*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018  (Αναγνώστηκε 200568 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xrisafib

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #126 στις: Απρίλιος 18, 2017, 03:27:29 μμ »
χρονια πολλα..εδω και αρκετη ωρα σας βγαζει οτι δεν ανταποκρινεται το link

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:36:12 »

Αποσυνδεδεμένος maria123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #127 στις: Απρίλιος 18, 2017, 03:43:26 μμ »
Για τους σπουδαστες της Ασπαιτε (Β εξάμηνο φοίτησης ) τι προβλέπεται?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #128 στις: Απρίλιος 18, 2017, 03:51:07 μμ »
Δε νομίζω ότι προβλέπεται κάτι, αλλά όποια στιγμή ακόμα και μετά τις αιτήσεις αποκτήσει κάποιος την ιδιότητα του τρίτεκνου ή πολύτεκνου ενημερώνονται οι πίνακες. Κατά τον ίδιο τρόπο πιστεύω ότι παίρνοντας την παιδαγωγική επάρκεια είτε από την ΑΣΠΑΙΤΕ/μεταπτυχιακό, είτε από πτυχίο καθηγητικής σχολής, οι πίνακες θα ενημερωθούν πριν τις προσλήψεις της ειδικότητάς σας και θα βρεθείτε πιο ψηλά στον πίνακα. Αν και αυτό είναι προσωπικό μου συμπέρασμα, με βάση το τι γινόταν μέχρι τώρα, δεν ξέρω σίγουρα αν θα μπορούν να μεταβληθούν οι πίνακες του ΑΣΕΠ που θα συνταχθούν φέτος. Απλώς αυτό θεωρώ λογικό...

Αποσυνδεδεμένος mariliak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #129 στις: Απρίλιος 18, 2017, 03:59:43 μμ »
Προφανώς θέλουν και φέτος δικαιολογητικά για να αποδείξεις ότι και τα τρία παιδιά σου είναι ανήλικα ή ότι σπουδάζουν!
Αν το μεγάλο παιδί σου γίνει 18 (και δεν σπουδάζει) ή γίνει 24 (εφόσον σπουδάζει) χάνεις την ιδιότητα της τρίτεκνης!

Ευχαριστώ πολύ, θα το κοιτάξω!

Αν και είναι και τα 3 πολύ μικρά, λογικά θα το καταλάβαιναν από το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:36:12 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #130 στις: Απρίλιος 18, 2017, 04:13:55 μμ »
Δε νομίζω ότι προβλέπεται κάτι, αλλά όποια στιγμή ακόμα και μετά τις αιτήσεις αποκτήσει κάποιος την ιδιότητα του τρίτεκνου ή πολύτεκνου ενημερώνονται οι πίνακες. Κατά τον ίδιο τρόπο πιστεύω ότι παίρνοντας την παιδαγωγική επάρκεια είτε από την ΑΣΠΑΙΤΕ/μεταπτυχιακό, είτε από πτυχίο καθηγητικής σχολής, οι πίνακες θα ενημερωθούν πριν τις προσλήψεις της ειδικότητάς σας και θα βρεθείτε πιο ψηλά στον πίνακα. Αν και αυτό είναι προσωπικό μου συμπέρασμα, με βάση το τι γινόταν μέχρι τώρα, δεν ξέρω σίγουρα αν θα μπορούν να μεταβληθούν οι πίνακες του ΑΣΕΠ που θα συνταχθούν φέτος. Απλώς αυτό θεωρώ λογικό...
Οπότε το μόνο προσόν το όποιο δεν θα προστεθεί αναδρομικά είναι η προυπηρεσία των δύο τελευταίων μηνών, και ενώ και αυτή είναι καθοριστική για την ένταξη στον κύριο ή στον επικουρικό πίνακα της ειδικής; Η' δεν θα δεχθουν αναδρομικά κανένα προσόν μετά το πέρας των αιτήσεων ή όλα.

