*

Αποστολέας Θέμα: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 392485 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tiltronics

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 10, 2016, 10:43:14 μμ »
απόφαση ΔΕΑ ...
αλλη μια διαδικασία που φροντίζει  να προσθέτει σε αγωνία..
αληθεια γιατί τοση καθυστέρηση ;
Οι δικηγόροι εξακολουθούν την απεργία τους;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:56:31 »

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 10, 2016, 11:16:55 μμ »
Τι σχεση εχουν οι δικηγοροι;Οι δικαστες με τους εισηγητες διασκεπτονται.Θα βγει οταν πρεπει.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 10, 2016, 11:35:53 μμ »
Συνάδελφοι,η απόφαση για το δικόγραφο Χρυσανθάκη-Χατζηφώτη του 2010,θα βγει ως η πιλοτική δίκη της απόφασης 527/2015 πρώτη στα τέλη του μήνα.Μετά θα ακολουθήσουν και όλες οι άλλες οι αποφάσεις των διοριστέων εκπαιδευτικών του ΑΣΕΠ,βάση της διαδικασίας του νόμου 3900/2010.Οι συνάδελφοι του δικογράφου Παλαιολόγου,αρχικά θα πρέπει να μας ευχαριστήσουν που με δική μας παρέμβαση μπήκε η 527/2015 στο δικόγραφο τους,αφού ο κ.Παλαιολόγος "ξέχασε" να το βάλει στα επιχειρήματα του!Για αυτό να μην σκέπτονται πονηρά,περιμένοντας να προηγηθούν εκείνοι στους διορισμούς,λόγω της καθυστέρησης του δικού μας δικογράφου.
Υπομονή μέχρι τέλος του μήνα,θα έχουμε διοριστεί όλοι μαζί,όπως άλλωστε το καλεί η ηθική τάξη.Απο εκεί και πέρα,όσοι βιάζονται,ας πάνε μια βόλτα μεχρι το διοικητικής μεταρρύθμισης να μάθουν.Δεν είναι σωστό να ενδιαφέρεται μόνο ένας σύλλογος,δείχνουμε κακή εικόνα.Μην περιμένετε απο τα τηλέφωνα,δεν θα σας πουν τίποτα.Πηγαίνετε δια ζώσης.Ας δείξουμε επιτέλους πως είμστε πολλοί και όχι μόνο 2 άνθρωποι!

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 11, 2016, 12:03:40 πμ »
Το να παει ενας απο κει να ρωτησει,δεν θα του δωσουν σημασια.Εδω οι αλλοι του 1998 πανε πολλοι-ως συλλογος- και βγαζουν και φωτο με τον Τσιπρα.Δεν ειναι θεμα βιασυνης ή απραξιας ή αφασιας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2016, 12:11:42 πμ από spiritus asper »
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:56:31 »

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 11, 2016, 03:45:33 πμ »
Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά εκδίδεται απόφαση για δρομολόγηση διορισμών επισήμως απο το Υπουργείο. Με τόσα που έχουν δει τα μάτια μας τόσα χρόνια είναι λογικό να διατηρούμε επιφυλάξεις.

Lasid, ευχαριστούμε για τον εκκαθαρισμένο πίνακα. Εμπεριέχει και εκείνους που έχουν διοριστεί σε άλλους φορείς ή τους έχεις αφαιρέσει;
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: ’ντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 11, 2016, 07:17:01 πμ »
 Οι επιφυλάξεις είναι λογικό να υπάρχουν! Εύχομαι πάντως η εξέλιξη να είναι θετική!
  

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 11, 2016, 09:07:46 πμ »
Συγνώμη συνάδελφοι,αλλά 6 χρόνια βιώνω τις ίδιες ανοησίες!Εδώ διορίζονται 2168 επιτυχόντες και εμείς 400 νοματαίοι με ΦΕΚ,περιμένουμε.Γιατί άραγε;Γιατί η μια συνάδελφος έχει έτοιμη την δικαιολογία για να μην γίνει τίποτα και η έτερη ασχολείται με τους εκκαθαρισμένους πίνακες,λες και έχει βγεί εγκύκλιος διορισμών!!!Το ότι μας πέταξαν 6 χρόνια με το έτσι θέλω στον δρόμο,οφείλεται στο ότι είμαστε ανίκανοι να υπερασπιστούμε τα δικαιώματα μας.Ευτυχώς που υπήρχαν τα δικαστήρια,διαφορετικά τώρα θα ψάχναμε για δουλειά!Για να μην πω για τους άλλους του Παλαιολόγου που απερίσκεπτα συμμετείχαν στο δικόγραφο της ΟΛΜΕ! Τι να πεις; Δέχτηκαν να τους εντάξουν στο ίδιο δικόγραφο με τους παράνομους πίνακες,δίνοντας έτσι το δικαίωμα στην ΟΛΜΕ και στο Υπουργείο να λένε πως είμαστε όλοι ίδιοι.Τόσο ανίκανοι ήμαστε,γι αυτό περιμένουμε 6 χρόνια να διοριστούμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2016, 09:14:09 πμ από origenis »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 11, 2016, 02:37:56 μμ »
Lasid, ευχαριστούμε για τον εκκαθαρισμένο πίνακα. Εμπεριέχει και εκείνους που έχουν διοριστεί σε άλλους φορείς ή τους έχεις αφαιρέσει;
phoebe1, δεν έχω αφαιρέσει τους συναδέλφους που έχουν διοριστεί σε άλλους φορείς.
Έδωσα τα υπόλοιπα διοριστέων του ΑΣΕΠ, όπως τα είχε ανακοινώσει πριν 6 μήνες το Υπουργείο Παιδείας.

