*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018  (Αναγνώστηκε 199773 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Gwgaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 530
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #224 στις: Απρίλιος 27, 2017, 12:37:28 μμ »
Εμένα, ήδη την έβαλαν στο σύστημα [πριν λίγες ημέρες δεν εμφανιζόταν]!
Εμένα ακόμη δεν εμφανίζεται στο σύστημα....Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μου είπαν να μην...αγχώνομαι...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:23:31 »

Αποσυνδεδεμένος Κ76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #225 στις: Απρίλιος 27, 2017, 01:09:16 μμ »
Σε απαντηση μου στο συναδελφο Νεκταριο, τωρα το ειδα και εγω,η προσληψη της ενισχυτικης φαινεται στο φακελο μας,τα μορια δεν φαινονται ακομα.Αν δεν φαινεται η προσληψη ρωτα τη διευθυνση σου.

Αποσυνδεδεμένος futzia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #226 στις: Απρίλιος 27, 2017, 01:50:27 μμ »
Όλα σωστά αυτά που λες futzia αλλά ισχύουν για όλους ανεξαιρέτως οπότε δεν βλέπω που είναι η αδικία. Το πρόβλημα είναι ότι ο ΑΣΕΠ θέλει το χρόνο του για να εξετάσει τις αιτήσεις. Αν τις κάναμε Ιούλιο ή Αύγουστο (περιμένοντας και το ΔΟΑΤΑΠ για ειδική αγωγή) οι προσλήψεις στη καλύτερη θα ξεκινούσαν Δεκέμβρη. Το μόνο που θα μπορούσε να γίνει ειδικά για φέτος είναι να πέσουν τα όρια των 10 και 50 μηνών της ειδικής αγωγής σε 8 και 48 αντίστοιχα. Από δω και πέρα οι πτυχιούχοι θα μπορούν να κάνουν αίτηση την επόμενη χρονιά. Για τους άντρες μικρό το κακό μια και θα πάνε φαντάροι.

Αποσυνδεδεμένος futzia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #227 στις: Απρίλιος 27, 2017, 01:52:03 μμ »
Όλα σωστά αυτά που λες futzia αλλά ισχύουν για όλους ανεξαιρέτως οπότε δεν βλέπω που είναι η αδικία. Το πρόβλημα είναι ότι ο ΑΣΕΠ θέλει το χρόνο του για να εξετάσει τις αιτήσεις. Αν τις κάναμε Ιούλιο ή Αύγουστο (περιμένοντας και το ΔΟΑΤΑΠ για ειδική αγωγή) οι προσλήψεις στη καλύτερη θα ξεκινούσαν Δεκέμβρη. Το μόνο που θα μπορούσε να γίνει ειδικά για φέτος είναι να πέσουν τα όρια των 10 και 50 μηνών της ειδικής αγωγής σε 8 και 48 αντίστοιχα. Από δω και πέρα οι πτυχιούχοι θα μπορούν να κάνουν αίτηση την επόμενη χρονιά. Για τους άντρες μικρό το κακό μια και θα πάνε φαντάροι.

ΚΑΙ ΠΕΡΣΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΙ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:23:31 »

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #228 στις: Απρίλιος 27, 2017, 02:06:48 μμ »
Το όλο νταβαντουρι γίνεται για να προλάβουν τις εξελίξεις της πιλοτικής δίκης και να μείνει κ για τη σχολική χρονια 2017 - 2018 το σύστημα των αναπληρωτών ως εχει.

Αποσυνδεδεμένος Mirto1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #230 στις: Απρίλιος 27, 2017, 02:39:44 μμ »
ΚΑΙ ΠΕΡΣΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΙ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ
Πέρσι δε πρόλαβαν πολλοί αναπληρωτές να καταθέσουν τα μεταπτυχιακά ε.α. γιατί δεν είχαν προλάβει να πάρουν αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ.
Και από ότι θυμάμαι δεν είχαν περάσει όλες οι αρμοδιότητες στον ΑΣΕΠ  πχ οι προσωρινοί πίνακες είχαν βγει από το ΥΠΕΠΘ ή κάτι τέτοιο. Από φέτος και για τα επόμενα χρόνια όλος ο έλεγχος περνά στην δικαιοδοσία του ΑΣΕΠ οπότε οι αιτήσεις θα γίνονται μέχρι αρχές Μάη.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 27, 2017, 06:18:07 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος sofia_98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το θέμα είναι τώρα τι λες
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #232 στις: Απρίλιος 27, 2017, 06:34:42 μμ »
Σε απαντηση μου στο συναδελφο Νεκταριο, τωρα το ειδα και εγω,η προσληψη της ενισχυτικης φαινεται στο φακελο μας,τα μορια δεν φαινονται ακομα.Αν δεν φαινεται η προσληψη ρωτα τη διευθυνση σου.
Σε αντίστοιχη ερώτηση που έκανα στη δευτεροβάθμια που είμαι φέτος (ενισχυτική διδασκαλία) μου είπαν ότι δεν έχουν περαστεί οι προσλήψεις. Όταν τους είπα ότι σε άλλες διευθύνσεις έχουν περαστεί, απάντησαν ότι έχουν διορία να το κάνουν έως τις 7 Μαΐου, όπως λέει το σχετικό έγγραφο που τους έχει αποσταλεί από το Υπουργείο. Μου συνέστησαν υπομονή... 

