*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2017  (Αναγνώστηκε 507713 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1120 στις: Αύγουστος 21, 2017, 08:36:13 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:28:30 »

Αποσυνδεδεμένος jg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1121 στις: Αύγουστος 21, 2017, 08:39:38 μμ »
άσχετο με το τοπικ αλλά τρομακτικό:
https://www.esos.gr/arthra/52246/fimes-gia-epistrofi-toy-n-fili-sto-ypoyrgeio-paideias

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1122 στις: Αύγουστος 21, 2017, 08:59:52 μμ »
http://www.minedu.gov.gr/news/29660-21-08-17-apospaseis-ekpaideftikon-sti-gg-tou-yppeth-gia-to-sxoliko-etos-2017-2018
Να και οι vip αποσπάσεις...
Αυτό σημαίνει...έκανα τη νύχτα μέρα ;D
302 ανανεώσεις και 68 νέες...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2017, 09:08:20 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Συνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 944
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1123 στις: Αύγουστος 21, 2017, 09:03:19 μμ »
Συνάδελφοι  να ρωτήσω, στην αίτηση επανεξέτασης/τροποποίησης τα μόριά μας πού φαίνονται;
(σόρυ για την καθυστερημένη και ηλίθια ερώτηση, αλλά τώρα που μπήκα ξανά να τσεκάρω και δεν βλέπω...) (μπορεί να τυφλώθηκα επιλεκτικά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:28:30 »

Συνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 944
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1124 στις: Αύγουστος 21, 2017, 09:05:58 μμ »
Όντως, τυφλώθηκα επιλεκτικά... έκανα εξαγωγή σε pdf και τα μόρια αναλυτικά μπροστά μου φάνηκαν ως εκ θαύματος!!!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1125 στις: Αύγουστος 21, 2017, 10:39:15 μμ »
1) Η γνωμοδότηση του ΚΥΣΔΙΠ είναι από 20/7....   ;D ;D ;D ;D και συνεδρίασε φαντάζομαι τότε.... Δεν ήταν αυτοί που έβγαζαν ανακοινώσεις περι αποχής?

2) Κεντρική υπηρεσία          2016          2017   

     Ανανεώσεις                    270+15+3                  302
     Νέες                                63+18+19+5               68
     Ανακλήσεις                        5+1+3+5+8+3
    ======================================
    Αθροίσματα                          368                         370




ΥΓ1.   

Ποιες αποσπάσεις απομένουν (με επιφύλαξη μπορεί κάποιες να λείπουν και κάποιες να έχουν βγει), εννοείται για Α φάση,

- Γενική Γραμματεία Υπουργείου Παιδειας

- Γενική Γραμματεία Δια βίου και Γενική Γραμματεία Ερευνας
- Πανεπιστήμια και ΤΕΙ
- Εκκλησιαστικές Ακαδημίες
- ΕΟΠΠΕΠ
- ΙΝΕΔΙΒΙΜ
- ΙΤΥΕ
- Πληροφορικοί στο Υπουργείο-Διευθυνσεις
- ΑΔΙΠΠΔΕ
- ΠΕΚ
- Ομοσπονδιακοί Προπονητές
- Εκπαιδευτικών στο Εξωτερικό (δεν ξέρω αυτοί αν προλαβαίνουν μέχρι την 25/8)
- Νέες στα ΣΔΕ.



ΥΓ2.  Προς το νέο Υπουργό για τις αποσπάσεις 2018-2019. Για να είστε ο πιο τσίφτης κάντε αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ στις 30/6/2018 το απόγευμα μόνο Μαθηματικούς. Είναι σίγουρο χαρτί μιας και οι καημένοι παντού λείπουν και βγαίνουν και σε σύνταξη και τους έχετε στείλει όλους τους προηγούμενους  Υπουργούς αδιάβαστους. Θα μου πείτε θα ξεσηκωθούν οι άλλες ειδικότητες.... Ε και?    Φέτος δεν ξεσηκώθηκαν δηλαδή?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2017, 11:12:09 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1997
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1126 στις: Αύγουστος 21, 2017, 11:06:50 μμ »
Μετά τις πρώτες αποσπάσεις σε Διευθύνσεις και ΠΔΕ, έκοψαν και εκείνα τα διθυραμβικά Δ.Τ. περί μείωσης του αριθμού των αποσπάσεων.
Αύξηση και στις ανανεώσεις και στις νέες αποσπάσεις στο Υπουργείο Παιδείας.
Βέβαια το μπαμ έγινε στην Εθνική Βιβλιοθήκη: από 49 το 2016 πήγαμε στις 70 το 2017 (43% αύξηση).

