*

Αποστολέας Θέμα: Η σκληρή πραγματικότητα!! Γιατι μονο 41,4% των διοριστέων ασεπ δεχθηκε διορισμο  (Αναγνώστηκε 18035 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Συγνωμη ρε φιλε τι σχεση εχει ο μαχιμος αν ειναι ή οχι. Τη θητεια του υπηρετει ο αλλος και δεν γουσταρει να σερβιρειθ και σε πολιτες. Ουτως η αλλως καποιοι φανταροι θα εμπαιναν και στη λεσχη για να τη βγαζουν λουφα οι μονιμαδες. Το οτι το παιρνες σπιτι εσυ, δεν σημαινει οτι το εκαναν ολοι. Ακομα και ο ταμιας φανταρος ειχε πιο πολυ δουλεια απο το να σεβιρει μονο μονιμους στρατιωτικους

Αυτό σου γράφω, δεν το βλέπεις? Το 90% έπαιρνε το φαϊ σπίτι του. Κάθε μέρα για 2 χρόνια πήγαινα λέσχη, στα βόρεια ... Λες να μην ξέρω???
Και σε μεγάλες λέσχες ο Ταμίας δεν ήταν φαντάρος. Μόνιμος Υπαξιωματικός.

Άστο δεν έχεις ιδέα μου φαίνεται πως λειτουργούσε το σύστημα .



9*840 = 7560
12*630 = 7560



Τυχαίο? Πώς παίρνει παραπάνω ο Αναπληρωτής????????????
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 22, 2016, 07:57:24 μμ από mpi »
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ


Επισης ως ιδεολογια: στρατος ισον ενα ματσο ανθρωποι που δεν χρειαζονται εν καιρο ειρηνης και εχουν ενα καρο προνομια που δεν εχουν καν οι μονιμοι εκπαιδευτικοι. Οι περισσοτεροι μαλιστα αποφοιτοι λυκειου. Αυτος ηταν ο λογος που το ΓΕΕΘΑ εκοψε τη συνεργασια. Δεν μπορουσαν να καταλαβουν τα αποφοιτια λυκειου για πιο λογο σιτιζοταν εκπαιδευτικοι.

Επισης καλα εκαναν και το εκοψαν το προγραμμα μιας και οι φανταροι δεν σου εφταιγαν σε τιποτα να τρως εσυ εκει, τους υποχρεωνει το 0κρατος να υπηρετουν τπυς μονιμαδες καραβαναδες να υπηρετουν και τους εκπαιδευτικους; δεν ειναι σωστο.
Σε λεσχες που δεν εχουν πολυ κοσμο ο φανταρος μαγειρευει με κανα εποπ σε αλλες μεγαλυτερες εχουν προφανως εποπ
Από όλα αυτά διαχώρισα αυτες τις δύο παραγράφους,,,

εχει διαφορά όμως το αν αξιζει να πληρώνουμε τους  ΕΠΟΠ-ΟΠΥ-ΕΠΥ  απο το να υποχρεώνουν φανταρους που κανουν την θητεία τους να κανουν τον μάγειρα σε αναπληρωτες, για εμένα απαράδεκτο.

Μην μπάινετε στο τρυπάκι της απάτης, αν ηθελε να βοηθήσει αναπληρωτές ας εδινε κουπονια με τρόφιμα...ουτε αυτο δεν κανουν οι ψευδοαριστεροι της μπριζολας.

Τα ΟΠΥ τώρα,  αποφοιτοι λυκειου εγιναν τα τελευταια λιγα χρονια, αποφοιτοι τριτης γυμνασίου ησαν (16χρονοι μερικοί)που περιμεναν μερικα χρονια να βρούνε καταφυγιο στον στρατό. Εγω σαν Δόκιμος ειχα θυμαμαι 16χρονους που ουτε να γραψουν δεν ηξεραν.

Ε αυτοί παιρνουν παραπάνω χρηματα απο εμενα τώρα αν δεν βγήκαν ηδη στην συνταξη με 20ετια.
1500 ευρω παιρνουν τα όπυα τωρα με 20ετια , αν ηδη δεν εχουν βγει στην συνταξη με 1100 ευρω.

Οι ανθρωποι αυτοί δεν χρειάζονται ουτε στον πόλεμο, δεν θα πολεμήσουν αυτοί ουτε οι μόνιμοι, οι εφεδροι πολεμανε πάντα (εφεδροι αξιωματικοι και στρατος)

Πληρώνουμε τους ψηφοφορους του  πασοκ που δεν ειναι καν μονιμοι. Αλλά κανεις δεν τους διώχνει..

