*

Αποστολέας Θέμα: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής  (Αναγνώστηκε 30996 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #112 στις: Νοέμβριος 30, 2016, 09:45:20 μμ »
Μιλάς σαν να είσαι αλώβητη...σε πληροφορώ ότι είμαι πολύ πίσω από το 1500 και κάθε χρόνο δουλεύω. Στην ενισχυτική αλλά δουλεύω. Βέβαια κάποιοι αυτό δεν το θεωρείτε δουλειά -αλλα για κάποιους από εμάς είναι η μόνη διέξοδος.

....το λαθος σου ειναι οτι καθετι το προσωποποιεις.....ομως πεσμου μιας και το αναφερεις ποσοι μη 3 τεκνοι φιλολογοι μετα το 1500 εχουν ελπιδες αναπληρωσης....
Υ.Γ. κανεις δεν ειναι αλωβητος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lenalacta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #113 στις: Νοέμβριος 30, 2016, 10:18:49 μμ »
1) όταν εκπαιδεύεις μαθητές στις δομές εαε, τους εκπαιδεύεις πάνω στο αντικείμενο του βασικού σου πτυχίου (άρα αποκτάς εμπειρία στην διδασκαλία του αντικειμένου του βασικού πτυχίου) έχοντας επιπλέον ειδικευτεί μέσω ενός διδακτορικού, μεταπτυχιακού ή σεμιναρίου άρα αποκτάς προϋπηρεσία που σε βοηθά να διδάξεις καλύτερα το αντικείμενο σου και σε μαθητές του γενικού σχολείου. Όταν εργάζεσαι ως καθηγητής στο γενικό σχολείο δηλαδή δεν εκπαιδεύεις άρα δεν αποκτάς εμπειρία στην εκπαίδευση μαθητών ειδικής εκπαίδευσης, πως ζητάς να μετρά η προϋπηρεσία αυτή στις προσλήψεις που γίνονται για την εκπαίδευση μαθητών εαε; Τόσο απλά.

2)επειδή πολύ φοριέται η καραμέλα του ΑΣΕΠ, από που βγάζουν κάποιοι το συμπέρασμα ότι ΜΟΝΟ όσοι είναι στην γενική εκπαίδευση έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ ενώ εκείνοι της ειδικής όχι;

3)Κάνετε λόγο για άλλα μεταπτυχιακά που θα πρέπει να προσμετρώνται. ποιος σας είπε πως μόνο εσεις είστε κάτοχοι 2,3 μεταπτυχιακών και οτι όσοι εργάζονται στην εαε δεν έχουν την αντίστοιχη ακαδημαϊκή πορεία; Μακάρι να μετρήσουν και τα άλλα μεταπτυχιακά αλλά να είναι σχετικά με το αντικείμενο της εργασίας μας.
τι ιδιότυπος λοιπον, ρατσισμός είναι αυτός προς τους ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ της εαε;
michalis θα με ενδιέφερε η άποψη σου για την πρόταση μου σε προηγούμενη σελίδα. Απάντηση 73. Συμφωνώ σε όσα αναφέρεις. Η αλήθεια είναι όμως ότι γίνονται πολλές αδικίες. Επιπλέον μία λύση σε αυτή την κατεύθυνση δε θα έβαζε τα πράγματα στη θέση του και θα έδινε τέλος σε αυτό το ρατσισμό.;;;;;;;


Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #114 στις: Νοέμβριος 30, 2016, 11:58:28 μμ »
Όλοι όσοι είστε υπέρ ΑΣΕΠ... γνωρίζετε πολύ καλά ότι σε μερικούς δε δόθηκε η δυνατότητα να αξιολογηθούν γραπτώς, απόφοιτοι μετά το 2008. Με ΤΑ μεταπτυχιακά έγινε ένας "χαμός " κι εγώ έκανα μεταπτυχιακό εξ'αποστάσεως της Κύπρου με εργασία στον ιδιωτικό τομέα, στον οποίο και συνεχίζω. Ίσως θα έπρεπε να αξιολογηθούν τα μεταπτυχιακά ειδικης (κυρίως Ιταλίας και Βουλγαρίας). Ωστόσο οι συνάδελφοι ειδικης -κυρίως της πρωτοβαθμιας- αντιμετωπίζονται ως εκπαιδευτικοί άλλης κατηγορίας, ούτε από τους πε61 κ 71 είναι επιθυμητοι, ούτε από τους πε60, πε70. Το διαίρει και βασίλευε μας χαρακτηρίζει ως κλάδο και ως χώρα... Καληνύχτα σας!!
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #115 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 12:14:30 πμ »
Όλοι όσοι είστε υπέρ ΑΣΕΠ... γνωρίζετε πολύ καλά ότι σε μερικούς δε δόθηκε η δυνατότητα να αξιολογηθούν γραπτώς, απόφοιτοι μετά το 2008. Με ΤΑ μεταπτυχιακά έγινε ένας "χαμός " κι εγώ έκανα μεταπτυχιακό εξ'αποστάσεως της Κύπρου με εργασία στον ιδιωτικό τομέα, στον οποίο και συνεχίζω. Ίσως θα έπρεπε να αξιολογηθούν τα μεταπτυχιακά ειδικης (κυρίως Ιταλίας και Βουλγαρίας). Ωστόσο οι συνάδελφοι ειδικης -κυρίως της πρωτοβαθμιας- αντιμετωπίζονται ως εκπαιδευτικοί άλλης κατηγορίας, ούτε από τους πε61 κ 71 είναι επιθυμητοι, ούτε από τους πε60, πε70. Το διαίρει και βασίλευε μας χαρακτηρίζει ως κλάδο και ως χώρα... Καληνύχτα σας!!
Έχει πλάκα. Από την μία μιλάμε για διαίρει και βασίλευε, απευθυνόμενοι στους άλλους και για το ότι τους ειδικής δεν τους υποδέχονται μετά βαίων και κλάδων, από την άλλη - έχοντας πτυχίο από Κύπρο - θέλουμε αξιολόγηση των πτυχίων Ιταλίας και Βουλγαρίας (μπας και μας αδειάσουν την γωνιά). Πως πάει η παροιμία; Δάσκαλε που δίδασκες;
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #116 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 12:30:37 πμ »
Το δικό μου ήταν καθαρά εξ αποστάσεως. Ας αξιολογηθούν όλα...  No problem συνάδελφε!!
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #117 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 11:28:20 πμ »
Το δικό μου ήταν καθαρά εξ αποστάσεως. Ας αξιολογηθούν όλα...  No problem συνάδελφε!!
Ναι τώρα λέμε no problem, πολύ περισσότερο όταν έχουμε μια κάποια σιγουριά ότι τα εκ της Κύπρου είναι εγγυημένα (δεύτερη Ελλάδα κατά κάποιο τρόπο).

Το θέμα είναι και βασικά αυτό που προσπαθώ να σου δείξω, ότι και εσύ με τον ίδιο τρόπο σκέφτεσαι, με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που σκέφτονται και οι άλλοι, αυτοί που δεν καλοδέχονται τους έχοντες μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής. Σκέφτεσαι με τον ίδιο τρόπο με αυτούς που, λίγο πολύ, δείχνεις με το δάκτυλο. Η μόνη διαφορά είναι ότι εσύ δεν βλέπεις να έρχονται κάποιοι από πίσω σου και να σε ξεπερνάνε με κάποιο άλλο, διαφορετικό, μεταπτυχιακό. Είσαι στην ομάδα αυτών που προσπερνάνε τους προπορευόμενους και το μόνο που σε καίει για την ώρα, είναι το πως πήραν τα δικά τους πτυχία, αυτοί που επέλεξαν Βουλγαρία και Ιταλία και βρίσκονται μπροστά σου.

Και σταματάω εδώ διότι δεν έχω κάποιο θέμα μαζί σου. Και sorry αν φάνηκε έτσι.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #118 στις: Δεκέμβριος 03, 2016, 10:46:40 πμ »
Δούλευα και δουλεύω ΣΕ παιδικό σταθμό. Δε μπορούσα να κάνω δια ζώσης μάστερ. Επέλεξα ένα ευέλικτο πρόγραμμα και προτίμησα τον ιδιωτικό τομέα από το να γυριζω την Ελλάδα...
Το μάστερ της Κύπρου πληρεί ως ένα βαθμό ΤΑ κριτήρια. Στον πίνακα ειδικης έχουν μπει μεταπτυχιακά 8-10 μηνών (π.Χ.Ιταλιας) και μεταπτυχιακά συμβουλευτικής. Δε νομίζω ότι θα ήταν δυνατόν να αξιολογηθουν αναδρομικά μεταπτυχιακά ειδικής αγωγης. Το καλύτερο αυτό θα ήταν βέβαια...  Έχεις θέμα και φάνηκε (Όχι μόνο μαζί μου αλλά και με όσους απέκτησαν μαστερ)... Πίστευε ότι θες...  Για ΑΣΕΠ θα μου πεις τίποτα;;!!
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος werm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Οχι στην αιχμαλωσια των δελφινιων
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #119 στις: Δεκέμβριος 03, 2016, 01:26:13 μμ »
Πρεπει πρωτα να ριξουν το οριο ηλικιας για συνταξιοδοτηση των εκπαιδευτικων κ υστερα μαζικους μονιμους διορισμους. Απο το ασφαλιστικο ξεκινουν ολα πιστευω.

