*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017  (Αναγνώστηκε 219855 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #518 στις: Σεπτέμβριος 28, 2016, 02:45:01 μμ »
τηλεφωνησα στην γενικη διευθυνση επαγγελματικης εκπαιδευσης και καταρτισης. Οντως οι ποινες ισχυουν για αυτους που ειχαν αποχωρησει λογω διορισμου ως αναπληρωτων. Και αποκλειονται για 2 ετη. Μου λεει η υπαλληλος γιατι ρωτατε? Της λεω γιατι βλεπω υποψηφιο που ενω ειναι απορριπτετος μετα τον βλεπω διοριστεο. Μου λεει πειτε μου ονομα. Της λεω. Μου λεει δικιο εχετε θα καλεσω τωρα τον διευθυντη της συγκεκριμενης επας. Συμπερασμα. Ειναι αυτο ρουφ.....ικι? Δηλαδη για ποιον λογο να  αφησω εναν αναπληρωτη που ηδη παιρνει τον μισθο του να παρει και εξτρα ωρες ως ωρομισθιος παραβιαζοντας την ποινη του  ενω καλλιστα αυτες οι ωρες μπορουν και πρεπει να πανε σε καποιον που ισως και πολυ πιθανον να  τις εχει περισσοτερο αναγκη. Και γιατι να αφησω τον διευθυντη της συγκεκριμενης επας να παραβιαζει την προκηρυξη? Υπεπεσε στην αντιληψη μου και το κατηγγειλα. Δεν αφορουσε την επας που ειχα κανει εγω τα χαρτια μου. Αλλα δεν επρεπε να το πω? φυσικα ειχα ολα τα χαρτια μπροστα μου της διαυγειας, τα οποια ουτε καν χρειαστηκε να αναφερω καθως η ευγενικη υπαλληλος τα βρηκε αμεσως απο τον φακελο του υποψηφιου. Το ιδιο να κανετε και εσεις αν δεν βαριεστε. Ακομη και αν δεν σας αφορα η παρανομια να την καταγγελετε γιατι ετσι ωφελειτε καποιον συναδελφο μου μπορει να εχει αναγκη εστω και τις λιγες ωρες. Και στο κατω κατω ετσι λεει η προκηρυξη, τις δικαιουται δηλαδη οχι μονο ηθικα αλλα και νομικα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #519 στις: Σεπτέμβριος 28, 2016, 02:59:38 μμ »
τηλεφωνησα στην γενικη διευθυνση επαγγελματικης εκπαιδευσης και καταρτισης. Οντως οι ποινες ισχυουν για αυτους που ειχαν αποχωρησει λογω διορισμου ως αναπληρωτων. Και αποκλειονται για 2 ετη. Μου λεει η υπαλληλος γιατι ρωτατε? Της λεω γιατι βλεπω υποψηφιο που ενω ειναι απορριπτετος μετα τον βλεπω διοριστεο. Μου λεει πειτε μου ονομα. Της λεω. Μου λεει δικιο εχετε θα καλεσω τωρα τον διευθυντη της συγκεκριμενης επας. Συμπερασμα. Ειναι αυτο ρουφ.....ικι? Δηλαδη για ποιον λογο να  αφησω εναν αναπληρωτη που ηδη παιρνει τον μισθο του να παρει και εξτρα ωρες ως ωρομισθιος παραβιαζοντας την ποινη του  ενω καλλιστα αυτες οι ωρες μπορουν και πρεπει να πανε σε καποιον που ισως και πολυ πιθανον να  τις εχει περισσοτερο αναγκη. Και γιατι να αφησω τον διευθυντη της συγκεκριμενης επας να παραβιαζει την προκηρυξη? Υπεπεσε στην αντιληψη μου και το κατηγγειλα. Δεν αφορουσε την επας που ειχα κανει εγω τα χαρτια μου. Αλλα δεν επρεπε να το πω? φυσικα ειχα ολα τα χαρτια μπροστα μου της διαυγειας, τα οποια ουτε καν χρειαστηκε να αναφερω καθως η ευγενικη υπαλληλος τα βρηκε αμεσως απο τον φακελο του υποψηφιου. Το ιδιο να κανετε και εσεις αν δεν βαριεστε. Ακομη και αν δεν σας αφορα η παρανομια να την καταγγελετε γιατι ετσι ωφελειτε καποιον συναδελφο μου μπορει να εχει αναγκη εστω και τις λιγες ωρες. Και στο κατω κατω ετσι λεει η προκηρυξη, τις δικαιουται δηλαδη οχι μονο ηθικα αλλα και νομικα.

