*

Αποστολέας Θέμα: Εργασία ΑΜΩ της Ενισχυτικής διδασκαλίας στον ιδιωτικό τομέα σε άλλο αντικείμενο  (Αναγνώστηκε 2173 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marhat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι,

Γνωρίζουμε αν ένας ΑΜΩ [Αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου της ενισχυτικής διδασκαλίας] μπορεί να εργαστεί παράλληλα σε άλλο αντικείμενο στον ιδιωτικό τομέα; Για παράδειγμα γραμματειακή υποστήριξη σε κάποια εταιρεία; Γιατί στην αίτηση μας ανέφερε ότι δεν επιτρέπεται η διδασκαλία εκτός σχολείου, αν δεν κάνω λάθος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimitr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 313
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν είμαι ιδιοκτήτης φροντιστηρίου, δε διδάσκω σε φροντιστήριο ή ιδιωτικό σχολείο, δεν είμαι μέτοχος σε εταιρεία κατά τις
διατάξεις του Υπαλληλικού Κώδικα, ούτε έχω οποιαδήποτε εμπορική ιδιότητα.
Δεν υπηρετώ με πλήρη απασχόληση στο Δημόσιο Τομέα ως Μόνιμος ή με Σύμβαση Ορισμένου ή Αορίστου Χρόνου.
Δεν έχω συνάψει σύμβαση ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου με οποιαδήποτε Υπηρεσία ΥΠ.Π.Ε.Θ.

Αποσυνδεδεμένος Marhat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν είμαι ιδιοκτήτης φροντιστηρίου, δε διδάσκω σε φροντιστήριο ή ιδιωτικό σχολείο, δεν είμαι μέτοχος σε εταιρεία κατά τις
διατάξεις του Υπαλληλικού Κώδικα, ούτε έχω οποιαδήποτε εμπορική ιδιότητα.
Δεν υπηρετώ με πλήρη απασχόληση στο Δημόσιο Τομέα ως Μόνιμος ή με Σύμβαση Ορισμένου ή Αορίστου Χρόνου.
Δεν έχω συνάψει σύμβαση ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου με οποιαδήποτε Υπηρεσία ΥΠ.Π.Ε.Θ.
[/b][/b][/b][/i][/i]

Ευχαριστώ συνάδελφε, αυτό το είχα ήδη υπόψιν μου. Η ερώτηση μου δεν αφορά αυτές τις περιπτώσεις, εκτός κι αν η θέση της γραμματειακης υποστήριξης περιλαμβάνεται στην κατηγορία ‘εμπορική ιδιοτητα’. Δεν βλέπω όμως ποια μπορεί να είναι η συσχέτιση...Αν κάποιος μπορεί να μου δώσει σχετικές διευκρινίσεις, καλώς!   :)

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ


Ευχαριστώ συνάδελφε, αυτό το είχα ήδη υπόψιν μου. Η ερώτηση μου δεν αφορά αυτές τις περιπτώσεις, εκτός κι αν η θέση της γραμματειακης υποστήριξης περιλαμβάνεται στην κατηγορία ‘εμπορική ιδιοτητα’. Δεν βλέπω όμως ποια μπορεί να είναι η συσχέτιση...Αν κάποιος μπορεί να μου δώσει σχετικές διευκρινίσεις, καλώς!   :)
  Καλημέρα  8),
έχω την αίσθηση ότι εμπορική ιδιότητα είναι να είσαι ελεύθερος επαγγελματίας... νομίζω ότι  επιτρέπεται να δουλεύεις ως γραμματειακή υποστήριξη...όταν μας κάλεσαν για την ενισχυτική μία κοπέλα δούλευε γραμματειακή υποστήριξη, το ανέφερε και κανείς από τη Δευτεροβάθμια δεν της είπε κάτι..πχ ότι θα πρέπει να παραιτηθεί κτλ...οπότε σίγουρα είναι αποδεκτό!!! ;)
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Fabiannut

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Θα ήθελα πολύ να παρακολουθήσω αυτό το γεγονός. Θέλω να μάθω τι πρέπει να κάνω για να κάνω αυτή την πρακτική άσκηση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158552
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 514
Σύνολο: 534

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.