*

Αποστολέας Θέμα: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;  (Αναγνώστηκε 98256 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #518 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 07:59:51 μμ »
Αυτη η κοινωνία  η άτιμη...!!..η κακούργα...!! Δεν σου είπε ποτέ γιατί μας θεωρεί κλπ..κλπ.

Εν τω μεταξύ παρατήρησα ότι κάποιοι καλοί μας φίλοι...που μας αγαπούν πολύ....πάρα πολύ...μπήκαν διάβασαν...και τώρα κρυφογελούν.!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 08:09:14 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:56:03 »

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #519 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:01:21 μμ »
Δεν εννοούσε εσένα guesteacher. Είμαι σίγουρη ότι κατάλαβες ποιος είναι ο τύπος
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #520 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:01:43 μμ »
Το μισθολόγιο φίλε μου και επέτρεψε μου επιεικώς ανίδεε εδώ και μερικά χρόνια που κοντεύουν δεκαετία είναι ενιαίο σε όλο σχεδόν το Δημόσιο πλην ΔΕΚΟ και ειδικά
Τουτέστον οι Δ.Υ. ανάλογα με κάποια προσόντα παίρνουν τα ίδια.
Οσο για το πλάκα έχουμε εδώ άσε με να διαχωρίσω τη θέση μου.
Πλάκα έχεις εμείς απλά σε γλεντάμε!

ΥΓ. Βρε real please! Σου φαινόμαστε για να τσαντιζόμαστε. Εδώ στο σπίτι έχουμε μαζευτεί στον Η/Υ και έχουμε ανοίξει και pop corn.

Ενιαίο σε όλο το δημόσιο ε?
Με εξαίρεση τους ένστολους όμως ε?
χμμμ
Τώρα που το σκέφτομαι και τις ΔΕΚΟ....
Και τώρα που το ξανασκέφτομαι και οι δήμοι δεν είναι στο ενιαίο ακριβώς...
Τελικά?
Εκεί που γίνονται προσλήψεις δίνονται χρονοεπιδόματα και προαγωγές δεν έχει μνημόνιο?
Όχι ε?

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #521 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:03:42 μμ »
Αυτά που πληρώνεις και πληρώνω, τα πληρώνεις και τα πληρώνω γιατί η συντριπτική πλειοψηφία ψήφιζε και συνεχίζει να ψηφίζει όπως ψήφιζε και ψηφίζει.
Σχετικά με το κόμμα, δεν θυμάμαι να μίλησε κανείς συγκροτημένα και συγκεκριμένα όταν ο μητσοτάκης τριγύρναγε σε όλο το δημόσιο και έλεγε τα καλύτερα λόγια για τους εκεί υπηρετούντες ΔΥ ( ΠΛΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΏΝ για τους οποίους έλεγε καθαρά και ξάστερα και χωρίς καμία συγκροτημένη αντίδραση τα χειρότερα)....
Όταν είναι γι ανούσιο σύνθημα είμαστε πρώτοι όμως...
Αμα απαιτείται συγκεκριμένη και σαφής τοποθέτηση ( και σκληρή γιατί αυτό χρειαζόταν τότε) το κρατάμε κλειστό ε?
Αμ έτσι φτάσαμε ως εδώ...
Συνεχίζουμε έτσι ελπίζοντας σε διαφορετικό αποτέλεσμα ε?
χαχαχ
Πλάκα έχουμε ...

  Ναι γαιτί οι εκπαιδευτικοί υποτίθεται διοριζοόντπυσαν με ΑΣΕΠ , άρα -υποτίθεται- αξιοκρατικά, άρα δεν έγλειφαν και δε αποτελούσαν κομματικό στρατό..
Ρε φίλε
Αυτά που ρωτάς απευθύνονται στην πλειοψηφία που πιστεύει αυτά που προανέφερα και όχι σε εμένα ή εσένα
Δεν μπορώ εγώ πχ να σου εξηγήσω το γιατί η πλειοψηφία πιστεύει αυτά που πιστεύει για την αξία και την σημασία του επαγγέλματος του εκπαιδευτικού...
Αυτό μπορεί να το κάνει αυτός που έχει υιοθετήσει αυτές τις απόψεις.
Εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να διαπιστώσω απλά ότι η πλειοψηφία δεν εκτιμά το επάγγελμα αυτό.
Δεν το θεωρεί σημαντικό
Από που το κατάλαβα?
Που βασίζομαι και το λέω αυτό?
ΉΔΗ το προανέφερα και το ξαναλέω:
Από το ότι ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ είναι ( με απόφαση της κοινωνίας) ο χαμηλότερα αμειβόμενος τομέας του ελληνικού δημοσίου...
Απλό
Πιο απλό δεν γίνεται...
Υπάρχει κάτι που σε μπερδεύει και δεν το καταλαβαίνεις?



