*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές/ωρομίσθιοι  (Αναγνώστηκε 5389 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αναπληρωτές/ωρομίσθιοι
« στις: Δεκέμβριος 08, 2016, 05:14:20 μμ »
Παιδιά καληςπέρα!ΠΕ11 και γω συναδελφος.Επειδή είμαι καινούρια ως αναφορα τ σύστημα των αναπληρωτων /ωρομίσθιων μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει ;;;!!!! τί πρέπει να κάνω;από πού να αρχίσω;και γενικα το τί ακριβώς γίνεται..
Ευχαριςτω!
Πωλίνα από Θεσσαλονίκη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές/ωρομίσθιοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:20:01 »

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές/ωρομίσθιοι
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 08, 2016, 06:23:16 μμ »
Καλησπερα και καλωσηρθες! Οι αιτησεις για τους αναπληρωτες/ωρομισθιους γινονται το καλοκαιρι. Αν δεν αλλαξει ομως το συστημα διορισμου ειναι σχεδον αδυνατον να δουλεψει καποιος ως αναπληρωτης/ωρομισθιος χωρις επιτυχια στον ασεπ, χωρις προυπηρεσια. Δε θελω να σε απογοητευσω...

Αποσυνδεδεμένος melinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές/ωρομίσθιοι
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 25, 2017, 10:25:04 πμ »
Είδα την προκήρυξη αλλά δεν είδα κάπου να βαθμολογείται προηγούμενη επιτυχία σε ΑΣΕΠ. Ισχύει κάτι τέτοιο; Προφανώς δεν υπάρχει καμία ελπίδα για κάποιον που δεν έχει εμπειρία σε σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές/ωρομίσθιοι
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 25, 2017, 11:39:29 πμ »
Είδα την προκήρυξη αλλά δεν είδα κάπου να βαθμολογείται προηγούμενη επιτυχία σε ΑΣΕΠ. Ισχύει κάτι τέτοιο; Προφανώς δεν υπάρχει καμία ελπίδα για κάποιον που δεν έχει εμπειρία σε σχολείο.
Στους πίνακες αναπληρωτών κατατάσσεται κάποιος με βάση τις επιτυχίες του στους δύο τελευταίους ΑΣΕΠ και την προυπηρεσία του.
Βέβαια, όσοι ανήκουν στις ειδικές κατηγορίες προτάσσονται στους πίνακες, όπως επίσης να τονίσω πως οι τρίτεκνοι πριμοδοτούνται στις προσλήψεις αναπληρωτών σε κάθε φάση (μεγάλη αδικία, κατά τη γνώμη μου, καθώς έτσι προσλαμβάνονται και άτομα χωρίς επιτυχίες ή προυπηρεσία)!
Γενικά πάντως, αν κάποιος δεν έχει επιτυχία ΑΣΕΠ ούτε αρκετή προυπηρεσία, είναι δύσκολο να εργαστεί!
Γι' αυτό έχω γράψει αρκετές φορές πως οι νέοι συνάδελφοι μπορούν να προσφύγουν, μιας και τόσα χρόνια δεν έχει διεξαχθεί γραπτός ΑΣΕΠ, όπως όφειλε το Υπουργείο να έχει κάνει!
Βέβαια, υπάρχει και ο ΑΣΕΠ της Κύπρου, που θα γίνει εκεί το φθινόπωρο, οπότε για κάποιον νέο πρέπει να "παίζει" κι αυτή η προοπτική!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές/ωρομίσθιοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:20:01 »

