*

Αποστολέας Θέμα: 1Κ/2017 για 404 θέσεις μόνιμου προσωπικου πανεπιστημιακής εκπαίδευσης του κλαδου ΠΕ γραμματέων  (Αναγνώστηκε 42446 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
να ρωτησω κατι;; η προυπηρεσια στα δημοσια σχολεια ως εκπαιδευτικος μετρουσε στην προκηρυξη της 1Κ για γραμματεις;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος peteruoi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
    • Προφίλ
Εκ των αποτελεσμάτων μπορώ να σου απαντήσω ναι.

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
στην προκηρυξη ομως ελεγε:
Ως βαθμολογούμενη εμπειρία θα ληφθεί υπόψη η απασχόληση με σχέση εργασίας ή σύμβαση έργου στο δημόσιο ή τον ιδιωτικό τομέα ή άσκηση επαγγέλματος, εφόσον έχει αποκτηθεί στην ημεδαπή ή αλλοδαπή σε καθήκοντα ή έργα συναφή με το αντικείμενο των προς πλήρωση θέσεων,
τωρα τι σχεση εχει η φιλολογια με τους γραμματεις ;; δεν μπορω να καταλαβω..

Συνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Ειδικά οι φιλόλογοι σε ένα μέσο σχολείο ασχολούνται με πρωτόκολλα, πρακτικά, αρχειοθέτηση και γενικές γραμματειακές εργασίες. Να μου πεις για άλλες ειδικότητες, να το συζητήσουμε. Αλλά πίστεψε με, η γραμματειακή δουλειά των σχολείων γίνεται κυρίως από φιλολόγους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος peteruoi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
    • Προφίλ
Ενώ δάσκαλοι και λοιποί που να δουν στη ζωή τους πρωτόκολλα και τέτοια...
Μονά ζυγά δικά μας τα θέλουμε...
Παρεπιπτόντως μετά από σημερινή επικοινωνία μου με τον ΑΣΕΠ μου είπαν πως το δεύτερο πτυχίο πρέπει να έχει συνάφεια με το αντικείμενο και όχι να είναι στους αποδεκτούς τίτλους. Οπότε αν κάποιος θέλει μπορεί να κάνει ένσταση με οδηγό σπουδών και ότι άλλο νομίζει. Σίγουρα όμως το ότι δεν είναι στους αποδεκτούς τίτλους δε σημαίνει και αποκλεισμό...
Τώρα θα έχει ενδιαφέρον να συγκρίνεις οδηγούς σπουδών με κάποια από τα πτυχία μου ήταν αποδεκτά και με κάποια που δε τα θεώρησαν ούτε συναφη....

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους,

Στο τέλος του αρχείου του γενικού πίνακα κατάταξης των συμμετεχόντων με εμπειρία υπάρχουν κάποιες πληροφορίες που διευκρινίζουν με τους αριθμούς 1 έως 19 την κατανομή των μορίων που συλλέγει ο καθένας αναλόγως με τα προσόντα του. Δεδομένου ότι έχει περάσει πολύς καιρός από τον περασμένο Μάρτιο ήθελα να τσεκάρω τι έχει προσμετρηθεί. Παρατήρησα λοιπόν ότι στον αριθμό 1 που αφορά στο βασικό πτυχίο τα μόρια που υπολογίζονται στο καθέναν μας είναι διαφορετικά. Μήπως γνωρίζει κανείς τον τρόπο υπολογισμού ή από που προκύπτουν αυτές οι διακυμάνσεις; Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο ο βαθμός του πτυχίου γιατί παρατήρησα πρόσωπο που συγκεντρώνει πάνω από 1000 μόρια σε αυτή την κατηγορία. Δηλαδή το κάθε πτυχίο ανάλογα με την σχολή δίνει και άλλα μόρια;

Συνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Παραθέτω από την προκήρυξη: Βαθμός βασικού τίτλου σπουδών  Βαθμός × 110.
Με απλά μαθηματικά, είναι εφικτό να υπάρχει κάποιος με 1100 μόρια, αν έχει πτυχίο 10 καθαρό.

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παραθέτω από την προκήρυξη: Βαθμός βασικού τίτλου σπουδών  Βαθμός × 110.
Με απλά μαθηματικά, είναι εφικτό να υπάρχει κάποιος με 1100 μόρια, αν έχει πτυχίο 10 καθαρό.

Σε ευχαριστώ πολύ elranna που μου έλυσες την απορία, ομολογουμένως αυτή την παράμετρο δεν την είχα καθόλου στο μυαλό μου. Επίσης αν πρόσεξα σωστά το ecdl ή τέλος πάντων το όποιο αποδεικτικό γνώσης Η/Υ ήταν η προϋπόθεση συμμετοχής αλλά βλέπω ότι δεν έδωσε καθόλου μόρια, λογικό βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος manosthegreek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Ενώ δάσκαλοι και λοιποί που να δουν στη ζωή τους πρωτόκολλα και τέτοια...
Μονά ζυγά δικά μας τα θέλουμε...
Παρεπιπτόντως μετά από σημερινή επικοινωνία μου με τον ΑΣΕΠ μου είπαν πως το δεύτερο πτυχίο πρέπει να έχει συνάφεια με το αντικείμενο και όχι να είναι στους αποδεκτούς τίτλους. Οπότε αν κάποιος θέλει μπορεί να κάνει ένσταση με οδηγό σπουδών και ότι άλλο νομίζει. Σίγουρα όμως το ότι δεν είναι στους αποδεκτούς τίτλους δε σημαίνει και αποκλεισμό...
Τώρα θα έχει ενδιαφέρον να συγκρίνεις οδηγούς σπουδών με κάποια από τα πτυχία μου ήταν αποδεκτά και με κάποια που δε τα θεώρησαν ούτε συναφη....

Σωστά.. πώς γίνεται να είναι συναφής ο τίτλος Ψυχολογίας και Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής και όχι του ΠΤΔΕ που τα μισα μαθηματα ειναι κοινα.......

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
δεν διαβασα τις προηγουμενες σελιδες.

απο περιέργεια έχουν βγει αποτελέσματα; ποσά ήταν τα μόρια του τελευταίου διορισθέντα;

Αποσυνδεδεμένος mairoula1990

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Βγηκαν χθες τα οριστικα!

Αποσυνδεδεμένος jasmin13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή η προϋπηρεσία φιλολόγου σε σχολείο δηλώνεται ως ειδική γραμματειακή εμπειρία; Η πρέπει να είναι σε διεύθυνση ως διοικητικού προσωπικού απεσπασμένου;

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν σου πω ότι, αρχικά, είχα κι εγώ την ίδια απορία, αλλά μετά θυμήθηκα ότι είμαστε στην Ελλάδα της α-διαφάνειας...?

πτυχιο με 9                         = 990
2 μαστερ                            = 260
διδακτορικο                        =400
δυο αριστες ξενες γλωσσες  =140
μια καλη ξενη γλωσσα         = 30

ΣΥΝΟΛΟ ΜΟΡΙΩΝ ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ = 1.820 μορια

Καλό είναι να μην πετάμε λάσπη επειδή ''εμεις'' δεν έχουμε τα ανάλογα μορια. Είναι εξαιρετικά διαφανής η ολη διαδικασία και δε μας φταιει ο καθε υποψήφιος που εχει παραπάνω μόρια απο εμάς. Ελεος αγαπητοί συνάδελφοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.