*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 442906 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος muk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1792 στις: Μάρτιος 23, 2017, 11:13:06 μμ »
και εγώ σου λέω ότι εσύ υποστηρίζεις την παραπληροφόρηση

από την στιγμή που γίνονται διορισμοί, βγαίνουν προκηρύξεις για ότι θες, ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΕ να μας λες ότι μας λέει ότι δεν μπορεί να κάνει διορισμούς; και να κάνουμε κοκοκο; ΚΑΝΕΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ. Αν δεν έκανε τότε ναι να μας το λένε αλλά όχι και να δεχτούμε την κοροιδία! και το χειρότερο όχι να έχουμε γενίτσαρους να το σιγοντάρουν.

++++++++++++++++++++++++++!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:29:55 »

Αποσυνδεδεμένος Mirto1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1793 στις: Μάρτιος 24, 2017, 12:43:12 πμ »
Βρε συνἀδελφοι,
άσχετα με συνταγματικότητες κ/νομους κλπ
οι διορισμοί που κάνει είναι λίγοι σε σχέση με τους 20.000 ποτ πρέπει να διορισει σε εκπαιδευτικούς.

Δλδ, εάν έλεγε ότι εγω θα διορισω 800 εκπαιδευτικούς, ποιές ειδικότητες θα ήταν αυτές??
Δάσκαλοι μάλλον γιατί εκεί τους καίει κυρίως και σε όλους τους άλλους τι θα λέγανε??
Α συγνώμη δεν έχω άλλα λεφτά??
Έτσι κ κάνει κάτι τέτοιο θα χάσε ι τα ψηφαλάκια από ολους τους άλλους και οι εκπαιδευτικοί γοα το ΣΥΡΙΖΑ είναι δεξαμενη τεράστια.


Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1794 στις: Μάρτιος 24, 2017, 07:36:28 πμ »
και εγώ σου λέω ότι εσύ υποστηρίζεις την παραπληροφόρηση

από την στιγμή που γίνονται διορισμοί, βγαίνουν προκηρύξεις για ότι θες, ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΕ να μας λες ότι μας λέει ότι δεν μπορεί να κάνει διορισμούς; και να κάνουμε κοκοκο; ΚΑΝΕΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ. Αν δεν έκανε τότε ναι να μας το λένε αλλά όχι και να δεχτούμε την κοροιδία! και το χειρότερο όχι να έχουμε γενίτσαρους να το σιγοντάρουν.
δεν μου λες  είσαι αφελής ή παριστάνεις τον αφελή; εσυ δεν ντρέπεσε να θεωρείς τους γλίσχρους διορισμούς που κάνει αλλού ως βαση για να κάνει στην παιδεία χιλιάδες; μας δουλεύεις...δεν θέλουμε 100 και 200 και 500 οπως στα δικαστήρια αλλά πολύ περίσσοτερους από 20.000 γιατί είμαστε πάνω από 120.000 εκπαιδευτικοί αδιόριστοι εσύ μας παραπληροφορείς θεωρώντας πως και 20.000 να πάρει θα σωθούμε....οι άλλοι 100.000 τι θα γίνουν!!!!;;;; είπαμε....και μαζόχες και βαυκαλιζόμενοι....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 24, 2017, 07:47:36 πμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1795 στις: Μάρτιος 24, 2017, 07:41:11 πμ »
Βρε συνἀδελφοι,
άσχετα με συνταγματικότητες κ/νομους κλπ
οι διορισμοί που κάνει είναι λίγοι σε σχέση με τους 20.000 ποτ πρέπει να διορισει σε εκπαιδευτικούς.

Δλδ, εάν έλεγε ότι εγω θα διορισω 800 εκπαιδευτικούς, ποιές ειδικότητες θα ήταν αυτές??
Δάσκαλοι μάλλον γιατί εκεί τους καίει κυρίως και σε όλους τους άλλους τι θα λέγανε??
Α συγνώμη δεν έχω άλλα λεφτά??
Έτσι κ κάνει κάτι τέτοιο θα χάσε ι τα ψηφαλάκια από ολους τους άλλους και οι εκπαιδευτικοί γοα το ΣΥΡΙΖΑ είναι δεξαμενη τεράστια.
+++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:29:55 »

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1796 στις: Μάρτιος 24, 2017, 07:52:12 πμ »
δεν μου λες  είσαι αφελής ή παριστάνεις τον αφελή; εσυ δεν ντρέπεσε να θεωρείς τους γλίσχρους διορισμούς που κάνει αλλού ως βαση για να κάνει στην παιδεία χιλιάδες; μας δουλεύεις...δεν θέλουμε 100 και 200 και 500 οπως στα δικαστήρια αλλά πολύ περίσσοτερους από 20.000 γιατί είμαστε πάνω από 120.000 εκπαιδευτικοί αδιόριστοι εσύ μας παραπληροφορείς θεωρώντας πωςκαι 20.000 να πάρει θα σωθούμε....οι άλλοι 100.000 τι θα γίνουν!!!!;;;; είπαμε....και μαζόχες και βαυκαλιζόμενοι....