Σας δίνω και στοιχεία αληθή στοιχεία μεσα στο οργιο παραπληροφορησης για μισθους πεινας και γελοιοτητες του Συριζα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 22, 2016, 07:58:40 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Αυτό σου γράφω, δεν το βλέπεις? Το 90% έπαιρνε το φαϊ σπίτι του. Κάθε μέρα για 2 χρόνια πήγαινα λέσχη, στα βόρεια ... Λες να μην ξέρω???
Και σε μεγάλες λέσχες ο Ταμίας δεν ήταν φαντάρος. Μόνιμος Υπαξιωματικός.

Άστο δεν έχεις ιδέα μου φαίνεται πως λειτουργούσε το σύστημα .

Καλα πλακα μου κανεις ρε φιλε. Εδω συναδελφοι μου μονιμοι σε μεγαλη πολη πηγαν τις προαλλες στη στρατιωτικη λεσχη για φαι διοτι ενας συναδελφος αντρας ηταν παντρεμενος με στρατιωτικινα. Εσυ δηλαδη πιστευεις οτι οι φανταροι την εβγαζαν λουφα;; μαλλον υπηρετησες στο ονειρικο στρατο που ο φανταρος κοιμαται και ο επποπ τρεχει για αυτον
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 22, 2016, 08:02:22 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Αυτό σου γράφω, δεν το βλέπεις? Το 90% έπαιρνε το φαϊ σπίτι του. Κάθε μέρα για 2 χρόνια πήγαινα λέσχη, στα βόρεια ... Λες να μην ξέρω???
Και σε μεγάλες λέσχες ο Ταμίας δεν ήταν φαντάρος. Μόνιμος Υπαξιωματικός.

Άστο δεν έχεις ιδέα μου φαίνεται πως λειτουργούσε το σύστημα .



9*840 = 7560
12*630 = 7560



Τυχαίο? Πώς παίρνει παραπάνω ο Αναπληρωτής????????????

Αν βαλεις και το επιδομα ανεργιας παιρνει παραπανω ο αναπληρωτης μαζι με κατι εξτρα λογω απολυσης. Αυτη ειναι η σκληρη πραγματικοτητα !!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Εννοειται σε ενα κοσμο με ανεργια οσοι δεν δουλεψαν καν θα δεχθουν.

Οι μεγαλοι χαμενοι ειναι οι αναπληρωτες που δουλευαν 5 και 10 χρονια και επαιρναν 1000 ευρω που ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ ΣΟΚ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΔΟΥΝ  ΜΕΙΩΣΗ 40% ΓΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ.

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Καλα πλακα μου κανεις ρε φιλε. Εδω συναδελφοι μου μονιμοι σε μεγαλη πιλη πηγαν τις προαλλες στη στρατιωτικη λεσχη για φαι διοτι ενας συναδελφος αντρας ηταν παντρεμενος με στρατιωτικινα. Εσυ δηλαδη πιστευεις οτι οι φανταροι την εβγαζαν λουφα;; μαλλον υπηρετησες στο ονειρικο στρατο που ο φανταρος κοιμαται και ο επποπ τρεχει για αυτον

Εσύ πλάκα μου κάνεις ... Χωρίς ΠΑΣΟ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΜΕΣΑ. Και ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΣΟ!!!! Άρα το παράδειγμα που φέρνεις είναι ψιλο .....

Γράφεις Πράγματα που ξέρεις απο 3ους. Τα ξέρουμε καλύτερα απο εσένα , και πόσα μας χρωστάνε απο Πέρσυ.

Εγω ΣΤΡΑΤΟ πήγα στην Πινέζα. Αστο.


Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Αντε να παιρνεις 700 καθαρα...θελεις για νοικι-καυσιμα-λογαριασμους γυρω στα 450 ...αλλα 150 για φαγητο και λοιπα εξοδα σου μενουν 100 ευρω για να περασεις το μηνα...σε ολα αυτα δεν εχω υπολογισει Φορολογια-ΕΝΦΙΑ-κτλ...

Πως θα βγαινουν οι μονιμοι συναδελφοι απορω?
700 ευρώ λίγα είναι κύριε? με πόσες ώρες εργασίας δεν λες..
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Εσύ πλάκα μου κάνεις ... Χωρίς ΠΑΣΟ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΜΕΣΑ. Και ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΣΟ!!!! Άρα το παράδειγμα που φέρνεις είναι ψιλο .....

Γράφεις Πράγματα που ξέρεις απο 3ους. Τα ξέρουμε καλύτερα απο εσένα , και πόσα μας χρωστάνε απο Πέρσυ.

Εγω ΣΤΡΑΤΟ πήγα στην Πινέζα. Αστο.

