*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Μειωμένου Ωραρίου άργησαν να γίνουν Πλήρους  (Αναγνώστηκε 10664 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimbonikola

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας παιδιά. Με πήραν φέτος αναπληρωτή μειωμένου ωραρίου ειδικής αγωγής στην παράλληλη στήριξη και οταν όλους τους αναβάθμισαν σε πλήρους, εγώ που ήμουν Τρίκαλα μετά απο ένα μήνα έγινα πλήρους. Υπάρχει κάποιος άλλος στη Θεσσαλία που είχε την ίδια αντιμετώπιση μ' εμένα ή μόνο στα Τρίκαλα συνέβη αυτό? Για την Πιερία τι ξέρετε? Ευχαριστώ..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2016, 04:00:06 μμ από Stelios »
jimbo

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alexalexma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΥΣ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 04, 2016, 07:02:20 μμ »
πολυ ωραιο θεμα jimbonikola. Και εγω περσι που ημουν γιαννενα δεν με εκαναν πληρους!! με ενδιαφερει και εμενα η θεσσαλια μπορει καποιος που δουλεψε βολο ή λαρισα ή καρδιτσα να μας πει τι συνεβη εκει για να μην καψουμε αδικα τις επιλογες μας στις αιτήσεις??!!! Για πιερία δεν ξερω καθολου!!

Αποσυνδεδεμένος jimbonikola

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΥΣ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 04, 2016, 10:09:14 μμ »
Κάποια βοήθεια κανείς που να γνωρίζει κάτι για το θέμα μου? Ευχαριστώ
jimbo

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΥΣ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 04, 2016, 10:33:51 μμ »
Μάλλον η 2βάθμιά σου δεν έστειλε έγκαιρα το αίτημα για να γίνεις πλήρους. Έπεσες σε σαΐνια. Μου είχε τύχει κι εμένα στην Δυτ. Αττική. Έγινα μετά από 5 μέρες. Βέβαια υπάρχει το ενδεχόμενο να μη γίνεις και καθόλου. Φίλος που ήταν σε 1 μόνο παιδί δεν έγινε ενώ άλλοι στην ίδια διεύθυνση που ήταν σε 2 παιδιά έγιναν κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kolokotronis87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΥΣ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 24, 2016, 10:23:34 πμ »
Μιας που ειναι παρεμφερης ο τιτλος.
Οι εκπευδευτικοι μειωμενου που αναβαθμιζονται σε πληρης ειναι πολλοι?Δηλαδη γινονται περιπου οι μισοι,λιγοτερους απο τους μισους,περισσοτερους απο τους μισους?Απο την εμπειρια σας και απο γνωστους τι παιζει?

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΥΣ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 24, 2016, 11:09:57 πμ »
Μιας που ειναι παρεμφερης ο τιτλος.
Οι εκπευδευτικοι μειωμενου που αναβαθμιζονται σε πληρης ειναι πολλοι?Δηλαδη γινονται περιπου οι μισοι,λιγοτερους απο τους μισους,περισσοτερους απο τους μισους?Απο την εμπειρια σας και απο γνωστους τι παιζει?

Επειδή το έψαξα φέτος είδα ότι στην ειδικότητά μου έγινε σε ένα άτομο (φέτος). Μάλιστα φάνηκε όταν ανακοινώθηκαν προσλήψεις. Είχε το όνομα μέσα στις νέες προσλήψεις κι έλεγε ότι αναβαθμίζεται σε πλήρους ωραρίου. Τώρα αν είσαι στις τελευταίες προσλήψεις και θέλουν να αναβαθμιστείς δε γνωρίζω πού το ανακοινώνουν ή αν το ανακοινώνουν ως νέα πρόσληψη.
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος kolokotronis87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΥΣ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 24, 2016, 11:58:00 πμ »
Επειδή το έψαξα φέτος είδα ότι στην ειδικότητά μου έγινε σε ένα άτομο (φέτος). Μάλιστα φάνηκε όταν ανακοινώθηκαν προσλήψεις. Είχε το όνομα μέσα στις νέες προσλήψεις κι έλεγε ότι αναβαθμίζεται σε πλήρους ωραρίου. Τώρα αν είσαι στις τελευταίες προσλήψεις και θέλουν να αναβαθμιστείς δε γνωρίζω πού το ανακοινώνουν ή αν το ανακοινώνουν ως νέα πρόσληψη.

Αυτο που το εγραφε με την αναβαθμιση στους πινακες απο το edu klimaka?Επισης κατι αλλο γνωριζεις πως πανε τα μορια στο μειωμενο?Πανε δηλαδη αναλογικα εντελως με τις ωρες που δουλευεις?Δηλαδη αν δουλευεις τις μισες ωρες πχ. απο το πληρες ωραριου θα παρεις και τα μισα μορια?Το ιδιο ισχυει και με τον μισθο?

