*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018  (Αναγνώστηκε 199774 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #434 στις: Ιούνιος 11, 2017, 11:24:41 πμ »
Αν γίνει εμφανές ότι το παραπάνω σενάριο υποστηρίζεται από τη πλειοψηφία των αναπληρωτών, θα λυθούν τα χέρια του υπουργείου, ξέροντας ότι δεν θα έχει δικαστικές εμπλοκές και θα ανοίξει ο δρόμος για τη σταδιακή αποκατάσταση τουλάχιστον όσων δουλεύουμε τα τελευταία χρόνια. Θυμηθείτε την απόσυρση του κατάπτυστου συστήματος που είχε προταθεί πέρσι το πάσχα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:26:47 »

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #435 στις: Ιούνιος 11, 2017, 11:29:08 πμ »
Πιστεύω ότι είναι αυτό που συμφέρει όλους μας. Είναι ένας από τους βασικούς λόγους που γράφω εδώ, μπας και κινητοποιηθούμε. Μόλις απορροφηθούμε εμείς με τις μεγάλες προυπηρεσίες, μέσα σε λίγα χρόνια θα έρθει και η δική σας σειρά! Αν υπάρξει η μαζικότητα υποστήριξης που πρέπει , σας υπόσχομαι να σας αποκαλύψω και άλλα παρασκηνιακά τα οποία θα σας πείσουν για του λόγου το αληθές.
Εγώ πιστεύω ότι αυτό που συμφέρει όλους μας είναι οι ειδικής να πεταχτούν έξω από τους πίνακες της γενικής και προσλήψεις στους ειδικής να γίνουν μόνο μετά από διαγωνισμό ΑΣΕΠ όπου θα ελέγχονται οι γνώσεις τους στον τομέα της ειδικής. Τι λες; Συμφωνείς; ή εκεί δεν συμφέρει;

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι είσαι τρολ, απλά η άγνοια είναι ευτυχία λένε και τα ποστ σου θα μπορούσαν απλά να εκφράζουν αυτή την άγνοια. Την άγνοια του να να έχεις κουραστεί υπερβολικά στον χώρο της εκπαίδευσης, την άγνοια του να έχεις σπαταλήσει μεγάλο μέρος της ζωής σου ως εργαζόμενος σε αυτήν. Τσακ μπαμ αναπληρωτής, τσακ μπαμ προϋπηρεσία, τι μας λες τώρα; Άντε να έχω και έναν τσακ μπαμ διορισμό και μετά θα έρθει και η δική σας η φορά. Απλά εγώ να βολευτώ, όπως έχω βολευτεί ως τώρα στον χώρο της εκπαίδευσης.

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι είσαι τρολ. Απλά κάποιος που του σφύριξαν πως λειτουργεί το σύστημα, το εκμεταλλεύτηκε και τώρα βγάζει προς τα έξω άγνοια και μέγιστο εγωισμό. Τα ποστ σου φωνάζουν "Εγώ να βολευτώ" και εκφράζουν μια μόνιμα βολική οπτική.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2017, 12:03:57 μμ από johnd »
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Συνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #436 στις: Ιούνιος 11, 2017, 11:30:21 πμ »
Αν ήταν να διορίσει όλους τους φιλολογοφυσικοχημικούς θα συμφωνούσα. Αλλά η εξίσωση θα μπορούσε να είναι ηλικιακή ποσόστωση+μοριοδότηση συγκεκριμένων μεταπτυχιακών+36μηνο+κατάργηση μορίων ΑΣΕΠ. Δεν ξεκαθαρίζει κάπως η κατάσταση; Το θέλουν αυτοί, το θέλουν και πολλοί από εμάς (τουλάχιστον κάποιοι που έχουν σημασία και δεν βάζω τον εαυτό μου μέσα) και στη τελική πλάι στο βασιλικό ποτίζεται και η γλάστρα.

