*

Αποστολέας Θέμα: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;  (Αναγνώστηκε 98265 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #504 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:34:01 μμ »
Δηλαδη για το οτι ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ η ελληνικη κοινωνια εχει ενταξει τους εκπαιδευτιξους στον πατο αμοιβων του δημοσιου φταιει το οτι δεν γκρινιαξαμε εμεις αρκετα?
Οχι το οτι η πλειοψηφια θεωρει αυτον τον κλαδο ως τελευταιας σημαντικοτητας?
Η "ελλειψη τσιριδας" εκ μερους μας φταιει δηλαδη?
Οχι οι αποψεις-αξιες που εχει υιοθετησει η ελληνικη κοινωνια?

Αρχίσαμε το αξιακό βλέπω!
Στο κόμμα σας μαθαίνουν και την ηθική;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:29:28 »

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #505 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:38:21 μμ »
"Φταιει το μνημονιο" λοιπον..
Οχι το οτι πεταγαμε τα λεφτα απ το παραθυρο οχι οτι εντασσαμε τους εκπαιδςυτικους στον πατο και τους κομματικους στρατους στην κορυφη...
Μαλιστα
Ενδιαφερουσα αποψη
Αληθεια ομως...
Σε αλλους τομεις οπου και προσληψεις γινονται και χρονοωριμανση δινεται και προαγωγες δινονται δεν εχει μνημονιο?
Να υποθεσω πως οχι ε?

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #506 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:42:22 μμ »
Α ωραία τώρα γράφει ο από πάνω του προηγούμενου...ανεβήκαμε level

Χρονοωρίμανση ή μάλλον αλλαγή ΜΚ δίνεται και στους εκπιαδευτικούς μεγάλε...Δεν το έχεις πάρει μυρωδιά? Προαγωγή δίνεται κομματικά. Γίνεσαι Δ/ντης ή Σύμβουλος. Δεν το ξέρεις; Θα σε μαλώσω!
Οσο για τις προσλήψεις το κόμμα σας πόσες έκανε? Μάλλον απολύσεις πήγε να κάνει...Και διαχρονικά παίρνετε όλα τα κόμματα 20.000 αναπληρωτές για να σας προσκυνούν και δεν ντρέπεστε λίγο!

ΥΓ1. Οσο για τα λεφτά που πετάγαμε μου επιτρέπεις. Πετάγατε και τώρα τα πληρώνουμε όλοι!
ΥΓ2. Εμένα γιατί μου τα λες. Ο Κούλης δεν πατάει εκεί στην Πειραιώς; Πες του τα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 07:46:56 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #507 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:43:37 μμ »
Δηλαδη για το οτι ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ η ελληνικη κοινωνια εχει ενταξει τους εκπαιδευτιξους στον πατο αμοιβων του δημοσιου φταιει το οτι δεν γκρινιαξαμε εμεις αρκετα?
Οχι το οτι η πλειοψηφια θεωρει αυτον τον κλαδο ως τελευταιας σημαντικοτητας?
Η "ελλειψη τσιριδας" εκ μερους μας φταιει δηλαδη?
Οχι οι αποψεις-αξιες που εχει υιοθετησει η ελληνικη κοινωνια?


