*

Αποστολέας Θέμα: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής  (Αναγνώστηκε 31174 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #154 στις: Δεκέμβριος 08, 2016, 10:18:08 μμ »
Επειδή βολτάρω και σε άλλα φόρα, που δεν έχουν σχέση με την εκπαίδευση, σε πληροφορώ ότι εκεί υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να καταλήξεις σε μια κάποια συμφωνία, με κάποιον με τον οποίο έχεις έντονη διαφωνία. Εξαιρούνται τα τρολς που διαφωνούν για να διαφωνούν και για να σπάνε τα νεύρα των άλλων.

Thanks και για την απάντησή σου, όσον αφορά το πτυχίο ειδικής. Πάντως βγάζω το καπέλο στο υπουργείο. Θα βρουν πάντα έναν τρόπο να εφαρμόσουν το διαίρει και βασίλευε στους εκπαιδευτικούς.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #155 στις: Δεκέμβριος 08, 2016, 10:37:36 μμ »
Thanks και για την απάντησή σου, όσον αφορά το πτυχίο ειδικής. Πάντως βγάζω το καπέλο στο υπουργείο. Θα βρουν πάντα έναν τρόπο να εφαρμόσουν το διαίρει και βασίλευε στους εκπαιδευτικούς.
[/quote]

ισχύει...δυστυχώς...

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #156 στις: Δεκέμβριος 08, 2016, 11:27:12 μμ »
Επειδή παρακολούθησα Γενική Διδακτική σε αυτό που λες, Να ξέρεις ότι Λες ΜΑΛΑΚΙΕΣ ότι μοιράζουν θέματα τα Φροντιστήρια. Αλήθεια έχεις στοιχεία?

Η Ειδική Διδακτική και το Γνωστικό είναι ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ.  Μια κοροϊδια. Έκατσα και διάβασα ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ, όπως και πολλοί που το πήραν πρέφα.

Όσα δεν φτάνει η Αλεπού τα κάνει Κρεμαστάρια.

PS. Απλά όπως και να το κάνουμε με το Γραπτό Αξιολογηθήκαμε, ότι ΔΕΝ πήραμε ΝΥΧΤΑ το Πτυχίο.

....αν αναφέρεσαι σε επιτυχίες ΑΣΕΠ τι να ζηλεψω καημενουλη από εσένα... υπάρχει περίσσεια...το κακό με εσένα είναι ότι πιάνοντας μία βάση νομισές ότι επιασες τον ταύρο από τα τετοι@

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #157 στις: Δεκέμβριος 08, 2016, 11:55:04 μμ »
....αν αναφέρεσαι σε επιτυχίες ΑΣΕΠ τι να ζηλεψω καημενουλη από εσένα... υπάρχει περίσσεια...το κακό με εσένα είναι ότι πιάνοντας μία βάση νομισές ότι επιασες τον ταύρο από τα τετοι@

xriana μου θα έρθει η ώρα να περάσεις κι εσύ από το εξαταστικό και θα δεις τότε κουκλίτσα μου ποιος είναι ο καημενούλης. Τουλάχιστον εμείς την βάση την πιασαμε και έχουμε κατοχυρώσει διορισμό - αν απορείς τι σημαίνει αυτό: δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να ξαναδώσουμε ασεπ.ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ ΜΟΥ. ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΠΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΚΑΙ 1000 ΜΟΡΙΑ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #158 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 12:03:22 πμ »
xriana μου θα έρθει η ώρα να περάσεις κι εσύ από το εξαταστικό και θα δεις τότε κουκλίτσα μου ποιος είναι ο καημενούλης. Τουλάχιστον εμείς την βάση την πιασαμε και έχουμε κατοχυρώσει διορισμό - αν απορείς τι σημαίνει αυτό: δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να ξαναδώσουμε ασεπ.ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ ΜΟΥ. ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΠΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΚΑΙ 1000 ΜΟΡΙΑ.
++++++++++++++++++++++++++