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 11, 2016, 04:56:29 μμ »
Συγνώμη συνάδελφοι,αλλά 6 χρόνια βιώνω τις ίδιες ανοησίες!Εδώ διορίζονται 2168 επιτυχόντες και εμείς 400 νοματαίοι με ΦΕΚ,περιμένουμε.Γιατί άραγε;Γιατί η μια συνάδελφος έχει έτοιμη την δικαιολογία για να μην γίνει τίποτα και η έτερη ασχολείται με τους εκκαθαρισμένους πίνακες,λες και έχει βγεί εγκύκλιος διορισμών!!!Το ότι μας πέταξαν 6 χρόνια με το έτσι θέλω στον δρόμο,οφείλεται στο ότι είμαστε ανίκανοι να υπερασπιστούμε τα δικαιώματα μας.Ευτυχώς που υπήρχαν τα δικαστήρια,διαφορετικά τώρα θα ψάχναμε για δουλειά!Για να μην πω για τους άλλους του Παλαιολόγου που απερίσκεπτα συμμετείχαν στο δικόγραφο της ΟΛΜΕ! Τι να πεις; Δέχτηκαν να τους εντάξουν στο ίδιο δικόγραφο με τους παράνομους πίνακες,δίνοντας έτσι το δικαίωμα στην ΟΛΜΕ και στο Υπουργείο να λένε πως είμαστε όλοι ίδιοι.Τόσο ανίκανοι ήμαστε,γι αυτό περιμένουμε 6 χρόνια να διοριστούμε!
Δεν αντιλαμβανομαι γιατι εγω και η αλλη συναδερφος πρεπει να εγκαλουμαστε.Δεν μου αρεσει καθολου αυτο το υφος.Ο καθενας ξερει αυτα που εχει κανει και σε ποια γραφεια εχει χτυπησει.Και μονος του.Και απο εδω και περα κρινει πως πρεπει να βαδισει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2016, 05:00:36 μμ από spiritus asper »
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 11, 2016, 06:46:27 μμ »
Δεν αντιλαμβανομαι γιατι εγω και η αλλη συναδερφος πρεπει να εγκαλουμαστε.Δεν μου αρεσει καθολου αυτο το υφος.Ο καθενας ξερει αυτα που εχει κανει και σε ποια γραφεια εχει χτυπησει.Και μονος του.Και απο εδω και περα κρινει πως πρεπει να βαδισει.
Συνάδελφε,γιατί το παίρνεις προσωπικά;Δεν σε γνωρίζω,για να σε εγκαλέσω.Τις περιπτώσεις σας τις έλαβα ως παράδειγμα,οπότε απουσιάζει κάθε προσωπική διαβολή.Με τα όσα αναφέρω,εκφράζω την οργή μου γιατί δεν αγωνιστήκαμε ποτέ ως ομάδα.Αν είπα κάτι προσωπικό αυτό ήταν σαφώς προς τους συναδέλφους του δικογράφου Παλαιολόγου-ΟΛΜΕ,οι οποίοι πράγματι έκαναν ζημιά και σε εμάς και στους εαυτούς τους.Δυστυχώς υπήρχαν πολλοί συνάδελφοι,όπως οι ανωτέρω,που μετεωρίζονταν ανάμεσα στην ιδιότητα του κατόχου φεκ και του επιδιώκοντα παράνομο διορισμό απο λίστα αναπληρωτών.Το ξέρεις πως αν ο Παλαιολόγος,όπως αποσκοπούσε,έχανε την δίκη,θα ήταν νομικά ορθή η προκήρυξη των διορισμών το έτος 2010;Συνειδητοποιείς τι θα σήμαινε αυτό για όλους μας;Για να διοριστούμε θα έπρεπε να κάνουμε έφεση στο ΣτΕ για να ακυρώσουμε την προκήρυξη των διορισμών,προκειμένου να ακυρωθούν και οι πίνακες διορισμών!3 χρόνια καθυστέρηση,συνάδελφε.Γι αυτό είμαι οργισμένος,γιατί κάποιοι δεν σκέφτονται πως αυτά που πράττουν,έχουν συνέπειες και σε άλλους!!!Πάντως,αν πάνω στην οργή μου σε έθιξα,σου ζητώ εκ των υστέρων συγνώμη.

