*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018  (Αναγνώστηκε 200554 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hector petens

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #448 στις: Ιούνιος 11, 2017, 03:55:10 μμ »
+++++++
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2017, 04:20:59 μμ από hector petens »
Α ναι, ξέχασα να σου πω,
πως τα στάχυα είναι χρυσά και απέραντα
γιατί σ’ αγαπώ.
Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:45:56 »

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #449 στις: Ιούνιος 11, 2017, 04:32:23 μμ »


Εκμεταλλευτήκατε το σύστημα κύριοι της ειδικής; Με γεια σας με χαρά σας. Ο οποιοσδήποτε θα το έκανε αν είχε προβλέψει την σημερινή κατάσταση και κινούταν πιο έξυπνα και γρήγορα. ΑΝ βέβαια είχε την οικονομική δυνατότητα στην Ελλάδα των μνημονίων.

Αλλά μην το διαφημίζεται κιόλας, με τρόπο απαξιωτικό προς τους άλλους. Δεν είναι σωστό, εκτός και αν τελικά χρειάζεστε και ένα μεταπτυχιακό στην ηθική πριν μπείτε στην τάξη και διαμορφώσετε χαρακτήρες.

Οχι, δεν θα το έκανε οποιοσδήποτε. Υπάρχουν ακόμα εκπαιδευτικοί που έχουν και την οικονομική δυνατότητα και το κουράγιο και καταλάβαιναν που πάει το πράγμα και ήξεραν αλλά δεν θέλουν να ασχοληθούν με την ειδική. Δικαίωμά τους δεν είναι; Θέλουν να ασχοληθούν με αυτό που τους αρέσει και δεν περιστρέφεται η ζωή τους μόνο γύρω από το πως θα ανέβουν σε πίνακες.Αυτοί θα κατασπαραχτούν;

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #450 στις: Ιούνιος 11, 2017, 05:04:19 μμ »
Οχι, δεν θα το έκανε οποιοσδήποτε. Υπάρχουν ακόμα εκπαιδευτικοί που έχουν και την οικονομική δυνατότητα και το κουράγιο και καταλάβαιναν που πάει το πράγμα και ήξεραν αλλά δεν θέλουν να ασχοληθούν με την ειδική. Δικαίωμά τους δεν είναι; Θέλουν να ασχοληθούν με αυτό που τους αρέσει και δεν περιστρέφεται η ζωή τους μόνο γύρω από το πως θα ανέβουν σε πίνακες.Αυτοί θα κατασπαραχτούν;
Απόλυτο δίκιο έχεις. My bad. Γενίκευσα.

Αλλά σου έρχεται ο σοφός νομοθέτης και σου λέει. Λατρεύεις την εκπαίδευση; Σε αγαπάνε τα παιδιά; Είσαι ο καλύτερος καθηγητής στο μάθημά σου; Έχεις σωστή συμπεριφορά στην τάξη; Έχεις μεταπτυχιακά στο αντικείμενό σου; Καταπληκτικά όλα αυτά, αλλά θα προτιμήσω αυτόν που πήρε πτυχίο πρόπερσι, δεν έχει μπει ποτέ σε τάξη, αλλά απέκτησε με διαδικασίες εξπρές και εξ αποστάσεως μεταπτυχιακό στην ειδική. Αυτόν δεν θα τον ψήσω καν μέσω ενισχυτικής ή πρόσθετης για 2-3-5 χρόνια. Θα τον βάλω κατευθείαν στο πρωινό πρόγραμμα να αναλάβει τις τύχες 30-60-90-120 παιδιών. Μεταπτυχιακό στην ειδική έχει. Τι μπορεί να πάει στραβά;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2017, 05:06:46 μμ από johnd »
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #451 στις: Ιούνιος 11, 2017, 06:53:40 μμ »
Απόλυτο δίκιο έχεις. My bad. Γενίκευσα.