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #131 στις: Απρίλιος 18, 2017, 04:28:28 μμ »
Δε νομίζω ότι προβλέπεται κάτι, αλλά όποια στιγμή ακόμα και μετά τις αιτήσεις αποκτήσει κάποιος την ιδιότητα του τρίτεκνου ή πολύτεκνου ενημερώνονται οι πίνακες. Κατά τον ίδιο τρόπο πιστεύω ότι παίρνοντας την παιδαγωγική επάρκεια είτε από την ΑΣΠΑΙΤΕ/μεταπτυχιακό, είτε από πτυχίο καθηγητικής σχολής, οι πίνακες θα ενημερωθούν πριν τις προσλήψεις της ειδικότητάς σας και θα βρεθείτε πιο ψηλά στον πίνακα. Αν και αυτό είναι προσωπικό μου συμπέρασμα, με βάση το τι γινόταν μέχρι τώρα, δεν ξέρω σίγουρα αν θα μπορούν να μεταβληθούν οι πίνακες του ΑΣΕΠ που θα συνταχθούν φέτος. Απλώς αυτό θεωρώ λογικό...
Σε παλιές προκηρύξεις υπήρχε πρόβλεψη:
Β.  ΚΑΤΑΤΑΞΗ  ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ
...
5. Μετά την κατάρτιση και κύρωση των πινάκων πρόσληψης αναπληρωτών και ωρομίσθιων, τροποποίηση της σειράς κατάταξης είναι επιτρεπτή μόνο στις περιπτώσεις, που οι υποψήφιοι αποκτήσουν την ιδιότητα του πολυτέκνου ή του τριτέκνου ή αποκτήσουν πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ (πρώην ΣΕΛΕΤΕ) ή προσκομίσουν πιστοποιητικά ειδικών κατηγοριών (ομόζυγη μεσογειακή αναιμία, σκλήρυνση κατά πλάκας) ή πιστοποιητικό στρατολογίας τύπου Α΄ ή πιστοποιητικό χρόνου κτήσης πτυχίου.
...
 Ίσως το συμπληρώσουν στην προκήρυξη αργότερα?

Δεν υπάρχει και το:
ΚΕΦΑΛΑΙΟ Δ΄: ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΑΠΟ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ & ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ  στο ΜΕΡΟΣ Β΄ που υπήρχε στις άλλες εγκυκλίους.
Υπάρχει λόγος που δεν το έχουνε στη φετεινή; Τι καταλαβαίνετε;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2017, 04:33:36 μμ από LiK »

Αποσυνδεδεμένος maria123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #132 στις: Απρίλιος 18, 2017, 04:52:36 μμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..ελπίζω να ισχύσει και φέτος...πρώτη φορά γίνονται τόσο νωρίς οι αιτήσεις..

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #133 στις: Απρίλιος 18, 2017, 04:57:49 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα! Χρόνια πολλά!

Στο φάκελό μου, στα κοινωνικά κριτήρια, ενώ εχω επιλέξει την επιλογή Τρίτεκνος δίπλα έχει ένα κόκκινο απαγορευτικο το οποίο γράφει ''ΕΚΚΡΕΜΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ''. Ξέρει κανείς να μου πει γιατί; Αυτό σημαίνει ότι δε με έχουν ακόμα δηλωμένη ως τρίτεκνη;
Έχω καταθέσει κανονικά ό,τι πιστοποιητικό ζήτησαν πέρυσι.
Αποδεικτικά της ιδιότητας της Τριτεκνίας:
Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από το Δήμο εγγραφής.
Το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης αναζητείται αυτεπαγγέλτως από τη αρμόδια Υπηρεσία του ΥΠΠΕΘ με τη συμπλήρωση των σχετικών πεδίων στο ΟΠΣΥΔ. Ειδικότερα, επιλέγονται από τον εκπ/κό τα πεδία «Αριθμός Δημοτολογίου» και «Δημοτική Ενότητα», προκειμένου να διενεργηθεί η αυτεπάγγελτη αναζήτηση από την οικεία Δ/νση, ...

