*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;  (Αναγνώστηκε 16332 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 02, 2016, 12:53:01 πμ »
Γενικά "δυσκόλεψαν πάρα πολύ" ΝΑΙ.

Δε θα διαφωνήσεις, όμως:
Η εκπαίδευση ΔΕΝ "απαιτεί" τους καλύτερους (στο αντικείμενο).
Απλά: Πτυχίο.

Κι αυτό, καταλαβαίνεις τι σημαίνει ότι "μαζεύει" (η εκπαίδευση)....

Σωστός.
Επιπρόσθετα, το είναι κάποιος καλός στην Πληροφορική και να έχει τελειώσεις το καλύτερο τμήμα με άριστα, δεν σημαίνει ότι θα γίνει καλός καθηγητής.

Η εκπαίδευση θέλει κάποια πράγματα (όπως μεταδοτικότητα, υπομονή, οργάνωση) που δεν φαίνονται στο πτυχίο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:19:03 »

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 02, 2016, 12:55:23 πμ »
"Απλά πτυχίο", συνάδελφε: Απλά αυτό "απαιτεί" η ελλ. εκπαίδευση (πια για αναπληρωτές αναφέρομαι).

Έχω δει ΠΕ19 (δε ρώτησα ΑΕΙ, ΤΕΙ) να μην  μπορεί μα κάνει format.
Τα λέει όλα (Ακόμα κι αν μου πεις: "Μα δεν το διδάχτηκε")
Υπάρχουν!!
Ανάμεσά μας.

Δεν είναι καθόλου λίγοι, σε διαβεβαιώ.

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 02, 2016, 01:03:54 πμ »
Συγνώμη αν αυτό είναι το "θέμα" ΑΕΙ vs ΤΕΙ
Να διευκρινήσω:

ΠΕ19 από ΑΕΙ
ΠΕ20 από ΤΕΙ

Κατά τη γνώμη μου σε όλες υπάρχουν και "σχετικοί" και "άσχετοι".
Δεν το διαχωρίζω:
Από ΑΕΙ---> πιο "σχετικοί"
Από ΤΕΙ---> πιο "άσχετοι".


Αν το "θέμα" είναι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 02, 2016, 01:13:08 πμ »
Συγνώμη αν αυτό είναι το "θέμα" ΑΕΙ vs ΤΕΙ
Να διευκρινήσω:

ΠΕ19 από ΑΕΙ
ΠΕ20 από ΤΕΙ

Κατά τη γνώμη μου σε όλες υπάρχουν και "σχετικοί" και "άσχετοι".
Δεν το διαχωρίζω:
Από ΑΕΙ---> πιο "σχετικοί"
Από ΤΕΙ---> πιο "άσχετοι".


Αν το "θέμα" είναι αυτό.

Όπως λέει και ο τίτλος του θέματος, δεν είναι αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:19:03 »

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 02, 2016, 02:30:07 πμ »
 Μάλλον εγώ προκάλεσα αυτή την αντιπαράθεση και ας την σταματήσουμε, και να πούμε στον νέο πτυχιούχο ότι αφού έχει πτυχίο μηχανικού ας κυνηγήσει θέσεις εργασίας στον χώρο του προγραμματισμού μιας και το nick του είναι developer άλλωστε έχει πάντα το δικαίωμα να κάνει αίτηση και ως αναπληρωτής αλλά με μηδενική πιθανότητα (αυτό ισχύει και για εμένα παρόλο που έχω ΕΠΠΑΙΚ).
 

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 02, 2016, 09:15:07 πμ »
Αν καποιος με μορια φυσικου αποκτησει πτυχιο πληροφορικης μπαινει στο μηδενικης στην πληροφορικη?
Ενα δευτερο πτυχιο στην πληροφορικη προσφερει κατι επιπλεον? Αυξανονται οι πιθανοτητες προσληψης ως αναπληρωτη?