Αλλά σου έρχεται ο σοφός νομοθέτης και σου λέει. Λατρεύεις την εκπαίδευση; Σε αγαπάνε τα παιδιά; Είσαι ο καλύτερος καθηγητής στο μάθημά σου; Έχεις σωστή συμπεριφορά στην τάξη; Έχεις μεταπτυχιακά στο αντικείμενό σου; Καταπληκτικά όλα αυτά, αλλά θα προτιμήσω αυτόν που πήρε πτυχίο πρόπερσι, δεν έχει μπει ποτέ σε τάξη, αλλά απέκτησε με διαδικασίες εξπρές και εξ αποστάσεως μεταπτυχιακό στην ειδική. Αυτόν δεν θα τον ψήσω καν μέσω ενισχυτικής ή πρόσθετης για 2-3-5 χρόνια. Θα τον βάλω κατευθείαν στο πρωινό πρόγραμμα να αναλάβει τις τύχες 30-60-90-120 παιδιών. Μεταπτυχιακό στην ειδική έχει. Τι μπορεί να πάει στραβά;
Το να κλαίμε τη μοίρα μας δεν νομίζω να βοηθήσει σε τίποτα, ούτε και οι διαμαρτυρίες και οι κινητοποιήσεις βοηθάνε. Αυτοί που αποφασίζουν προωθούν μια συγκεκριμένη μικρή ομάδα και ίσως αν τους αφήσουμε να κάνουνε αυτό που είναι να κάνουνε θα δείτε πως η κατάσταση θα απεμπλακεί και θα βοηθηθούν όλοι. Η ιστορία γίνεται επειδή 4-5 άτομα  πρέπει να είναι στην εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:45:56 »

Αποσυνδεδεμένος evi1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #452 στις: Ιούνιος 11, 2017, 07:23:48 μμ »
Το να κλαίμε τη μοίρα μας δεν νομίζω να βοηθήσει σε τίποτα, ούτε και οι διαμαρτυρίες και οι κινητοποιήσεις βοηθάνε. Αυτοί που αποφασίζουν προωθούν μια συγκεκριμένη μικρή ομάδα και ίσως αν τους αφήσουμε να κάνουνε αυτό που είναι να κάνουνε θα δείτε πως η κατάσταση θα απεμπλακεί και θα βοηθηθούν όλοι. Η ιστορία γίνεται επειδή 4-5 άτομα  πρέπει να είναι στην εκπαίδευση.
   Η φαση της αδικιας περασε, εφτασε η φαση του θρασους.

Αποσυνδεδεμένος evi1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #453 στις: Ιούνιος 11, 2017, 08:37:10 μμ »
Cbk εγω δεν εχω τα λεφτα να κανω μεταπτυχιακο ειδικης. Τι πρεπει να κανω; Καταλαβε οτι προκαλεις, τουλαχιστον λετε τα μονο μεταξυ σας.

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #454 στις: Ιούνιος 11, 2017, 09:01:31 μμ »
Εγώ θέλω να δω μετά το 2020 που θα τελειώσουν τα χρήματα από την ΕΕ για την Ειδική τι θα γίνει. Έχει να πέσει πολύ γέλιο. Προετοιμάστε τους αγώνες σας για τα "δίκαια" αιτήματά σας!

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #455 στις: Ιούνιος 11, 2017, 09:10:13 μμ »
Εγώ θέλω να δω μετά το 2020 που θα τελειώσουν τα χρήματα από την ΕΕ για την Ειδική τι θα γίνει. Έχει να πέσει πολύ γέλιο. Προετοιμάστε τους αγώνες σας για τα "δίκαια" αιτήματά σας!

Πολλοί από τους συναδέλφους που πάνε στη Γενική το σκέφτονται αυτό. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα, το θέμα είναι τί θα γίνει με τα παιδιά, αυτά τί φταίνε;

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #456 στις: Ιούνιος 11, 2017, 09:14:08 μμ »
Πολλοί από τους συναδέλφους που πάνε στη Γενική το σκέφτονται αυτό. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα, το θέμα είναι τί θα γίνει με τα παιδιά, αυτά τί φταίνε;