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #159 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 12:13:56 πμ »
xriana μου θα έρθει η ώρα να περάσεις κι εσύ από το εξαταστικό και θα δεις τότε κουκλίτσα μου ποιος είναι ο καημενούλης. Τουλάχιστον εμείς την βάση την πιασαμε και έχουμε κατοχυρώσει διορισμό - αν απορείς τι σημαίνει αυτό: δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να ξαναδώσουμε ασεπ.ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ ΜΟΥ. ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΠΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΚΑΙ 1000 ΜΟΡΙΑ.
...όταν εγώ περνουσα από το εξεταστικό εσυ μάλλον παλευες το λάθος μτχκο...ή προϋπηρεσία της ειδικής μου έδωσε τη θέση διορισμού στο 24 μηνο..... κάποτε...... ξέρεις δεν υπάρχει πλέον ασεπιτης αδιόρθωτος ούτε 24μηνο ούτε 40%..….οποτε το εξεταστικό θα σου ξανά χρειαστεί κι επειδή μάλλον αργεί καλύτερα να σκεφτείς το μτχκο ειδικής

Αποσυνδεδεμένος muk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #160 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 09:15:06 πμ »
...όταν εγώ περνουσα από το εξεταστικό εσυ μάλλον παλευες το λάθος μτχκο...ή προϋπηρεσία της ειδικής μου έδωσε τη θέση διορισμού στο 24 μηνο..... κάποτε...... ξέρεις δεν υπάρχει πλέον ασεπιτης αδιόρθωτος ούτε 24μηνο ούτε 40%..….οποτε το εξεταστικό θα σου ξανά χρειαστεί κι επειδή μάλλον αργεί καλύτερα να σκεφτείς το μτχκο ειδικής

Κι εγω εχω πανω απο 50 μηνες ειδικη και ασεπ αλλα ειλικρινα τωρα νιωθεις καλα με τον εαυτο σου οταν μιλας με τετοιο απαξιωτικο υφος? Δεν θελουμε να βαζουμε ,υποτιθεται , ταμπελες στους μαθητες και στην κοινωνια και θα καταληξουμε να βαζουμε στα μεταπτυχιακα? Και μαλιστα ,οχι αναλογα με αυτα που οντως προσφερουν σε γνωση αλλα αναλογα με την ικανοτητα να σε αποκαταστησουν επαγγελματικα?
 
Και εχουν δικιο οι ανθρωποι τελικα που το λενε , εφοσον εχεις δωσει ασεπ επιτυχως και εχεις και μαστερ ειδικης θα ξερεις κι εσυ ποιο απο τα δυο ειναι πιο δυσκολο. Παρολο που το "καπελωμα"  στους πινακες ειναι εικονικο, αφου στην συντριπτικη πλειοψηφια οι της ειδικης εξακολουθουν να προσλαμβανονται στην ειδικη. Ομως και σενα δε θα σου αρεσει καθολου τωρα που καθε ενας της γενικης θα κανει μεταπτυχιακο και θα μπαινει με ολη την προυπηρεσια του απο πανω σου στην ειδικη.

Οσον αφορα  στον/στην minoan, αν σκεφτεσαι για μεταπτυχιακο ειδικης , να το κανεις, διοτι εφοσον καταργηθηκαν οι ξεχωριστοι κλαδοι της ειδικης, θα μεταφερεις την προυπηρεσια σου τελικα στην ειδικη  και λογικα και τα μορια του γραπτου διαγωνισμου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2017, 01:29:59 μμ από muk »

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #161 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 09:17:53 πμ »
Η προσμέτρηση προϋπηρεσίας που αποκτήθηκε στην Ειδική αγωγή, στους πίνακες της Γενικής είναι άλλη μια μέγιστη αδικία, από τις πολλές του Ελλαδιστάν... δηλαδή από πού και ως που, κάποιος που εργάστηκε κάποια χρόνια στην Ειδική μπορεί και μεταφέρει τα μόρια του στον πίνακα της Γενικής ; ;  και τι σχέση έχει η ειδική με τη γενική ;

υπάρχει και η άποψη πως η ειδική αγωγή δεν είναι καν εκπαίδευση... είναι φύλαξη παιδιών, είναι δημιουργική απασχόληση, πείτε το όπως θέλετε, αλλά μάλλον διαφέρει πολύ από την γενική..