Πολύ σωστά έπραξες και ενημέρωσες για το γεγονός τη διέυθυνση. Μόνο που για να είναι βάσιμη η καταγγελία σου και για να ισχύσει θα πρέπει να γίνει εγγράφως. Verba volant, scripta manent!!!!!

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #520 στις: Σεπτέμβριος 28, 2016, 03:30:41 μμ »
Καλά, αυτοί στην Α2 δεν έλεγαν ότι θα ξεκινήσουμε νωρίς;;;;
Στις 21/9 θα καλέσουνε τους πρώτους;;;;;;;

Αν διάβαζες με πολύ προσοχή τις οδηγίες που είχες επικαλεστεί ότι λάβανε πριν λίγο καιρό οι Δ/ντές, θα καταλάβαινες μεταξύ άλλων που οφείλεται και αυτή η καθυστέρηση...

Σύμφωνα λοιπόν με νέα ενημέρωση - οδηγία (μεταξύ άλλων) οι αναθεσεις των ωρων στην περιφέρεια Αττικής θα γίνει από τη Δ/νση εκπαίδευσης κι όχι από τους Δ/ντες...

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2016, 03:53:27 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #521 στις: Σεπτέμβριος 28, 2016, 03:30:52 μμ »
Πολύ σωστά έπραξες και ενημέρωσες για το γεγονός τη διέυθυνση. Μόνο που για να είναι βάσιμη η καταγγελία σου και για να ισχύσει θα πρέπει να γίνει εγγράφως. Verba volant, scripta manent!!!!!
σωστα, τα γραπτα μενουν. Αλλα δεν θα το κυνηγησω και τοσο το θεμα. Δεν ειμαι αμεσα θιγομενος οπως ειπα και πριν δεν ημουν υποψηφιος της συγκεκριμενης επας. Ας κουνηθουν λιγο και οι αμεσα θιγομενοι. Εξαλλου μου ειπε οτι θα τηλεφωνησει τον διευθυντη. Οποτε αυτο αρκει. Η βασιμοτητα μιας καταγγελιας στηριζεται οχι τοσο στο τυπικο δηλαδη στο γραπτο κομματι αλλα στο ουσιαστικο δηλαδη στο αν εχει ουσια. Και η ουσια ειναι τα χαρτια που εχει μπροστα της η υπαλληλος. Αλλιως πιστεψε με δεν νομιζω να εμπαινε στον κοπο να ασχοληθει για μια αβασιμη καταγγελια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimdic2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #522 στις: Σεπτέμβριος 28, 2016, 04:55:08 μμ »
Αν διάβαζες με πολύ προσοχή τις οδηγίες που είχες επικαλεστεί ότι λάβανε πριν λίγο καιρό οι Δ/ντές, θα καταλάβαινες μεταξύ άλλων που οφείλεται και αυτή η καθυστέρηση...

Σύμφωνα λοιπόν με νέα ενημέρωση - οδηγία (μεταξύ άλλων) οι αναθεσεις των ωρων στην περιφέρεια Αττικής θα γίνει από τη Δ/νση εκπαίδευσης κι όχι από τους Δ/ντες...


1ον  Εξαγγελίες για έγκαιρη προσέλευση ωρομισθίων έκανε η Α2 και όχι οι ωρομίσθιοι. Εάν δεν τα καταφέρνουν να μην εκτίθενται με ανακοινώσεις και μοιράζουν ελπίδες.

2ον Οι προσλήψεις που λες ότι θα γίνουν από Δ/νση Εκπαίδευσης, στην ουσία η Δ/νση θα συμφωνήσει με ότι ζητήσουν οι Διευθυντές σχολείων.  Μάλλον πρέπει να είσαι νέος στα σχολέια του ΟΑΕΔ για να πιστεύεις κάτι τέτοια.

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #523 στις: Σεπτέμβριος 28, 2016, 05:17:03 μμ »
Καλημέρα

Οι αναθέσεις δεν βγήκαν μόνο για τις προσλήψεις των ωρομισθίων αλλά και για τους μόνιμους. Με τις αναθέσεις β και γ δίνει το ελεύθερο σε μόνιμους να καλύψουν το ωράριό τους με μαθήματα λιγότερο συναφή με το αντικείμενό τους.

Όμως προσλήψεις ωρομισθίων - αναπληρωτών γίνονται μόνο για μαθήματα α ανάθεσης.

