*

Αποστολέας Θέμα: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 391152 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #266 στις: Μάιος 25, 2016, 02:25:48 μμ »
Ακόμα και τώρα και πίστεψε με είμαι υπερδιπλάσια χρόνια από σένα γίνονται πράγματα στην εκπαίδευση που είναι απρόοπτα.
Σε ένα φόρουμ λοιπόν καλό είναι να μοιραζόμαστε εμπειρίες. Ειδικά όταν πιθανόν μας διαβάζουν και άτομα που μπορεί να μην έχουν ούτε χρόνο στην εκπαίδευση μιας και πιθανόν κάποιοι δεν δούλεψαν μετά την επιτυχία τους στον ΑΣΕΠ.
Στα άλλα συμφωνούμε.
Πάντως εμένα μου είσαι συμπαθής και ας μην είσαι και δάσκαλος!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:50:32 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #267 στις: Μάιος 25, 2016, 02:30:25 μμ »
Πάντως εμένα μου είσαι συμπαθής και ας μην είσαι και δάσκαλος!

Αμ τα θέλει ο οργανισμός σου...Χαχαχα...Φίλε μου άκου...ακόμα και να έπαιρνες παραπάνω μόρια ακόμα και να με πέρναγες ακόμα και να έχανα μετάθεση ξέρεις κάτι...ΓΟΥΣΤΑΡΩ...Γουστάρω που οι εκπαιδευτικοί δεν θεωρούνται οι μ...ς που σκύβουν το κεφάλι για να διορίζονται όλοι οι υπόλοιποι. Επιτέλους να καταλάβουν ότι όταν βγάζουν κάτι και λένε θα σε διορίσω σε τόσο καιρό να το κάνουν αλλιώς να πληρώνουν...ΤΕΛΟΣ

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #268 στις: Μάιος 26, 2016, 07:10:00 μμ »
Συνάδελφοι,σήμερα μας ξεκαθάρισαν πως για τους διοριστέους εκπαιδευτικούς του ΑΣΕΠ του 2008 η πρόσκληση που θα εκδοθεί,θα είναι η τελευταία.Τουτέστιν,όποιος δεν διοριστεί τώρα,θα χάσει το φεκ του.Θα κληθούν όλες οι ειδικότητες και άπαντα τα φεκ για διορισμό.Καλή σταδιοδρομία!

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #269 στις: Μάιος 26, 2016, 07:16:24 μμ »
Αυτό ήταν το αναμενόμενο. Όπως έγραψα όταν άνοιξα αυτό το τόπικ, στους 456 χωράνε όλοι όσοι έχουν ΦΕΚ του ΑΣΕΠ 2008.
Αυτό σημαίνει ότι κλείνει η μεταβατική περίοδος και ότι στην αίτησή σας πρέπει να δηλώσετε όλες τις περιοχές.
Με το καλό να διοριστείτε. Τα σχολεία σας περιμένουν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:50:32 »

Αποσυνδεδεμένος graphist

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #270 στις: Ιούνιος 01, 2016, 08:50:33 μμ »
Κανένα νέο βρε παιδιά; Ξέρουμε πότε θα εκδοθεί η πρόσκληση;

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #271 στις: Ιούνιος 13, 2016, 10:02:18 μμ »
Γνωριζει καποιος αν ειναι σωφρον να κανουμε εγγραφη στο συστημα του ΟΠΣΥΔ πριν την εκδοση της προσκλησης μας;Απο το Παιδειας μου ειπαν καλο θα ειναι να κανετε εγγραφη γιατι πιθανοτατα οι αιτησεις μονιμων θα γινουν ηλεκτρονικα.Ομως στην φορμα εγγραφης δηλωνεις αναπληρωτης ή μονιμος.Εμεις δηλωνουμε αναπληρωτες και μετα βγαινει η προσκληση διορισμου και αλλαζουμε στατους,γινομαστε μονιμοι αρα πρεπει να ξανακανουμε εγγραφη για να εχουμε αλλο κωδικο;Μηπως να κανουμε την εγγραφη μολις βγει η προσκληση;
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #272 στις: Ιούνιος 13, 2016, 10:19:52 μμ »
Μηπως να κανουμε την εγγραφη μολις βγει η προσκληση;

Είναι το ορθότερο νομίζω! Ως μόνιμοι πλέον  8) Αν όντως βγει η πρόσκληση Ιούλιο κοντός ψαλμός αλληλούια.
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #273 στις: Ιούνιος 13, 2016, 10:56:13 μμ »
Είναι το ορθότερο νομίζω! Ως μόνιμοι πλέον  8) Αν όντως βγει η πρόσκληση Ιούλιο κοντός ψαλμός αλληλούια.
Συνάδελφοι,να κάνετε εγγραφή και ως μόνιμοι και ως αναπληρωτές.Γιατί το ένα να αποκλείει το άλλο;Στο κάτω-κάτω δεν το έχουν φορολογήσει ακόμη,τσάμπα είναι!!!

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #274 στις: Ιούνιος 13, 2016, 11:06:09 μμ »
Συνάδελφοι,να κάνετε εγγραφή και ως μόνιμοι και ως αναπληρωτές.Γιατί το ένα να αποκλείει το άλλο;Στο κάτω-κάτω δεν το έχουν φορολογήσει ακόμη,τσάμπα είναι!!!

