*

Αποστολέας Θέμα: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;  (Αναγνώστηκε 98307 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #476 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:04:19 μμ »
Ότι νάναι  ;D ;D ;D

Βλέπω εσύ απαντάς ενώ εγώ δεν έκανα παράθεση στο αρχικό μήνυμα
Πως πιάνε σε φίλε μου!

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

ΥΓ. Κοπήκαν οι ώρες στα ΙΕΚ ή στα ΣΔΕ και ζορίζεσαι; Ε μάλλον η πλειοψηφία της Ελληνικής κοινωνίας αποφάσισε! Ελα γράψε το τελευταίο μήνυμα γιατί έχω και άλλα πράγματα να κάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 06:06:55 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:33:53 »

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #477 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:06:46 μμ »
Βλέπω εσύ απαντάς ενώ εγώ δεν έκανα παράθεση...
Πως πιάνε σε φίλε μου!

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Οκ, νίκησες με την ποιότητα των επιχειρημάτων σου.
Μπορείς να πας ικανοποιημένος να συνεχίσεις τη σοβαρή δουλειά σου.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #478 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:12:44 μμ »
Οκ, νίκησες με την ποιότητα των επιχειρημάτων σου.
Μπορείς να πας ικανοποιημένος να συνεχίσεις τη σοβαρή δουλειά σου.

Επειδη είσαι εκπαιδευτικός και κόπτεσαι για την ποιότητα των επιχειρημάτων κανε τον κόπο διάβασε πάλι τους διαλόγους που είχες λίγο πριν..... και αν εχεις χρόνο....απάντησε και σε ένα σχόλιο που έγραψα.....Με επιχειρήματα περιμένω να μου αποδείξεις που εχω άδικο.

Και μην ξεχάσεις  οι 20.000 διορισμοί μονίμων να είναι εκπαιδευτικών!!!...( όχι σε άλλες υπηρεσίες)

ΥΓ...."Λατρεύω την εκπαίδευση"....Όχι άλλη λατρεία...θα σκάσει!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 06:17:18 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #479 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:21:04 μμ »
Επειδη είσαι εκπαιδευτικος και κόπτεσαι για την ποιότητα των επιχειρημάτων κανε τον κόπο και διάβασε πάλι τους διάλογους που είχες λίγο πριν..... και αν εχεις χρόνο....απάντησε και σε ένα σχόλιο που έγραψα.....Με επιχειρήματα περιμένω να μου αποδείξεις που εχω άδικο.

Και μην ξεχάσεις  οι 20.000 διορισμοί μονίμων να είναι εκπαιδευτικών!!!...( όχι σε άλλες υπηρεσίες)

Ευχαρίστως, αρκεί να μου πεις ποιο ακριβώς επιχείρημα θέλεις να αναλύσω.

Κάτι που ανέφερα εγώ όμως. Όχι άσχετα πράγματα, ούτε ασυναρτησίες σαν τον προηγούμενο.
Εσύ μου λες άλλα πράγματα. Για καλοκαίρια, αργίες, διορισμούς κτλ.
Τι σχέση έχουν οι διορισμοί με αυτό που είπα εγώ???? Είπα εγώ να δουλεύουμε καλοκαίρια?  :-\

Ρώτα λοιπόν κάτι συγκεκριμένο και σχετικό με ότι είπα και ευχαρίστως να σου πω ότι θέλεις. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 06:28:10 μμ από sgdoup »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:33:53 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #480 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:27:33 μμ »
Ευχαρίστως, αρκεί να μου πεις ποιο ακριβώς επιχείρημα θέλεις να αναλύσω.

Κάτι που ανέφερα εγώ όμως. Όχι άσχετα πράγματα, ούτε ασυναρτησίες σαν τον προηγούμενο.
Εσύ μου λες άλλα πράγματα. Για καλοκαίρια, αργίες, διορισμούς κτλ.
Τι σχέση έχουν οι διορισμοί με αυτό που είπα εγώ????

Ρώτα λοιπόν κάτι συγκεκριμένο και σχετικό με ότι είπα και ευχαρίστως να σου πω ότι θέλεις. :)

1oν δεν κατάλαβες στο κάποιους σε ποια μηνύματα αναφερόμουν.
2ον δεν απαντάς στο γεγονός ότι στη Δευτεροβάθμια υπάρχουν τουλάχιστον 2ωρες επικοινωνία με γονείς ήδη και στη Πρωτοβάθμια τις περισσότερες ώρες οι δάσκαλοι και οι ειδικότητες είναι στο σχολείο αν δεν μοιράζονται σε 5.
3ον. Ας κάνουν οι περισσότεροι Δ/ντες αυτά για τα οποία έχουν καταλάβει τις θέσεις και μετά να αναζητήσουν εκπαιδευτικούς και όχι για να τους χώνουν για καθε μια ανεπάρκεια τους.
4ον. Το 30ωρο έγινε για τη σίτηση. Ωστε να γίνει διοικητική εργασία και όχι διδακτική για να μειωθούν εργαζόμενοι.

