*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτρια Ερωτηση  (Αναγνώστηκε 2565 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αναπληρωτρια Ερωτηση
« στις: Αύγουστος 08, 2016, 10:29:14 μμ »
Καλησπερα, ειμαι φιλολογος και για πρωτη φορα φετος εκανα τα χαρτια μου για αναπληρωτρια γι αυτο με συγχωρειτε για τις αφελεις ισως ερωτησεις.
 
Ειδα οτι βρισκομαι στον πινακα αναπληρωτων μηδενικης προυπηρεσιας. Το ερωτημα ειναι και τωρα τι πρεπει να κανω; Περιμενω να με καλεσουν απο καποιο σχολειο αν και οποτε; Υπαρχει περιπτωση να παω αναπληρωτρια σε καποιο νησι παρ οτι ειμαι πισω στην λιστα (13600η) αλλα ελπιζοντας οτι δεν θα υπαρχει ζητηση για τα μικρα νησια; Δηλ εκτος απο τη σειρα που βρισκεσαι θα παιζει ρολο και η 'προτιμηση' στις περιοχες προσληψης ετσι δεν ειναι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτρια Ερωτηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:21:21 »

Αποσυνδεδεμένος smaroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτρια Ερωτηση
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 08, 2016, 10:37:11 μμ »
Elisa, είναι απίθανο να σε καλέσουν ως αναπληρώτρια φιλόλογο από τον πίνακα μηδενικής. Δεν έχει σημασία ποιες περιοχές έχεις επιλέξει. δυστυχώς ... είμαστε υπερ-κορεσμένος κλάδος!

Αποσυνδεδεμένος giannisn1991

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
  • ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτρια Ερωτηση
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 08, 2016, 10:39:19 μμ »
Καλησπερα, ειμαι φιλολογος και για πρωτη φορα φετος εκανα τα χαρτια μου για αναπληρωτρια γι αυτο με συγχωρειτε για τις αφελεις ισως ερωτησεις.
 
Ειδα οτι βρισκομαι στον πινακα αναπληρωτων μηδενικης προυπηρεσιας. Το ερωτημα ειναι και τωρα τι πρεπει να κανω; Περιμενω να με καλεσουν απο καποιο σχολειο αν και οποτε; Υπαρχει περιπτωση να παω αναπληρωτρια σε καποιο νησι παρ οτι ειμαι πισω στην λιστα (13600η) αλλα ελπιζοντας οτι δεν θα υπαρχει ζητηση για τα μικρα νησια; Δηλ εκτος απο τη σειρα που βρισκεσαι θα παιζει ρολο και η 'προτιμηση' στις περιοχες προσληψης ετσι δεν ειναι;


Καλυτερα περιμενε να γινει ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτρια Ερωτηση
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 08, 2016, 10:43:14 μμ »
Δυστυχώς είναι όπως στα γράφουν οι συνάδελφοι,ωστόσο να ξέρεις πως όταν έρθει η ώρα των προσλήψεων,ανακοινώνονται στη σελίδα του υπουργείου χωρίς να υπάρχει ποτέ συγκεκριμένη ημερομηνία.Οπότε μπαίνεις μόνη σου και τσεκάρεις καθημερινά όταν πλησιάζει ο καιρός για να δεις αν βγήκαν και αν είναι το όνομά σου μέσα.Δεν σε καλεί και δεν σε ενημερώνει κανείς δυστυχώς.Μία χρονιά μόνο ζήσαμε το θαύμα της ειδοποίησης μέσω sms.Πριν και μετά το χάος.Καλή επιτυχία σε ό,τι επιλέξεις να κάνεις :)
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτρια Ερωτηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:21:21 »

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτρια Ερωτηση
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 08, 2016, 11:13:16 μμ »
Elisa, παίρνουν το πολυ 800 με 900 φιλολόγους το χρόνο στα σχολεία της γενικής...όποτε ειναι αντικειμενικά αδύνατο...ασχέτως της δήλωσης σου...

Αποσυνδεδεμένος giannisn1991

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
  • ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτρια Ερωτηση
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 09, 2016, 09:12:18 πμ »
Δυστυχώς είναι όπως στα γράφουν οι συνάδελφοι,ωστόσο να ξέρεις πως όταν έρθει η ώρα των προσλήψεων,ανακοινώνονται στη σελίδα του υπουργείου χωρίς να υπάρχει ποτέ συγκεκριμένη ημερομηνία.Οπότε μπαίνεις μόνη σου και τσεκάρεις καθημερινά όταν πλησιάζει ο καιρός για να δεις αν βγήκαν και αν είναι το όνομά σου μέσα.Δεν σε καλεί και δεν σε ενημερώνει κανείς δυστυχώς.Μία χρονιά μόνο ζήσαμε το θαύμα της ειδοποίησης μέσω sms.Πριν και μετά το χάος.Καλή επιτυχία σε ό,τι επιλέξεις να κάνεις :)
.

αναφέρεσαι στην παρακάτω σελίδα , σωστά ;

www.minedu.gov.gr/ekpaideutikoi-m/anaplirotes-new/proslipseis-anapl

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτρια Ερωτηση
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 09, 2016, 06:07:32 μμ »
Αααα τοσο καλα... :( Ισχυρο το χτυπημα απο την πραγματικοτητα.. Τα περιμενα λιγο καλυτερα τα πραγματα.. Οσο σπουδαζεις λες ελα μωρε κατι θα
γινει, δεν μπορει να ειναι τοσο τραγικα οσο ακουγονται τα πραγματα αλλα τελικα μαλλον ειναι...

Δηλαδη αν καταλαβα καλα προηγουνται ολοι αυτοι που ειναι στη λιστα με τα μορια και μετα ολοι οι αλλοι με μηδεν μορια αναλογα με τη σειρα που βρισκονται;;

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτρια Ερωτηση
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 09, 2016, 06:11:14 μμ »
δυστυχως η προσγειωση στην πραγματικοτητα ειναι ανωμαλη...συνηθως εργαζονται αυτοι που εχουν μορια (ειτε απο προυπηρεσια ειτε απο ασεπ ειτε απο τα δυο) και μαλιστα οχι ολοι!!! μονο στους δασκαλους δουλευαν και μερικοι απο αυτους  που ηταν στον πινακα της μηδενικησ, δεν ξερω  αν γινεται ακομα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159541
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 270
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 253
Σύνολο: 258

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.