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #233 στις: Απρίλιος 27, 2017, 09:33:10 μμ »
Με πήραν σήμερα βθμια και σκέφτομαι αν υπάρχει νόημα οικονομικό και για μοριοδοτηση να πάω σε διπλανό νόμο, δεδομένου ότι θα πρέπει να νοικιάσω σπίτι (αν δέχονται για δύο μήνες το πολύ). Εν τω μεταξύ, στη βθμια τα μαθήματα τελειώνουν Μαιου, αν δε κάνω λάθος. Ποιο το νόημα των προσλήψεων; Επιτηρήσεις στις εξετάσεις;

Αποσυνδεδεμένος sotiria.s

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #234 στις: Απρίλιος 27, 2017, 10:25:21 μμ »
καλησπέρα ηθελα να ρωτησω ενω εχω κανει εγγραφή ,φακελο κτλ και σημερα κατεθεσα κ τα σχετικα εγγραφα στην αρμοδια υπηρεσια δεν μ ανοιγει την αιτηση, γραφει ''δεν εχετε προσβαση στη σελιδα''.. εχει τυχει και σε καποιον αλλο αυτο?

Αποσυνδεδεμένος cat82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #235 στις: Απρίλιος 27, 2017, 11:00:36 μμ »
Με πήραν σήμερα βθμια και σκέφτομαι αν υπάρχει νόημα οικονομικό και για μοριοδοτηση να πάω σε διπλανό νόμο, δεδομένου ότι θα πρέπει να νοικιάσω σπίτι (αν δέχονται για δύο μήνες το πολύ). Εν τω μεταξύ, στη βθμια τα μαθήματα τελειώνουν Μαιου, αν δε κάνω λάθος. Ποιο το νόημα των προσλήψεων; Επιτηρήσεις στις εξετάσεις;

wam καταρχάς συγχαρητήρια!  :) Έχω ακριβώς τις ίδιες απορίες με σένα αν και δεν προσλήφθηκα... Αν δεν κάνω λάθος πάντως τα μαθήματα στα γυμνάσια σταματούν τέλος Μαίου ενω στα λύκεια 9 Μαίου. Άρα αν σου κάτσει σε γυμνάσιο εχεις ενα μηνα περιπου για μαθηματα.

Αποσυνδεδεμένος Natas@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #236 στις: Απρίλιος 27, 2017, 11:17:58 μμ »
καλησπέρα ηθελα να ρωτησω ενω εχω κανει εγγραφή ,φακελο κτλ και σημερα κατεθεσα κ τα σχετικα εγγραφα στην αρμοδια υπηρεσια δεν μ ανοιγει την αιτηση, γραφει ''δεν εχετε προσβαση στη σελιδα''.. εχει τυχει και σε καποιον αλλο αυτο?

Κοίταξε μήπως στον Φάκελό σου δεν έχεις επιλέξει Διεύθυνση Χειρισμού Φακέλου.
"Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις"

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #237 στις: Απρίλιος 28, 2017, 12:22:17 πμ »
wam καταρχάς συγχαρητήρια!  :) Έχω ακριβώς τις ίδιες απορίες με σένα αν και δεν προσλήφθηκα... Αν δεν κάνω λάθος πάντως τα μαθήματα στα γυμνάσια σταματούν τέλος Μαίου ενω στα λύκεια 9 Μαίου. Άρα αν σου κάτσει σε γυμνάσιο εχεις ενα μηνα περιπου για μαθηματα.

Ευχαριστώ, cat82 ! Θα πάω να δω τι παίζει στη διεύθυνση και θα κρίνω... Θα σας πω τα νέα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158527
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 518
Σύνολο: 541

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.