Τα έχουμε πει αυτά τα έχουμε ξαναανλύσει αλλά κάθε τρεις και λίγο χωρίς οι περισσότεροι να μπαίνετε στον κόπο να διαβάζετε τα προηγούμενα μηνύματα μας γράφετε τα ίδια και τα ίδια! Κοινώς αυτά που λες μας τα είπαν και άλλοι και άλλοι και άλλοι! Και βαρεθήκαμε να λέμε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια ΙΔΙΩΣ σε εκπαιδευτικούς που δνε κάνουν τον κόπο να διβάσουν τι έχει γραφτεί πριν!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 06:30:02 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #481 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:29:30 μμ »
@ sgdoup

Αυτά δεν σε αφορούν τώρα; Δεν τα συναντάς καθημερινά; Δεν είναι συγκεκριμένα ή δεν θελεις να εκφράσεις άποψη;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 06:33:41 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #482 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:32:05 μμ »
@ guestteacher
Φωνή βοώντος εν τη ερήμω.....ή στου κουφού την πόρτα...πάρε την πόρτα και φύγε!!!
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #483 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:38:03 μμ »
Αυτά δε σε αφορούν τώρα; Δεν τα συναντάς καθημερινά; Δεν είναι συγκεκριμένα δεν θελεις να εκφράσεις άποψη;

Ποια αυτά? Οι διορισμοί? Είναι εδώ το topic των διορισμών? Να το αναλύσουμε εδώ?
Μήπως να ακούμε και μία διαφορετική άποψη και αν διαφωνούμε επί της απόψεως να το πούμε με συγκεκριμένα, χωρίς να αρχίζουμε τα παραληρήματα? Είμαστε καθηγητές υποτίθεται.

@teacher
Όχι, αν ήμουν γονιός δεν θα ήμουν ικανοποιημένος να υπάρχουν συγκεκριμένα διαφορετικά δίωρα για να δω τους καθηγητές. Θα ήθελα να τους δω όλους (σχεδόν) μαζί, για προφανείς λόγους.

Όσον αφορά την σούπερ-τοποθέτηση "αυτά που τώρα μας τα λες μας τα παν και άλλοι..."  θα σε παραπέμπψω στο γνωστό στιχάκι. Είπαμε νίκησες. 


Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #484 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:42:40 μμ »
@ sgdoup
Επειδή υπεκφεύγεις...διάβασε......είμαι σαφής!
Για όσα διαφωνείς (ενημέρωση κλπ) ζήτησε να αλλάξει το ΠΔ...το μόνο εύκολο για τον υπουργό.
http://www.pde.gr/index.php?topic=33885.462
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 06:44:40 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #485 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:43:52 μμ »
Άκρως δημοκρατικό και δίκαιο είναι η πλειοψηφία που "πληρώνει", να εκδίδει αποδείξεις και να αποδίδει τον ΦΠΑ ωστε και η μειοψηφία να λάβει μεγαλύτερους μισθούς ή να εξοπλιστούν καλύτερα οι σχολικές μονάδες. (Φορολογική συνείδηση λέγεται αυτό).
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, ναι είμαστε υποχρεωμένοι να παραμένουμε στο σχολείο 08.00-14.00 και στο διάστημα αυτό να εκτελούμε ο,τι αναφερει  ο νόμος. Μετά τις 14.00 δεν είμαστε υποχρεωμένοι να συνεχίζουμε την εργασία μας στο σπίτι. Ποιος ΔΥ μεταφέρει το απόγευμα το εργασιακό του περιβάλλον στο σπίτι του. Δικαιολογίες περί λειτουργήματος κλπ...δεν λαμβάνονται υπόψη.
Επίσης η πολιτεία να μεριμνήσει για τον απαραίτητο εξοπλισμό. Ποιος ΔΥ...ποιος γιατρός του ΕΣΥ, ποιος τραπεζικός, ποιος εφοριακός δεν έχει γραφείο και Η/Υ;
Άραγε δεν γνωρίζετε ότι βάσει των ΠΔ που ισχύουν καθορίζεται η ημέρα που κάθε εκπαιδευτικος δέχεται και ενημερώνει τους γονείς; Δεν γνωρίζετε ότι σε όλες τις χώρες υπάρχουν οι ανάλογες διακοπές ανάλογα με τις κλιματολογικές συνθήκες; Τι ειδους υποκρισία και τι ειδους αυτομαστίγωμα ειναι να προσποιούμαστε ότι μόνο στην Ελλάδα έχουμε διακοπές; Αν δεν μας αρέσουν και αισθανόμαστε ένοχοι....τότε μάθημα τον Ιούνιο και Ιούλιο. Διακοπές μόνο 20 ημέρες τον Αύγουστο....και 1η Σεπτεμβρίου Αγιασμός. Διακοπές Χριστουγεννων και Πάσχα μόνο όταν είναι κλειστές οι ΔΥ......και όποιος αντέξει.
Ποιος ΔΥ χρησιμοποιεί το δικό του ΙΧ για να μετακινείται για υπηρεσιακούς λόγους με 0,15€ το χιλιόμετρο όπως οι εκπαιδευτικοί από σχολείο σε σχολείο σαν τον περιπλανώμενο Ιουδαίο;
Αλήθεια έχετε επισκεφθεί σχολικές μονάδες τις Ε.Ε. για να έχετε μέτρο σύγκρισης συνθηκών εργασίας. Που ακούστηκε να υπάρχουν ακομα πίνακες με κιμωλία και όχι αυτοί με μαρκαδόρο;
Ένας σοφός ηλικιωμένος 85 ετών (καμία σχέση με την εκπαίδευση) όταν άκουσε κάποιον να μου λέει....δάσκαλε αρχίζουν οι καλοκαιρινές διακοπές θα κάθεσαι και θα πληρώνεσαι.....του απάντησε επί λέξει σε αυστηρό ύφος ότι είναι κακότροπος και πως αν ο δάσκαλος χάσει αυτές τις διακοπές θα "χτικιάσει!"
Αυτά τα ανέφερα για να θυμηθείτε πόσο δύσκολη είναι η διδασκαλία με αυτές τις συνθήκες δεδομένου ότι απέναντι μας έχουμε μαθητές και οι απλούς πολίτες σε μια τυχαία Δ.Υ.