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1127 στις: Αύγουστος 21, 2017, 11:08:22 μμ »
Μετά τις πρώτες αποσπάσεις σε Διευθύνσεις και ΠΔΕ, έκοψαν και εκείνα τα διθυραμβικά Δ.Τ. περί μείωσης του αριθμού των αποσπάσεων.
Αύξηση και στις ανανεώσεις και στις νέες αποσπάσεις στο Υπουργείο Παιδείας.
Βέβαια το μπαμ έγινε στην Εθνική Βιβλιοθήκη: από 49 το 2016 πήγαμε στις 70 το 2017 (43% αύξηση).

Θα σε μαλώσω....
Ξέχασες τα ΙΕΚ

ΥΓ1. Προς Υπουργείο. Μέχρι τώρα είχα την εντύπωση ( ε με πιάνει που και που και μένα να ψάχνω να βρω ένα νόημα στο παράλογο) ότι φέτος προσπαθούσατε να διορθώσετε ένα λάθος περσινό. Να δείτε που και φέτος πάλι την ίδια ακακία θα κάνετε.... Επειδή αυτό που θα πω αφορά αποκλειστικά τις αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ και επειδή δεν θέλω άθελα μου να επηρεάσω καταστάσεις το κρατάω όταν θα βγει η δεύτερη φάση... Παρασκευή φαντάζομαι ε? Και ώρα Ελλάδας ε?
ΥΓ2. Θέλει κανένας μετά και τα σημερινά να με ρωτήσει αν θα κάνει αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ.... Μήπως θέλετε και στατιστικά αποσπάσεων κοινών ειδικοτήτων στη ΓΓ του Υπουργείου?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2017, 11:41:47 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος gkam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1128 στις: Αύγουστος 22, 2017, 12:02:08 πμ »

Αποσυνδεδεμένος joanspil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1129 στις: Αύγουστος 22, 2017, 02:13:05 πμ »
Θα σε μαλώσω....
Ξέχασες τα ΙΕΚ

ΥΓ1. Προς Υπουργείο. Μέχρι τώρα είχα την εντύπωση ( ε με πιάνει που και που και μένα να ψάχνω να βρω ένα νόημα στο παράλογο) ότι φέτος προσπαθούσατε να διορθώσετε ένα λάθος περσινό. Να δείτε που και φέτος πάλι την ίδια ακακία θα κάνετε.... Επειδή αυτό που θα πω αφορά αποκλειστικά τις αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ και επειδή δεν θέλω άθελα μου να επηρεάσω καταστάσεις το κρατάω όταν θα βγει η δεύτερη φάση... Παρασκευή φαντάζομαι ε? Και ώρα Ελλάδας ε?
ΥΓ2. Θέλει κανένας μετά και τα σημερινά να με ρωτήσει αν θα κάνει αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ.... Μήπως θέλετε και στατιστικά αποσπάσεων κοινών ειδικοτήτων στη ΓΓ του Υπουργείου?
guest τον τελευταίο καιρό γράφεις ως άλλη Πυθία.. Όλο κάτι λες, όλο υπονοούμενα αφήνεις. Αν και παρακολουθώ το νήμα λόγο προσωπικού ενδιαφέροντος αδυνατώ τις περισσότερες φορές να παρακολουθήσω την σκέψη σου...