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #162 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 10:23:34 πμ »

Κι εγω εχω πανω απο 60 μηνες ειδικη και ασεπ αλλα ειλικρινα τωρα νιωθεις καλα με τον εαυτο σου οταν μιλας με τετοιο απαξιωτικο υφος? Δεν θελουμε να βαζουμε ,υποτιθεται , ταμπελες στους μαθητες και στην κοινωνια και θα καταληξουμε να βαζουμε στα μεταπτυχιακα? Και μαλιστα ,οχι αναλογα με αυτα που οντως προσφερουν σε γνωση αλλα αναλογα με την ικανοτητα να σε αποκαταστησουν επαγγελματικα?
 
Και εχουν δικιο οι ανθρωποι τελικα που το λενε , εφοσον εχεις δωσει ασεπ επιτυχως και εχεις και μαστερ ειδικης θα ξερεις κι εσυ πιο απο τα δυο ειναι πιο δυσκολο. Παρολο που το "καπελωμα"  στους πινακες ειναι εικονικο, αφου στην συντριπτικη πλειοψηφια οι της ειδικης εξακολουθουν να προσλαμβανονται στην ειδικη. Ομως και σενα δε θα σου αρεσει καθολου τωρα που καθε ενας της γενικης θα κανει μεταπτυχιακο και θα μπαινει με ολη την προυπηρεσια του απο πανω σου στην ειδικη.

Οσον αφορα  στον/στην minoan, αν σκεφτεσαι για μεταπτυχιακο ειδικης , να το κανεις, διοτι εφοσον καταργηθηκαν οι ξεχωριστοι κλαδοι της ειδικης, θα μεταφερεις την προυπηρεσια σου τελικα στην ειδικη  και λογικα και τα μορια του γραπτου διαγωνισμου.
Muk συμφωνώ!Έτσι φαίνεται!Αργά ή γρήγορα θα κάνουμε όλοι το μεταπτυχιακο ειδικής!Δεν γίνεται διαφορετικά. Καμιά φορά ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #163 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 10:29:23 πμ »
Στους φιλολόγους υπάρχει ήδη υπερκορεσμός στα μεταπτυχιακά ειδικής.....Δυστυχώς δεν υπάρχει σωτηρία!!!Μια ματιά στους πινακες ειδικής φιλολόγων θα μας πείσει....
Τώρα ακόμη και με μεταπτυχιακό δε θα έχουμε πρόσληψη.Άλλα μέτρα πρέπει να πιέσουμε να παρθούν για να αρθεί η αδικία!!!!