 Ρε φίλε αφού είμαστε τόσο άχρηστοι γιατί στελνουν τα παιδιά τους σχολείο και δεν τα κρατανε σπίτι να μην έρχονται σε επαφή με τα μιάσματα τους εκπαιδευτικούς και γιατί πολλόι από αυτούς επιτρέπουν στα παιδιά τους να περνάνε σε τέτοιες σχολές και κατα ξοδεύονται να τα σπουδάσουν και να τα κάνουν κι αυτά αχρηστους και τεμπέληδες;; Άχρηστοι -άχρηστοι αλλά πως φαρμακώνονται όταν 14 μέρες Χριστούγεννα --Πάσχα αναγκάζονται να κρατάνε τα ίδια τους τα παιδιά σπίτι. Ξέρεις ότι μανα γυρισε και μου είπε Χριστουγεννα "ποιός τα κρατάει τόσες μέρες σπίτι;" Ούτε τα προσχήματα δεν κρατάνε κάποιοι. Άρα η περιφημη πλειοψηφία θέλει άυξηση ωραρίου και λιγότερες διακοπές για να γλυτώσουν οι ίδιοι από τα βλαστάρια τους, τα οποία στην συντριπική τους πλειοψηφία-αφού αρέσκεσαι σε μεγέθη και νούμερα, λες κι έχεις κάνει έρευνα-μετά τα σχολεία τα παρκάρουν σε γιαγιάδες και κδαπ-αρκεί να μην τα έχουν μέσα στα πόδια τους τα ίδια τους τα παιδιά το τονίζω-κι όχι επειδή μας θεωτρούν τεμπέληδες. Αυτή ίναι η δικοιαλογία τους στην ανεπάρκεια τους ως γονείς. Η επάρκεια τους περορίζεται μόνο να έρθουν να σου τραβήξουν το αυτί αν δεν  επιτρέψεις στο μπουμπούκι τους να σε γελοιοποιήσει αρκετά βάζοντάς σου κόλλα στην καρέκλα κλπ κλπ κλπ.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:29:28 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #508 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:49:23 μμ »

 Ρε φίλε αφού είμαστε τόσο άχρηστοι γιατί στελνουν τα παιδιά τους σχολείο και δεν τα κρατανε σπίτι να μην έρχονται σε επαφή με τα μιάσματα τους εκπαιδευτικούς και γιατί πολλόι από αυτούς επιτρέπουν στα παιδιά τους να περνάνε σε τέτοιες σχολές και κατα ξοδεύονται να τα σπουδάσουν και να τα κάνουν κι αυτά αχρηστους και τεμπέληδες;; Άχρηστοι -άχρηστοι αλλά πως φαρμακώνονται όταν 14 μέρες Χριστούγεννα --Πάσχα αναγκάζονται να κρατάνε τα ίδια τους τα παιδιά σπίτι. Ξέρεις ότι μανα γυρισε και μου είπε Χριστουγεννα "ποιός τα κρατάει τόσες μέρες σπίτι;" Ούτε τα προσχήματα δεν κρατάνε κάποιοι. Άρα η περιφημη πλειοψηφία θέλει άυξηση ωραρίου και λιγότερες διακοπές για να γλυτώσουν οι ίδιοι από τα βλαστάρια τους, τα οποία στην συντριπική τους πλειοψηφία-αφού αρέσκεσαι σε μεγέθη και νούμερα, λες κι έχεις κάνει έρευνα-μετά τα σχολεία τα παρκάρουν σε γιαγιάδες και κδαπ-αρκεί να μην τα έχουν μέσα στα πόδια τους τα ίδια τους τα παιδιά το τονίζω-κι όχι επειδή μας θεωτρούν τεμπέληδες. Αυτή ίναι η δικοιαλογία τους στην ανεπάρκεια τους ως γονείς. Η επάρκεια τους περορίζεται μόνο να έρθουν να σου τραβήξουν το αυτί αν δεν  επιτρέψεις στο μπουμπούκι τους να σε γελοιοποιήσει αρκετά βάζοντάς σου κόλλα στην καρέκλα κλπ κλπ κλπ.....

Θα αργήσει να σου απαντήσει. Ξέρεις η προπαγάνδα είναι προμαγειρεμένη. Η απάντηση θέλει συμβούλιο. Παιδιά φέρτε τον από πάνω σας. Δεν μου αρέσει να γλεντάω την μαρίδα. Θέλω τον ροφό!

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #509 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:51:04 μμ »
Α ωραία τώρα γράφει ο από πάνω του προηγούμενου...ανεβήκαμε level

Χρονοωρίμανση ή μάλλον αλλαγή ΜΚ δίνεται και στους εκπιαδευτικούς μεγάλε...Δεν το έχεις πάρει μυρωδιά? Προαγωγή δίνεται κομματικά. Γίνεσαι Δ/ντης ή Σύμβουλος. Δεν το ξέρεις; Θα σε μαλώσω!
Οσο για τις προσλήψεις το κόμμα σας πόσες έκανε? Μάλλον απολύσεις πήγε να κάνει...Και διαχρονικά παίρνετε όλα τα κόμματα 20.000 αναπληρωτές για να σας προσκυνούν και δεν ντρέπεστε λίγο!