Αποσυνδεδεμένος melinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές/ωρομίσθιοι
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 25, 2017, 12:48:11 μμ »
Ευχαριστώ πολύ. Έχω επιτύχει στο διαγωνισμό του 2008 αλλά έχω 20 χρόνια προπονητική εμπειρία. Ποτέ δε με κάλεσαν για αναπλήρωση. Αν και μετά από κάποια χρόνια ήταν δικό μου το λάθος, δεν έκανα καν αιτήσεις. Απογοητεύτηκα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές/ωρομίσθιοι
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 25, 2017, 06:31:11 μμ »
Ευχαριστώ πολύ. Έχω επιτύχει στο διαγωνισμό του 2008 αλλά έχω 20 χρόνια προπονητική εμπειρία. Ποτέ δε με κάλεσαν για αναπλήρωση. Αν και μετά από κάποια χρόνια ήταν δικό μου το λάθος, δεν έκανα καν αιτήσεις. Απογοητεύτηκα.
20 χρόνια προπονητικής εμπειρίας; Δηλ. δούλευες σε φροντιστήρια και έκανες ιδιαίτερα;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος melinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές/ωρομίσθιοι
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 26, 2017, 10:34:45 πμ »
ΠΕ11 είμαι, σε αθλητική ομάδα δουλεύω.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές/ωρομίσθιοι
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 26, 2017, 10:58:09 πμ »
ΠΕ11 είμαι, σε αθλητική ομάδα δουλεύω.
Και πώς δε διορίστηκες με την Ολυμπιακή Παιδεία, όπως τόσοι και τόσοι καμιά δεκαετία νωρίτερα;
Πάντως, να σου πω τη γνώμη μου: μείνε όπως είσαι, γιατί και να σε καλέσουν αναπληρώτρια θα πρέπει να πηγαίνεις κάθε χρόνο κι αλλού κι αν έχεις οικογένεια είναι πολύ πιο δύσκολα τα πράγματα! Γνωστή μου γυμνάστρια, 46 ετών, με σύζυγο και δύο παιδιά, κλήθηκε φέτος στην Αρκαδία κι όχι από την αρχή της χρονιάς, επειδή κάποιος πήρε συνδικαλιστική άδεια και τρέχει σε τρία σχολεία! Δεν είναι καθόλου ευχαριστημένη, όλος της ο μισθός πηγαίνει σε βενζίνες και τα 'χει βάλει με τον εαυτό της, που δεν έμεινε στο γυμναστήριο, όπου εργαζόταν, όταν ήταν μικρότερα τα παιδιά της, κοντά στο σπίτι της.
Βέβαια, μπορείς να κάνεις την αίτηση-δήλωση, αλλά μη δηλώνεις πολύ μακρινά μέρη!
Καλή επιτυχία!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος melinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές/ωρομίσθιοι
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 26, 2017, 02:21:37 μμ »
Δεν ήταν τόσο εύκολη η πρόσληψη για Ολυμπιακή παιδεία. Και το έχω αφήσει χρόνια. Αν και έχω τελειώσει από το 98 έδωσα ΑΣΕΠ το 2008 μόνο. Η δουλειά μου είναι απογευματινή οπότε μπορεί να συνδυαστεί με το σχολείο. Αν και θεωρώ ότι είναι εξαιρετικά δύσκολη η πρόσληψη ακόμη και ως ωρομίσθια αλλά ας το κυνηγήσω τουλάχιστον. Θα δηλώσω μόνο περιοχές εντός τόπου κατοικίας.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος futzia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές/ωρομίσθιοι
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 26, 2017, 10:11:20 μμ »
1. καποιος για τους 2 μηνες μπορει να μν πιασει το 10μηνο κ δεν μπαινει στον επικουρικο πινακα της ειδικης
2.καποιος για τους 2 μηνες δεν πιανει το 50μηνο κ δεν μπαινει στον κυριο πινακα της ειδικης
3.τον ιουνιο αποφοιτουν πε71 πε61 οι οποιοι εχουν πολλες πιθανοτητες να δουλεψουν αλλα δεν μπορουν να κανουν αιτηση αναπληρωτη
4.τον ιουνιο καποιοι παιρνουν ΑΣΠΑΙΤΕ και δεν μπορουν τωρα να κανουν αιτηση αναπληρωτη
5.καποιοι τελειωσαν κ παιρνουν το μεταπτυχιακο-διδακτορικο απο το δοαταπ τον ιουνιο και δεν προλαβαινουν να το καταθεσουν 6.καποιοι σε δυσπροσιτα δεν χανουν 2 μορια αλλα 4
ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1157995
  • Σύνολο θεμάτων: 19192
  • Σε σύνδεση σήμερα: 421
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 372
Σύνολο: 383

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.