Από πού προκύπτει ότι το παραπάνω σενάριο υποστηρίζεται από την πλειοψηφία των αναπληρωτών;

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #437 στις: Ιούνιος 11, 2017, 11:50:06 πμ »
A) Υπάρχει η δημιουργική φαντασία. (πρβλ. CBK)
Β) Ισχύει ότι η ειδική αγωγή λειτουργεί διαφορετικά και νομίζω ότι έπρεπε να μην συγχέεται με τη γενική επ 'ουδενί, εφόσον αποτελεί λειτούργημα. ;)
Γ) θα προσθέσω ότι στην ειδική αγωγή, επειδή έχω διδαχθεί κάποια στοιχεια σχετικά με το αντικείμενο, έπρεπε να υπάρξουν ήδη μόνιμοι διορισμοί για το καλό των παιδιών πρωτίστως. Είναι αισχρό να αλλάζει ο εκπαιδευτικός όταν υπάρχουν τέτοιες ανάγκες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2017, 12:15:51 μμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:26:47 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #438 στις: Ιούνιος 11, 2017, 12:10:31 μμ »
Αν γίνει εμφανές ότι το παραπάνω σενάριο υποστηρίζεται από τη πλειοψηφία των αναπληρωτών, θα λυθούν τα χέρια του υπουργείου, ξέροντας ότι δεν θα έχει δικαστικές εμπλοκές και θα ανοίξει ο δρόμος για τη σταδιακή αποκατάσταση τουλάχιστον όσων δουλεύουμε τα τελευταία χρόνια. Θυμηθείτε την απόσυρση του κατάπτυστου συστήματος που είχε προταθεί πέρσι το πάσχα.

Συναδελφε καλο ειναι καποιοι να καταλαβουμε οτι το συστημα δεν φτιαχτηκε μολις πηρανε πτυχιο. Σαφεστατα και δεν συμφωνω στο παραπανω. Υπαρχει ολοκληρη γενια που ακολουθουσε νομους και ειναι τωρα στον αερα. Καλο θα ηταν να μπεις στην θεση ανθρωπων που ξερανε οτι ισχυει κατι το ακολουθησανε και μολις φτασανε στην πηγη τους λενε ειστε παρανομοι χωρις να φταινε. Επισης ανθρωποι που κανανε επιλογες να μην δουλεψουνε γιατι ξερανε οτι βρισκονται στην μεταβατικη και ειχανε παει παντου πιο πριν και περιμενανε την ληξη της μεταβατικης και τους λενε στα ανοιγω ολα. Μπες σε αυτη την θεση των ανθρωπων και θα δεις οτι δεν ειναο ετσι τα πραγματα. Σε ολα τα παραπανω τα μονα θυματα ειναι οι αναπληρωτες εκτος απο λιγες περιπτωσεις που εκμεταλλευτηκαν και καταφεραν εκει που δεν θα δουλευαν να δουλευουν και να λενε παλι καλα.....