    Ναι ρε φίλε, υπάρχει κάτι το οποίο δεν καταλαβαίνω. Γιατί δεν απαντάς σε αυτά που ρωτάω. Αφού γνωρίζεις τόσο καλά την γνώμη της πλειοψηφίας θα γνωρίζεις και για ποιούς λόγους έχει αυτή την άποψη. Και επίσης ρε φίλε, δεν καταλαβαίνω γιατί εσυ κόπτεσαι τόσο πολύ και το παίζεις γραφείο τύπου της πλειοψηφίας ενώ "έχεις αντίθετη άποψη''. Τώρα "Υπάρχει κάτι που σε μπερδεύει και δεν το καταλαβαίνεις" ρε φίλε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:56:03 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #522 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:06:22 μμ »
Ενιαίο σε όλο το δημόσιο ε?
Με εξαίρεση τους ένστολους όμως ε?
χμμμ
Τώρα που το σκέφτομαι και τις ΔΕΚΟ....
Και τώρα που το ξανασκέφτομαι και οι δήμοι δεν είναι στο ενιαίο ακριβώς...
Τελικά?
Εκεί που γίνονται προσλήψεις δίνονται χρονοεπιδόματα και προαγωγές δεν έχει μνημόνιο?
Όχι ε?

Α μιλάω με τον προιστάμενο τώρα!!!!
Τιμή μου και τα σέβη μου!
Καταρχήν κύριε προιστάμενε αυτά μας τα έχουν πει και άλλοι πριν από σας.
Επίσης αν θυμάμαι καλά τα ειδικία μισθολόγια υπήρχαν εδώ και πολλά χρόνια όπως και οι ΔΕΚΟ και άλλα. Εσείς όλα αυτά τα χρόνια που είσασταν? Μάλλον σας τάιζε ο μπαμπάς και τώρα ξυπνήσατε;
Οσο για το τι λέει η κοινωνία μάλιστα. Εσείς τι προτείνετε και τι άποψη έχετε? Ο Κούλης σας απαντά στις κλησεις που του κάνετε όλη αυτήν την ώρα με αγωνία και μέσα στον κρύο δρώτα ή σας εχει συνδεδεμένους;

@Real αστον σου λέω! Ολοι τον έχουμε πάρει γραμμή και τον γλεντάμε! Τέτοιο λουκουμάκι δεν σου τυχαίνει κάθε μέρα!

ΥΓ. Ανησυχώ έχει ώρα να απαντήσει. Η' Τελείωσε η βάρδια ή του έκοψε ο μπαμπάς τη σύνδεση!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 08:10:25 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #523 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:14:10 μμ »
Α μιλάω με τον προιστάμενο τώρα!!!!
Τιμή μου και τα σέβη μου!
Καταρχήν κύριε προιστάμενε αυτά μας τα έχουν πει και άλλοι πριν από σας.
Επίσης αν θυμάμαι καλά τα ειδικία μισθολόγια υπήρχαν εδώ και πολλά χρόνια όπως και οι ΔΕΚΟ και άλλα. Εσείς όλα αυτά τα χρόνια που είσασταν? Μάλλον σας τάιζε ο μπαμπάς και τώρα ξυπνήσατε;
Οσο για το τι λέει η κοινωνία μάλιστα. Εσείς τι προτείνετε και τι άποψη έχετε? Ο Κούλης σας απαντά στις κλησεις που του κάνετε όλη αυτήν την ώρα με αγωνία και μέσα στον κρύο δρώτα ή σας εχει συνδεδεμένους;

@Real αστον σου λέω! Ολοι τον έχουμε πάρει γραμμή και τον γλεντάμε! Τέτοιο λουκουμάκι δεν σου τυχαίνει κάθε μέρα!

ΥΓ. Ανησυχώ έχει ώρα να απαντήσει. Η' Τελείωσε η βάρδια ή του έκοψε ο μπαμπάς τη σύνδεση!