Η ΕΠΑΣ σου έχει μόνιμο προσωπικό ειδικότητας; Είναι ΠΕ ή ΤΕ;
Καλησπέρα. :) Είμαι καινούρια και δεν έχω ιδέα ποιοι είναι μόνιμοι και ποιοι αναπληρωτές. Όμως στην Α! ανάθεση είναι πολλές κοπέλες από παλιά που είναι ωρομίσθιες, τουλάχιστον στην συγκεκριμένη ειδικότητα (βρεφοκόμων)σίγουρα δεν είναι μόνιμες!! Και μάλιστα στην Α! ανάθεση λέει σε κάποιο μάθημα (είναι εργαστήριο)συγκεκριμένα ΠΕ - ΤΕ. Εκεί δεν ξέρω τι γίνεται :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #524 στις: Σεπτέμβριος 28, 2016, 06:44:17 μμ »
1ον  Εξαγγελίες για έγκαιρη προσέλευση ωρομισθίων έκανε η Α2 και όχι οι ωρομίσθιοι. Εάν δεν τα καταφέρνουν να μην εκτίθενται με ανακοινώσεις και μοιράζουν ελπίδες.

2ον Οι προσλήψεις που λες ότι θα γίνουν από Δ/νση Εκπαίδευσης, στην ουσία η Δ/νση θα συμφωνήσει με ότι ζητήσουν οι Διευθυντές σχολείων.  Μάλλον πρέπει να είσαι νέος στα σχολέια του ΟΑΕΔ για να πιστεύεις κάτι τέτοια.

"... ... Η διαδικασία πρόσληψης του ωρομίσθιου εκπαιδευτικού προσωπικού θα ξεκινήσει από τους Δ/ντες σε όλες τις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ, εκτός από τις ΕΠΑΣ της περιφέρειας Αττικής, για τις οποίες η διαδικασία πρόσληψης ωρομισθίων εκπαιδευτικών θα γίνει από τη Δ/νση εκπαίδευσης... ..."

73692/27-09-2016 Προς όλες τις ΕΠΑΣ Μαθητείας
"Οδηγίες έναρξης του νέου σχολικού έτους 2016-2017"

ΥΣ1: Το bold δεν είναι δικό μου
ΥΣ2: Το νέος και παλιός έχω να τ ακούσω απ το στρατό (!)

Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος kpapaxr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #525 στις: Σεπτέμβριος 28, 2016, 07:12:12 μμ »
Από Πάτρα μόλις πριν λίγο πήραν τηλέφωνο και τον τελευταίο.

Αποσυνδεδεμένος maxspeed

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #526 στις: Σεπτέμβριος 28, 2016, 07:33:41 μμ »
Για Κατερίνη γνωρίζει κανείς τίποτα;

Αποσυνδεδεμένος stardust 15

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Today is the first day of the rest of your life.
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #527 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 09:10:32 πμ »
τηλεφωνησα στην γενικη διευθυνση επαγγελματικης εκπαιδευσης και καταρτισης. Οντως οι ποινες ισχυουν για αυτους που ειχαν αποχωρησει λογω διορισμου ως αναπληρωτων. Και αποκλειονται για 2 ετη. Μου λεει η υπαλληλος γιατι ρωτατε? Της λεω γιατι βλεπω υποψηφιο που ενω ειναι απορριπτετος μετα τον βλεπω διοριστεο. Μου λεει πειτε μου ονομα. Της λεω. Μου λεει δικιο εχετε θα καλεσω τωρα τον διευθυντη της συγκεκριμενης επας. Συμπερασμα. Ειναι αυτο ρουφ.....ικι? Δηλαδη για ποιον λογο να  αφησω εναν αναπληρωτη που ηδη παιρνει τον μισθο του να παρει και εξτρα ωρες ως ωρομισθιος παραβιαζοντας την ποινη του  ενω καλλιστα αυτες οι ωρες μπορουν και πρεπει να πανε σε καποιον που ισως και πολυ πιθανον να  τις εχει περισσοτερο αναγκη. Και γιατι να αφησω τον διευθυντη της συγκεκριμενης επας να παραβιαζει την προκηρυξη? Υπεπεσε στην αντιληψη μου και το κατηγγειλα. Δεν αφορουσε την επας που ειχα κανει εγω τα χαρτια μου. Αλλα δεν επρεπε να το πω? φυσικα ειχα ολα τα χαρτια μπροστα μου της διαυγειας, τα οποια ουτε καν χρειαστηκε να αναφερω καθως η ευγενικη υπαλληλος τα βρηκε αμεσως απο τον φακελο του υποψηφιου. Το ιδιο να κανετε και εσεις αν δεν βαριεστε. Ακομη και αν δεν σας αφορα η παρανομια να την καταγγελετε γιατι ετσι ωφελειτε καποιον συναδελφο μου μπορει να εχει αναγκη εστω και τις λιγες ωρες. Και στο κατω κατω ετσι λεει η προκηρυξη, τις δικαιουται δηλαδη οχι μονο ηθικα αλλα και νομικα.
Πολυ καλα εκανες!

