*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Μειωμένου Ωραρίου άργησαν να γίνουν Πλήρους  (Αναγνώστηκε 10637 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Μειωμένου Ωραρίου άργησαν να γίνουν Πλήρους
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 30, 2016, 07:55:28 μμ »
Φυσικα προβλέπεται. Εαν καποιοι εκαναν αιτηση / δήλωσαν /υπέγραψαν 23/11 και αυτο φαινεται από την αιτηση τους για  μετατροπη της συμβασης, δεν μπορεις να αμφισβητησεις πώς τα κατάφεραν και πρόλαβαν.  Σκεψου οτι καποιες ΔΙΔΕ μπορει να ειδοποιησαν την ιδια μερα τους αναπληρωτες να στειλουν αιτηση ως επειγον. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι μελλοντικα να ζητας να τρεχουν καποιες ΔΙΔΕ νωριτερα τις διαδικασιες, την ιδια μερα με τις υπουργικες αποφασεις, διοτι αυτες εχουν τη βαρυτητα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Μειωμένου Ωραρίου άργησαν να γίνουν Πλήρους
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 01, 2016, 07:27:28 μμ »
Φυσικα προβλέπεται. Εαν καποιοι εκαναν αιτηση / δήλωσαν /υπέγραψαν 23/11 και αυτο φαινεται από την αιτηση τους για  μετατροπη της συμβασης, δεν μπορεις να αμφισβητησεις πώς τα κατάφεραν και πρόλαβαν.  Σκεψου οτι καποιες ΔΙΔΕ μπορει να ειδοποιησαν την ιδια μερα τους αναπληρωτες να στειλουν αιτηση ως επειγον. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι μελλοντικα να ζητας να τρεχουν καποιες ΔΙΔΕ νωριτερα τις διαδικασιες, την ιδια μερα με τις υπουργικες αποφασεις, διοτι αυτες εχουν τη βαρυτητα.

H σύμβαση υπογράφεται από τους ενδιαφερόμενους αφού πρωτα αναρτηθεί στο διαδίκτυο (διαύγεια.) Σε περιοχή της αττικής η σύμβαση αναρτήθηκε στι 21:30. Πριν από εκεινη την .ωρα ουδείς μπορούσε να κάνει κάτι, άσχετα αν η διδε ειδοποίησε κάποιους να το κάνουν και έσπευσαν φυσικά, όπως θα έκανε ο οποιοσδήποτε, όταν καλεί η υπηρεσία. 'Οπως μου είπαν από τη διδε μου, οι συμβάσεις ήταν έτοιμες απο νωρίς αλλά δε μας ειδοποίησαν, διότι περίμεναν ανάρτηση στο διδίκτυο. Στις 24/11/2015 που έγινε η ανάρτηση μας ειδοποίησαν και πήγαμε για τη διαδικασία. Το θέμα είναι ποιος έκανε το λάθος, οι διδε που δεν κάλεσαν στις 23/11 ή οι διδε που κάλεσαν στις 23/11. Αυτό ζητούμε να μάθουμε. Δεν ισχύει η λογική όποιος πρόλαβε θα έχει μια μέρα παραπανω προϋπηρεσία κ φυσικά δεν είναι θέμα πίεσης να βιαστούν οι εργαζόμενοι στις διδε. Πρέπει να ακολουθείται κοινή γραμμή για να μην παραβιάζονται οι αρχές της ίσης μεταχείρισης.

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Μειωμένου Ωραρίου άργησαν να γίνουν Πλήρους
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 04, 2017, 07:31:51 μμ »
Γνωριζει καποιος αν η αναβαθμιση αναπληρωτη απο μειωμενου σε πληρους ισχυει μονο για την παραλληλη στηριξη; γιατι μου ειπαν απο τη δδε πως ακομη κι αν προκυψει κενο για πληρες ωραριο δε μπορουν να με αναβαθμισουν και πως αυτο γινεται μονο στην παραλληλη στηριξη.

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Μειωμένου Ωραρίου άργησαν να γίνουν Πλήρους
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 04, 2017, 07:41:21 μμ »
Η αναβάθμιση μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή κατά τη διάρκεια της διδακτικής χρονιάς ή πρέπει απαραίτητα στην επόμενη φάση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος aghisk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Μειωμένου Ωραρίου άργησαν να γίνουν Πλήρους
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 04, 2017, 07:52:44 μμ »
Γνωριζει καποιος αν η αναβαθμιση αναπληρωτη απο μειωμενου σε πληρους ισχυει μονο για την παραλληλη στηριξη; γιατι μου ειπαν απο τη δδε πως ακομη κι αν προκυψει κενο για πληρες ωραριο δε μπορουν να με αναβαθμισουν και πως αυτο γινεται μονο στην παραλληλη στηριξη.
Αν στην γενικη δηλωθουν κενα πληρους σε καποια επομενη φαση, τοτε προσλαμβανεται ως ΑΚΩ οποιος εχει σειρα.
Αν αυτος ειναι ο ΑΜΩ που ειχε ήδη προσληφθει στην συγκεκριμένη και μόνο ΔΔΕ (οχι σε άλλη) τότε αυτος προσλαμβάνεται εκ νεου ως ΑΚΩ. Αυτο γινεται ΜΟΝΟ από το Υπουργείο. Στην παράλληλη μπορει να γίνει αναβάθμιση σε ΑΚΩ απο τον Δ/ντη ΔΔΕ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2017, 07:56:26 μμ από aghisk »

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Μειωμένου Ωραρίου άργησαν να γίνουν Πλήρους
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 05, 2017, 10:53:56 μμ »
Σε ευχαριστω πολυ. Κι εγω αυτο ηξερα. Μαλλον δε γνωριζουν καλα στη δδε.

Αποσυνδεδεμένος elenifka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Μειωμένου Ωραρίου άργησαν να γίνουν Πλήρους
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 26, 2018, 07:09:29 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Γνωρίζετε αν οι αναπληρωτές μειωμένου πρέπει να δουλεύουν απαραίτητα κάθε μέρα; Γιατί από τις δευτεροβάθμιες επιμένουν σε αυτό; Εγώ ας πούμε βόλεψα έτσι το πρόγραμμα μου ώστε να πηγαίνω 4 μέρες γιατί δουλεύω και σε ΣΔΕ. Υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσω πρόβλημα;

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Μειωμένου Ωραρίου άργησαν να γίνουν Πλήρους
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 26, 2018, 11:20:47 μμ »
Οχι δε χρειαζεται να δουλευεις 5 μερες. Απλα πολλοι το προτιμουν για να παιρνουν 5 ενσημα. Εγω 2 χρονιες αμω δουλευα  3 μερες.

Αποσυνδεδεμένος elenifka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Μειωμένου Ωραρίου άργησαν να γίνουν Πλήρους
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 10, 2018, 02:22:06 μμ »
Οχι δε χρειαζεται να δουλευεις 5 μερες. Απλα πολλοι το προτιμουν για να παιρνουν 5 ενσημα. Εγω 2 χρονιες αμω δουλευα  3 μερες.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 245
Σύνολο: 246

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.