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #164 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 10:54:51 πμ »
Στους φιλολόγους υπάρχει ήδη υπερκορεσμός στα μεταπτυχιακά ειδικής.....Δυστυχώς δεν υπάρχει σωτηρία!!!Μια ματιά στους πινακες ειδικής φιλολόγων θα μας πείσει....
Τώρα ακόμη και με μεταπτυχιακό δε θα έχουμε πρόσληψη.Άλλα μέτρα πρέπει να πιέσουμε να παρθούν για να αρθεί η αδικία!!!!
Ε, άμα γεμίσει ο τόπος πτυχιούχους ειδικής αγωγής, θα σκεφτούν κάτι άλλο. Το σίγουρο είναι ότι όταν οι υποψήφιοι αυξάνουν και οι θέσεις μειώνονται, θα βρεις κάποιο τρόπο να στρέψεις την οργή τους προς εσένα(το υπουργείο), εναντίον τους. Θα βάλεις κάποια νέα προαπαιτούμενα, που θα δίνουν το κάτι τις παραπάνω, και θα τους στείλεις να ξανά ανταγωνίζονται μεταξύ τους.
Σε 10 χρόνια για παράδειγμα, μπορεί αυτός που βγαίνει από το πανεπιστήμιο να έχει με το καλημέρα προτεραιότητα έναντι των παλαιότερων, για τον Χ, Υ λόγο, ακόμα και αν οι παλαιότεροι έχουν και προϋπηρεσία και ασεπ και ειδική. Εκεί θα κοπεί και ο λόξυγγας και η ειρωνεία σε κάποιους.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #165 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 11:04:42 πμ »
Ε, άμα γεμίσει ο τόπος πτυχιούχους ειδικής αγωγής, θα σκεφτούν κάτι άλλο. Το σίγουρο είναι ότι όταν οι υποψήφιοι αυξάνουν και οι θέσεις μειώνονται, θα βρεις κάποιο τρόπο να στρέψεις την οργή τους προς εσένα(το υπουργείο), εναντίον τους. Θα βάλεις κάποια νέα προαπαιτούμενα, που θα δίνουν το κάτι τις παραπάνω, και θα τους στείλεις να ξανά ανταγωνίζονται μεταξύ τους.
Σε 10 χρόνια για παράδειγμα, μπορεί αυτός που βγαίνει από το πανεπιστήμιο να έχει με το καλημέρα προτεραιότητα έναντι των παλαιότερων, για τον Χ, Υ λόγο, ακόμα και αν οι παλαιότεροι έχουν και προϋπηρεσία και ασεπ και ειδική. Εκεί θα κοπεί και ο λόξυγγας και η ειρωνεία σε κάποιους.
Συμφωνώ.... Επίσης τα επόμενα χρόνια φοβάμαι πως θα γίνει must   η διαπολιτισμική.....Άλλο χρήμα θα πέσει και κει....Τρέξε κόσμε για μια αναπλήρωση!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #166 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 02:10:48 μμ »
Είστε μικροί σε ηλικία κάποιοι ή μεγαλύτεροι αλλά παντελώς άσχετοι; Έχω διαβάσει στις 2 τελευταίες σελίδες για τέρατα και δράκους. Που το είδατε γραμμένο ότι όσοι έχουμε ασεπ έχουμε κατοχυρώσει και διορισμό;;; Αλήθεια; Αν είναι έτσι να χαρώ αλλά δε το νομίζω. Το άλλο που όποιος κάνει μάστερ ειδικής θα μεταφέρει αυτόματα και την προϋπηρεσία του από τη γενική στην ειδική; Που το είδατε; Σταματήστε να γράφετε ό,τι θέλετε και να παραπληροφορείτε. Γεμίζετε τα νήματα με ανακρίβειες, παπαρολογίες και άσκοπους διαξιφισμούς. Είπαμε κάποιους βαρεθήκαμε να σας διαβάζουμε. Κάποιοι μπαίνουμε για να ενημερωθούμε και μας δυσκολεύετε.

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #167 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 02:42:25 μμ »
Η προσμέτρηση προϋπηρεσίας που αποκτήθηκε στην Ειδική αγωγή, στους πίνακες της Γενικής είναι άλλη μια μέγιστη αδικία, από τις πολλές του Ελλαδιστάν... δηλαδή από πού και ως που, κάποιος που εργάστηκε κάποια χρόνια στην Ειδική μπορεί και μεταφέρει τα μόρια του στον πίνακα της Γενικής ; ;  και τι σχέση έχει η ειδική με τη γενική ;

υπάρχει και η άποψη πως η ειδική αγωγή δεν είναι καν εκπαίδευση... είναι φύλαξη παιδιών, είναι δημιουργική απασχόληση, πείτε το όπως θέλετε, αλλά μάλλον διαφέρει πολύ από την γενική..

Τι λες βρε ΜΠΑΖΟ οτι η ειδικη δεν ειναι καν εκπαιδευση αλλα φυλαξη παιδιων και δημιουργικη απασχοληση....
Τα παιδια του τμηματος ενταξης εξεταζονται κανονικα στα ιδια θεματα με ολα τα υπολοιπα και στα διαγωνισματα και στις εξετασεις, οπου δν επιτρεπεται να τα πλησιασεις καν για να τα βοηθησεις και φυσικα οι βαθμοι στον ελεγχο μπαινουν απο τον εκπαιδευτικο γενικης.
Αν κανεις κατι διαφορετικο, π.χ. χειροτενια ή ζωγραφική τι θα γραψουν στο τελος αυτα τα παιδια?? Πως θα περασουν την ταξη?? Δεν θα ερθεις μετα αντιμετωπος με τους γονεις που δν τα εμαθες τπτ και εμειναν???

Βγαινω απ τα ρουχα μου οταν βλεπω να μιλανε για την ειδικη αγωγη ατομα που δν εχουν ιδεα του τι γινεται.

 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 507
Σύνολο: 520

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.