*

Αποστολέας Θέμα: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017  (Αναγνώστηκε 99677 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #98 στις: Σεπτέμβριος 26, 2016, 08:09:50 μμ »
Προσωπικα πιστεύω πως μετά τις 30 Σεπ οι προσλήψεις μας. Πρώτα να μαζευτούν τα τμήματα με κόψιμο πάντα, μετά άντε μπας και δώσουν κανένα 3ωρο από γ ανάθεση για να κλείσουν τα κενά των μαθ/φυσικών και επειδή ξεχωριστή φάση για τεχνικές δεν παίζει μας βλέπω μαζί με την 3η φάση των άλλων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimocri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #99 στις: Σεπτέμβριος 26, 2016, 08:42:59 μμ »
Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το Υπουργείο είναι πια δεδομένο ότι τα παλιά κενά στις τεχνικές ειδικότητες δεν είναι αξιόπιστα αλλά από την άλλη το υπουργείο δεν έχει ζητήσει επικαιροποίηση κενών από τα ΕΠΑΛ γιατί εκκρεμούν οι εγκρίσεις των ολιγομελών τμημάτων.Ευελπιστούν να γίνουν όλα μέσα σε αυτήν την εβδομάδα αλλά και δική μου προσωπική άποψη είναι πως πάμε για Οκτώβριο...

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #100 στις: Σεπτέμβριος 26, 2016, 09:09:20 μμ »
Αίσχος και πάλι ΑΙΣΧΟΣ...εκεί στο υπουργείο παίζουν με τα νεύρα μας.... θα τα πούμε στις κάλπες...

Αποσυνδεδεμένος wo277lf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Μπουρδέλο η εκπαιδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #101 στις: Σεπτέμβριος 26, 2016, 10:44:53 μμ »
Να περιμενουμε προσληψεις στο μισο σε σχεση με περισυ διοτι:

1)συγχωνευση ειδικοτητων στη Β ταξη.
2) 3 μαθηματα επιλογης (6 ωρες) στη Α ταξη αντι  των 11 ωρων την  προηγουμενη σχολικη χρονια.
3) μη εγκριση ολιγομελων τμηματων τομεων και ειδικοτητων.

Τα λιγα κενα που θα προκυψουν θα ειναι πιθανως μονο στα νησια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fertility

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #102 στις: Σεπτέμβριος 26, 2016, 11:29:30 μμ »
Αίσχος και πάλι ΑΙΣΧΟΣ...εκεί στο υπουργείο παίζουν με τα νεύρα μας.... θα τα πούμε στις κάλπες...


Εχεις λυσαξει με τις καλπες ε? σε 3 χρονια, ποιος ζει - ποιος πεθαινει?
Προσληψεις δεν  βλεπω αυτη την εβδομαδα γιατι γνωριζω επαλ που δεν εχουν ξακαθαρισει τι θελουν και τι δεν θελουν, εκκρεμουν αδειες που δεν εχουν δοθει και αρκετα τετοια ζητηματα.

Δεν καταλαβαινω ομως, περυσι 15 οκτ. (ημερα Πεμπτη 16.00 βγηκαν οι λιστες) δεν εγιναν οι προσληψεις? γιατι φετος πιστευει τι θα γινουν πολυ νωριτερα?

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #103 στις: Σεπτέμβριος 27, 2016, 08:31:25 πμ »
Όλα τα κενά έχουν κοινοποιηθεί από ΟΛΕΣ τις Διευθύνσεις, αυτό είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ.. από εκεί και πέρα, προφανώς είναι στη βούληση του ΔΙΧΩΣ ΠΤΥΧΙΟ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑΣ υπουργού να τα καλύψει το συντομότερο ή το αργότερο δυνατό... όλα τα άλλα είναι περιττά... βέβαια, τώρα που κυβερνάνε οι ομοϊδεάτες των συνδικαληστών, η πίεση κάλυψης των κενών είναι μικρότερη...και να μπαλώσουμε τα κενά με άλλους τρόπους, να γλυτώσουμε καμμιά θεσούλα αναπληρωτή, δεν  χάθηκε ο κόσμος....ας πάμε έτσι μέχρι τα .....Χριστούγεννα και μετά έχει ο Θεός.... όποιος δεν βλέπει την αλήθεια, λόγω κομματικών είναι άξιος της μοίρας του

Αποσυνδεδεμένος cicada

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #104 στις: Σεπτέμβριος 27, 2016, 10:07:31 πμ »

Εχεις λυσαξει με τις καλπες ε? σε 3 χρονια, ποιος ζει - ποιος πεθαινει?
Προσληψεις δεν  βλεπω αυτη την εβδομαδα γιατι γνωριζω επαλ που δεν εχουν ξακαθαρισει τι θελουν και τι δεν θελουν, εκκρεμουν αδειες που δεν εχουν δοθει και αρκετα τετοια ζητηματα.