Αποσυνδεδεμένος developer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 02, 2016, 11:57:29 πμ »
Απ' ότι φαίνεται προκάλεσα αντιπαράθεση χωρίς να το θέλω. Αυτή την στιγμή εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα και οι ώρες εργασίας αλλά κυρίως οι απολαβές είναι πολύ χειρότερες απ' ότι νομίζετε και αρκετοί στρέφονται στην εκπαίδευση, άσχετα με το αν είναι καλοί-μέτριοι-κακοί. Το δίπλωμα του ΗΜΜΥ όντως θεωρείται κορυφαίο στον τομέα των Η/Υ από τους περισσότερους, αλλά δυστυχώς δεν ισχύει το ίδιο και για τους εργοδότες. Το ότι είναι πλέον master έχει να κάνει με το ότι η λήψη του απαιτεί σημαντικά μεγαλύτερο φόρτο εργασίας σε σχέση με τις άλλες σχολές(+1 χρόνο στην Ελλάδα, +2 χρόνια στα ευρωπαϊκά πανεπιστήμια), οπότε δικαίως έγινε αυτό. Βέβαια παρόλο που υπάρχει επίσημη απόφαση, ο ΑΣΕΠ δεν το αναγνωρίζει, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα  :P Όσον αφορά τις γνώσεις που μπορεί να μην έχει κάποιος πχ PHP που αναφέρθηκε, είναι απολύτως λογικό. Μπορεί το πρόγραμμα σπουδών της κάθε σχολής σε συνδυασμό με την έλλειψη προσφερόμενων μαθημάτων λόγω υποχρηματοδότησης, να έδωσε μια ξεκάθαρη κατεύθυνση στους φοιτητές πχ προς την C. Και δεν εννοώ αποκλειστικά τη γλώσσα, αλλά και όλα τα παρεμφερή, όπως παράλληλο προγραμματισμό, ταυτόχρονο προγραμματισμό, λειτουργικά συστήματα, κατανεμημένα συστήματα και άλλα, "πράγματα" που κάποιος άλλος δεν έχει ιδέα τι είναι. Μην σκέφτεστε όπως όλοι οι υπόλοιποι, που επειδή έχεις τελειώσει "κομπιουτερ" πρέπει να ξέρεις ανά πάσα στιγμή πως δουλεύει η κάθε εφαρμογή που κατέβασε κάποιος στο κινητό του, γιατί δεν μπαίνει στο facebook και γιατί δεν δουλεύει το θυροτηλέφωνο του σπιτιού του. Ο κλάδος της τεχνολογίας είναι ταχύτατα αναπτυσσόμενος και αυτό που μετράει δεν είναι κυρίως τι ξέρεις βγαίνοντας από τη σχολή, αλλά αν έχεις μάθει τον τρόπο να μαθαίνεις συνεχώς ;) Όσο για μένα και τις μηδενικές πιθανότητες, περιμένω να βγει η προκήρυξη της ασπαιτε και να δω αν κληρωθώ. Μέχρι τότε δεν χάνω κάτι :)

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 02, 2016, 12:36:16 μμ »
Αν καποιος με μορια φυσικου αποκτησει πτυχιο πληροφορικης μπαινει στο μηδενικης στην πληροφορικη?
Ενα δευτερο πτυχιο στην πληροφορικη προσφερει κατι επιπλεον? Αυξανονται οι πιθανοτητες προσληψης ως αναπληρωτη?

Δεν νομίζω ότι μπορείς να μεταφέρεις μόρια.
Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα τα πράγματα στους Φυσικούς ή στους Πληροφορικούς.
Τα ίδια χάλια ίσως? Στους Πληροφορικούς βγαίνουν και ελάχιστοι συνταξιούχοι κάθε χρόνο, ως νεότερος κλάδος.