ΥΓ. Οσο για τα λεφτά που πετάγαμε μου επιτρέπεις. Πετάγατε και τώρα τα πληρώνουμε όλοι!

Αυτά που πληρώνεις και πληρώνω, τα πληρώνεις και τα πληρώνω γιατί η συντριπτική πλειοψηφία ψήφιζε και συνεχίζει να ψηφίζει όπως ψήφιζε και ψηφίζει.
Σχετικά με το κόμμα, δεν θυμάμαι να μίλησε κανείς συγκροτημένα και συγκεκριμένα όταν ο μητσοτάκης τριγύρναγε σε όλο το δημόσιο και έλεγε τα καλύτερα λόγια για τους εκεί υπηρετούντες ΔΥ ( ΠΛΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΏΝ για τους οποίους έλεγε καθαρά και ξάστερα και χωρίς καμία συγκροτημένη αντίδραση τα χειρότερα)....
Όταν είναι γι ανούσιο σύνθημα είμαστε πρώτοι όμως...
Αμα απαιτείται συγκεκριμένη και σαφής τοποθέτηση ( και σκληρή γιατί αυτό χρειαζόταν τότε) το κρατάμε κλειστό ε?
Αμ έτσι φτάσαμε ως εδώ...
Συνεχίζουμε έτσι ελπίζοντας σε διαφορετικό αποτέλεσμα ε?
χαχαχ
Πλάκα έχουμε ...

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #510 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:51:13 μμ »
Παράθεση
Υπαρχει ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΝΠΡΑΚΤΗ για το οτι η πλειοψηφια των ελληνων θεωρει τεμπεληδες αναποτελεσματικους και υψηλα αμειβομενους (γι αυτο που κανουν ) τους εκπαιδευτικους, και αυτη ειναι το γεγονος οτι ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ τους αμειβει με τους χαμηλοτερους μισθους εντος δημοσιου

Έχω θυμώσει πολύ χωρίς να το αξίζει καν η τοποθέτηση και δεν θα απαντούσα, αλλά την είδα να επαναλαμβάνεται πολλές φορές.
Για να πούμε τα πράγματα με το όνομά τους:
Πρώτον, ΔΕΝ είχαν διαχρονικά τους χαμηλότερους μισθούς εντός δημοσίου οι εκπαιδευτικοί.  Είχαν σχετικά αξιοπρεπείς μισθούς. Τους κατάντησαν έτσι οι άθλιες κυβερνήσεις που εφάρμοσαν τα νέα μισθολόγια με τα μνημόνια, ιδίως το πρώτο.
Δεύτερον, ακόμη και για αυτό ο λόγος δεν είναι φυσικά το τι νομίζει η κοινωνία ότι αξίζει στην κάθε επαγγελματική ομάδα ως αμοιβή, γιατί ΠΟΤΕ δεν άκουσε κανείς τη γνώμη της ρημάδας της κοινωνίας για τίποτα.
Οι αποδοχές καθορίζονταν και καθορίζονται ακόμη από τους παρακάτω παράγοντες:
α) Τι άκρες έχει η κάθε ομάδα στα κόμματα εξουσίας
β) Κατά πόσο μπορεί να εκβιάζει κατεβάζοντας διακόπτες
γ) Κατά πόσο πρέπει να διατηρείται ικανοποιημένη για να παραβλέπει μίζες και άλλα φαινόμενα διαφθοράς
δ) Κατά πόσο διορίζεται κατ' επιλογήν πολιτικών φίλων ή με πιο αντικειμενικά κριτήρια, όπως γινόταν πάντα με τους εκπαιδευτικούς
Και ε) Πόσο πολυπληθής είναι, γιατί κάθε αλλαγή στις αποδοχές δρα πολλαπλασιαστικά στον προϋπολογισμό. (οι εκπαιδευτικοί είναι οι περισσότεροι δημόσιοι υπάλληλοι)

Όπως είναι προφανές οι εκπαιδευτικοί δεν ευνοούνται από κανένα από τους παραπάνω παράγοντες.
Όσο για τη γνώμη της κοινωνίας και τους κοινωνικούς αυτοματισμούς έπαψε να τα επικαλείται πια ακόμη και ο γραφικός αντιπρόεδρος  στα σπίτια και τις τοπικές που κάνει συγκεντρώσεις.