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #439 στις: Ιούνιος 11, 2017, 12:24:54 μμ »
A) Υπάρχει η δημιουργική φαντασία. (πρβλ. CBK)
Β) Ισχύει ότι η ειδική αγωγή λειτουργεί διαφορετικά και νομίζω ότι έπρεπε να μην συγχέεται με τη γενική επ 'ουδενί, εφόσον αποτελεί λειτούργημα. ;)
Γ) θα προσθέσω ότι στην ειδική αγωγή, επειδή έχω διδαχθεί κάποια στοιχεια σχετικά με το αντικείμενο, έπρεπε να υπάρξουν ήδη μόνιμοι διορισμοί για το καλό των παιδιών πρωτίστως. Είναι αισχρό να αλλάζει ο εκπαιδευτικός όταν υπάρχουν τέτοιες ανάγκες.
Πόσο δίκαιο έχεις Θεοδώρα. Δεν μπορούν να το καταλάβουν όλοι αυτό. Όπως δεν μπορούν να καταλάβουν ότι η μεταφορά των μορίων μας στους πίνακες γενικής δεν είναι μόνο νόμιμη αλλά και επιστημονικά τεκμηριωμένη. Το μάθημα στην ειδική εκπαίδευση δεν είναι υποδεέστερο αυτού της γενικής. Η εμπειρία μας είναι χρήσιμη και στα παιδιά της γενικής εκπαίδευσης.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #440 στις: Ιούνιος 11, 2017, 12:37:46 μμ »
Λέμε διαφορετικά πράγματα αλλά νομίζω ότι είναι προσόν σου η νομική, σε αντίθεση με μένα.
Η ειδική πρέπει να διαχωρίζεται από τη γενική και να υπάρχει μονιμότητα με βάση κριτήρια που θα οριστούν από το υπουργείο.
Θα πρότεινα να υπάρχει και μεταπτυχιακό ( το σεμινάριο πριν μερικά χρόνια που απουσίαζε το μεταπτυχιακό είναι αποδεκτό) και πρακτική. Δεν ασχολήθηκα με την ειδική αλλά έχω μαθήματα στο συγκεκριμένο αντικείμενο και έχω πάει σε σχολείο παιδιών με ειδικές ανάγκες( στην Πυλαία Θεσσαλονίκης). Θα ασχοληθώ στο μέλλον με ένα μεταπτυχιακό διότι με εμπνέει ο καθηγητής μου, κ. Μπάρμπας που πραγματοποιεί αρκετά σεμινάρια στο ΠΑΜΑΚ.
Όσο για τη γενική, υπάρχουν αξιόλογοι συνάδελφοι με μόρια να ασχοληθούν αγαπητέ...τα άλλα είναι βόλεμα για μένα. 'Η το ένα ή το άλλο...αν αρχίσουμε και τα συγχέουμε μου θυμίζει βόλεμα στο δημόσιο και ειλικρινά το μισώ για τα παιδιά...είμαι υπερβολικά συναισθηματική με τα παιδιά της ειδικής αγωγής διότι γνώρισα πολλά. Σου εύχομαι λοιπόν καλό διορισμό αν λατρεύεις την ειδική αγωγή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2017, 12:42:59 μμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #441 στις: Ιούνιος 11, 2017, 12:46:13 μμ »
Πόσο δίκαιο έχεις Θεοδώρα. Δεν μπορούν να το καταλάβουν όλοι αυτό. Όπως δεν μπορούν να καταλάβουν ότι η μεταφορά των μορίων μας στους πίνακες γενικής δεν είναι μόνο νόμιμη αλλά και επιστημονικά τεκμηριωμένη. Το μάθημα στην ειδική εκπαίδευση δεν είναι υποδεέστερο αυτού της γενικής. Η εμπειρία μας είναι χρήσιμη και στα παιδιά της γενικής εκπαίδευσης.
Ναι αλλά δημιουργείται κοινωνική αδικία όταν κάποιος με 6 χιλιάρικα αποκτάει δικαίωμα να επιλέγει τον πίνακα που θα βρίσκεσαι ενώ ο άλλος, όχι. Και κάνεις το λάθος να επιμένεις να κοιτάς από την δική σου οπτική τα γεγονότα. Το πρόβλημα που έχει διαμορφωθεί δεν είναι ότι η ειδική εκπαίδευση θεωρείται κατώτερη της γενικής, αλλά το ανάποδο, το ότι το πτυχίο στο αντικείμενο θεωρείται κατώτερο αυτού της ειδικής. Δεν δίνεται απλά κάποιο μπόνους στο πτυχίο της ειδικής. Απαξιώνεται πλήρως το πτυχίο στο ίδιο το αντικείμενο. Έτσι όπως είναι η κατάσταση, ένας θεολόγος με πτυχίο ειδικής θεωρείται πιο άξιος να διδάξει μαθηματικά από έναν μαθηματικό χωρίς πτυχίο ειδικής. Οπότε το ερώτημα είναι. Τελικά τι έχει σημασία; Τα παιδιά να αποκτήσουν σωστές γνώσεις ή απλά οι καθηγητές που θα διδάσκουν να διαθέτουν περισσότερα πτυχία;
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #442 στις: Ιούνιος 11, 2017, 12:51:02 μμ »
Έτσι όπως είναι η κατάσταση, ένας θεολόγος με πτυχίο ειδικής θεωρείται πιο άξιος να διδάξει μαθηματικά από έναν μαθηματικό χωρίς πτυχίο ειδικής.

