*

Αποστολέας Θέμα: 1Κ/2017 για 404 θέσεις μόνιμου προσωπικου πανεπιστημιακής εκπαίδευσης του κλαδου ΠΕ γραμματέων  (Αναγνώστηκε 42598 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
απαντάω εγώ στην ερώτηση μου.
Περίπου 790 ευρώ καθαρά αρχικός μισθός
Επίσης η προυπηρεσία εκπαιδευτικών δεν μετρά.

790 συν επίδομα τέκνων?Νομίζω δεν μετρά η προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα αλλά αυτή που προσφέρθηκε στο δημόσιο (ως αναπληρωτές για παράδειγμα) γιατί όχι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Επίσης,έχει κανείς ιδέα για το που κυμαίνονται τα μόρια των διοριστέων κρίνοντας (όσο είναι εφικτό) από παλιότερους διαγωνισμούς?Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επίσης,έχει κανείς ιδέα για το που κυμαίνονται τα μόρια των διοριστέων κρίνοντας (όσο είναι εφικτό) από παλιότερους διαγωνισμούς?Ευχαριστώ.

Θεωρώ ότι η ερώτησή σου δεν μπορεί να απαντηθεί διότι ο τελευταιος διαγωνισμός για γραμματείς στα δικαστήρια που έγινε το 2009 ήταν γραπτός, άρα μιλάμε για εντελώς διαφορετικά κριτήρια.Θα παίξει σημαντικό ρόλο και ο αριθμός των αιτήσεων που θα υποβληθούν

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
790 συν επίδομα τέκνων?Νομίζω δεν μετρά η προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα αλλά αυτή που προσφέρθηκε στο δημόσιο (ως αναπληρωτές για παράδειγμα) γιατί όχι?

Γιατί η προκήρυξη αναφέρεται ξεκάθαρα σε εμπειρία συναφή με το αντικείμενο των προς πλήρωση θέσεων, όχι γενικά εμπειρία στο δημόσιο. Η εμπειρία στον ιδιωτικό τομέα μετράει αν είναι συναφής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εδω θα γινει ο κακος χαμος!!!!!!!!!! πως προσδιοριζεται η συναφεια....τα πρακτικα και τα πρωτοκολα που συμπληρωνα ολα αυτα τα χρονια στα σχολεια συνιστουν συναφεια?

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
εδω θα γινει ο κακος χαμος!!!!!!!!!! πως προσδιοριζεται η συναφεια....τα πρακτικα και τα πρωτοκολα που συμπληρωνα ολα αυτα τα χρονια στα σχολεια συνιστουν συναφεια?

Να γίνει, δεν διαφωνώ καθόλου. Απλώς μεταφέρω τι μου είπαν στο τηλέφωνο ως διευκρίνιση. Γι'αυτό λέει θέλουν και τα μαθήματα αναλυτικά, για να δουν ποια είναι σχετικά με το αντικείμενο και ποια όχι.

Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Εμπειρία στον ιδιωτικο τομεα σε πιο κλάδο ομως εννοει?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να γίνει, δεν διαφωνώ καθόλου. Απλώς μεταφέρω τι μου είπαν στο τηλέφωνο ως διευκρίνιση. Γι'αυτό λέει θέλουν και τα μαθήματα αναλυτικά, για να δουν ποια είναι σχετικά με το αντικείμενο και ποια όχι.
τα μαθηματα πως τα παιρνουμε αναλυτικα και επισημα???? οι συμβασεις που εχω απο τη β βαθμια γραφουν απλα για να διδαξει τα μαθηματα της ειδικοτητας του. το ιδιωτικο σχολειο που δουλευα εχει κλεισει απο το 2012 οπως και 3-4 φροντιστηρια επισης...χαχαχαη πρωτη μου συμβαση να καταλαβεις ειναι γραμμενη με στυλο. αντε τωρα να βρω ακρη με τα μαθηματα που εκανα το 1999....ρε δεν ντρεπονται λιγο?????????....θελουν να βολεψουν ισως καποιους αλλα δεν ξερουν πως και το κανουν απολυτα ξεδιαντροπα

Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Στο πεδιο με το επιπεδο γνωσης αγγλικα γαλλικά κλπ βαζω άριστα κλπ καο παταω το βελακι για το μητρωο αλλα δεν μου βγαζει κατι! Θα πρεπει καπου να βαλω υα δικαιολογητικα ή μονο ταχυδρομικα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Να πω οτι επειδη η αδελφη μου ειναι δικαστικη γραμματεας κανενα πτυχιο δεν πρεπει να αποκλεισθει απο τον διαγωνισμο...τα καθηκοντα μπορει να τα εκτελεσει ακομα και αποφοιτος λυκειου...

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να πω οτι επειδη η αδελφη μου ειναι δικαστικη γραμματεας κανενα πτυχιο δεν πρεπει να αποκλεισθει απο τον διαγωνισμο...τα καθηκοντα μπορει να τα εκτελεσει ακομα και αποφοιτος λυκειου...
πες τα χρυσοστομε!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αίνιγμα!!!!!!!!! οποιος το λυσει κερδιζει διορισμο...εργαζομαι 1 χρονο σε σχολειο(υποθετικα) κανω 8 μαθηματα...τα 3 βαφτιζονται συναφη. τα υπολοιπα 5 οχι. ποση προυπηρεσια εχω(10 μηνες Χ25 μερες το μηνα)....αντε να σας δω ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Για να καταλάβω.. ποια είναι τα συναφή μαθήματα; Αυτά που γράφτηκαν από κάποιους εδω μεσα; ΑΟΘ, διοίκηση επιχειρήσεων κλπ; Και αν είναι αυτά από που κι ως που θεωρούνται συναφή με μια θέση γραμματειακής υποστήριξης; Κι άλλο αίνιγμα..

Αποσυνδεδεμένος marinan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Αν δεν μετραει η προυπηρεσια των εκπ/κων κατι υποπτο συμβαινει..... Δηλαδη βαζεις μεσα πτυχια αγγλικων , καλλιτεχνικων ,θεατρολογων και ζητας συναφη εμπειρια...????? Στεκεται????? δεν νομιζω,  εκτος και αν θελεις να ριξεις σταχτη στα ματια και δουλευεις ψιλο γαζι τους υποψηφιους !!! Και το χειτοτερο ακομη εκμεταλευεσαι την αναγκη τους για δουλεια !!! Κριμα!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.