*

Αποστολέας Θέμα: Εξαφάνιση Μορίων  (Αναγνώστηκε 1784 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αστραδενή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εξαφάνιση Μορίων
« στις: Μάιος 25, 2017, 10:00:00 μμ »
Γεια σας. ΄Θέλω να σας αναφέρω ένα παράξενο περιστατικό που μου συνέβη και να ρωτήσω μήπως υπάρχει κανένας άλλος ομοιοπαθείς... Είμαι αναπληρώτρια  κι έκανα κανονικά τις αιτήσεις μου ως ΠΕ70 και ΠΕ70.50 και για πρώτη φορά αποφάσισα να κάνω και σαν ΤΕ16. Μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα, όλα έβαιναν καλώς και τα μόρια φαίνονταν ξεκάθαρα. Ξαφνικά, πριν από τρεις μέρες μπήκα για άλλη μια φορά στο φάκελό μου - είχα ένα κακό προαίσθημα - και τα μόρια πουθενά! Συνομίλησα με άλλους συναδέλφους και κανείς τους δεν είχε τέτοιο πρόβλημα... Πήρα στην πρωτοβάθμια και το μόνο που μου είπαν " Μάλλον εσύ έκανες λάθος. Δεν μπορούμε να σε εξυπηρετήσουμε". Έτσι, ζήτησα τη βοήθεια του διευθυντή του σχολείου στο οποίο δουλεύω, πήρε τηλέφωνα στην πρωτοβάθμια και παραπάνω κι αποφάνθηκαν τελικά ότι ήταν θέμα Υπουργείου Παιδείας. Μου έδωσαν έναν αριθμό τηλεφώνου κι επικοινώνησα με κάποιον από το Υπουργείο και μέσα σε κλάσματα δευτερολέπτου τα μόρια επανεμφανίστηκαν! ... Μάλλον θα πάτησε κάποιο μαγικό κουμπί... Όταν, βέβαια, τον ρώτησα γιατί συνέβη αυτό, τι ακριβώς έκανε κι αμέσως επανεμφανίστηκαν τα μόρια, μου είπε: " Όχι, δεν φταις εσύ. Λάθος. Λάθος". Εσείς, τι συμπέρασμα βγάζετε από όλο αυτό; Εμένα, πάντως, μου φαίνεται λίγο ύποπτο...Αν, δηλαδή, δεν τρωγόμουν με τα ρούχα μου και δεν έμπαινα στο φάκελο κάθε τρεις και λίγο, θα ήμουν χωρίς μόρια, δουλεύοντας, χωρίς να μπορώ να το αποδείξω; Κι αν σε 2-3 μέρες έβγαιναν οι πίνακες αναπληρωτών, το όνομά μου δε θα ήταν πουθενά;...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξαφάνιση Μορίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:54:09 »

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξαφάνιση Μορίων
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 25, 2017, 11:11:50 μμ »
Κατ'αρχάς, εννοείται ότι δεν χάνονται έτσι τα μόρια. Έχεις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας που σου δίνουν κάθε χρονιά με την απόλυση, έτσι δεν είναι? Έχεις και αναλήψεις υπηρεσίας, υπάρχουν πρακτικά στα σχολεία κλπ. Δεν πρόκειται να εξαφανιστούν τα μόριά σου στα καλά καθούμενα. Πιστεύω ότι έγινε κάποιο λάθος απ'το Υπουργείο. Δεν είναι και η πρώτη φορά... Ποια μόρια δεν εμφανίζονταν?

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Εξαφάνιση Μορίων
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 25, 2017, 11:26:19 μμ »
... Ποια μόρια δεν εμφανίζονταν?

Ναι: Για πες.
Δεν είναι το μόνο στη χώρα που ζούμε.

Τεχνικό πρόβλημα (της εμφάνισης των αντίστοιχων μορίων) και για αυτό το λόγο υπάρχουν και οι ενστάσεις (και μετά την ανακοίνωση των προσωρινών πινάκων), όχι μόνο για σένα αλλά και συνυποψηφίους σου αν έχουν προστεθεί μόρια.

Υ.Γ. : Πάντως "δούλεψε" καλά το προαίσθημά σου... ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158551
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 548

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.