*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2016  (Αναγνώστηκε 315727 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος escozul

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #98 στις: Απρίλιος 28, 2016, 10:58:07 πμ »
Δεν προστατεύονται τα προσωπικά δεδομένα γενικά και αόριστα. Προστατεύονται τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα (ιατρικό ιστορικό, θρησκεία, φορολογική κατάσταση κλπ). Αν όλες οι τοποθετήσεις οι αποσπάσεις κλπ δημοσιεύονταν υποχρεωτικά στη Διαύγεια (όπως στο Υπουργείο) με νόμο τότε όντως δε θα μπορούσε να γίνει τίποτα. Αν πχ εμφανίζονταν μία απόσπαση σε μονάδα από το πουθενά τότε θα έπρεπε να υπάρχει μία πράξη αποχώρησης συναδέλφου για να προκύψει το κενό που καλύφθηκε, διαφορετικά θα πρέπει η Διεύθυνση να επικαλεστεί ότι δημιουργήθηκε τμήμα εκ των υστέρων.... καταλαβαίνετε πόσο πιο δύσκολο είναι να γίνει κάτι τέτοιο.

Μαζί σου. Απλά λέω ότι η ανικανότητα θα συμβάλλει στο να μην πραγματοποιηθεί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:18:24 »

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #99 στις: Απρίλιος 29, 2016, 07:37:47 μμ »
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω αίτηση για απόσπαση, ενώ είμαι προϊσταμένη σε νηπιαγωγείο; Επειδή η εγκύκλιος λέει ότι δεν μπορείς να κάνεις αν είσαι σε θέση με θητεία, αλλά μια συνάδελφος μου είπε ότι δεν εννοεί προϊσταμένους νηπιαγωγείων και διευθυντές δημοτικών αλλά ανώτερα στελέχη εκπαίδευσης... Θα το εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσε κάποιος σε αυτό, ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #100 στις: Απρίλιος 29, 2016, 09:14:47 μμ »
Καληςπερα κ καλη ανάσταση, καλο παςχα σε όλους! Εχω υποβάλλει αιτηση για απόσπαση απο πυσδε σε πυσδε, αλλα θέλω να αλλάξω τη σειρά των πυσδε προτίμησης μου. Γίνεται; Αν ναι, πως;  Ευχαριστω !

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #101 στις: Απρίλιος 30, 2016, 01:38:05 πμ »
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω αίτηση για απόσπαση, ενώ είμαι προϊσταμένη σε νηπιαγωγείο; Επειδή η εγκύκλιος λέει ότι δεν μπορείς να κάνεις αν είσαι σε θέση με θητεία, αλλά μια συνάδελφος μου είπε ότι δεν εννοεί προϊσταμένους νηπιαγωγείων και διευθυντές δημοτικών αλλά ανώτερα στελέχη εκπαίδευσης... Θα το εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσε κάποιος σε αυτό, ευχαριστώ

Διευθυντές δεν νομίζω να δικαιούνται να κάνουν γιατί είναι θέση "με θητεία μετά από κρίσεις" όπως λέει.
Για προϊσταμένους νηπιαγωγίων δεν ξέρω πώς είναι το σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:18:24 »

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #102 στις: Απρίλιος 30, 2016, 10:02:12 πμ »
Καληςπερα κ καλη ανάσταση, καλο παςχα σε όλους! Εχω υποβάλλει αιτηση για απόσπαση απο πυσδε σε πυσδε, αλλα θέλω να αλλάξω τη σειρά των πυσδε προτίμησης μου. Γίνεται; Αν ναι, πως;  Ευχαριστω !


Καλημέρα, παραθέτω απ' την εγκύκλιο: "ζ) Μετά την υποβολή των αιτήσεων δεν θα γίνονται δεκτές τροποποιήσεις (προσθήκες ή διαγραφές) των ΠΥΣΠΕ ή ΠΥΣΔΕ απόσπασης με την επιφύλαξη των όσων αναφέρονται παρακάτω"...(αναφέρεται σε όσους πάρουν μετάθεση)...

Εγώ στη θέση σου, θα πήγαινα προσωπικά στη δνση να συζητήσω το θέμα της αλλαγής των ΠΥΣΔΕ, μέσω του opsyd δεν νομίζω να είναι εφικτό πλέον...

Καλή Ανάσταση!


Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #103 στις: Απρίλιος 30, 2016, 10:27:38 πμ »
Αγαπητέ συνάδελφε, σε ευχαριστω για την απάντηση σου! Θα απευθυνθώ μάλλον στη δδε που ανήκω, και βλέπουμε... Καλη Ανάσταση, καλο Παςχα!