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #120 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 12:01:40 μμ »
Δούλευα και δουλεύω ΣΕ παιδικό σταθμό. Δε μπορούσα να κάνω δια ζώσης μάστερ. Επέλεξα ένα ευέλικτο πρόγραμμα και προτίμησα τον ιδιωτικό τομέα από το να γυριζω την Ελλάδα...
Το μάστερ της Κύπρου πληρεί ως ένα βαθμό ΤΑ κριτήρια. Στον πίνακα ειδικης έχουν μπει μεταπτυχιακά 8-10 μηνών (π.Χ.Ιταλιας) και μεταπτυχιακά συμβουλευτικής. Δε νομίζω ότι θα ήταν δυνατόν να αξιολογηθουν αναδρομικά μεταπτυχιακά ειδικής αγωγης. Το καλύτερο αυτό θα ήταν βέβαια...  Έχεις θέμα και φάνηκε (Όχι μόνο μαζί μου αλλά και με όσους απέκτησαν μαστερ)... Πίστευε ότι θες...  Για ΑΣΕΠ θα μου πεις τίποτα;;!!
Άλλοι γύρισαν και γυρίζουν την Ελλάδα. Όχι επειδή τους αρέσει, αλλά επειδή ήταν αναγκασμένοι να το κάνουν. Και πολλοί από αυτούς δουλεύουν επίσης στον ιδιωτικό τομέα, όταν δεν προσλαμβάνονται. Το κάνεις να δείχνει λες και το να γυρίζεις την Ελλάδα, είναι ευκολότερο από το να παίρνεις πτυχίο, συγνώμη, μάστερ ήθελα να πω, από τον καναπέ σου.
Και ναι έχω πρόβλημα με την αδικία που θέλει ένα μεταπτυχιακό που δεν έχει άμεση σχέση με το αντικείμενο, να γίνεται ξαφνικά πιο σημαντικό από το βασικό πτυχίο και μέσο για να μηδενιστούν κόποι πολλών χρόνων άλλων. Όσο για το ΑΣΕΠ, έχω γράψει στο παρελθόν ότι θα έπρεπε να γίνονται συνεχώς ΑΣΕΠ. Το ότι δεν γίνεται δεν πάει να πει ότι θα πρέπει να ανοίξουν παράθυρα και παραθυράκια.
Πάντως έχει ενδιαφέρον να δείχνεις τον άλλον με το δάκτυλο και ταυτόχρονα να ποστάρεις στο ίδιο πνεύμα. Διότι έχω θέμα όπως λες, αλλά φαίνεται ότι έχεις θέμα και εσύ με τα άλλα πτυχία. Δεν θέλεις ανταγωνισμό από 8μηνίτες και συμβούλους.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #121 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 01:07:46 μμ »
Έλεος john, άσε τον κόσμο να παρακολουθεί το μεταπτυχιακό που θέλει με τον τρόπο που θέλει. Φυσικά και έχει σχέση το μεταπτυχιακό με το αντικείμενο μας και φυσικά αφού σου δίνει εξειδίκευση είναι ανώτερο του βασικού που δεν σου δίνει.
Κατάθεσε την όποια άποψη σου αλλά άσε τις γενικεύσεις στην άκρη γιατί ακόμα και κάποιο δίκιο να έχεις το χάνεις.