Δεν αμφιβάλλω για τις καλές σου προθέσεις αλλά μήπως να αφήσεις τα συνεχή υπονοούμενα και να γράφεις πιο στρωτά;;

Αποσυνδεδεμένος chess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Μην πυροβολείτε τον πιανίστα!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1130 στις: Αύγουστος 22, 2017, 09:59:17 πμ »
@chess

Τι έπαθες εσύ παιδί μου? Ποιος σε κυνηγά? Ακούς φωνές?  :D


ναι ναι δεν υπάρχουν τρολ, πέφτουμε όλοι απ'τα σύννεφα!έλεος!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1131 στις: Αύγουστος 22, 2017, 10:17:35 πμ »
guest τον τελευταίο καιρό γράφεις ως άλλη Πυθία.. Όλο κάτι λες, όλο υπονοούμενα αφήνεις. Αν και παρακολουθώ το νήμα λόγο προσωπικού ενδιαφέροντος αδυνατώ τις περισσότερες φορές να παρακολουθήσω την σκέψη σου...

Δεν αμφιβάλλω για τις καλές σου προθέσεις αλλά μήπως να αφήσεις τα συνεχή υπονοούμενα και να γράφεις πιο στρωτά;;

Αν και δεν ξέρω σε ποιο μήνυμα αναφέρεσαι ας τα πάρουμε ένα ένα τα χθεσινά

1) Ο Πανεπιστημιακός έχει πρώτο μέλημα του τα συμφέροντα των δικών του. Εννοώ ότι αφορά τα Πανεπιστήμια. Δεν έχω πρόβλημα αρκεί να είχε δίπλα του συμβούλους που ξέρουν τα της Αβθμιας  και κυρίως της Δβθμιας.
2) Αν και δεν είμαι κατά των αποσπάσεων να δίνονται νωρίς εντούτοις οφειλαν να δώσουν εξηγήσεις γιατί δεν τις έκαναν όλες (εννοώ και τις υπόλοιπες με τα τότε κενά) στην ώρα τους. Πρόσεξε τωρα αν όντως έχει συνεδριάσει το ΚΥΣΔΙΠ στις  20/7 και δεν ανακοινώνεις τα ονόματα και ξέρεις και τα κενά τότε φίλε μου υπάρχει θέμα. Θα σου πω γιατί. Μπορεί να βγουν και να μιλήσουν για διαφάνεια και δώσαμε σε όλους το δικαίωμα να κάνουν επανεξέταση. Ομως τρομάξατε κόσμο ότι μπορεί και να μην γίνουν και έτσι μερικές από τις 5 επιλογές του να χάθηκαν σε πιο απομακρυσμένες περιοχές.
3) Για τον Κορδή τι να πω? Το ότι χθες ανακοίνωσε μόνο τις αποσπάσεις και ξέχασε τους διορισμούς και κατά τα άλλα μας αντιπροσωπεύει....Δες το ακόμα και σήμερα δεν έχει πάρει μυρωδιά...
4) Για το αν θα κάνει αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ. Καλά είμαστε σοβαροί τώρα? Αν αθροίσετε πόσοι κοινών ειδικοτήτων πήραν απόσπαση σε φορείς υπερβαίνει κατά πολύ αυτούς που παίρνουν στα ΠΥΣΠΕ.
5) Οταν βγαίνει ανακοίνωση που σου δίνει το δικαίωμα αν είσαι εντός ΠΥΣΔΕ να συμπληρώσεις ωράριο σε γραφεία, βιβλιοθήκες, Δ/νσεις, όταν σε κάποια κοινή ειδικότητα δίνει ακόμα και τρίτη ανάθεση και όταν μοτό τους είναι να μην πηγαίνουν εκπαιδευτικοί που έχουν κυρίως οργανική σε πολλά σχολεία τότε πως μπορεί να μην κάνει αποσπάσεις σε ΠΥΣΠΕ
6) Τα κενά των περιφερειακών ήταν για να γίνουν επίτηδες φειδωλές οι αποσπάσεις. Πιστεύετε ότι θα κάτσουν να προσθαφαιρέσουν τώρα οι Δ/νσεις και οι Περιφέρειες κενά? Και αν το κάνουν το πιο πιθανό είναι να ληφθούν υπόψη τα μπαμπάτσικα που είχαν δοθεί από ΠΥΣΔΕ και ΠΥΣΠΕ εξαρχής τον Ιούνη. Αυτά που σνομπάρουν δηλαδή στο Υπουργείο αλλά τελικά εκεί καταλήγουν πάντα...
7) Ακόμα και οι διορισμοί έγιναν σε περιοχές που δεν ζητάει κάποιος μετάθεση αρα λογικά και απόσπαση (που ακόμα και να ζητήσει πάντα υπάρχει χώρος να πάρουν και αυτόν π.χ. Κυκλάδες, Δωδεκάνησα, Εβρος, Αιτολοακαρνανία, Ιόνιο).  Ασε που με τις προσλήψεις αυτές καταρρέει και το φαιδρό επιχείρημα μην κάνεις αποσπάσεις γιατί θα αδειάσουν τα σχολεία...Λες και τα σχολεία είναι μόνο για τον Αγιασμό να χαρεί ο Παπάς και ο Δήμαρχος...
8) Σου χρωστάω το ΥΓ1 του προηγούμενου μηνύματος. Δεν το ξέχασα. Απλά στην ώρα του. Και εκεί θα σου δείξω πόσο γελίοι ήταν στο Υπουργείο και πέρσι και φέτος (δεν εννοώ υπάλληλους μιας και αυτοί εκτελούν εντολές). Εννοώ τους πάσης φύσεως συμβουλους και ηγετίσκους που έχουν το οθωμανικό σύνδρομο του τσοπάνη (ή αλλιώς γιδοβοσκού) που το μόνο που τους νοιάζει είναι να μετρούς κεφάλια οπαδών και ακολούθων και δεν έχουν καταλάβει ότι η σύγχρονη ηγεσία σε οποιδήποτε οργανισμό απαιτεί γνώση, πληροφόρηση και συνεργασία για να μην γίνεσαι ρόμπα και στοιχειωδώς να τα πηγαίνεις καλά.