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 02, 2016, 02:52:38 μμ »
 Ως GrecoMaster ίσως να το αναγνωρίζετε εσείς οι ίδιοι, αλλά δεν υπάρχει νόμος που να αναγνωρίζεται ως μάστερ!
Δε φτάνει με ένα πτυχίο έχετε 2-3 ειδικότητες ;
Για το PHP που αναφέρθηκα ο άνθρωπος δεν ήξερε το τι είναι τρώγετε, πίνετε, όχι να γράψει κώδικα, και όχι μόνο αυτός ίσως να μάθατε καλά την θεωρία τα Fourier, Laplace κτλ αλλά στην πράξη τζίφος   
 

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 02, 2016, 04:09:51 μμ »
Απ' ότι φαίνεται προκάλεσα αντιπαράθεση χωρίς να το θέλω. Αυτή την στιγμή εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα και οι ώρες εργασίας αλλά κυρίως οι απολαβές είναι πολύ χειρότερες απ' ότι νομίζετε και αρκετοί στρέφονται στην εκπαίδευση, άσχετα με το αν είναι καλοί-μέτριοι-κακοί. Το δίπλωμα του ΗΜΜΥ όντως θεωρείται κορυφαίο στον τομέα των Η/Υ από τους περισσότερους, αλλά δυστυχώς δεν ισχύει το ίδιο και για τους εργοδότες. Το ότι είναι πλέον master έχει να κάνει με το ότι η λήψη του απαιτεί σημαντικά μεγαλύτερο φόρτο εργασίας σε σχέση με τις άλλες σχολές(+1 χρόνο στην Ελλάδα, +2 χρόνια στα ευρωπαϊκά πανεπιστήμια), οπότε δικαίως έγινε αυτό. Βέβαια παρόλο που υπάρχει επίσημη απόφαση, ο ΑΣΕΠ δεν το αναγνωρίζει, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα  :P Όσον αφορά τις γνώσεις που μπορεί να μην έχει κάποιος πχ PHP που αναφέρθηκε, είναι απολύτως λογικό. Μπορεί το πρόγραμμα σπουδών της κάθε σχολής σε συνδυασμό με την έλλειψη προσφερόμενων μαθημάτων λόγω υποχρηματοδότησης, να έδωσε μια ξεκάθαρη κατεύθυνση στους φοιτητές πχ προς την C. Και δεν εννοώ αποκλειστικά τη γλώσσα, αλλά και όλα τα παρεμφερή, όπως παράλληλο προγραμματισμό, ταυτόχρονο προγραμματισμό, λειτουργικά συστήματα, κατανεμημένα συστήματα και άλλα, "πράγματα" που κάποιος άλλος δεν έχει ιδέα τι είναι. Μην σκέφτεστε όπως όλοι οι υπόλοιποι, που επειδή έχεις τελειώσει "κομπιουτερ" πρέπει να ξέρεις ανά πάσα στιγμή πως δουλεύει η κάθε εφαρμογή που κατέβασε κάποιος στο κινητό του, γιατί δεν μπαίνει στο facebook και γιατί δεν δουλεύει το θυροτηλέφωνο του σπιτιού του. Ο κλάδος της τεχνολογίας είναι ταχύτατα αναπτυσσόμενος και αυτό που μετράει δεν είναι κυρίως τι ξέρεις βγαίνοντας από τη σχολή, αλλά αν έχεις μάθει τον τρόπο να μαθαίνεις συνεχώς ;) Όσο για μένα και τις μηδενικές πιθανότητες, περιμένω να βγει η προκήρυξη της ασπαιτε και να δω αν κληρωθώ. Μέχρι τότε δεν χάνω κάτι :)

Όταν πρωτοξεκίνησα, βρήκα και γω αρχικά δουλειά ως προγραμματιστής, αλλά ο μισθός ήταν τόσο άθλιος (ούτε καν βασικός) που πήγα προς την εκπαίδευση. Φυσικά δεν μετάνοιωσα ποτέ.
Αλλά δυστυχώς, οι εποχές έχουν αλλάξει και πλέον είναι πολύ δύσκολα και στην εκπαίδευση.