Αποσυνδεδεμένος frank1972

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #528 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 10:54:01 πμ »
Τα ονόματα των προσληφθέντων ωρωμισθίων θα ανακοινωθούν από την διοίκηση του ΟΑΕΔ, αυτό μου είπαν σε εποικωνία με ΕΠΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ.

Αποσυνδεδεμένος frank1972

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #529 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 10:58:45 πμ »
Τα ονόματα των προσληφθέντων ωρωμισθίων θα ανακοινωθούν από την διοίκηση του ΟΑΕΔ, αυτό μου είπαν σε εποικωνία με ΕΠΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ.

Ο΄ρθή επανάληψη  ( που λένε)
Τ ονόματα των ωρομίσθιων θα ανακοινωθούν από την διοίκηση του ΟΑΕΔ και όχι απο τους δ/ντες , αυτό μου είπαν σε επικοινωνία μου με την ΕΠΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ.

lilith eva

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #530 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 02:20:28 μμ »
παιδια εχω τρελαθει...ατομο που περσι στους οριστικους εχει βγαλει 320 μορια φετος στους προσωρινους 200 κ φετος στους οριστικους μετα τις ενστασεις βγαζει 5600 μορια!!!!!! ΔΕ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??? ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΕΛΩ!!!

lilith eva

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #531 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 05:04:11 μμ »
τηλεφωνησα στην γενικη διευθυνση επαγγελματικης εκπαιδευσης και καταρτισης. Οντως οι ποινες ισχυουν για αυτους που ειχαν αποχωρησει λογω διορισμου ως αναπληρωτων. Και αποκλειονται για 2 ετη. Μου λεει η υπαλληλος γιατι ρωτατε? Της λεω γιατι βλεπω υποψηφιο που ενω ειναι απορριπτετος μετα τον βλεπω διοριστεο. Μου λεει πειτε μου ονομα. Της λεω. Μου λεει δικιο εχετε θα καλεσω τωρα τον διευθυντη της συγκεκριμενης επας. Συμπερασμα. Ειναι αυτο ρουφ.....ικι? Δηλαδη για ποιον λογο να  αφησω εναν αναπληρωτη που ηδη παιρνει τον μισθο του να παρει και εξτρα ωρες ως ωρομισθιος παραβιαζοντας την ποινη του  ενω καλλιστα αυτες οι ωρες μπορουν και πρεπει να πανε σε καποιον που ισως και πολυ πιθανον να  τις εχει περισσοτερο αναγκη. Και γιατι να αφησω τον διευθυντη της συγκεκριμενης επας να παραβιαζει την προκηρυξη? Υπεπεσε στην αντιληψη μου και το κατηγγειλα. Δεν αφορουσε την επας που ειχα κανει εγω τα χαρτια μου. Αλλα δεν επρεπε να το πω? φυσικα ειχα ολα τα χαρτια μπροστα μου της διαυγειας, τα οποια ουτε καν χρειαστηκε να αναφερω καθως η ευγενικη υπαλληλος τα βρηκε αμεσως απο τον φακελο του υποψηφιου. Το ιδιο να κανετε και εσεις αν δεν βαριεστε. Ακομη και αν δεν σας αφορα η παρανομια να την καταγγελετε γιατι ετσι ωφελειτε καποιον συναδελφο μου μπορει να εχει αναγκη εστω και τις λιγες ωρες. Και στο κατω κατω ετσι λεει η προκηρυξη, τις δικαιουται δηλαδη οχι μονο ηθικα αλλα και νομικα.

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ!!!Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΜΕΣΑ ΘΙΓΟΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ...ατομο που περσι στους οριστικους εχει βγαλει 320 μορια φετος στους προσωρινους 200 κ φετος στους οριστικους μετα τις ενστασεις βγαζει 5600 μορια!!!!!! ΔΕ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ...ΠΡΟΗΓΕΙΤΑΙ ΑΛΛΟΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ!!!! ΗΔΗ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ Κ ΑΠΕΙΛΗΣΑ ΜΕ ΜΥΝΗΣΕΙΣ!!! Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΙ ΕΝΣΤΑΝΣΕΙΣ Κ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158550
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 494
Σύνολο: 519

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.