Ενω υπαρχει περιπτωση να διορισει 20.000 εστω και σε 10 χρονια εεε?
Φιλικη συμβουλη τραβατε να δειτε την κατασταση στην πραγματικη οικονομια...Χθες πενηνταρης οικογενειαρχης στο αποκατω διαμερισμα απολυθηκε ....τρια παιδια η μια φοιτητρια...μου λεει με δακρυσμενα ματια "ποιος θα με προσλαβει εμενα στα 50?"... Προφανως κανενας εδω δεν προσλαμβανεται ο 30αρης η 40αρης χωρις οικογενεια...και μας λενε καποιοι εδω οτι "Λεφτα υπαρχουν" μετα απο 7 χρονια μνημονιου και ανεργια στο 30 πλας....εκτος τοπου και χρονου...ολοτελα...

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1797 στις: Μάρτιος 24, 2017, 07:57:28 πμ »
Ενω υπαρχει περιπτωση να διορισει 20.000 εστω και σε 10 χρονια εεε?
Φιλικη συμβουλη τραβατε να δειτε την κατασταση στην πραγματικη οικονομια...Χθες πενηνταρης οικογενειαρχης στο αποκατω διαμερισμα απολυθηκε ....τρια παιδια η μια φοιτητρια...μου λεει με δακρυσμενα ματια "ποιος θα με προσλαβει εμενα στα 50?"... Προφανως κανενας εδω δεν προσλαμβανεται ο 30αρης η 40αρης χωρις οικογενεια...και μας λενε καποιοι εδω οτι "Λεφτα υπαρχουν" μετα απο 7 χρονια μνημονιου και ανεργια στο 30 πλας....εκτος τοπου και χρονου...ολοτελα...
μην τα λες σε εμένα σε άλλους να τα λες 8)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1798 στις: Μάρτιος 24, 2017, 04:50:00 μμ »
Βρε συνἀδελφοι,
άσχετα με συνταγματικότητες κ/νομους κλπ
οι διορισμοί που κάνει είναι λίγοι σε σχέση με τους 20.000 ποτ πρέπει να διορισει σε εκπαιδευτικούς.

Δλδ, εάν έλεγε ότι εγω θα διορισω 800 εκπαιδευτικούς, ποιές ειδικότητες θα ήταν αυτές??
Δάσκαλοι μάλλον γιατί εκεί τους καίει κυρίως και σε όλους τους άλλους τι θα λέγανε??
Α συγνώμη δεν έχω άλλα λεφτά??
Έτσι κ κάνει κάτι τέτοιο θα χάσε ι τα ψηφαλάκια από ολους τους άλλους και οι εκπαιδευτικοί γοα το ΣΥΡΙΖΑ είναι δεξαμενη τεράστια.

όχι 800 και 80 να κάνει και όποια ειδικότητα να κάνει είναι κέρδος για την εκπαίδευση, για τον συνάδελφο που θα διοριστεί για όλους... εκτός και αν είσαι γενίτσαρος και λες δεν έχει λεφτά και δεν κάνει διορισμούς ενώ ξέρεις ότι διορίζει παντού εκτός από την παιδεία, να λες γιατί αυτή την ειδικότητα και όχι την άλλη, να λες ότι διορίζει για τους ψήφους, να ζητάς 20000 ή τίποτα. Θες να είσαι γενίτσαρος όπως ο portokali-proypiresia συναδέλφισα; ελπίζω πως όχι

όσο αφορά τον γενίτσαρο, ο ρόλος σου εδώ είναι ξεκάθαρος, δεν μπορείς να κοροϊδέψεις κανέναν





Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1799 στις: Μάρτιος 24, 2017, 05:21:42 μμ »
όχι 800 και 80 να κάνει και όποια ειδικότητα να κάνει είναι κέρδος για την εκπαίδευση, για τον συνάδελφο που θα διοριστεί για όλους... εκτός και αν είσαι γενίτσαρος και λες δεν έχει λεφτά και δεν κάνει διορισμούς ενώ ξέρεις ότι διορίζει παντού εκτός από την παιδεία, να λες γιατί αυτή την ειδικότητα και όχι την άλλη, να λες ότι διορίζει για τους ψήφους, να ζητάς 20000 ή τίποτα. Θες να είσαι γενίτσαρος όπως ο portokali-proypiresia συναδέλφισα; ελπίζω πως όχι

όσο αφορά τον γενίτσαρο, ο ρόλος σου εδώ είναι ξεκάθαρος, δεν μπορείς να κοροϊδέψεις κανέναν
τι εστί γενίτσαρος κύριε μόνιμε που μιλάς ως άλλος σουλτάνος και εκ του ασφαλούς;

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1800 στις: Μάρτιος 24, 2017, 05:57:20 μμ »
Αν και έχω μεγάλη προϋπηρεσία - ΑΣΕΠ και δουλεύω κάθε χρόνο δεν καταλαβαίνω αυτούς που υποστηρίζουν μόνο την προϋπηρεσία . Και να δουλέψετε αλλά 2 χρόνια διορισμό χωρίς ΑΣΕΠ δεν βλέπετε ! Άρα αργά η γρήγορα θα βρεθείτε εκτός σχολείου . Σκοτώνεστε για πλάκα . Παρηγοριά στον άρρωστο μέχρι να βγει η ψυχή του !