Αν θέλεις ψάξου και προς την κατεύθυνση των φοιτητικών μαθημάτων κτλ.
Θέλει κόπο και κότσια όμως και εμπιστούνη στον εαυτό σου (ειδικά στην αρχή), αλλά για τους καλούς υπάρχει ακόμη αρκετό ψωμί.
Αν θέλεις βοήθεια μου λες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2016, 04:12:31 μμ από niteulf »

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 02, 2016, 04:38:33 μμ »
Ελπίζω να μην το "ξεστρατίζω" το θέμα,
αλλα εκεί είναι το "ζουμί":

Ο κλάδος της τεχνολογίας είναι ταχύτατα αναπτυσσόμενος και αυτό που μετράει δεν είναι κυρίως τι ξέρεις βγαίνοντας από τη σχολή, αλλά αν έχεις μάθει τον τρόπο να μαθαίνεις συνεχώς ;)

Είτε θες να γίνεις "καλός" σε κάτι,
είτε απλά εκπαιδευτικός.

Αλλά, όπως είναι τα πράματα σε αυτή τη χώρα:


1. Αυτά είναι τα ελληνικά πανεπιστήμια.
2. Αυτοί είναι οι "καθηγητές" τους (και πως διορίστηκαν ως λέκτορες) και όσοι παίρνουν απόσπαση (Περιστέρα πχ) σε αυτά.

Εν τέλει:

3. Αυτοί είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος developer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 02, 2016, 06:11:24 μμ »
Ως GrecoMaster ίσως να το αναγνωρίζετε εσείς οι ίδιοι, αλλά δεν υπάρχει νόμος που να αναγνωρίζεται ως μάστερ!
Δε φτάνει με ένα πτυχίο έχετε 2-3 ειδικότητες ;
Για το PHP που αναφέρθηκα ο άνθρωπος δεν ήξερε το τι είναι τρώγετε, πίνετε, όχι να γράψει κώδικα, και όχι μόνο αυτός ίσως να μάθατε καλά την θεωρία τα Fourier, Laplace κτλ αλλά στην πράξη τζίφος

Όπως λέει κι ο σοφός λαός, όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμμαστάρια..

Εγώ ρώτησα κάτι το οποίο θα έπρεπε να είναι αυτονόητο, αν ένα δίπλωμα 5ετούς δίνει κάποιο προβάδισμα λόγω του ότι είναι αντικειμενικά ανώτερο (+1 χρόνος παραπάνω σπουδές) και η συζήτηση έχει παρεκτραπεί.

Όταν πρωτοξεκίνησα, βρήκα και γω αρχικά δουλειά ως προγραμματιστής, αλλά ο μισθός ήταν τόσο άθλιος (ούτε καν βασικός) που πήγα προς την εκπαίδευση. Φυσικά δεν μετάνοιωσα ποτέ.
Αλλά δυστυχώς, οι εποχές έχουν αλλάξει και πλέον είναι πολύ δύσκολα και στην εκπαίδευση.

Αν θέλεις ψάξου και προς την κατεύθυνση των φοιτητικών μαθημάτων κτλ.
Θέλει κόπο και κότσια όμως και εμπιστούνη στον εαυτό σου (ειδικά στην αρχή), αλλά για τους καλούς υπάρχει ακόμη αρκετό ψωμί.
Αν θέλεις βοήθεια μου λες.

Ευχαριστώ, αν κινηθώ προς τα εκεί θα ζητήσω!

Παράθεση
1. Αυτά είναι τα ελληνικά πανεπιστήμια.
2. Αυτοί είναι οι "καθηγητές" τους (και πως διορίστηκαν ως λέκτορες) και όσοι παίρνουν απόσπαση (Περιστέρα πχ) σε αυτά.

Εν τέλει:

3. Αυτοί είμαστε.

Δεν ξέρω τι γίνεται σε όλα τα τμήματα, αλλά οι σπουδές σε σχολές ΗΜΜΥ στην Ελλάδα, παρά τις δυσκολίες (έλλειψη εργαστηριακών χώρων, έλλειψη καθηγητών κλπ), είναι πολύ υψηλού επιπέδου και ανώτερες από τα περισσότερα ευρωπαϊκά πανεπιστήμια, γι' αυτό και οι απόφοιτοί τους είναι οι πρώτοι που μπαίνουν σε ευρωπαϊκά μεταπτυχιακά και διδακτορικά προγράμματα. Και πριν προλάβει κάποιος και πει για τις "έρευνες" που γίνονται για τη σειρά στα πανεπιστήμια και σε τι θέση βρίσκονται τα ελληνικά, να ενημερώσω ότι οι πιο πολλές έχουν ως κριτήριο και τον πρώτο μισθό που παίρνει κάποιος μόλις αποφοιτήσει και ασχοληθεί με το αντικείμενό του, οπότε τα ελληνικά θα ναι για πάντα κάτω :P