Σε κάλυψα?

================================================================================

@chess

????? Δεν είπα αυτό. Εννοώ ποιο μήνυμα ή μηνύματα σε ενοχλησαν.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1132 στις: Αύγουστος 22, 2017, 10:39:40 πμ »
Α ναι ανέφερα και τους αναπληρωτές χθες....
Οταν πέρσι έκαναν τις δηλώσεις περιοχών δεν ήξεραν τα κενά.
Φέτος ήταν δυνατόν να υπάρχει επικάλυψη. Δηλαδή μισοί να δηλώνουν πριν και οι αλλοι μετά το πέρας των αποσπάσεων?
Πλάκα κάνουμε?
Αφου άργησαν όλοι μετά το πέρας των αποσπάσεων ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΕΝΑ ΓΝΩΣΤΑ .... Τέρμα πια οι εξαρτήσεις .... Και σιγά σιγά να μπούμε σε αυτό το τρυπάκι και οι μόνιμοι.
Βλέπετε φίλοι μου με τις γνώσεις που έχω θα μπορούσα να ζητήσω και εγώ εξυπηρετήσεις απλά είμαι αρκετά παλιός να ξέρω ότι για να σου δώσουν 1 θα ζητήσουν 10 και για κάθε μία που θα βολεύεσαι θα σε ρίχνουν 10 γιατί πρέπει να βολευτούν άλλοι.
Αποφάσισα λοιπόν να σας αποκαλύπτω τις σκέψεις μου γιατί πιστεύω ότι το παιχνίδι πρέπει να παίζεται τίμια. Ρομαντικό θα μου πείτε, ηλίθιο... αλλά έτσι με έμαθαν
Καλή σας ημερα όπου και αν είστε και ότι και αν κάνετε.

Αποσυνδεδεμένος Elphys

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1133 στις: Αύγουστος 22, 2017, 10:53:21 πμ »
Κάποιος που έχει πάρει απόσπαση σε πυσδε και μετά παίρνει απόσπαση και σε φορέα θα πρέπει να κάνει ανάκληση της μιας απόσπασης μέσω οπσυδ ή να περιμένει να γίνει κάποια σχετική ανακοίνωση;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 430
Σύνολο: 438

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.