Αν εισαι πανρεμενος με στρατιωτικο ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ., μεχρι και απο στρατιωτικο πρατηριο αγοραζεις φθηνα ως πολιτης.  Ασε ξερω πολυ καλα τι γινεται απο μεσα. Αυτα τα κολπα δεν στα εμαθαν εσκεμμενα στην ΠΙΝΕΖΑ

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Αν εισαι πανρεμενος με στρατιωτικο ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ., μεχρι και απο σταρτιωτικο πρατηριο αγοραζεις.  Ασε ξερω πολυ καλα τι γινεται απο μεσα. Αυτα τα κολπα δεν στα εμαθαν εσκεμμενα στην ΠΙΝΕΖΑ

Ρε Μάστορα  δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν οι Στρατιωτικοί. Εγω είμαι ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ και ξέρω ότι χωρίς Πάσο ΔΕΝ ΤΡΩΣ. Πες μ τώρα ότι ξέρεις που είναι η πινέζα να τρελαθώ...
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
700 ευρώ λίγα είναι κύριε? με πόσες ώρες εργασίας δεν λες..

Με τις ιδιες ωρες εργασιας ο αναπληρωτης παιρνει πολυ περισσοτερα. Πρωτον Αρα ναι δεν ειναι δικαιο

Δευτερον: Εξαρταται σε τι σχολειο εισαι. Δεν ειναι ολα τα σχολεια ιδια. Υπαρχουν σχολεια οποιυ οι 23 ωρες σου θα σου βγουν ροδινα και αλλα ΙΔΙΩΣ ΣΕ ΝΗΣΙΑ ΚΑΤΙ ΩΡΑΙΑ ΕΠΑΛ που οι 23 ωρες θα σου βγουν να μην θες να ξερεις καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Με τις ιδιες ωρες εργασιας ο αναπληρωτης παιρνει πολυ περισσοτερα. Πρωτον Αρα ναι δεν ειναι δικαιο

Δευτερον: Εξαρταται σε τι σχολειο εισαι. Δεν ειναι ολα τα σχολεια ιδια. Υπαρχουν σχολεια οποιυ οι 23 ωρες σου θα σου βγουν ροδινα και αλλα ΙΔΙΩΣ ΣΕ ΝΗΣΙΑ ΚΑΤΙ ΩΡΑΙΑ ΕΠΑΛ που οι 23 ωρες θα σου βγουν να μην θες να ξερεις καλυτερα

9*840 = 7560 (Αναπληρωτής)
12*630 = 7560 (Μόνιμος)


Και λέμε 9μηνο στην καλύτερη. Δεν το χεις στην αριθμητική ....
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Ρε Μάστορα  δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν οι Στρατιωτικοί. Εγω είμαι ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ και ξέρω ότι χωρίς Πάσο ΔΕΝ ΤΡΩΣ. Πες μ τώρα ότι ξέρεις που είναι η πινέζα να τρελαθώ...

Ε αυτο λεω το κορμι σου σε εναδιαφερει μονο να φαει και να πιει, δεν σκεφτεσαι το φανταρο και θες να δυνοπαθησει επειδη υπηρετει σε πολη, ενω υπηρετησες στην πινεζα. Λες και ησουν ο μοναδικος που πηγες./
Για αυτο ως Ελλαδα θα καταστραφουμε. Καλα μην το χαλας τωρα με τα στρατιωτικα ποσο μας νοιαζουν εδω μεσα

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ

9*840 = 7560 (Αναπληρωτής)
12*630 = 7560 (Μόνιμος)


Και λέμε 9μηνο στην καλύτερη. Δεν το χεις στην αριθμητική ....

Διαβασε τι γραφω και μην αχολιαζεις ποιος ειναι ασχετος ή όχι. Δεν θα μποω σε αντιπαραθεση με ενα αγνωστο ψευδωνυμο που απλα περναει δυσκολα ψυχολογικα αυτη την ωρα

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Με τις ιδιες ωρες εργασιας ο αναπληρωτης παιρνει πολυ περισσοτερα. Πρωτον Αρα ναι δεν ειναι δικαιο

Δευτερον: Εξαρταται σε τι σχολειο εισαι. Δεν ειναι ολα τα σχολεια ιδια. Υπαρχουν σχολεια οποιυ οι 23 ωρες σου θα σου βγουν ροδινα και αλλα ΙΔΙΩΣ ΣΕ ΝΗΣΙΑ ΚΑΤΙ ΩΡΑΙΑ ΕΠΑΛ που οι 23 ωρες θα σου βγουν να μην θες να ξερεις καλυτερα
Σωστός ο φοίβος..αυτο με τα χιλιαρικακια (παραμεθοριο+τεκνα) των αναπληρωτών ουτε εγω το εχω χωνεψει...ξερω θα βγουν κάποιοι να πουν ειμαστε εκτακτοι κτλ.. θα απαντήσω εγω βρες αλλου δουλεια με 580 και με προυπηρεσια 0 και 45-50 ωρες...την εδβομαδα..και θα γινει μη παραγωγικη συζητηση.
Θα πώ όμως φοιβος οτι αλλο 700 οι 23  και αλλο οι 700 ή 580 και 40 (μπορει και 50),
Μην γινομαστε προκλητικοί κάποιοι./.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 22, 2016, 08:17:07 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 367
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 328
Σύνολο: 335

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.