*

Αποστολέας Θέμα: Συνεξέταση Ν. Γλώσσας και Ν. Λογοτεχνίας στο γυμνάσιο  (Αναγνώστηκε 6077 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Συνεξέταση Ν. Γλώσσας και Ν. Λογοτεχνίας στο γυμνάσιο
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 12, 2016, 05:27:47 πμ »
Σε όσα γυμνάσια εχω υπηρετήσει δεν θυμάμαι ποτέ να έκανε κάποιος καθηγητής και τη Γλώσσα και τα Κείμενα στο ίδιο τμήμα. Μόνο φέτος θα γίνει αυτό στο νέο σχολείο μου ύστερα απο οδηγία της συμβούλου των φιλολόγων και αυτό δεν έχει σχέση με τη συνεξέταση των δύο μαθημάτων, γιατί και πέρσι το ίδιο γινόταν στο σχολείο αυτό.
Δεν πιστεύω οτι κάποιοι αποφεύγουν να παίρνουν τα δυο μαθήματα μαζί γιατί τους δυσκολεύει κάποιο (για γυμνασιο μιλάμε) , αλλά μάλλον γιατί δεν θα ήθελαν να μπαίνουν πάνω απο 2-3 ώρες στο ίδιο τμήμα.
Στο δικό μου σχολείο έμπαιναν στο ίδιο τμήμα και μάλιστα από 4-6 ώρες! Τι τους πείραζε να κάνουν άλλο ένα δίωρο; Δεν θέλουν να ασχοληθούν με νέο αντικείμενο αφού 6-10 χρόνια ασχολούνται με τα ίδια και τα ίδια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Συνεξέταση Ν. Γλώσσας και Ν. Λογοτεχνίας στο γυμνάσιο
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 12, 2016, 03:40:45 μμ »
Σε όσα γυμνάσια εχω υπηρετήσει δεν θυμάμαι ποτέ να έκανε κάποιος καθηγητής και τη Γλώσσα και τα Κείμενα στο ίδιο τμήμα. Μόνο φέτος θα γίνει αυτό στο νέο σχολείο μου ύστερα απο οδηγία της συμβούλου των φιλολόγων και αυτό δεν έχει σχέση με τη συνεξέταση των δύο μαθημάτων, γιατί και πέρσι το ίδιο γινόταν στο σχολείο αυτό.
Δεν πιστεύω οτι κάποιοι αποφεύγουν να παίρνουν τα δυο μαθήματα μαζί γιατί τους δυσκολεύει κάποιο (για γυμνασιο μιλάμε) , αλλά μάλλον γιατί δεν θα ήθελαν να μπαίνουν πάνω απο 2-3 ώρες στο ίδιο τμήμα.
Δεν είναι ότι δεν θέλουν να μπαίνουν πολλές ώρες σε ένα τμήμα αλλά μάλλον δεν θέλουν νέα αντικείμενα! Κακά τα ψέματα και ένα αντικείμενο να έχεις καινούριο απαιτεί ώρες καθημερινής μελέτης! Μάλλον αυτό θέλουν να αποφύγουν!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 568
Σύνολο: 568

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.