*

Αποστολέας Θέμα: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;  (Αναγνώστηκε 98277 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #420 στις: Ιανουάριος 15, 2018, 09:19:21 μμ »
'Ο,ποιος "πάρει απόσπαση", "βολευτεί σε γραφείο", "έχει διευκολύνσεις από δ/ντη κλπ", "βρει καλό κλίμα {λέγε με κλίκα "ομοίων" κλπ}
ΜΩΚΟ και συνεχίζουμε.

Εεεεεεερχεται (επιμένω): Και όποιος θε, πει ό,τι θε: Αναμενόμενο.

Σήμερα είχα πάει επίσκεψη στα ανίψια μου και έπαιξα αρκετά.
Κουράστηκα πολύ και δεν έχω διάθεση να συνεχίσω να ασχολούμαι με άλλα ανήλικα για σήμερα.
Οταν λοιπόν ωριμάσεις και γράψεις κανένα σοβαρό σχόλιο θα ασχοληθώ μέχρι τότε nickelodeon.
Καληνύχτα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:31:32 »

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #421 στις: Ιανουάριος 15, 2018, 10:30:29 μμ »

Ασφαλώς και πολλοί αναπληρωτές είναι συμφεροντολόγοι, αλλά η αλληλεγγύη των μονίμων απέναντι στους ΑΚΩ, ΑμΩ, ωρομίσθιους, (που δεν υπάρχει δηλ.) θα μου μείνει για πάντα!

Γιατι δειχνουν αλληλεγγυη οι μονιμοι μεταξυ τους?  8)

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #422 στις: Ιανουάριος 16, 2018, 12:02:59 πμ »
Σήμερα είχα πάει επίσκεψη στα ανίψια μου και έπαιξα αρκετά.
Κουράστηκα πολύ και δεν έχω διάθεση να συνεχίσω να ασχολούμαι με άλλα ανήλικα για σήμερα.
Οταν λοιπόν ωριμάσεις και γράψεις κανένα σοβαρό σχόλιο θα ασχοληθώ μέχρι τότε nickelodeon.
Καληνύχτα!

Αυτοί είμαστε (όπως κ η κρίση μας): Για τη "σοβαρότητα"...Πολύ γέλιο.....

Εεεεεερχεται....Τί; ΟΚ.
Σάμπως κατάλαβες (ή έχεις διαβάσει προηγούμενα μνμ μου);

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #423 στις: Ιανουάριος 16, 2018, 12:37:08 πμ »

"καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει"(ΘΟΥΚΥΔΙΔΗ ΙΣΤΟΡΙΑΙ βιβλίο Γ΄ & 81-84.)
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:31:32 »

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #424 στις: Ιανουάριος 16, 2018, 01:37:34 πμ »
Γιατι δειχνουν αλληλεγγυη οι μονιμοι μεταξυ τους?  8)

Γιατί δείχνουν αλληλεγγύη οι αναπληρωτές μεταξύ τους?  ;D
Ακόμη και όταν ανήκουν στην ίδια "κατηγορία"? 
Απλά το εύκολο είναι να κατηγορείς κάποιον άλλον για τις δυσκολίες που βιώνεις.
Είναι πάντως αστείο να κατηγορείς τους άλλους ότι δεν μάχονται για σένα και δεν σου δείχνουν αλληλεγγύη, όταν ο ίδιος δεν μάχεσαι για τον εαυτό σου.

Γενικά ο κλάδος έχει πιάσει ιστορικά χαμηλά όσον αφορά την αγωνιστικότητά του και την αλληλεγγύη μεταξύ μας. Δεν νομίζω να ήταν ποτέ χειρότερα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2018, 02:54:39 πμ από sgdoup »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #425 στις: Ιανουάριος 16, 2018, 10:19:02 πμ »
Γιατί δείχνουν αλληλεγγύη οι αναπληρωτές μεταξύ τους?  ;D
Ακόμη και όταν ανήκουν στην ίδια "κατηγορία"? 
Απλά το εύκολο είναι να κατηγορείς κάποιον άλλον για τις δυσκολίες που βιώνεις.
Είναι πάντως αστείο να κατηγορείς τους άλλους ότι δεν μάχονται για σένα και δεν σου δείχνουν αλληλεγγύη, όταν ο ίδιος δεν μάχεσαι για τον εαυτό σου.