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΥΣ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 24, 2016, 12:12:52 μμ »
Καλημέρα. Ωραίο topic. Όποιος συνάδελφος δεν έγινε πλήρους ας μας ενημερώσει για να έχουμε μια ιδέα. Τι γίνεται με τα νησιά?Ρισκάρετε και βάζετε και εκεί μειωμένου; Επίσης τι παίζει με τα έξοδα εκεί;

Αποσυνδεδεμένος noname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 460
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΥΣ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 24, 2016, 01:50:36 μμ »
20% πάνω όλα

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΥΣ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 24, 2016, 01:52:37 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΥΣ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 24, 2016, 02:25:12 μμ »
Αυτο που το εγραφε με την αναβαθμιση στους πινακες απο το edu klimaka?Επισης κατι αλλο γνωριζεις πως πανε τα μορια στο μειωμενο?Πανε δηλαδη αναλογικα εντελως με τις ωρες που δουλευεις?Δηλαδη αν δουλευεις τις μισες ωρες πχ. απο το πληρες ωραριου θα παρεις και τα μισα μορια?Το ιδιο ισχυει και με τον μισθο?
Αν έχεις τις μισές ώρες του πλήρους ωραρίου, παίρνεις τα μισά μόρια και τον μισό μισθό.
Στα ένσημα, όμως, αν έχεις μοιρασμένες τις ώρες σε όλες τις μέρες της εβδομάδας, παίρνεις 25 ένσημα το μήνα όπως ο ΑΚΩ.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΥΣ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 30, 2016, 11:01:01 πμ »
Συνάδελφοι της παράλληλης έχει προκύψει ένα θέμα. Υπάρχουν συνάδελφοί μας που υπέγραψαν σύμβαση επέκτασης ωραρίου στις 23/11 ημερομηνία της υπουργικής απόφασης πράγμα που δε γίνεται. Επικοινωνησα με τη διδε μου και μου ειπαν πως οι συμβάσεις άρχισαν να δημοσιευονται στο διαυγεια απο την επομενη μερα ητοι στις 24/11. Επομενως σε περιπτωση που θελει καποιος να κανει ενσταση για τα μορια του δε γίνεται μιας και ειναι υπολογισμενα μια χαρα, συμφωνα με τη συμβαση. Η αναρτηση τν συμβασεων των συναδελφων στο διαδικτυο εγινε το ιδιο βραδυ, επομένως ποτε προλαβαν να υπογραψουν;Το θεμα προκυπτει με τις διδε που καλεσαν νωριτερα τους συναδελφους να υπογραψουν κ ετσι φαινονται με περισσοτερα μορια. Τετοιο λαθος εχει γινει σιγουρα στην α αθηνας αλλα και σε αλλες διδε που δε γνωριζω. Μίλησα με το υπουργειο και μου ειπαν να κανουμε καταγγελια αλλιως δεν προκειται να ασχοληθουν με το θεμα (ετσι ωμα το εθεσε η υπαλληλος) Αν το αφησουμε, θα προκυψουν ανακαταταξεις, εστω και μικρες, στον πινακα. Κοιταξτε τα μορια προυπηρεσιας σας, μιληστε με τις διδε που ειχατε προσληφθει, για να δουμε πώς θα κινηθουμε!

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΥΣ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 30, 2016, 01:01:35 μμ »
 
Μπορεί κάποιες ΔΙΔΕ να κάλεσαν - ορθώς- την ιδια μερα τους αναπληρωτές (εως 3 μμ)  και να τους ζήτησαν να στείλουν ηλεκτρονικά αίτηση αναβάθμισης, υπευθυνη δήλωση και προτίμηση σχολείων, γι αυτο να έτρεξε σε κάποιους νωρίτερα η διαδικασία, ενώ αλλες ΔΙΔΕ το αφησαν για την επόμενη μέρα, εσφαλμένα. Ρώτησε τις ΔΙΔΕ για τις οποιες αμφιβάλλεις, πρίν κανεις καταγγελία. Ειναι καλυτερα για σένα, για να σου λυθει και η απορία.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΥΣ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 30, 2016, 07:08:33 μμ »
 
Μπορεί κάποιες ΔΙΔΕ να κάλεσαν - ορθώς- την ιδια μερα τους αναπληρωτές (εως 3 μμ)  και να τους ζήτησαν να στείλουν ηλεκτρονικά αίτηση αναβάθμισης, υπευθυνη δήλωση και προτίμηση σχολείων, γι αυτο να έτρεξε σε κάποιους νωρίτερα η διαδικασία, ενώ αλλες ΔΙΔΕ το αφησαν για την επόμενη μέρα, εσφαλμένα. Ρώτησε τις ΔΙΔΕ για τις οποιες αμφιβάλλεις, πρίν κανεις καταγγελία. Ειναι καλυτερα για σένα, για να σου λυθει και η απορία.

Σε καποιες διευθυνσεις καλεσαν τους αναπληρωτες να υπογραψουν συμβαση αυτοπροσωπως και οχι ηλεκτρονικά. Η δε αναρτηση των συμβασεων τους εγινε αργα το βραδυ στο διαυγεια.Προβλεπεται;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159501
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 234
Σύνολο: 240

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.