Σωστός!  :P Προσωπικά επειδή η αναπλήρωση δε με ενδιαφέρει θα το κάνω μια και καλή  ;) Λογικά η απογραφή είναι για όλους τους εκπαιδευτικούς...
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος debed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #275 στις: Ιούνιος 14, 2016, 10:51:20 πμ »
Γνωριζει καποιος αν ειναι σωφρον να κανουμε εγγραφη στο συστημα του ΟΠΣΥΔ πριν την εκδοση της προσκλησης μας;Απο το Παιδειας μου ειπαν καλο θα ειναι να κανετε εγγραφη γιατι πιθανοτατα οι αιτησεις μονιμων θα γινουν ηλεκτρονικα.Ομως στην φορμα εγγραφης δηλωνεις αναπληρωτης ή μονιμος.Εμεις δηλωνουμε αναπληρωτες και μετα βγαινει η προσκληση διορισμου και αλλαζουμε στατους,γινομαστε μονιμοι αρα πρεπει να ξανακανουμε εγγραφη για να εχουμε αλλο κωδικο;Μηπως να κανουμε την εγγραφη μολις βγει η προσκληση;

Καλημέρα, και εγώ έχω την ίδια ακριβώς απορία, Στο σύστημα επιλέγεις μια από τις τρεις κατηγοριες
α) αναπληρωτής ή ωρομίσθιος
β) μονιμος
γ) προσωπικο υπεππθ

αν επιλέξεις την β) δηλαδη μόνιμος σου βγαζει δίπλα μια φορμα για να συμπληρώσεις τον Αριθμό Μητρώου (Α.Μ)(υποχρεωτικο πεδίο), μα δεν πρέπει πρώτα να διοριστείς σαν μονιμος για να έχεις ΑΜ; ’ρα μόνο σαν αναπληρωτές θα κάνουμε εγγραφή;

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #276 στις: Ιούνιος 14, 2016, 11:09:23 πμ »
Καλημέρα, και εγώ έχω την ίδια ακριβώς απορία, Στο σύστημα επιλέγεις μια από τις τρεις κατηγοριες
α) αναπληρωτής ή ωρομίσθιος
β) μονιμος
γ) προσωπικο υπεππθ

αν επιλέξεις την β) δηλαδη μόνιμος σου βγαζει δίπλα μια φορμα για να συμπληρώσεις τον Αριθμό Μητρώου (Α.Μ)(υποχρεωτικο πεδίο), μα δεν πρέπει πρώτα να διοριστείς σαν μονιμος για να έχεις ΑΜ; ’ρα μόνο σαν αναπληρωτές θα κάνουμε εγγραφή;
Τώρα θα κάνεις ως αναπληρωτής,γιατί δεν έχεις ΑΜ μόνιμου.Όταν με το καλό διοριστούμε και πάρουμε ΑΜ μόνιμου,τότε θα κάνουμε και ως μόνιμοι.

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #277 στις: Ιούνιος 14, 2016, 11:20:24 πμ »
Το έγραψα και αλλού,θα το πω και εδώ.Σοβαρή αιτία καθυστέρησης του διορισμού μας είναι η παρέμβαση των πρώην συναδέλφων μας με φεκ διορισμού,οι οποίοι διορίστηκαν σε άλλους φορείς του δημοσίου.Οι πρώην εκπαιδευτικοί ζητούν να επανέλθουν στην θέση τους και καθυστερούν με αυτή τους την απαίτηση τον διορισμό εμάς των αδιόριστων.Δεν θα πω πολλά.Πρόκειται για κουτοπονηριά του χειρότερου είδους!Όταν ο διορισμός μας ήταν πλήρως αμφισβητούμενος,οι συνάδελφοι δεν έμειναν να αγωνιστούν για τον διορισμό τους.’φησαν εμάς να το κάνουμε.Αφού μετά κόπων και βασάνων καταφέραμε να δικαιωθούμε,τώρα μας θυμήθηκαν!Ντροπή!!!

Αποσυνδεδεμένος debed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #278 στις: Ιούνιος 14, 2016, 11:24:11 πμ »
Τώρα θα κάνεις ως αναπληρωτής,γιατί δεν έχεις ΑΜ μόνιμου.Όταν με το καλό διοριστούμε και πάρουμε ΑΜ μόνιμου,τότε θα κάνουμε και ως μόνιμοι.
Ευχαριστώ origenis.
Σύμφωνοι. Για να διοριστούμε όμως μόνιμοι, πρώτα πρέπει να βγει εγκύκλιος διορισμού για να κάνουμε τις αιτήσεις μας σωστά; Αν οι αιτήσεις γίνουν ηλεκτρονικά εμείς θα συνδεθούμε σαν χρήστης "Αναπληρωτής/Ωρομίσθιος" για να τις υποβάλλουμε;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 14, 2016, 11:44:27 πμ από debed »

Αποσυνδεδεμένος debed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #279 στις: Ιούνιος 14, 2016, 11:36:05 πμ »
Και εγώ όταν μίλησα με το Παιδείας μου είπαν ότι ίσως γίνουν ηλεκτρονικά οι αιτήσεις ,θα δουν πως θα πάνε τα πράγματα με τους αναπληρωτές πρώτα (μάλλον εννοούσε αν το σύστημα αντέχει τόσες αιτήσεις)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 474
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.