Γενικά ο κλάδος έχει πιάσει ιστορικά χαμηλά όσον αφορά την αγωνιστικότητά του και την αλληλεγγύη μεταξύ μας. Δεν νομίζω να ήταν ποτέ χειρότερα...

Αν και δεν διαφωνώ για την αλληλεγγύη μπορείς να μου πεις αν θες κάποιο κλάδο που τα τελευταία χρόνια να μην έχει φάει σφαλιάρες παρόλο την αγωνιστικότητα του; Μην μου πεις δικαστικοί τωρα...

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #426 στις: Ιανουάριος 16, 2018, 10:49:54 πμ »
Αν και δεν διαφωνώ για την αλληλεγγύη μπορείς να μου πεις αν θες κάποιο κλάδο που τα τελευταία χρόνια να μην έχει φάει σφαλιάρες παρόλο την αγωνιστικότητα του; Μην μου πεις δικαστικοί τωρα...
   

   Εμείς πότε αγωνιστήκαμε;  Όσο για την απάντηση, οι καθαριστριες μήπως;; που είχανε απολυθεί , αγωνιστήκαν και τις προσέλαβαν ξανά;

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #427 στις: Ιανουάριος 16, 2018, 10:59:29 πμ »
   

   Εμείς πότε αγωνιστήκαμε;  Όσο για την απάντηση, οι καθαριστριες μήπως;; που είχανε απολυθεί , αγωνιστήκαν και τις προσέλαβαν ξανά;

Α... ναι οι καθαρίστριες οι οποίες για να ξαναπροσληφθούν άλλαξε η κυβέρνηση αφού ψήφισε όλος ο ελληνικός λαός. Οπως επίσης επαναπροσλήφθηκαν οι καθηγητές σε διαθεσιμότητα και οι σχολικοί φύλακες. Αν δεν γίνονταν εκλογές και δεν άλλαζε η κυβέρνηση και αν τότε δεν επικρατούσαν οι απόψεις της σημερινής ΛΑΕ και Πλεύσης δεν θα ξαναπροσλαμβάνονταν. Οσο για το δεν αγωνιστήκαμε σου θυμίζω δίμηνες απεργίες των δασκάλων τις καλές εποχές. Για το επίδομα των 176 ευρώ. Το πήραμε και σε λίγα χρόνια έκοψαν όλα τα επιδόματα. Λοιπόν θες να πάμε τώρα στους xaplostrados de aganaktismenus. Πρώτος πρώτος ήταν ο κος Μπαξεβανάκης. Καθηγητής σε ΕΠΑΛ στην Ηλεία, μετέπειτα βουλευτής στην ίδια εκλογική περιφέρεια και τωρινός υφυπουργός πέρα από κάποιες ρυθμίσεις για τα κολλητάρια του των τεχνικών ειδικοτήτων στα ΕΠΑΛ για να μην πάνε σε 2ο σχολείο τι άλλο έχει κάνει; Αυτά περί αγωνιστηκότητας, διπλοπροσωπίας και ξεπουλήματος. Καλημέρα είπα δεν είπα. Αλλά άμα συνεχίσω να μιλάω για ξεπουλημένους δεν θα συνεχίσει να είναι!

ΥΓ. Οι παρακάτω φωτογραφίες χωρίς να έχω διαβάσει το άρθρο και να συμφωνώ με αυτό αφιερωμένους σε αυτούς που μας καλούν σε νέους αγώνες....