κύριε ελέησον....

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #443 στις: Ιούνιος 11, 2017, 01:10:17 μμ »
κύριε ελέησον....
Κι όμως συνάδελφε, το μένος κάποιων κατά των εκπαιδευτικών ειδικής δεν περιγράφεται.

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #444 στις: Ιούνιος 11, 2017, 01:29:32 μμ »
Αν δεν σέβεστε τη προσφορά μας στα παιδιά που μας έχουν τόση ανάγκη, αναλογιστείτε τις οικονομικές θυσίες που προβήκαμε για να κάνουμε τη δουλειά αυτή.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #445 στις: Ιούνιος 11, 2017, 01:55:19 μμ »
Αν δεν σέβεστε τη προσφορά μας στα παιδιά που μας έχουν τόση ανάγκη, αναλογιστείτε τις οικονομικές θυσίες που προβήκαμε για να κάνουμε τη δουλειά αυτή.

Αγαπηρε συναδελφε κατι παρερμηνευεσες. Πρωτα να διοριστουν οι της ειδικης που υπαρχει μεγαλη αναγκη αλλα να διοριστουν στην ειδικη και οχι να βρισκουν σαν σκαλοπατι την ειδικη να περασουν στην γενικη.

Και επειδη δεν ειναι σκοπος μου να σε αμφισβητησω  σεβομαι τις οικονομικες θυσιες αλλα τις εκανες για να εισαι στην ειδικη για να οικανοποιησεις τις αναγκες των παιδιων που αναφερεσαι.

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #446 στις: Ιούνιος 11, 2017, 02:02:53 μμ »
Εγώ πιστεύω ότι αυτό που συμφέρει όλους μας είναι οι ειδικής να πεταχτούν έξω από τους πίνακες της γενικής και προσλήψεις στους ειδικής να γίνουν μόνο μετά από διαγωνισμό ΑΣΕΠ όπου θα ελέγχονται οι γνώσεις τους στον τομέα της ειδικής. Τι λες; Συμφωνείς; ή εκεί δεν συμφέρει;

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι είσαι τρολ, απλά η άγνοια είναι ευτυχία λένε και τα ποστ σου θα μπορούσαν απλά να εκφράζουν αυτή την άγνοια. Την άγνοια του να να έχεις κουραστεί υπερβολικά στον χώρο της εκπαίδευσης, την άγνοια του να έχεις σπαταλήσει μεγάλο μέρος της ζωής σου ως εργαζόμενος σε αυτήν. Τσακ μπαμ αναπληρωτής, τσακ μπαμ προϋπηρεσία, τι μας λες τώρα; Άντε να έχω και έναν τσακ μπαμ διορισμό και μετά θα έρθει και η δική σας η φορά. Απλά εγώ να βολευτώ, όπως έχω βολευτεί ως τώρα στον χώρο της εκπαίδευσης.

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι είσαι τρολ. Απλά κάποιος που του σφύριξαν πως λειτουργεί το σύστημα, το εκμεταλλεύτηκε και τώρα βγάζει προς τα έξω άγνοια και μέγιστο εγωισμό. Τα ποστ σου φωνάζουν "Εγώ να βολευτώ" και εκφράζουν μια μόνιμα βολική οπτική.

Κι εγώ αυτό πιστεύω....

Προκάλεσες CBK όταν με τεράστια ευκολία πέταξες εκείνο το "πέρασα στη γενική"...κάτι το οποίο μέχρι τώρα αν και κάποιοι συνάδελφοι ειδικής το έκαναν, παρόλα αυτά οι περισσότεροι επέμεναν ότι δεν θα προτιμήσουν την γενική για να μη χάσουν τη θέση τους στη ειδική... Απ ότι φαίνεται όμως όλοι θέλουν το βόλεμά τους και δεν έχουν καν συνειδητοποιήσει ότι αφήνουν άλλους άνεργους. Τουλάχιστον παραδεχτείτε το...εντάξει το υπουργείο και οι νόμοι  φταίνε αλλά όταν έχεις πλάνο να  χωθείς με αυτό το τρόπο στη γενική, μη μας λες μετά για θυσίες, γνώση και αγάπη για τη δουλειά σου.