Τα παιδιά δεν φταίνε σαφώς, αλλά η ειδική αγωγή έχει καταντήσει αηδία τα τελευταία χρόνια. Απλώς το θυμίζω εδώ για να ξεφουσκώνουν ορισμένα παγώνια που θεωρούν ότι με το χαρτί της ειδικής έχουν κερδίσει το μέλλον τους. Να τα λέμε και αυτά.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #457 στις: Ιούνιος 11, 2017, 09:15:56 μμ »
Εγώ θέλω να δω μετά το 2020 που θα τελειώσουν τα χρήματα από την ΕΕ για την Ειδική τι θα γίνει. Έχει να πέσει πολύ γέλιο. Προετοιμάστε τους αγώνες σας για τα "δίκαια" αιτήματά σας!
.....το γεγονος της απωλειας εργασιας συναδελφων που σε κανει ευτυχισμενο σε σημειο να πεσει πολυ γελιο.....να το κοιταξεις....απο την αλλη  μαλλον  εχεις κακη ενημερωση....το εσπα τελειωνει μετα το 2022 και καπακι αρχιζει νεο...οποτε θα απογοητευτεις.....μια επισκεψη σε καμια επιθεωρηση σε καλυπτει;;;;;

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #458 στις: Ιούνιος 11, 2017, 09:19:35 μμ »
.....το γεγονος της απωλειας εργασιας συναδελφων που σε κανει ευτυχισμενο σε σημειο να πεσει πολυ γελιο.....να το κοιταξεις....απο την αλλη  μαλλον  εχεις κακη ενημερωση....το εσπα τελειωνει μετα το 2022 και καπακι αρχιζει νεο...οποτε θα απογοητευτεις.....μια επισκεψη σε καμια επιθεωρηση σε καλυπτει;;;;;

Α τώρα γίναμε συνάδελφοι? Δεν χρειάζομαι επιθεώρηση, σας διαβάζω και μου είναι αρκετό :)

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #459 στις: Ιούνιος 11, 2017, 09:23:57 μμ »
...φυσικα και δεν ειμαστε συναδελφοι.....σε αυτους που θα χασουν τη δουλεια τους αναφερθηκα....εσυ δεν την ειχες και πριν απλως εχεις δει πολλα

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #460 στις: Ιούνιος 11, 2017, 09:31:45 μμ »
...φυσικα και δεν ειμαστε συναδελφοι.....σε αυτους που θα χασουν τη δουλεια τους αναφερθηκα....εσυ δεν την ειχες και πριν απλως εχεις δει πολλα

Εγώ μια χαρά την έχω και χωρίς να κυνηγάω την ειδική. Με την αξία μου και με τις γνώσεις μου! Και όχι όπως ορισμένοι που κυνηγάνε πώς θα τρυπώσουν κάπου. Όταν θα ξεφουσκώσει η φούσκα της ειδικής, οι περισσότερες θέσεις θα έχουν καλυφθεί από μόνιμους που τους βαφτίζουν ειδικής με κάτι σεμινάρια (ρώτα και μάθε).

Κακώς βλέπεις τα λεγόμενά μου σαν επίθεση. Προειδοποίηση είναι για να μαζέψετε τα λόγια σας ορισμένοι εδώ μέσα, εφόσον αρχίσει να λειτουργεί ο εγκέφαλός σας και αρχίσετε να διαβάζετε τι γράφετε και πόσους ανθρώπους θίγετε.

Όλα τα υπόλοιπα είναι περιττά!

Αποσυνδεδεμένος evi1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #461 στις: Ιούνιος 11, 2017, 09:40:15 μμ »
Εγώ μια χαρά την έχω και χωρίς να κυνηγάω την ειδική. Με την αξία μου και με τις γνώσεις μου! Και όχι όπως ορισμένοι που κυνηγάνε πώς θα τρυπώσουν κάπου. Όταν θα ξεφουσκώσει η φούσκα της ειδικής, οι περισσότερες θέσεις θα έχουν καλυφθεί από μόνιμους που τους βαφτίζουν ειδικής με κάτι σεμινάρια (ρώτα και μάθε).

Κακώς βλέπεις τα λεγόμενά μου σαν επίθεση. Προειδοποίηση είναι για να μαζέψετε τα λόγια σας ορισμένοι εδώ μέσα, εφόσον αρχίσει να λειτουργεί ο εγκέφαλός σας και αρχίσετε να διαβάζετε τι γράφετε και πόσους ανθρώπους θίγετε.

Όλα τα υπόλοιπα είναι περιττά!
. Καταλαβαινεις πως αν γινει αυτο οι της ειδικης δεν θα αφησουν τιποτα στους πινακες γενικης. Ουτε τα ψυχουλα που εχουν μεινει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159784
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 538

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.