http://www.newspepper.gr/afti-mas-axizoun-i-baxevanakides/

Δες πριν και μετά.... γι αυτό σου λέω ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΝΑ ΞΕΠΟΥΛΗΘΩ. Sapore σου απάντησα σε όλα τα μηνύματα σου ώριμα και ανώριμα. Πιστεύεις αλήθεια ότι ήμουν ποτέ το σκυλάκι της εκάστοτε εξουσίας ή απλά ενας ηλίθιος μην πω μ...ς που είχε φιλότιμο σε ένα Δημόσιο βολεμένων διαχρονικώς με ελάχιστες εξαιρέσεις;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2018, 11:06:17 πμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #428 στις: Ιανουάριος 16, 2018, 11:02:30 πμ »
Α... ναι οι καθαρίστριες οι οποίες για να ξαναπροσληφθούν άλλαξε η κυβέρνηση αφού ψήφισε όλος ο ελληνικός λαός. Οπως επίσης επαναπροσλήφθηκαν οι καθηγητές σε διαθεσιμότητα και οι σχολικοί φύλακες. Αν δεν γίνονταν εκλογές και δεν άλλαζε η κυβέρνηση και αν τότε δεν επικρατούσαν οι απόψεις της σημερινής ΛΑΕ και Πλεύσης δεν θα ξαναπροσλαμβάνονταν. Οσο για το δεν αγωνιστήκαμε σου θυμίζω δίμηνες απεργίες των δασκάλων τις καλές εποχές. Για το επίδομα των 176 ευρώ. Το πήραμε και σε λίγα χρόνια έκοψαν όλα τα επιδόματα. Λοιπόν θες να πάμε τώρα στους xaplostrados de aganaktismenus. Πρώτος πρώτος ήταν ο κος Μπαξεβανάκης. Καθηγητής σε ΕΠΑΛ στην Ηλεία, μετέπειτα βουλευτής στην ίδια εκλογική περιφέρεια και τωρινός υφυπουργός πέρα από κάποιες ρυθμίσεις για τα κολλητάρια του των τεχνικών ειδικοτήτων στα ΕΠΑΛ για να μην πάνε σε 2ο σχολείο τι άλλο έχει κάνει; Αυτά περί αγωνιστηκότητας, διπλοπροσωπίας και ξεπουλήματος. Καλημέρα είπα δεν είπα. Αλλά άμα συνεχίσω να μιλάω για ξεπουλημένους δεν θα συνεχίσει να είναι!


  Σε εμάς από όταν έγιναν διορισμοί τελευταία φορά, έχουν αλλάξει πολλές κυβερνήσεις, αλλά, αφού όλες μας βρίσκουν μπόσικους .... Όσο για τις δίμηνες απεργίες, κάποιοι δεν είχαμε -ειρωνικά το λέω- καν γεννηθεί. Τίποτα πιο πρόσφατο

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #429 στις: Ιανουάριος 16, 2018, 11:11:21 πμ »

  Σε εμάς από όταν έγιναν διορισμοί τελευταία φορά, έχουν αλλάξει πολλές κυβερνήσεις, αλλά, αφού όλες μας βρίσκουν μπόσικους .... Όσο για τις δίμηνες απεργίες, κάποιοι δεν είχαμε -ειρωνικά το λέω- καν γεννηθεί. Τίποτα πιο πρόσφατο

Ο νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ κοστίζει. Μια χαρά τους εξυπηρετεί η εξάντληση των παλιών επιτυχόντων μη διορισμένων με δικαστικές αποφάσεις, χωρίς να θέλω να θίξω όσους προσφέυγουν. Βλέπεις ενίοτε όλη η νομοθετική και εκτελεστική εξουσία δούλευε για την δικαστική μιας και η τελευταία έχει πολλούς εκπροσώπους στις δύο πρώτες. Πιο πρόσφατο δεν θα βρεις γιατί με τα μα...δάνεια ξέρεις εορτοδάνειο, γκομενοδάνειο κ.α. έχουν τους περισσότερους δεμένους χειροπόδαρα. Ας είμασταν εξυπνότεροι τότε που θέλαμε να κάνουμε την μεγάλη ζωή!

ΥΓ1. Το τερμάτισα και εγώ τώρα! Καραεκτοςθεματάουρα λέμε .
ΥΓ2. Sapore μιας και αποφάσισα να σε αντιμετωπίσω ως ώριμο αν αυτό το ερχεται που επαναλαμβάνεις είναι ο καημός σου για τον ερχομό του Κούλη απλά σου θυμίζω ότι ο Κούλης πριν βγάλει κόσμο στη διαθεσιμότητα και πιθανόν απόλυση με εντολή του Σαμαρά βεβαίως βεβαίως είχε βγάλει σε διαθεσιμότητα ολιγοήμερη πριν πάρουν μετάταξη για αλλού τους οδηγούς-ορντινάτσες-αγοραστές ψωνιών πολιτικών και διοικητών οργανισμών με κρατικά αυτοκίνητα ενώ δεν πείραξε ιδιαίτερα ούτε τους διορισμένους δγημοτικούς αστυνομικούς της τότε δημαρχίνας αδελφής του ξέρεις αυτούς με την γυαλούμπα και την φραπεδιά που έκοβαν κλήση και άμα ήταν κανένα καλό γκομενάκι την έσβηναν αφού έδιναν το κινητό...Αυτό έρχεται; Καλά.... θα σωθούμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2018, 11:52:04 πμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος liana.k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #430 στις: Ιανουάριος 16, 2018, 11:32:24 πμ »
Δηλαδή πιστεύεις πως δεν πρόκειται να γίνει κανένας διορισμός μέσω ΑΣΕΠ γραπτού; Και ο πίνακας αναπληρωτών που ισχύει μέχρι 2018-2019 με ποιον τρόπο θα ανανεωθεί;