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #447 στις: Ιούνιος 11, 2017, 03:03:14 μμ »
κύριε ελέησον....
Από την στιγμή που το οποιοδήποτε πτυχίο ειδικής σου δίνει δουλειά με το καλημέρα, ενώ το πτυχίο στο αντικείμενό σου θεωρείται μάζα και απαιτεί και δεκάδες μήνες προϋπηρεσίας, πρακτικά αυτό το χονδροειδέστατο παράδειγμα θα μπορούσε να ισχύσει αν το συνδυάσεις με τις δεύτερες, τρίτες, δέκατες αναθέσεις και τον παραλογισμό που ισχύει στον τομέα της παιδείας.


Κι όμως συνάδελφε, το μένος κάποιων κατά των εκπαιδευτικών ειδικής δεν περιγράφεται.
Καλά αν ποτέ στραβώσει τίποτα στην μέχρι στιγμής ονειρική πορεία σου στην εκπαίδευση και βρεθείς στα 40+ να παλεύεις για καμιά ενισχυτική, τα ξανά λέμε. Δεν είναι μένος, απλά σας λέμε να μην περιμένετε να σας χαμογελάμε όσο εσείς μας ποδοπατάτε.

Αν δεν σέβεστε τη προσφορά μας στα παιδιά που μας έχουν τόση ανάγκη, αναλογιστείτε τις οικονομικές θυσίες που προβήκαμε για να κάνουμε τη δουλειά αυτή.
Διότι εμείς κάνουμε μάθημα σε παιδιά που δεν έχουν ανάγκες. Και ποιες οικονομικές θυσίες;Α ναι, πως το είπες; ΔΥΟ καλοκαίρια χωρίς διακοπές. ΔΥΟ. 6 Χιλιάδες ευρώ = δύο καλοκαίρια. 3 χιλιάρικα διακοπές.
Λες και οι άλλοι δεν έχουν θυσιάσει τίποτα στην εκπαίδευση. Μόνο ο CBK έχει κάνει θυσίες. Πτυχίο από την Κύπρο = θυσίες.

Κι εγώ αυτό πιστεύω....

Προκάλεσες CBK όταν με τεράστια ευκολία πέταξες εκείνο το "πέρασα στη γενική"...κάτι το οποίο μέχρι τώρα αν και κάποιοι συνάδελφοι ειδικής το έκαναν, παρόλα αυτά οι περισσότεροι επέμεναν ότι δεν θα προτιμήσουν την γενική για να μη χάσουν τη θέση τους στη ειδική... Απ ότι φαίνεται όμως όλοι θέλουν το βόλεμά τους και δεν έχουν καν συνειδητοποιήσει ότι αφήνουν άλλους άνεργους. Τουλάχιστον παραδεχτείτε το...εντάξει το υπουργείο και οι νόμοι  φταίνε αλλά όταν έχεις πλάνο να  χωθείς με αυτό το τρόπο στη γενική, μη μας λες μετά για θυσίες, γνώση και αγάπη για τη δουλειά σου.
Αυτό ακριβώς.

Εκμεταλλευτήκατε το σύστημα κύριοι της ειδικής; Με γεια σας με χαρά σας. Ο οποιοσδήποτε θα το έκανε αν είχε προβλέψει την σημερινή κατάσταση και κινούταν πιο έξυπνα και γρήγορα. ΑΝ βέβαια είχε την οικονομική δυνατότητα στην Ελλάδα των μνημονίων.

Αλλά μην το διαφημίζεται κιόλας, με τρόπο απαξιωτικό προς τους άλλους. Δεν είναι σωστό, εκτός και αν τελικά χρειάζεστε και ένα μεταπτυχιακό στην ηθική πριν μπείτε στην τάξη και διαμορφώσετε χαρακτήρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2017, 03:16:48 μμ από johnd »
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158528
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.