Συμπλήρωσες τα σχετικά πεδία;
Όπως και νάχει θάλεγα να στείλεις κι εσύ ένα πρόσφατο πιστοποιητικό  (γνώμη μου)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2017, 05:01:49 μμ από LiK »

Αποσυνδεδεμένος mariliak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #134 στις: Απρίλιος 18, 2017, 06:46:58 μμ »
Αποδεικτικά της ιδιότητας της Τριτεκνίας:
Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από το Δήμο εγγραφής.
Το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης αναζητείται αυτεπαγγέλτως από τη αρμόδια Υπηρεσία του ΥΠΠΕΘ με τη συμπλήρωση των σχετικών πεδίων στο ΟΠΣΥΔ. Ειδικότερα, επιλέγονται από τον εκπ/κό τα πεδία «Αριθμός Δημοτολογίου» και «Δημοτική Ενότητα», προκειμένου να διενεργηθεί η αυτεπάγγελτη αναζήτηση από την οικεία Δ/νση, ...

Συμπλήρωσες τα σχετικά πεδία;
Όπως και νάχει θάλεγα να στείλεις κι εσύ ένα πρόσφατο πιστοποιητικό  (γνώμη μου)

Ναι είναι συμπληρωμένα!
Ίσως κάνω αυτό που λες για σιγουριά, ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος gerly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στα όρη, στ'άγρια βουνά...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #135 στις: Απρίλιος 18, 2017, 07:22:38 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ.ΕΚΑΝΑ ΗΔΗ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ,ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ,ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΒΓΗΚΕ Η ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ,ΠΩΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΩ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΠΕΔΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ;ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΟ Helpdesk ΤΟΥ ΟΠΣΥΔ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!

Αποσυνδεδεμένος sofia_98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το θέμα είναι τώρα τι λες
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #136 στις: Απρίλιος 18, 2017, 07:51:15 μμ »
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!
Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με τις αιτήσεις των αναπληρωτών. Σήμερα βγήκε διευκρίνηση σχετικά με όσους είναι αναπληρωτές αυτό το διάστημα. Έκανα την σχετική τροποποίηση, αλλά στο κάτω μέρος της αίτησης (στην υπεύθυνη δήλωση) γράφει  "Υπηρετώ με πλήρη απασχόληση στο Δημόσιο Τομέα ως Σύμβαση Ορισμένου Χρόνου", ενώ εγώ είμαι μειωμένου και συγκεκριμένα με 15 ώρες την εβδομάδα.
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2017, 08:01:10 μμ από sofia_math »

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #137 στις: Απρίλιος 18, 2017, 07:54:54 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ.ΕΚΑΝΑ ΗΔΗ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ,ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ,ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΒΓΗΚΕ Η ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ,ΠΩΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΩ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΠΕΔΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ;ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΟ Helpdesk ΤΟΥ ΟΠΣΥΔ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!

πατάς εκεί που λέει ιστορικό αιτήσεων και στην συνέχεια στο κουμπάκι με τον μεγεθυντικό φακό δεξιά

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #138 στις: Απρίλιος 18, 2017, 07:55:54 μμ »
Είμαι ΠΕ 06 και στην αίτησή μου γράφει 12μηνη παιδαγωγική επάρκεια (επικυρωμένο) και δίπλα ένα πεδίο "πιστοποίηση παιδαγωγικής επάρκειας" που δε δέχεται συμπλήρωση. Αυτό γνωρίζει κανείς τι είναι;

Αποσυνδεδεμένος despinoula4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #139 στις: Απρίλιος 18, 2017, 07:56:11 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ.ΕΚΑΝΑ ΗΔΗ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ,ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ,ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΒΓΗΚΕ Η ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ,ΠΩΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΩ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΠΕΔΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ;ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΟ Helpdesk ΤΟΥ ΟΠΣΥΔ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!
Καλησπέρα! Θα πας στη βασική σου καρτέλα, τον φάκελο με τα στοιχεία σου, και θα κλικάρεις το "ναι" στο δημόσιος υπάλληλος, θα πατήσεις καταχώριση. Μετά θα πας στο ιστορικό των αιτήσεων που έκανες για φέτος και θα τις τροποποιήσεις όλες, κάτω χαμηλά θα κλικάρεις με τικ δημόσιος υπάλληλος ορισμένου χρόνου. :D
ΠΕ02 ΕΑΕ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 478
Σύνολο: 479

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.