ΥΓ Καλό θα ήταν να προσέχουμε πως χρησιμοποιούμε την ελληνική γλωσσα ιδίως όταν εμφανιζόμαστε ως εκπαιδευτικοί.....τιμητές των πάντων. Μας διαβάζουν πολλοί και εξάγουν τα ανάλογα συμπεράσματα.




+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Εχετε απολυτο δικιο.
Και αυτο που λετε συμβαινει οντως...

Οποτε
Αφου η πλειοψηφια που πληρωνει πιστευει οσα προανεφερα για την μειοψηφια που πληρωνεται, καταλαβαινετε πιστευω το αναποφευκτον που προανεφερα
Εχουν πολλα να δουμε ακομα εμεις οι εκπαιδευτικοι, και ασφαλως δεν φταιει καποιο κακο αστρο γι αυτο...


   Το πες πολλές φορές και τα καταφερες και να το εμπεδώσουμε και να δημιουργήσεις τις εντυπωσεις που ήθελες να δημιουργήσεις. Μόνο που κι εγώ είμαι φορολογούμενη και πληρώνω και θέλω ο αστυνομικός να  φυλάει εμένα και όχι τον κάθε υπουργο -ας προσλάβει σεκιούριτι-και τι πάει να πει αυτός που πλήρώνει θέλει και θα γίνει. Κ αν αυτός θέλησει στο μελλον να λειτουργούμε 24 ώρες το 24ωρο-δεν πάει πολύς καιρός που καποιοι λέγανε να είναι ανοιχτά τα σχολεία μέχρι το απόγευμα, για όποιον δεν έχει μνημη χρυσόψαρου.- κ αν θέλει να απολύομαι αν τολμήσω να βάλω χαμλό βαθμο η να βαλω τιμωρία το βλαστάρι του επειδή μου έβαλε κολλα στην καρέκλα ή με έβρισε  ή ή ή ΄η.... Ότι θέλουμε λέμε; Και τι πάει επίσης να πει χεστηκαμε αν έχεις χώρο ή γραφείο; ή δεν πληρώνεσαι καλά; Σε συνθήκες γαλέρας θα δουλεύουμε; Και ποιος θα πει πιο επάγγελμα είναι σημαντικό; Είναι σημαντικότερος ο εφοριακός στη συνείδηση του κόσμου που παίρνει 3000 το μήνα ; Γιατί;

