*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17  (Αναγνώστηκε 80222 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος krisdin89

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #182 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 07:51:33 μμ »
Ο Sotirios μια χαρά τα λέει παιδιά και κανείς να μην παρεξηγείται..Όλο το καλοκαίρι φωνάζαμε όλη τη χρονιά πέρσι απεργίες..Αν δεν συνέβαινε το φετινό δεν θα ξύπναγαν κάποιοι. Ποιος έκανε απεργία πέρσι?Σε σχολείο που ήμουν εγώ με τρεις αναπληρώτριες ακόμα μόνο εγώ..Εσείς τι  λέτε ?Επιτρέπεται?Και όλοι την ίδια ανάγκη έχουμε για τα λεφτά..Εδώ όμως πια θιγόμαστε με κάθε τρόπο...Ας καταλάβουμε ότι δεν φταίει ούτε ο Φίλης ούτε κανείς στο Υπουργείο.Εμείς είμαστε οι μόνοι υπαίτιοι..Ούτε εγώ δουλεύω ακόμα αλλά για μένα που είμαι οριακά αδιάφορο είναι τώρα είτε έτσι είτε αλλιώς..Το παιχνίδι για τον κλάδο χάθηκε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:22:36 »

Αποσυνδεδεμένος Sofaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #183 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 08:52:33 μμ »
Εχεις δικιο...Εφτασα σε σημειο να ειμαι η μονη στο σχολειο να κανει απεργια...οι αλλοι ουτε ηξεραν οτι ειχε...Το θεμα ομως δεν ειναι μονο αυτο..ΕΙναι οτι πρεπει να διεκδικησουμε με καθε τρόπο.Εδω αντι να εννοθουμε ο καθενας κοιτα να βγαζει το ματι του αλλου.και ολοι τα εχουν με τους πε70, γιατι εμας εβαλαν να κανουμε και γυμναστικη και μουσικη και εικαστικα και θεατρικη αγωγή.Γιατι μονο σε μας η α φαση παιρνει 2000+ ατομα και ολοι κοιτανε το δεντρο και χανουν το δασος...Το παιχνιδι χαθηκε οταν πριν μερικα χρονια εκλεισαν τοσα σχολεια.κανενας δε παραπονεθηκε....Όλοι βολευτηκαν που δε θα ετρεχαν στα βουνα.Και τωρα εκλεισαν και τα ολοημερα και παλι καλα γιατι θα σχολανε παλι στις 13:15...

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #184 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 08:57:51 μμ »
εγω το λεω αλλα δε προκειται ποτε να γινει γιατι ακριβως ο καθενασ κοιταει τον εαυτο του και ολοι μας φοβομαστε ..εκει πατανε και μας ελεγχουνε στον φοβο μας κυριως ...της ανεργίας κτλ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗς ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ MONO ΕΤΣΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΜΑΣ ...ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ . Αλλα ειναι 10000 στον πινακα..οποτε αδυνατο....

Αποσυνδεδεμένος thevoice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #185 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 09:09:48 μμ »
Πεσ τα. Εδώ οι μόνιμοι θελουν να κλείσουν τα ορεινά για να μην αναγκαστουν να πηγαίνουν αυτοί.Σιγά μη φώναζαν κιόλας.Μια χαρά βολεύονται.Αλλά αν έρθει το 35 μαθητές ανα τμήμα και φαν παπούτσι θα το χαρώ με όλη μου τη ψυχή.Που έχουν οργανική θέση κλαίγονται.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:22:36 »

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #186 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 09:57:33 μμ »
Πεσ τα. Εδώ οι μόνιμοι θελουν να κλείσουν τα ορεινά για να μην αναγκαστουν να πηγαίνουν αυτοί.Σιγά μη φώναζαν κιόλας.Μια χαρά βολεύονται.Αλλά αν έρθει το 35 μαθητές ανα τμήμα και φαν παπούτσι θα το χαρώ με όλη μου τη ψυχή.Που έχουν οργανική θέση κλαίγονται.....

Και υπεράριθμοι που βγήκανε όλοι στα γραφεια βολεύτηκαν !!! Αίσχος ! Οταν γίνουν 35 τμήματα τοτε να δεις τι καλα απεργία που θα κανουνε ..

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #187 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 10:38:57 μμ »
Εγώ υποστηρίζω τον ΠΑΣΑΔ. Πολύ εντάξει η τελευταία του ανακοίνωση. Και δείχνει να ενδιαφέρεται!
Αυτός είναι ο τρόπος να αντιδράσουμε! Μπράβο που απαιτεί. Επιτέλους ένα συνδικαλιστικό όργανο για τα δικά μας συμφέροντα.