Δεν καταλαβαινω ομως, περυσι 15 οκτ. (ημερα Πεμπτη 16.00 βγηκαν οι λιστες) δεν εγιναν οι προσληψεις? γιατι φετος πιστευει τι θα γινουν πολυ νωριτερα?
... καλημέρα, να σου θυμίσω fertility ότι πέρυσι, σαν σήμερα 27/9 δεν είχαν βγεί καν οι προσωρινεί πίνακες.... στις 28/9 βγήκαν οι προσωρινοί και 14/10 κυρώθηκαν οι οριστικοί και έγινε η πρώτη φάση τεχνικών ειδικοτήταν..... για το λόγο αυτό και επειδή οι πίνακες είναι πλέον κυρωμένοι δεν δικαιολογείται καθυστέρηση.... όσο για τα κενά ...τα κενά υπάρχουν , δεν αφορούν όλα ολιγομελή τμήματα, οπότε κακώς συνδυάζει το υπουργείο την προσκληση αναπληρωτών με το γεγονός ότι δεν έχουν οριστικοποιηθεί τα τμήματα και δεν είναι γνώστές οι ανάγκες σε αναπληρωτές.... υπάρχει η γ λυκείου με πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα που το υπυργείο την έχει γραμμενη, η πρώτη φάση έπρεπε να γίνει όχι αύριο, ούτε σήμερα ούτε καν χθες ....αλλά προχθές με την έναρξη του έτους..... αλλά η αλήθεια είναι πικρή και τα μεγάλα ψέμματα του νικουφιλη δεν αρκουν για να τη σκεπάσουν........ φράγκα δεν υπάρχουν....

Αποσυνδεδεμένος fertility

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #105 στις: Σεπτέμβριος 27, 2016, 10:50:48 πμ »


φράγκα δεν υπάρχουν....

αφησα την τελευταια σου φραση μιας και εκει ειναι ολη η ουσια...
Εκτος απο τις σαρωτικες αλλαγες που εκοψαν 3000 θεσεις απο ολη την εκπαιδευση (που εγιναν για να γινει "καλυτερη" η εκπαιδευση) παλι πηγαινουν για αρχες οκτωβρη τις προσληψεις.

Δυστυχως βλεπω την ολη φαση καθε χρονο να στριμωχνεται ολο και περισσοτερο και καθε χρονια ψαχνουν να βρουν νεες πατεντες για να μειωνεται το κοστος...
Νομιζω ομως οτι αφου τα γνωριζουμε ολα αυτα, καλο ειναι να μην περιμενουμε τιποτα διαφορετικο η κατι προς το καλυτερο.

Συνεπως και οι πινακες να βγουν κατακαλοκαιρο, προσληψεις πριν την 1η οκτωβρη γιοκ!

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #106 στις: Σεπτέμβριος 27, 2016, 10:57:31 πμ »
cicada έχεις απόλυτο δίκαιο, μέσα σε μια παράγραφο είπες όλη την πικρή αλήθεια...τα ΨΕΜΜΑΤΑ που έλεγε ο φίλης, πως θα είναι όλοι οι αναπληρωτές στη θέση τους με την έναρξη του σχολικού έτους
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 27, 2016, 11:13:26 πμ από Star Quality »

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #107 στις: Σεπτέμβριος 27, 2016, 11:01:03 πμ »
και φυσικά μέσα σε όλο αυτό, μηδενική κριτική από τους συνδηκαλισταράδες και τις διάφορες εκπαιδευτικές ιστοσελίδες που λειτουργούν ως γραφεία τύπου του σύριζα...επειδή τώρα η κυβέρνηση πρόσκειται σε αυτούς ιδεολογικά, έχουν κάνει μόκο όλοι τους... αν υπήρχε τέτοια κοροιδία επί άλλης κυβέρνησης, θα είχαν ξεσηκώσει το σύμπαν... τώρα κάνουν τους κινέζους...φαίνεται το κουτόχορτο των συριζανέλ είναι πιο γευστικό από το κουτόχορτο των πασοκ-νδ.....

mauros vales

  • Επισκέπτης
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #108 στις: Σεπτέμβριος 27, 2016, 11:20:02 πμ »
Καλημέρα και από εμένα...Είμαι κ εγώ εκπαιδευτικός τεχνικών ειδικοτήτων. Είμαι και εγώ ένας από αυτούς που νόμισα ότι θα μας πάρουνε την Παρασκευή που πέρασε. Μόλις είδα ότι κυρώθηκαν κ οι πίνακες λέω φύγαμε... Που να ξερα ο καημένος;;;