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #511 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:51:36 μμ »
Ρε παιδιά, πλάκα κάνετε; Γιατί το συνεχίζετε; Τα ίδια έγιναν και με τον garage! Από την αρχή φαινόταν τι είναι. Κι εσείς πέσατε στην παγίδα του κάθε Κούλη. Αν τον γράφατε απ'την αρχή, δε θα συγχυζοσασταν. Άντε με τον κάθε πικραμένο...

Υ.Γ. Κι εμείς οι εκπαιδευτικοί πληρώνουμε για το δημόσιο. Δεν είναι ότι καθόμαστε και μας ταϊζει αυτή η πονεμένη κοινωνία. Άντε με το κάθε βλήμα που εκφράζει την άποψη του κάθε ηλίθιου. Πρόβατα, ε, πρόβατα!!!
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #512 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:51:57 μμ »
th1

Εσυ θεωρείς τον εαυτό σου τεμπέλη;  Ποια είναι επιτέλους τα κριτήρια που αποδεικνύουν την τεμπελιά μας;
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #513 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:55:05 μμ »

 Ρε φίλε αφού είμαστε τόσο άχρηστοι γιατί στελνουν τα παιδιά τους σχολείο και δεν τα κρατανε σπίτι να μην έρχονται σε επαφή με τα μιάσματα τους εκπαιδευτικούς και γιατί πολλόι από αυτούς επιτρέπουν στα παιδιά τους να περνάνε σε τέτοιες σχολές και κατα ξοδεύονται να τα σπουδάσουν και να τα κάνουν κι αυτά αχρηστους και τεμπέληδες;; Άχρηστοι -άχρηστοι αλλά πως φαρμακώνονται όταν 14 μέρες Χριστούγεννα --Πάσχα αναγκάζονται να κρατάνε τα ίδια τους τα παιδιά σπίτι. Ξέρεις ότι μανα γυρισε και μου είπε Χριστουγεννα "ποιός τα κρατάει τόσες μέρες σπίτι;" Ούτε τα προσχήματα δεν κρατάνε κάποιοι. Άρα η περιφημη πλειοψηφία θέλει άυξηση ωραρίου και λιγότερες διακοπές για να γλυτώσουν οι ίδιοι από τα βλαστάρια τους, τα οποία στην συντριπική τους πλειοψηφία-αφού αρέσκεσαι σε μεγέθη και νούμερα, λες κι έχεις κάνει έρευνα-μετά τα σχολεία τα παρκάρουν σε γιαγιάδες και κδαπ-αρκεί να μην τα έχουν μέσα στα πόδια τους τα ίδια τους τα παιδιά το τονίζω-κι όχι επειδή μας θεωτρούν τεμπέληδες. Αυτή ίναι η δικοιαλογία τους στην ανεπάρκεια τους ως γονείς. Η επάρκεια τους περορίζεται μόνο να έρθουν να σου τραβήξουν το αυτί αν δεν  επιτρέψεις στο μπουμπούκι τους να σε γελοιοποιήσει αρκετά βάζοντάς σου κόλλα στην καρέκλα κλπ κλπ κλπ.....

Ρε φίλε
Αυτά που ρωτάς απευθύνονται στην πλειοψηφία που πιστεύει αυτά που προανέφερα και όχι σε εμένα ή εσένα
Δεν μπορώ εγώ πχ να σου εξηγήσω το γιατί η πλειοψηφία πιστεύει αυτά που πιστεύει για την αξία και την σημασία του επαγγέλματος του εκπαιδευτικού...
Αυτό μπορεί να το κάνει αυτός που έχει υιοθετήσει αυτές τις απόψεις.
Εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να διαπιστώσω απλά ότι η πλειοψηφία δεν εκτιμά το επάγγελμα αυτό.
Δεν το θεωρεί σημαντικό
Από που το κατάλαβα?
Που βασίζομαι και το λέω αυτό?
ΉΔΗ το προανέφερα και το ξαναλέω:
Από το ότι ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ είναι ( με απόφαση της κοινωνίας) ο χαμηλότερα αμειβόμενος τομέας του ελληνικού δημοσίου...
Απλό
Πιο απλό δεν γίνεται...
Υπάρχει κάτι που σε μπερδεύει και δεν το καταλαβαίνεις?