Αποσυνδεδεμένος ppr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #188 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 01:26:33 πμ »
Πλάκα έχετε κάποιοι εδώ μέσα. Τι παραπονιέστε; Φοβάστε μήπως δεν σας πάρουν φέτος; Πού ήσασταν όταν πριν μήνες τα λέγαμε εμείς; Όταν φωνάζαμε για ξεσηκωμό για τις -2000 προσλήψεις που έρχονται; Α ναι, βρισκόσασταν παραλία. Αλλά αυτό δεν είναι το κακό. Το κακό είναι το ότι ΜΑΣ ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΑΤΕ να μην ασχολούμαστε με αυτά και να πάμε κι εμείς να κάνουμε κάνα καλοκαιρινό μπανάκι. Ότι δεν πρέπει να χαλάμε τις διακοπές μας με αυτά και ότι θα ασχοληθούμε αργότερα, μετά το καλοκαίρι. Μην κλαίτε τώρα λοιπόν, αφού δεν ακούγατε όταν τα λέγαμε. Μπανάκια δεν θέλατε; Λουστείτε τα τώρα.
                       

Μην είσαι άδικος!!Ξεσηκωθηκαμε για τα δυσπρόσιτα.Μην χάσουμε τα διπλά τα μόρια.Γιατι αυτό ήταν το μεγαλύτερο πρόβλημα του κλάδου.
Πότε θα δούμε μια κόκκινη μέρα;

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #189 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 09:59:16 πμ »
https://xenesglosses.eu/2016/10/miomeno-orario-stis-prosfigikes-domes-prokali-anataraxis-sillogi-ipografon/
Πρέπει να ενοχλήσουμε σε τοπικό ε΄πίπεδο όλοι τους βουλευτές, αιρετους κτλ, δεν πρέπει να περάσει

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #190 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 10:59:04 πμ »
Να χακαρουμε τα συστηματα τους να μη βγει ποτε αυτη η εγκυκλιος  :P

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #192 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 03:00:11 μμ »
                       

Μην είσαι άδικος!!Ξεσηκωθηκαμε για τα δυσπρόσιτα.Μην χάσουμε τα διπλά τα μόρια.Γιατι αυτό ήταν το μεγαλύτερο πρόβλημα του κλάδου.

Τι μου το θύμισες αυτό πάλι;  >:( Διπλά μόρια... δηλαδή σου λέει το αφεντικό "δεν έχω να σου δώσω επίδομα (έξτρα χρήματα) για το δυσπρόσιτο, μπορώ όμως να πάρω τη θέση του άλλου (δια ροπάλου) που είναι πάνω από σένα και να σου τη δώσω". Κι εσύ λες ευχαριστώ από πάνω. Και συνεχίζουμε να ανεχόμαστε αυτό το έκτρωμα που λέγεται διπλή μοριοδότηση.

Αποσυνδεδεμένος thevoice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #193 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 03:43:07 μμ »
Βέβαια η διπλή δεν μπορεί να κοπεί αναδρομικά, γιατι θα ναικαπως άδικο και αυτό.Μπορουν να πουν όμως ότι από φέτος δεν θα υπαρχουν δίπλα και τελείωσε. Ή να τα κανουν συν τα μισά.Αλλά πάντοτε να το γνωρίζουμε πριν, γιατί κάποιοι είχαν επιλογή να παν και κάποιοι αναγκάστηκαν.Βέβαια πρέπει να γίνει και νεος προσδιορισμός του δυσπροσιτου σχολείου....και των μορίων γιατί δεν μπορεί ενα σχολείο που δίνει λιγοτερα από 10 μόρια να θεωρείται δυσπρόσιτο. Και η αλλη περίπτωση το επόμενο σχολείο να απέχει 10 χλμ και να μη δίνει διπλά.
Αλλά αν πάρει μόνιμους οπως παλιά, τα δυσπρόσιτα δεν τα κυνηγούσε κανείς

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #194 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 03:54:15 μμ »
μια ειναι η επιλογή εδω που φτάσαμε, να ενωθούμε επιτέλους.......φέτος για πρώτη φορά μόνιμοι πάνε σε διάφορα σχολεία ...και ο Φίλης μόνο φιλικός δεν είναι

Αποσυνδεδεμένος Tina_P

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δασκάλα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #195 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 04:03:06 μμ »
https://docs.google.com/document/d/1J3hCwRE1LNqIBhpSr9iLLLhR8CQ17X-_LtdwwXObEa4/edit
Ο Πανελλήνιος Σύλλογος Αναπληρωτών ΚΑΙ Ωρομισθίων Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης μαζεύει υπογραφές σε κείμενο διαμαρτυρίας. Ας κινηθούμε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158563
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 545

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.