*

Αποστολέας Θέμα: Τρόπος απόδειξης αποστολής δικαιολογητικών σε φάκελο  (Αναγνώστηκε 1682 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, είναι σύνηθες όταν κάνουμε αίτηση πρόσληψης σε διαγωνισμούς του Δημοσίου και θέλουνε να μας πετάξουν εκτός, να μας πετάνε ένα από τα απαραίτητα δικαιολογητικά από το φάκελο, ιδιαίτερα όταν τα στέλνουμε ταχυδρομικώς.Είτε γιατί θέλουν να προωθήσουν κάποιον δικό τους, είτε γιατί μας έχει στοχοποιήσει κάποιος υψηλά ιστάμενος. Μου έχει τύχει να μου πετάξουν αίτηση εκτός "μη ελεγμένη αίτηση" έγραφε και πάλι από τον ίδιο φορέα να μου μειώσουν την μοριοδότηση.

Μήπως ξέρετε κάποιον τρόπο που να διασφαλίζει ότι ΔΕ ΘΑ ΠΕΤΑΧΤΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ή ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΗΣ σε περιπτωση ταχυδρομικής αποστολής;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2016, 09:40:00 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δε ξερω αν προβλέπεται αυτο που θα σου πω, αλλα υπεύθυνη δήλωση με υπογραφή απο εσενα φυσικα με το τι δικαιολογητικά στέλνεις, και κρατάς την φωτοτυπία εσυ   

Αποσυνδεδεμένος janeite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Νομίζω σε κάποιες προκυρήξεις υπάρχει και εγγραφο που λές τι εσωκλείεται. πχ: πτυχίο, 1 , προϋπηρεσία 5 κτλ. Δεν θυμάμαι καλά, είχα ταχυδρομήσει για μια φίλη κάποια χαρτιά πέρυσι.

Αποσυνδεδεμένος klados_PE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Ίσως υπάρχει διαδικασία στα courier ή τα ταχυδρομεία που γίνεται καταγραφή των συνημένων του φακέλου (με μεγαλύτερη χρέωση πιθανώς). Δεν γνωρίζω, υποθέσεις κάνω.
Αν όχι, θα μπορούσες να καταγράψεις με βίντεο την τοποθέτηση -στο γκισέ- των συνημένων μέσα στον φάκελο και την αποστολή (για εξαιρετικές περιπτώσεις, που θεωρεις ότι είσαι 100% στους προσληφθέντες).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3643
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Σίγουρος τρόπος δεν υπάρχει.
Η δήλωση ότι ειναι μεσα όλατα χαρτιά είναι τυπική. Η αρίθμηση επίσης. Και το ξέρω από τον πατέρα μου που όταν υπέβαλε χαρτιά για σύνταξη, 2 φορές ο φάκελος του ήταν ελλειπής και μια φορά "χάθηκε" ολόκληρος άσχετα που υπήρχε υπογραφή υπαλλήλου που τον παρέλαβε....
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τρόπος απόδειξης αποστολής δικαιολογητικών σε φάκελο
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 03:34:04 μμ »
Κάποιος τρόπος θα υπάρχει. Μπορείς να ρωτήσεις κάποιο δικηγόρο ή συμβολαιογράφο. Αν πρόκειται για σημαντική προκήρυξη, είναι προτιμότερο να πληρώσεις κάτι παραπάνω, ώστε να μην κινδυνέυεις να χάσεις τη θέση.

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Νομίζω σε κάποιες προκυρήξεις υπάρχει και εγγραφο που λές τι εσωκλείεται. πχ: πτυχίο, 1 , προϋπηρεσία 5 κτλ. Δεν θυμάμαι καλά, είχα ταχυδρομήσει για μια φίλη κάποια χαρτιά πέρυσι.
Δε νομίζω οτι γινεται κατι έτσι. Θα πεταχτεί το χαρτί και θα σου πουν ότι ξέχασες να το βάλεις.

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Νομίζω σε κάποιες προκυρήξεις υπάρχει και εγγραφο που λές τι εσωκλείεται. πχ: πτυχίο, 1 , προϋπηρεσία 5 κτλ. Δεν θυμάμαι καλά, είχα ταχυδρομήσει για μια φίλη κάποια χαρτιά πέρυσι.
Στην αίτηση των ΣΟΧ (συμβαση ορισμενου χρόνου), που έκανα εγώ. Αλλά αυτό δε λέει τίποτα. Γράφεις τα δικαιολογητικά στην αίτηση και ξεχνάς να βάλεις στο φάκελο κάποιο/α ή στο πετούν. Και σου λένε δεν το βαλες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159551
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 320
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 255
Σύνολο: 267

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.