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 02, 2016, 06:39:02 μμ »
Όπως λέει κι ο σοφός λαός, όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμμαστάρια......

Ναι έτσι είναι φίλε! Αλλά ως μάστερ ΔΕ μετράει, μεταξύ σας μόνο!
 

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΕ 19 χωρίς προϋπηρεσία. Υπάρχει μέλλον για μένα;
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 02, 2016, 06:43:22 μμ »

Δεν ξέρω τι γίνεται σε όλα τα τμήματα, αλλά οι σπουδές σε σχολές ΗΜΜΥ στην Ελλάδα, παρά τις δυσκολίες (έλλειψη εργαστηριακών χώρων, έλλειψη καθηγητών κλπ), είναι πολύ υψηλού επιπέδου και ανώτερες από τα περισσότερα ευρωπαϊκά πανεπιστήμια, γι' αυτό και οι απόφοιτοί τους είναι οι πρώτοι που μπαίνουν σε ευρωπαϊκά μεταπτυχιακά και διδακτορικά προγράμματα. Και πριν προλάβει κάποιος και πει για τις "έρευνες" που γίνονται για τη σειρά στα πανεπιστήμια και σε τι θέση βρίσκονται τα ελληνικά, να ενημερώσω ότι οι πιο πολλές έχουν ως κριτήριο και τον πρώτο μισθό που παίρνει κάποιος μόλις αποφοιτήσει και ασχοληθεί με το αντικείμενό του, οπότε τα ελληνικά θα ναι για πάντα κάτω :P

Δε θα επεκταθώ, Δεν είναι και το θέμα του topic.

Μόνο 2 επισημάνσεις (που ξέρω ότι πάρα πολλοί θα τις αρνηθούν, το'γραψα άλλωστε: ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ):

1. Για να συγκρίνεις (2 ή 3 ή περισσότερα) "πράματα" (πχ ΕΜΠ με.... ή εσωτερικό με εξωτερικό) πρέπει να "έχεις λάβει υπόψη σου"/να "ξέρεις" και τα 2 ή 3 κλπ . Λες: "Δεν ξέρω τα άλλα ελληνικά πανεπιστήμια για να πω" , λες όμως και "Ξέρω ότι το δικό μου είναι..." ΟΚ: "Καλή" η σύγκριση και να η "εξήγηση":

2. Ο καθένας σε αυτή τη χώρα βαυκαλίζει τα γένια του και βρίσκει δικαιολογίες (πχ "κριτήριο 1ου μισθού") όταν "απειλούνται" τα δικαιώματά του.

ΟΚ: Λογικό: Αν δεν παινέσεις το "σπίτι σου", θα πέσει να σε πλακώσει.

Αλλά μην κοροϊδευόμαστε:

Ας δούμε κάποτε την κατάσταση χωρίς παρωπίδες.
Έτσι είναι τα "πράματα":



1. Αυτά είναι τα ελληνικά πανεπιστήμια.
2. Αυτοί είναι οι "καθηγητές" τους (και πως διορίστηκαν ως λέκτορες) και όσοι παίρνουν απόσπαση (Περιστέρα πχ) σε αυτά.

Εν τέλει:

3. Αυτοί είμαστε.

Και σε αυτό συμφωνώ:
Ο κλάδος της τεχνολογίας είναι ταχύτατα αναπτυσσόμενος και αυτό που μετράει δεν είναι κυρίως τι ξέρεις βγαίνοντας από τη σχολή, αλλά αν έχεις μάθει τον τρόπο να μαθαίνεις συνεχώς ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 534
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.