Ενιαίο μισθολόγιο πριν το 2011 δεν υπήρχε ούτε κατ όνομα
Άρα μέχρι τότε όλα τα μισθολόγια ήταν "ειδικά" ( και των εκπαιδευτικών το χαμηλότερο όλων)
Από το 2011 και μετά φτιάχτηκε ένα κατ όνομα ενιαίο μισθολόγιο από το οποίο εξαιρέθηκαν πληθώρα τομέων ( οι περισσότεροι ΔΥ έχουν εξαιρεθεί).
Αυτό είναοι το απλό ιστορικό
Το ότι ανέφερες προηγουμένως ότι όλοι ανήκουν στο ενιαίο δείχνει ότι δεν το ήξερες
Στο ανέφερα για να το μάθεις αλλά και για να μην παρασύρεις στην άγνοιά σου επί του θέματος όσους άλλους δεν το ξέρουν

Τελικά όμως τι έγινε?
Στους τομείς που το ελληνικό κράτος κάνει προσλήψεις ( σταθερά από το 09 και μετά όχι ειδικά τώρα) δίνει χρονοωρίμανση και δίνει προαγωγές δεν έχει μνημόνιο?
Όχι να υποθέσω ε?

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #524 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:14:49 μμ »
Να του απαντήσουμε και για τους ένστολους μια και το ανέφερε;
Λοιπόν.
Οι ένστολοι είχαν την τύχη οι μισθοί τους να είναι στα ίδια μισθολόγια με τους μισθούς των δικαστικών.
Οι οποίοι δικαστικοί προστάτεψαν τους δικούς τους μισθούς κρίνοντας μόνο αυτές τις περικοπές σαν αντισυνταγματικές. Έτσι προστατεύτηκαν και οι μισθοί των ένστολων.
Ναι;
Επίσης είχαν την τύχη να επενδύει πολιτικά πάνω τους ο Καμένος, απαραίτητος πολιτικός εταίρος στην τελευταία κυβέρνηση.
Ναι;
Αλλά όχι, ξέχασα. Σε αυτούς, στις ΔΕΚΟ και τους δήμους έδινε περισσότερα λεφτά η ...κοινωνία.
Γιατί ...έκρινε πως το αξίζουν περισσότερο.
Εκεί που έδωσε η κοινωνία, ότι έκρινε ότι τους άξιζε, ήταν σε κάτι κόμματα της συμφοράς που μας κατέστρεψαν.
Ή εκεί έσφαλε η αλάνθαστη κοινωνία και την ξεγέλασε κανείς;
Τίποτα άλλο;

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #525 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:17:11 μμ »
  Ναι γαιτί οι εκπαιδευτικοί υποτίθεται διοριζοόντπυσαν με ΑΣΕΠ , άρα -υποτίθεται- αξιοκρατικά, άρα δεν έγλειφαν και δε αποτελούσαν κομματικό στρατό..

    Ναι ρε φίλε, υπάρχει κάτι το οποίο δεν καταλαβαίνω. Γιατί δεν απαντάς σε αυτά που ρωτάω. Αφού γνωρίζεις τόσο καλά την γνώμη της πλειοψηφίας θα γνωρίζεις και για ποιούς λόγους έχει αυτή την άποψη. Και επίσης ρε φίλε, δεν καταλαβαίνω γιατί εσυ κόπτεσαι τόσο πολύ και το παίζεις γραφείο τύπου της πλειοψηφίας ενώ "έχεις αντίθετη άποψη''. Τώρα "Υπάρχει κάτι που σε μπερδεύει και δεν το καταλαβαίνεις" ρε φίλε?

Υπεύθυνος να σου απαντήσει σχετικά με το γιατί πιστεύει την Α άποψη και όχι την Β, είναι ο ίδιος ο φορέας της άποψης
Κοινώς δεν μπορώ εγώ ( που δεν είμαι φορέας της άποψης αυτής) να σου εξηγήσω γιατί η πλειοψηφία την έχει υιοθετήσει.
Ρωτήστε ψάξτε και αν μάθετε το γιατί ενημερώστε με κιόλας να μου λυθεί η απορία.
Καταλαβαίνετε όμως ότι αυτό δεν αλλάζει την πραγματικότητα...
Η πλειοψηφία εντάσσει διαχρονικά τους εκπαιδευτικούς στον πάτο αμοιβών του δημοσίου προφανώς διότι δεν τους εκτιμά....
Υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνεις σε αυτό?