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #104 στις: Απρίλιος 30, 2016, 02:57:07 μμ »
Συνάδελφοι να κάνω μια ερώτηση. Δε με αφήνει να αποθηκεύσω την αίτηση σε φορέα. Το άφησα για αργότερα, προχώρησα σε αίτηση για μουσικά και τώρα δείχνει να φορτώνει αλλά δε το βγάζει σε pdf τι να κάνω για να την εκτυπώσω; Έτυχε σε κανέναν;

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #105 στις: Μάιος 04, 2016, 02:07:30 μμ »
Μετα την οριστικη καταθεση της αιτησης, μπορεις να κανεις απενεργοποιηση; δηλαδη να μην εξεταστει καθολου; και αν η αιτηση εχει δυο σκελη, δηλ. Σμεαε και κεδδυ μπορεις να απενεργοποιησεις ενα απο τα 2 ; ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #106 στις: Μάιος 04, 2016, 02:28:53 μμ »
Καλησπέρα!Θα 'ηθελα να ρωτησω το εξης,αφου κανω την αιτηση για αποσπαση απο πυσπε σε πυσπε πρεπει να εκτυπωσω την αιτηση και να την στειλω και αυτην μαζι με τα δικαιολογητικα στη διευθυνση που ανηκω?Ακόμα δεν γραφτηκα στο συστημα, πως σας φαινεται είναι οκ ή κολλάει πουθενα και δεν γινεται ενεργοποιηση λογαριασμου?

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #107 στις: Μάιος 04, 2016, 05:16:32 μμ »
Καλησπέρα!Θα 'ηθελα να ρωτησω το εξης,αφου κανω την αιτηση για αποσπαση απο πυσπε σε πυσπε πρεπει να εκτυπωσω την αιτηση και να την στειλω και αυτην μαζι με τα δικαιολογητικα στη διευθυνση που ανηκω?Ακόμα δεν γραφτηκα στο συστημα, πως σας φαινεται είναι οκ ή κολλάει πουθενα και δεν γινεται ενεργοποιηση λογαριασμου?

Από την εγκύκλιο, δεν προκύπτει από πουθενά πως έχεις υποχρέωση να στείλεις και την αίτηση μαζί με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά...Αυτό που πρέπει να στείλεις υποχρεωτικά, είναι τα δεύτερα...

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #108 στις: Μάιος 04, 2016, 06:51:16 μμ »
Μετα την οριστικη καταθεση της αιτησης, μπορεις να κανεις απενεργοποιηση; δηλαδη να μην εξεταστει καθολου; και αν η αιτηση εχει δυο σκελη, δηλ. Σμεαε και κεδδυ μπορεις να απενεργοποιησεις ενα απο τα 2 ; ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #109 στις: Μάιος 04, 2016, 10:58:39 μμ »
Μετα την οριστικη καταθεση της αιτησης, μπορεις να κανεις απενεργοποιηση; δηλαδη να μην εξεταστει καθολου; και αν η αιτηση εχει δυο σκελη, δηλ. Σμεαε και κεδδυ μπορεις να απενεργοποιησεις ενα απο τα 2 ; ευχαριστω εκ των προτερων
Μόνο η Διεύθυνση σου θα σου απαντήσει με βεβαιότητα κατόπιν ερωτήματος στο Υπουργείο.
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #110 στις: Μάιος 05, 2016, 11:07:10 πμ »
Καλησπέρα!Θα 'ηθελα να ρωτησω το εξης,αφου κανω την αιτηση για αποσπαση απο πυσπε σε πυσπε πρεπει να εκτυπωσω την αιτηση και να την στειλω και αυτην μαζι με τα δικαιολογητικα στη διευθυνση που ανηκω?Ακόμα δεν γραφτηκα στο συστημα, πως σας φαινεται είναι οκ ή κολλάει πουθενα και δεν γινεται ενεργοποιηση λογαριασμου?

Από την εγκύκλιο, δεν προκύπτει από πουθενά πως έχεις υποχρέωση να στείλεις και την αίτηση μαζί με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά...Αυτό που πρέπει να στείλεις υποχρεωτικά, είναι τα δεύτερα...

Σε πολλές διευθύνσεις ζητάνε και την αίτηση.

@suliet, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, ήταν εύκολη η διαδικασία
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #111 στις: Μάιος 05, 2016, 11:27:40 πμ »
Μόνο η Διεύθυνση σου θα σου απαντήσει με βεβαιότητα κατόπιν ερωτήματος στο Υπουργείο.

Eυχαριστω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159635
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 439
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.