*

Αποστολέας Θέμα: Ιδιαίτερα αγγλικών σε ενήλικα, επίπεδο  (Αναγνώστηκε 591 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Florecita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ιδιαίτερα αγγλικών σε ενήλικα, επίπεδο
« στις: Μάρτιος 08, 2017, 01:53:42 μμ »
Καλησπέρα, χρειαζομαι τη βοηθεια σας για να αποφασίσω ποιο βιβλίο θα κάνω τελικά στο ιδιαίτερο. Το επίπεδο του νεαρού είναι καλό, κάναμε το πρώτο κεφάλαιο από το English for adults 2, GRIVAS που το δίνει σαν δείγμα
Γενικά κατανοεί τι διαβάζει, είχε κάποιες αγνωστες λέξεις και κάποιες άγνωστες εκφράσεις στο πρώτο κείμενο αλλά το κατανόησε και το μετέφρασε (προφορικά φυσικά), οκ, επίσης αυτό που με προβληματίζει είναι οτι σε μια μέρα (σχεδόν δίωρο) κάναμε το μισο unit - και περιπου 15 λεπτα σε speaking-, έπρεπε να προλάβουμε να το κάνουμε όλο? δεν έχω πρόβλημα να πηγαίνω σιγά και ήρεμα, απλά αναρωτιέμαι αν το κεφάλαια δυσκολεύουν πολύ στη συνέχεια του βιβλίου(δεν εχω ξανακάνει το συγκεκριμένο βιβλίο), εχετε κάποιο άλλο να προτείνετε? θεωρώ οτι το 1 θα είναι πολύ εύκολο γι αυτόν και δεν θα μάθει κάτι, ο ίδιος δείχνει διάθεση να διαβάσει και μου είπε να κάνουμε το 2 αλλα φοβαμαι μηπως τα βρει πολύ δυσκολα και απογοητευτεί!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159765
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 257
Σύνολο: 272

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.