*

Αποστολέας Θέμα: Υπολογισμός εμπειρίας για ΤΟΜΥ  (Αναγνώστηκε 3205 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sofnik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπολογισμός εμπειρίας για ΤΟΜΥ
« στις: Αύγουστος 22, 2017, 11:28:09 μμ »
Γεια σας.Όντας εντελώς άσχετη με την τόση χαρτούρα που ζητάνε έχω την εξής απορία.Έχω εργαστεί σε φροντιστήριο Μ.Εκπαίδευσης με σύμβαση οκτώ ωρών την εβδομάδα, για ένα οκτάμηνο.Όταν πήγα στο ΙΚΑ μου έδωσαν ένα δισέλιδο που αναφέρει τις μέρες απασχόλησής μου, αναλυτικά κατ'έτος και όχι συγκεντρωτικά πχ 500 μέρες ασφάλισης ,χωρίς να αναφέρεται ο εργοδότης πουθενά . Ολα καλά μέχρι εδώ..Το ωραίο είναι ότι οι ώρες που δούλεψα ανά μήνα, μου φαίνονται λιγότερες από τις μέρες απασχόλησης που γράφει στη βεβαίωση ΙΚΑ.Ενδεικτικά έχω 38 ώρες εργασίας για Οκτώβριο και στο ΙΚΑ  φαίνονται 19 μέρες απασχόλησης.Στην τότε σύμβαση με το φροντιστήριο δεν γράφει το πλήρες ωράριο ενός καθηγητή Μέσης Εκπαίδευσης για να κάνω τη διαίρεση όπως λέει στην προκήρυξη ΤΟΜΥ. Και το ερώτημά μου είναι :Πώς να υπολογίσω αυτή την εμπειρία;Μήπως να αθροίσω απλά τις μέρες που φαίνονται στο ΙΚΑ και να διαιρέσω με 25;Από την άλλη αυτό δε μου φαίνεται και πολύ σωστό αφού είχα σύμβαση μερικών ωρών και όχι πλήρους απασχόλησης.Αν κάποιος γνωρίζει κάτι, παρακαλώ ας απαντήσει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υπολογισμός εμπειρίας για ΤΟΜΥ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:34:07 »

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Υπολογισμός εμπειρίας για ΤΟΜΥ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 24, 2017, 10:29:37 πμ »
Η εμπειρία σε φροντιστήριο δεν είναι συναφής. Οπότε και να την προσκομίσεις δεν θα την υπολογίσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2017, 12:41:21 μμ από synekatbo »

Αποσυνδεδεμένος sofnik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υπολογισμός εμπειρίας για ΤΟΜΥ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 24, 2017, 02:30:58 μμ »
Στην προκήρυξη αναφέρεται ότι αν έχεις προϋπηρεσία σε ιδιωτικό ή δημόσιο τομέα, σε εργασία συναφή με το γνωστικό αντικείμενο του πτυχίου σου , μπορείς να τη δηλώσεις(δε νομίζω να εννοεί μόνο τα ιδιωτικά σχολεία).Οπότε, λέω να τη βάλω....

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υπολογισμός εμπειρίας για ΤΟΜΥ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 17, 2017, 04:28:04 μμ »
Βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα για τον οικονομικό-διοικητικό τομέα στα τόμυ και ενώ ήμουν νούμερο ένα στην αρχική λίστα του ηλεκτρονικού ελέγχου ξαφνικά δεν υπάρχω πουθενά και με έχουν στους απορριπτέους! Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο,εννοείται ότι είχα όλα τα προαπαιτούμενα προσόντα! Δεν μου άλλαξαν καν τα μόρια όπως συνήθως συμβαίνει,απλά απορρίφθηκα τελείως χωρίς καν να μπορώ να δω το όνομά μου! Επίσης ξαφνικά το τέταρτο όνομα στη λίστα έγινε πρώτο, με λιγότερα μόρια από τα δικά μου και χωρίς να του έχει αφαιρεθεί  ούτε μισό μόριο από την αρχική αίτηση! Εννοειται ότι θα κάνω ένσταση ,αλλά εδώ μιλάμε για τρελό μαγείρεμα, δεν ξέρω πώς θα βγάλω άκρη!
Αν έχει συμβεί και σε άλλους μπορούμε να έρθουμε σε επικοινωνία και να δούμε πώς θα κινηθούμε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 350
Σύνολο: 360

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.