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1801 στις: Μάρτιος 24, 2017, 06:03:45 μμ »
Αν και έχω μεγάλη προϋπηρεσία - ΑΣΕΠ και δουλεύω κάθε χρόνο δεν καταλαβαίνω αυτούς που υποστηρίζουν μόνο την προϋπηρεσία . Και να δουλέψετε αλλά 2 χρόνια διορισμό χωρίς ΑΣΕΠ δεν βλέπετε ! Άρα αργά η γρήγορα θα βρεθείτε εκτός σχολείου . Σκοτώνεστε για πλάκα . Παρηγοριά στον άρρωστο μέχρι να βγει η ψυχή του !
από τη στιγμή που δεν κάνει ασεπ και μαζικούς μόνιμους διορισμούς τι μας προτείνεις; να μην πάει να εργαστεί ο κόσμος έστω και για 7,8,9 μήνες;υπό ποίους όρους θα βρεθούμε εκτός σχολείου; μήπως με το πλαφόν θα βρεθούμε με έναν πιο ραφιναρισμένο τρόπο εκτός σχολείου; όταν λες χωρίς ασεπ τι εννοείς,χωρίς διεξαγωγή ασεπ θα βρεθούμε;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1802 στις: Μάρτιος 24, 2017, 06:33:25 μμ »
Αν και έχω μεγάλη προϋπηρεσία - ΑΣΕΠ και δουλεύω κάθε χρόνο δεν καταλαβαίνω αυτούς που υποστηρίζουν μόνο την προϋπηρεσία . Και να δουλέψετε αλλά 2 χρόνια διορισμό χωρίς ΑΣΕΠ δεν βλέπετε ! Άρα αργά η γρήγορα θα βρεθείτε εκτός σχολείου . Σκοτώνεστε για πλάκα . Παρηγοριά στον άρρωστο μέχρι να βγει η ψυχή του !
Να δω πότε θα το καταλάβουν μερικοί και σταματήσουν την καθημερινή κλάψα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1803 στις: Μάρτιος 24, 2017, 09:14:31 μμ »
Δεν λέω να μην δουλέψετε αλλά ΑΣΕΠ και προϋπηρεσία να μετράνε το ίδιο . Γιατί να πέρνει περισσότερα μόρια η προϋπηρεσία από τον βαθμό του ΑΣΕΠ ; Επίσης θα πρέπει να γράψετε στον επόμενο ΑΣΕΠ αλλιώς διορισμό δεν πρόκειται να πετύχετε . Άρα από ότι καταλαβαίνω κυνηγάτε μόνο αναπληρωτές και ξερό ψωμί ελπίζοντας να αργήσει Να γίνει ΑΣΕΠ . Δεν έχετε βαρεθεί να τρέχετε δεξιά και αριστερά κάθε χρόνο ; οικογένεια δεν έχετε ;

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1804 στις: Μάρτιος 24, 2017, 09:23:37 μμ »
Δεν λέω να μην δουλέψετε αλλά ΑΣΕΠ και προϋπηρεσία να μετράνε το ίδιο . Γιατί να πέρνει περισσότερα μόρια η προϋπηρεσία από τον βαθμό του ΑΣΕΠ ; Επίσης θα πρέπει να γράψετε στον επόμενο ΑΣΕΠ αλλιώς διορισμό δεν πρόκειται να πετύχετε . Άρα από ότι καταλαβαίνω κυνηγάτε μόνο αναπληρωτές και ξερό ψωμί ελπίζοντας να αργήσει Να γίνει ΑΣΕΠ . Δεν έχετε βαρεθεί να τρέχετε δεξιά και αριστερά κάθε χρόνο ; οικογένεια δεν έχετε ;
σε ένα πίνακα αναπληρωτών πως θα μετράει το ίδιο; τα δυσπρόσιτα να μην μετρήσουν; δεν αρκεί να γράψεις στο επόμενο  ασεπ θέλει να έχεις και τις ανάλογες προσαυξήσεις...τι να βαρεθείς!!! εδώ μετράει το μεροκάματο άμα τρέχεις δεξιά και αριστερά πότε και υπό ποιες προϋποθέσεις να κάνεις οικογένεια; και άμα κάνεις πως την συντηρείς; με τα πεθερικά και τους γονείς!!! Αλήθεια εσύ που δεν τρέχεις δεξιά και αριστερά και προτιμάς την οικογένεια ή στο δίλημμα αναπληρωτιλίκι ή μονιμότητα τι προκρίνεις μονιμότητα ή μην με κουνάτε;

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1805 στις: Μάρτιος 24, 2017, 09:30:46 μμ »
Τα δυσπρόσιτα να μετράνε δίπλα . Ότι άλλο είπες ανάθεμα και αν κατάλαβα τι θες να πεις !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159621
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 452

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.