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #514 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:56:24 μμ »
Μα δεν είναι εκπαιδευτικός ο th1. Τι δεν καταλαβαίνετε;
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #515 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:57:49 μμ »
Μα δεν είναι εκπαιδευτικός ο th1. Τι δεν καταλαβαίνετε;
Η σχέση του με την εκπαίδευση;
Σε καμία ΔΑΠ ΝΔΦΚ καθηγητικής σχολής το πολύ πολύ :)

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #516 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:58:32 μμ »
Ρε φίλε
Αυτά που ρωτάς απευθύνονται στην πλειοψηφία που πιστεύει αυτά που προανέφερα και όχι σε εμένα ή εσένα
Δεν μπορώ εγώ πχ να σου εξηγήσω το γιατί η πλειοψηφία πιστεύει αυτά που πιστεύει για την αξία και την σημασία του επαγγέλματος του εκπαιδευτικού...
Αυτό μπορεί να το κάνει αυτός που έχει υιοθετήσει αυτές τις απόψεις.
Εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να διαπιστώσω απλά ότι η πλειοψηφία δεν εκτιμά το επάγγελμα αυτό.
Δεν το θεωρεί σημαντικό
Από που το κατάλαβα?
Που βασίζομαι και το λέω αυτό?
ΉΔΗ το προανέφερα και το ξαναλέω:
Από το ότι ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ είναι ( με απόφαση της κοινωνίας) ο χαμηλότερα αμειβόμενος τομέας του ελληνικού δημοσίου...
Απλό
Πιο απλό δεν γίνεται...
Υπάρχει κάτι που σε μπερδεύει και δεν το καταλαβαίνεις?

Το μισθολόγιο φίλε μου και επέτρεψε μου επιεικώς ανίδεε εδώ και μερικά χρόνια που κοντεύουν δεκαετία είναι ενιαίο σε όλο σχεδόν το Δημόσιο πλην ΔΕΚΟ και ειδικά
Τουτέστον οι Δ.Υ. ανάλογα με κάποια προσόντα παίρνουν τα ίδια.
Οσο για το πλάκα έχουμε εδώ άσε με να διαχωρίσω τη θέση μου.
Πλάκα έχεις εμείς απλά σε γλεντάμε! Να σου πω τώρα πως νιώθεις που ο προιστάμενος σου σε δίνει έτσι σε εμάς απροετοίμαστο;

ΥΓ. Βρε real please! Σου φαινόμαστε για να τσαντιζόμαστε. Εδώ στο σπίτι έχουμε μαζευτεί στον Η/Υ και έχουμε ανοίξει και pop corn.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 08:00:35 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #517 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:59:02 μμ »
th1

Εσυ θεωρείς τον εαυτό σου τεμπέλη;  Ποια είναι επιτέλους τα κριτήρια που αποδεικνύουν την τεμπελιά μας;

Νομίζω θα πρέπει να διαβάσετε προσεκτικότερα προτού "απαντήσετε"
Πουθενά και ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι οι εκπαιδευτικοί είναι τεμπέληδες.
Το μόνο που έκανα, ήταν μία απλή διαπίστωση:
Ότι η πλειοψηφία των ελλήνων δεν εκτιμά το επάγγελμα του εκπαιδευτικού ( και ναι τον κατηγορεί για τεμπελιά καπ και αστεία και αστήρικτα σύμφωνα με τη γνώμη μου).
Και αυτό το συμπέρανα παρατηρώντας ότι διαχρονικά η ελληνική κοινωνία αποτιμά το έργο έτσι ώστε να εντάσσει τους εκπαιδευτικούς στον πάτο των αμοιβών του δημοσίου.
Φοβερά απλή επισήμανση.
Μην μπερδεύεστε, άλλο πράγμα είναι η προσωπική μας γνώμη, και άλλο η επισήμανση που αφορά το τι πιστεύουν οι πολλοί.
Και αυτά που πιστεύουν οι πολλοί δεν είναι πάντα σωστά όπως καταλαβαίνετε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 383
Σύνολο: 383

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.