τη σειρά μου.
Είμαι μόνιμη πληροφορικός και ανήκω στην Α/μια (μετάταξη). Έχω κληρωθεί στο μεταπτυχιακό "Εκπαίδευση Ενηλίκων" του ΕΑΠ και θα ήθελα να ρωτήσω:
α) αν πιστεύετε ότι θα αναγνωριστεί το μεταπτυχιακό ως συναφές για τη μισθολογική και βαθμολογική εξέλιξη (αν και είναι στάσιμα τα πράγματα τώρα). Σε μια γρήγορη google αναζήτηση που έκανα, βρήκα ονόματα διαφόρων ειδικοτήτων που τελειώσαν το μεταπτυχιακό αυτό και τους αναγνωρίστηκε (όλα όμως αφορούσαν συναδέλφους Β/μιας). Στην περίπτωση που δεν αναγνωριστεί, θα μετράει πουθενά (εκτός από εργασία σε δομές ενηλίκων, π.χ. ΙΕΚ);
β) υπάρχει κάποιος που το έχει τελειώσει; Ποιες οι εντυπώσεις του; Αξίζει ο κόπος και το χρήμα;

Νομίζω ότι σίγουρα θα σου αναγνωριστεί. Αυτό που θα κερδίσεις είναι 2 ΜΚ. Κάποια μικρή αύξηση δηλ. στον μισθό σου.
Από εκεί και πέρα, για το πού μπορεί να μετρήσει, θα μπορούσε να μετρήσει σε διάφορες προκυρήξεις που δίνουν μόρια για μεταπτυχιακά. Ακόμη και αν κάποτε σε ενδιαφέρει θέση υποδιευθυντή, διευθυντή ή οποιαδήποτε θέση ευθύνης.

Γνωρίζω άτομα που το έχουν ακολουθήσει. Από ότι έχω ακούσει είναι αρκετά απαιτητικό.
Μπορείς αν θέλεις να μπεις στο www.eap-forums.gr και να ψάξεις εκεί πληροφορίες. Νομίζω θα βρεις διάφορα ή μπορείς να ρωτήσεις ότι θέλεις.

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 06, 2016, 09:08:57 μμ »
Νομίζω ότι σίγουρα θα σου αναγνωριστεί. Αυτό που θα κερδίσεις είναι 2 ΜΚ. Κάποια μικρή αύξηση δηλ. στον μισθό σου.
Από εκεί και πέρα, για το πού μπορεί να μετρήσει, θα μπορούσε να μετρήσει σε διάφορες προκυρήξεις που δίνουν μόρια για μεταπτυχιακά. Ακόμη και αν κάποτε σε ενδιαφέρει θέση υποδιευθυντή, διευθυντή ή οποιαδήποτε θέση ευθύνης.

Γνωρίζω άτομα που το έχουν ακολουθήσει. Από ότι έχω ακούσει είναι αρκετά απαιτητικό.
Μπορείς αν θέλεις να μπεις στο www.eap-forums.gr και να ψάξεις εκεί πληροφορίες. Νομίζω θα βρεις διάφορα ή μπορείς να ρωτήσεις ότι θέλεις.

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Πιο πολύ αναρωτιέμαι αν θα μου το αναγνωρίσουν μιας και ανήκω στην Πρωτοβάθμια και το μεταπτυχιακό αφορά εκπαίδευση ενηλίκων.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 06, 2016, 09:46:07 μμ »
Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Πιο πολύ αναρωτιέμαι αν θα μου το αναγνωρίσουν μιας και ανήκω στην Πρωτοβάθμια και το μεταπτυχιακό αφορά εκπαίδευση ενηλίκων.

Νομίζω θα σου το αναγωνρίσουν, αλλά καλύτερα να ρωτήσεις κάποιον που το έχει παρακολουθήσει και δουλεύει ως καθηγητής. Αν δεν βρεις κάποιον στο forum του ΕΑΠ, πέσμου μήπως μπορώ να σε φέρω σε επαφή με κάποιον.

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 09, 2016, 10:08:32 μμ »
Νομίζω θα σου το αναγωνρίσουν, αλλά καλύτερα να ρωτήσεις κάποιον που το έχει παρακολουθήσει και δουλεύει ως καθηγητής. Αν δεν βρεις κάποιον στο forum του ΕΑΠ, πέσμου μήπως μπορώ να σε φέρω σε επαφή με κάποιον.

Έγραψα και εκεί, αλλά μάλλον ανενεργό το βλέπω το φόρουμ...

Αποσυνδεδεμένος Larisaios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 10, 2016, 12:26:15 πμ »
Το καταλαβαίνεις και η ίδια ότι η επιστημονική συνάφεια με την ειδικότητά σου (Πληροφορική - Εκπ/ση ενηλίκων) ΔΕΝ υπάρχει. Ζεις, όμως, στην Ελλάδα. Συνέχισέ το, έχουν αναγνωρίσει συνάφεια Μεταπτυχιακού "Εκπαίδευσης Ενηλίκων" του "ΕΑΠ" μέχρι και σε ....Νηπιαγωγό!... (Απίστευτο; Στη Ελλάδα ζείς... )

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Πιο πολύ αναρωτιέμαι αν θα μου το αναγνωρίσουν μιας και ανήκω στην Πρωτοβάθμια και το μεταπτυχιακό αφορά εκπαίδευση ενηλίκων.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158547
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 485
Σύνολο: 504

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.