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #431 στις: Ιανουάριος 16, 2018, 11:38:00 πμ »
Δηλαδή πιστεύεις πως δεν πρόκειται να γίνει κανένας διορισμός μέσω ΑΣΕΠ γραπτού; Και ο πίνακας αναπληρωτών που ισχύει μέχρι 2018-2019 με ποιον τρόπο θα ανανεωθεί;

Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά μέχρι τώρα οι δικαστικοί διορισμοί α) ανανεώνουν το προσωπικό λελογισμένα, β) διορίζουν όσους και όσες ειδικότητες θέλουν όποτε θέλουν και όπως είναι τα πράγματα γιατί να κάνουν νέο ΑΣΕΠ και μάλιστα γραπτό για να αποκτήσουν και άλλοι διακιώματα διορισμού στο άμεσοι μέλλον. Οσο για τους πίνακες αναπληρωτών όπως ανανεώνεται  τόσα χρόνια. Ασε που χωρίς διορισμό μέσω ΑΣΕΠ έχεις και αυτόν της προυπηρεσίας να τρέχει κάθε χρόνο όπου του πεις και να ελπίζει. Αυτό που ποτέ δεν σου σκοτώνουν όλοι οι πολιτικοί είναι η ελπίδα. Οσο ελπίζεις συνεχίζεις να ζεις και να υπομένεις. ΝΟΜΟΣ!

ΥΓ1. Για να γίνει πάντως νέος ΑΣΕΠ πρέπει να αποφασίσουν πρώτα πως θα διορίζοται ο κόσμος. Και αυτή η απόφαση έχει πολιτικό κόστος. Με την τωρινή καθυστέρηση λίγο πολύ όλοι βολεύονται και όλοι συνήθισαν. Μεγάλο πράγμα η συνήθεια!
YΓ2. Συγγνώμη αν το λεξιλόγιο δεν είναι πρέπον. Επίσης ναι θίγω κόμματα και πολιτικούς γιατί έχω βαρεθεί στο pde κάποιοι να μας κάνουν προεκλογικό αγώνα. Δείτε τις επιλογές που προτείνετε τι έχουν κάνει και μετά να τους υποστηρίζετε! Το ξεφτίλισα το εκτός θέματος. Το κλείνω εδώ και ζητώ συγγνώμη και από το pde για την όποια κατάχρηση χώρου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2018, 11:55:06 πμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 860
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #432 στις: Ιανουάριος 16, 2018, 12:28:34 μμ »
ελεος πια με τα εκτος θεματος μηνυματα....  >:(
σελιδες ολοκληρες γεμισατε με αυτα
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #433 στις: Ιανουάριος 16, 2018, 02:50:01 μμ »
Όντως έλεος... Κι έχει ξανασυμβεί πρόσφατα και σε άλλο θέμα με τους ίδιους πρωταγωνιστές, μόνιμους και αδιόριστους...κρίμα γιατί οι από πάνω (που διοικούν) τάχουν όλα λυμένα κι εύκολα όσο εμείς χανόμαστε σε υπεραναλύσεις εκπαιδευτικές και μη...., για την ιστορία να πούμε ότι οι τροπολογίες για την εκπαίδευση υπερψηφίστηκαν:
245 (30ωρο) ΝΑΙ
246 (Συγχωνεύσεις Σχολείων) ΝΑΙ
http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/yperpsifise-i-nd-tis-tropologies-toy-yp-paideias-gia-ypohreotiko-30oro-kai-tis


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2018, 02:52:43 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 345
Σύνολο: 353

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.