 Όσο για το μέλος -νομίζω ο sgdoup ήταν- που είπε ότι κλείνουμε τα σχολεία 3 φορές το χρόνο για να πάμε να ψηφίσουμε τι να σχολιάσω; Ότι χάνει η κοινωνίααν κλείσει μι μέρα το σχολείο  για να ασκήσεις το θεμελιώδες δικαιωμα της δημοκρατίας;;;;;Τί να πω;;;Και μετα αναρωτιούνται κάποιοι που θα βρει πρόσφορο έδαφος ο Κούλης για να κάνει ότι ονειρευεται!!!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #486 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:44:42 μμ »
Ποια αυτά? Οι διορισμοί? Είναι εδώ το topic των διορισμών? Να το αναλύσουμε εδώ?
Μήπως να ακούμε και μία διαφορετική άποψη και αν διαφωνούμε επί της απόψεως να το πούμε με συγκεκριμένα, χωρίς να αρχίζουμε τα παραληρήματα? Είμαστε καθηγητές υποτίθεται.

@teacher
Όχι, αν ήμουν γονιός δεν θα ήμουν ικανοποιημένος να υπάρχουν συγκεκριμένα διαφορετικά δίωρα για να δω τους καθηγητές. Θα ήθελα να τους δω όλους (σχεδόν) μαζί, για προφανείς λόγους.

Όσον αφορά την σούπερ-τοποθέτηση "αυτά που τώρα μας τα λες μας τα παν και άλλοι..."  θα σε παραπέμπψω στο γνωστό στιχάκι. Είπαμε νίκησες.

Αποφάσισε αν είσαι γονιός ή όχι, αν είσαι εκπαιδευτικός ή όχι και έλα μετά να μιλήσουμε. Επίσης επειδή μιλάς ως γονιός θα σου απαντήσω ως εκπαιδευτικός πρωτοβάθμιας. Μάθε πρώτα να σέβεσαι ωράρια αποχώρησης, κανόνων λειτουργίας σχολείων, κανόνων συμπεριφοράς και σεβασμού μαθητών ως προς τον δάσκαλο ή τον καθηγητη, τον χώρο και τους υπόλοιπους συμμαθητές και μετά μιλάς. Αν έγώ βλέπω το παιδί σου 6 ώρες την ημέρα και εσύ τις υπόλοιπες ωρες και μέρες που δεν είναι ανοικτά τα σχολεία τότε μάλλον δεν σου φταίω εγώ. επίσης καλό είναι όταν σε καλώ να έρχεσαι και κυρίως όχι με το στυλάκι πως σου χρωστάω για τις δικές σου ανεπάρκειες! Εξαιρούνται φυσικά από τα παραπάνω κάποιοι γονείς υπόδειγμα που οι περισσότεροι είναι συνειδητοποιημένοι και δεν γράφουν τις μπούρδες που μας λες εσύ εδώ λες και φύτρωσες στην εκπαίδευση χθες!

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #487 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:45:12 μμ »
@ sgdoup
Επειδή υπεκφεύγεις...διάβασε......είμαι σαφής!

http://www.pde.gr/index.php?topic=33885.462

Τι ακριβώς υπεκφεύγω? Ρώτα το ρε συνάδελφε ευθέως. 
Πέστο και άσε τις παραπομπές...

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #488 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:51:30 μμ »
Αποφάσισε αν είσαι γονιός ή όχι, αν είσαι εκπαιδευτικός ή όχι και έλα μετά να μιλήσουμε. Επίσης επειδή μιλάς ως γονιός θα σου απαντήσω ως εκπαιδευτικός πρωτοβάθμιας. Μάθε πρώτα να σέβεσαι ωράρια αποχώρησης, κανόνων λειτουργίας σχολείων, κανόνων συμπεριφοράς και σεβασμού μαθητών ως προς τον δάσκαλο ή τον καθηγητη, τον χώρο και τους υπόλοιπους συμμαθητές και μετά μιλάς. Αν έγώ βλέπω το παιδί σου 6 ώρες την ημέρα και εσύ τις υπόλοιπες ωρες και μέρες που δεν είναι ανοικτά τα σχολεία τότε μάλλον δεν σου φταίω εγώ. επίσης καλό είναι όταν σε καλώ να έρχεσαι και κυρίως όχι με το στυλάκι πως σου χρωστάω για τις δικές σου ανεπάρκειες! Εξαιρούνται φυσικά από τα παραπάνω κάποιοι γονείς υπόδειγμα που οι περισσότεροι είναι συνειδητοποιημένοι και δεν γράφουν τις μπούρδες που μας λες εσύ εδώ λες και φύτρωσες στην εκπαίδευση χθες!

Ναι έχεις δίκιο.

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #489 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 06:52:08 μμ »
ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ!

Για να δούμε πιο καθαρά:

Παράθεση
ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ._

Έεεεεεερχεται.
Τί; ΟΚ.......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 522
Σύνολο: 535

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.