Αποσυνδεδεμένος nat84

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 11, 2016, 09:55:33 μμ »
Συνάδελφε origenis, επειδή είμαι μια εκ των προσφυγέντων με το δικόγραφο Παλαιολόγου, έχω να πω ότι είσαι άδικος μαζί μας. Ως ένα βαθμό σου ρίχνω δίκιο γιατί όντως ο Παλαιολόγος ήταν κάκιστη επιλογή, εξυπηρετούσε μόνο μια συγκεκριμένη ομάδα αναπληρωτών κ υπέσκαπτε επί της ουσίας το δικό μας διορισμό, όμως αυτό δεν μπορούσαμε να το ξέρουμε απτην αρχή. Το 2010 όταν έπεσε η βόμβα στο κεφάλι μας δεν ξέραμε τι παίζεται παρασκηνιακά. Στην πορεία το ανακαλύψαμε...και υποτίθεται ότι η ολμε θα έπρεπε να εκπροσωπεί όλους τους εκπαιδευτικούς...Που να φανταστούμε ότι πηγαίναμε σαν τα πρόβατα επί σφαγή...

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 11, 2016, 10:38:32 μμ »
Συνάδελφε origenis, επειδή είμαι μια εκ των προσφυγέντων με το δικόγραφο Παλαιολόγου, έχω να πω ότι είσαι άδικος μαζί μας. Ως ένα βαθμό σου ρίχνω δίκιο γιατί όντως ο Παλαιολόγος ήταν κάκιστη επιλογή, εξυπηρετούσε μόνο μια συγκεκριμένη ομάδα αναπληρωτών κ υπέσκαπτε επί της ουσίας το δικό μας διορισμό, όμως αυτό δεν μπορούσαμε να το ξέρουμε απτην αρχή. Το 2010 όταν έπεσε η βόμβα στο κεφάλι μας δεν ξέραμε τι παίζεται παρασκηνιακά. Στην πορεία το ανακαλύψαμε...και υποτίθεται ότι η ολμε θα έπρεπε να εκπροσωπεί όλους τους εκπαιδευτικούς...Που να φανταστούμε ότι πηγαίναμε σαν τα πρόβατα επί σφαγή...
Μα αυτό είπα και ο ίδιος!Ότι κακό έγινε,έγινε πρώτα σε εσάς και μετά σε μας τους υπόλοιπους.Όλα όσα λες τα δέχομαι και τα κατανοώ.Γιατί όταν καταλάβατε τι έγινε,δεν ήρθατε σε εμάς;Ο σύλλογος πέρα των δικηγόρων που τον εκπροσώπησαν στις δίκες,διαθέτει ο ίδιος νομικούς διοριστέους του ΑΣΕΠ.Γι αυτό έχουμε καλύτερη ενημέρωση.Τέλος πάντων,η οργή είναι κακός σύμβουλος.Ακόμα και τώρα ελάτε να συνεργαστούμε.Ευτυχώς την κομπίνα της ΟΛΜΕ μέσω του δικογράφου σας την αποσοβήσαμε και ο δρόμος του διορισμού άνοιξε για όλους.Όμως ο αγώνας δεν έχει τελειώσει!Ελάτε να πάρουμε πίσω όλα όσα αδίκως στερηθήκαμε!

Αποσυνδεδεμένος nat84

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 11, 2016, 10:56:46 μμ »
Εγώ προσωπικά, όπως κ κάποιοι άλλοι, όταν καταλάβαμε τι παιχνίδι παίζει ο Παλαιολόγος συμμετείχαμε σε προσφυγή κ με τον άλλο δικηγόρο που από ότι κατάλαβα εκπροσωπεί κ εσάς κ όπως λες μεσολάβησε κ έσωσε την κατάσταση. Βέβαια το έκανα λίγο αργά εγώ αυτό. Εν τω μεταξύ βγήκε η ακυρωτική απόφαση με το δικόγραφο του Παλαιολόγου κ αναμένονται κ οι επόμενες. Εννοείται ότι όλοι μαζί πρέπει να διεκδικήσουμε αυτό που στερηθήκαμε...

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32291
  • Τελευταία: papamak
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159731
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 361
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 336
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.