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #122 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 02:17:12 μμ »
Έλεος john, άσε τον κόσμο να παρακολουθεί το μεταπτυχιακό που θέλει με τον τρόπο που θέλει. Φυσικά και έχει σχέση το μεταπτυχιακό με το αντικείμενο μας και φυσικά αφού σου δίνει εξειδίκευση είναι ανώτερο του βασικού που δεν σου δίνει.
Κατάθεσε την όποια άποψη σου αλλά άσε τις γενικεύσεις στην άκρη γιατί ακόμα και κάποιο δίκιο να έχεις το χάνεις.
Που ακριβώς λέω να μην παρακολουθήσει κάποιος μεταπτυχιακό; Επίσης δεν είμαι αυτός που κάθισε να ασχοληθεί με το πως και που έχει αποκτήσει κάποιος το μεταπτυχιακό του στην ειδική αγωγή. Αν και θα συμφωνήσω ότι το κράτος κάποια στιγμή πρέπει να αρχίσει τους ελέγχους και τους διαγωνισμούς ΚΑΙ στην ειδική αγωγή. Η αναφορά του καναπέ, δεν είχε να κάνει με αυτό. Είχε να κάνει με το πως εξισώθηκε η λήψη ενός πτυχίου από την άνεση του σπιτιού, με το να ξεκινάει ο άλλος να τρέχει στα κατσάβραχα με βροχές και χιόνια για χρόνια. Σχέση μπορεί να έχει το μεταπτυχιακό στη ειδική αγωγή γενικότερα με την διδασκαλία, αλλά δεν μπορεί να καπελώνει και ουσιαστικά να απαξιώνει το πτυχίο στο αντικείμενο που θα διδαχθεί. Εκεί εστιάζω, ούτε αυτό κατάλαβες. Οπότε από την στιγμή που δεν κατανοείς τι γράφω, λογικό είναι να φωνάζεις έλεος. Αν είμαι λάθος, γίνε συγκεκριμένος. Άσε τα έλεος.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2016, 02:25:55 μμ από johnd »
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #123 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 02:54:35 μμ »
johnd
++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #124 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 02:58:49 μμ »
Άλλοι γύρισαν και γυρίζουν την Ελλάδα. Όχι επειδή τους αρέσει, αλλά επειδή ήταν αναγκασμένοι να το κάνουν. Και πολλοί από αυτούς δουλεύουν επίσης στον ιδιωτικό τομέα, όταν δεν προσλαμβάνονται. Το κάνεις να δείχνει λες και το να γυρίζεις την Ελλάδα, είναι ευκολότερο από το να παίρνεις πτυχίο, συγνώμη, μάστερ ήθελα να πω, από τον καναπέ σου.
Και ναι έχω πρόβλημα με την αδικία που θέλει ένα μεταπτυχιακό που δεν έχει άμεση σχέση με το αντικείμενο, να γίνεται ξαφνικά πιο σημαντικό από το βασικό πτυχίο και μέσο για να μηδενιστούν κόποι πολλών χρόνων άλλων. Όσο για το ΑΣΕΠ, έχω γράψει στο παρελθόν ότι θα έπρεπε να γίνονται συνεχώς ΑΣΕΠ. Το ότι δεν γίνεται δεν πάει να πει ότι θα πρέπει να ανοίξουν παράθυρα και παραθυράκια.
Πάντως έχει ενδιαφέρον να δείχνεις τον άλλον με το δάκτυλο και ταυτόχρονα να ποστάρεις στο ίδιο πνεύμα. Διότι έχω θέμα όπως λες, αλλά φαίνεται ότι έχεις θέμα και εσύ με τα άλλα πτυχία. Δεν θέλεις ανταγωνισμό από 8μηνίτες και συμβούλους.

Κοίταξε να δεις κι εγώ θα γύριζα την Ελλάδα αλλά το κράτος δε μου έδωσε τη δυνατότητα να δώσω ασεπ και για νέους αποφοιτους που δεν αξιολογήθηκαν αποτέλεσε ευκαιρία να δουλέψουν στη δημόσια εκπαίδευση. Όχι όλα δικά σας "συνάδελφε"...  Τα υπόλοιπα απαξιώ να τα σχολιάσω...
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #125 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 03:16:39 μμ »
Κοίταξε να δεις κι εγώ θα γύριζα την Ελλάδα αλλά το κράτος δε μου έδωσε τη δυνατότητα να δώσω ασεπ και για νέους αποφοιτους που δεν αξιολογήθηκαν αποτέλεσε ευκαιρία να δουλέψουν στη δημόσια εκπαίδευση. Όχι όλα δικά σας "συνάδελφε"...  Τα υπόλοιπα απαξιώ να τα σχολιάσω...
Και το κράτος κάνει λάθος και ζημιώνομαι και εγώ από αυτό, διότι δεν είμαι ψηλά στους πίνακες. Αλλά όταν θέλεις το μάστερ ειδικής να σε φέρνει μπροστά από άλλους που έχουν φάει μια ζωή στην εκπαίδευση, ποιος τα θέλεις όλα δικά του; Εγώ; Να με συγχωρείς. Ακόμα και οι τελευταίες επιτυχίες στο ΑΣΕΠ δεν δίνουν τέτοιο πλεονέκτημα με το μεταπτυχιακό ειδικής. Άτομα που έγραψαν και μία και δύο φορές καλά στον ΑΣΕΠ, ξαφνικά μένουν πίσω. Τα θέλουν όλα δικά τους.

Ας το σταματήσουμε εδώ. Ειλικρινά δεν θα γράψω κάτι άλλο.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 524
Σύνολο: 534

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.