Γενικά γνωρίζω ότι την τεχνική εκπαίδευση την έχουν γραμμένη.. Αλλά τόσο πολύ??? Πρώτη χρονιά συμβαίνει αυτό. Πάντα έστω με τη β φάση των άλλων μας έπαιρναν. Τέσπα, αυτό συνέβη τώρα. Από εδώ κ πέρα τι κάνουμε? Μπορούμε με κάποιο τρόπο να οργανωθούμε οι των τεχνικών ειδ.? Βλέπω στο φβ ας πούμε ομάδες από άλλες ειδικότητες να μιλάνε, να ''πιέζουν'' κατά κάποιον τρόπο το υπουργείο με τηλέφωνα, να ενημερώνονται μεταξύ τους.. Μπορούμε λέτε να κάνουμε κάτι αντίστοιχο κ εμείς ή υπάρχει μήπως ήδη κ δεν το έχω ανακαλύψει  εγώ?

*Θα είναι μόλις η δεύτερη χρονιά μου ως αναπληρωτής και ρωτάω εδώ που μόλις σας βρήκα κ πιθανών κάοιοι έχετε μεγαλύτερη εμπειρία. 

Αποσυνδεδεμένος cicada

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #109 στις: Σεπτέμβριος 27, 2016, 11:56:22 πμ »
.. από τα παπαγαλάκια τους... https://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/ypoyrgeio-paideias/egkrisi-leitoyrgias-oligomelon-tmimaton-sta-epal-tis-dde ... σημαντικές οι δυο τελευταίες σειρές της απόφασης.... " Βεβαιώνεται ότι για τη λειτουργία των πιο πάνω ολιγομελών τμημάτων δεν απαιτείται η πρόσληψη αναπληρωτών εκπαιδευτικών ειδικότητας" ...... πάραυτα, υπάρχει κινητικότητα στην δημοσίευση αποφάσεων από δδε και περιφερειακές για την έγκριση ή μη ολογομελών τμημάτων....  , μαύρε βαλέ , δυστυχώς και εγώ δεν έχω ανακαλύψει μια τέτοια ομάδα στο φβ , οι αιρετοί της δευτεροβάθμιας κορδής= φιλόλογος συριζαίος κάνει βούβα σε ότι γίνεται και ούτε καν απαντάει σε ερωτήσεις συναδέλφων στο φβ, ενώ ο έταιρος συνδικαλιστής πεππές= φυσικός νεοδημοκράτης, απλά απολαμβάνει τα όσα γίνονται και ποστάρει άρθρα για τα θρησκευτικά.... βούτυρο στο ψωμί τους η κατάσταση που διαμορφώνει ο νικοφιλης... καλύτερα ούτε οι ίδιοι θα μπορούσαν να τα κάνουν .... star quality ???...

mauros vales

  • Επισκέπτης
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #110 στις: Σεπτέμβριος 27, 2016, 03:33:06 μμ »
Στο φβ πριν λίγο βρηκα αυτό:

Καλημέρα σε όλους μας...!!
 Ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία με το τμήμα διορισμών. ..ενημερώθηκα ότι είναι ολα ετοιμα ΓΙΑ ΤΙΑ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ακόμα και τα κενα!!! Χρειάζεται ΜΟΝΟ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΒΟΎΛΗΣΗ! !!!!!!
ΤΩΡΑ.... ΌΛΟΙ ΜΑΣ ΤΗΛΈΦΩΝΟ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΎ! !!!! (ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΑΣ!!!)
210 -3443506 & 210 - 3443508

   Πήρα ένα τηλέφωνο, μίλησα με μία κυρία, γραμματέας του υπουργού, της μετέφερα τη δυσαρέσκειά μου, μου είπε πως έχουν τηλεφωνήσει αρκετοί για τις τεχνικές ειδικότητες σήμερα και θα το μεταφέρει στον υπουργό κτλ...μιλήσαμε κανένα 3λεπτο...πιάσαμε κουβέντα με λίγα λόγια. ''το σημειώνω, το σημειώνω'' μου λέει κ γω θυμήθηκα τον Δόγκανο.
   Τέλος πάντων δεν ξέρω αν βγαίνει έστω κ κάτι ελάχιστο από τέτοιες ενέργειες. Οποιος θέλει ας πάρει.

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2016-2017
« Απάντηση #111 στις: Σεπτέμβριος 27, 2016, 03:44:38 μμ »
φυσικά και είναι όλα "έτοιμα"... και τα κενά έχουν δοθεί από ΟΛΕΣ τις Διευθύνσεις, και οι πίνακες έχουν κυρωθεί και τα ολιγομελή τμήματα έχουν εγκριθεί...ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΤΕ τους στα τηλέφωνα και ζητήστε το αυτονόητο: ΑΜΕΣΗ πρόσληψη αναπληρωτών σε όλες τις τεχνικές ειδικότητες και κάλυψη ΟΛΩΝ των κενών....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159794
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 407
Σύνολο: 410

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.