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #526 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:18:58 μμ »
Να του απαντήσουμε και για τους ένστολους μια και το ανέφερε;
Λοιπόν.
Οι ένστολοι είχαν την τύχη οι μισθοί τους να είναι στα ίδια μισθολόγια με τους μισθούς των δικαστικών.
Οι οποίοι δικαστικοί προστάτεψαν τους δικούς τους μισθούς κρίνοντας μόνο αυτές τις περικοπές σαν αντισυνταγματικές. Έτσι προστατεύτηκαν και οι μισθοί των ένστολων.
Ναι;
Επίσης είχαν την τύχη να επενδύει πολιτικά πάνω τους ο Καμένος, απαραίτητος πολιτικός εταίρος στην τελευταία κυβέρνηση.
Ναι;
Αλλά όχι, ξέχασα. Σε αυτούς, στις ΔΕΚΟ και τους δήμους έδινε περισσότερα λεφτά η ...κοινωνία.
Γιατί ...έκρινε πως το αξίζουν περισσότερο.
Εκεί που έδωσε η κοινωνία, ότι έκρινε ότι τους άξιζε, ήταν σε κάτι κόμματα της συμφοράς που μας κατέστρεψαν.
Ή εκεί έσφαλε η αλάνθαστη κοινωνία και την ξεγέλασε κανείς;
Τίποτα άλλο;

Οι ένστολοι δεν έχουθν καμία σχέση με δικαστικούς κάνετε λάθος
Καμία σχέση
Απλά είναι ειδικό μισθολόγιο
Συνεχίζουμε να έχουμε την απορία όμως:

Στην πληθώρα των τομέων που από το 09 και μετά γίνονται προσλήψεις προαγωγες και δίνονται επιδόματα χρονοωρίμανσης δεν έχει μνημόνιο?

Όχι να υποθέσω?

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #527 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:19:34 μμ »
Ενιαίο μισθολόγιο πριν το 2011 δεν υπήρχε ούτε κατ όνομα
Άρα μέχρι τότε όλα τα μισθολόγια ήταν "ειδικά" ( και των εκπαιδευτικών το χαμηλότερο όλων)
Από το 2011 και μετά φτιάχτηκε ένα κατ όνομα ενιαίο μισθολόγιο από το οποίο εξαιρέθηκαν πληθώρα τομέων ( οι περισσότεροι ΔΥ έχουν εξαιρεθεί).
Αυτό είναοι το απλό ιστορικό
Το ότι ανέφερες προηγουμένως ότι όλοι ανήκουν στο ενιαίο δείχνει ότι δεν το ήξερες
Στο ανέφερα για να το μάθεις αλλά και για να μην παρασύρεις στην άγνοιά σου επί του θέματος όσους άλλους δεν το ξέρουν

Τελικά όμως τι έγινε?
Στους τομείς που το ελληνικό κράτος κάνει προσλήψεις ( σταθερά από το 09 και μετά όχι ειδικά τώρα) δίνει χρονοωρίμανση και δίνει προαγωγές δεν έχει μνημόνιο?
Όχι να υποθέσω ε?

Εσπασες πουλάκι μου! Ωραία. Ξεκίνησες την προσωπική επίθεση πράγμα που σημαίνει ότι η ψυχολογία σου αρχίζει και τα παίζει
 Για τα μισθολογικά σε ευχαριστώ για τη διαφώτιση.!!!Γελάνε όλοι εδώ μέσα που με διαβάζουν πριν εμφανιστείς εσύ!

Θέλεις να σου απαντήσω λοιπόν. Ε μάλλον η πλειοψηφία γουστάρει ένστολους τι να κάνουμε. Επειδή νομίζω είσαι και γυναίκα σε κάποια μηνύματα που είδα βιαστικά κοίταξε να βρεις κανένα καλό παληκάρι να κάνεις την τύχη σου...Εμείς άστα να πάνε...μεροδούλι μεροφάι...

Λύση δεν βλέπω να προτείνεις; Τι λέει ο μπαμπάς;

ΥΓ1. Γιατί δεν αυτομαστιγώνεσαι στην πλατεία Συντάγματος και να σου απαντήσει η πλειοψηφία της Ελληνικής κοινωνίας που θα περνά από δίπλα; Ειλικρινά κοίτα έχεις κάποια θεματάκια και επειδή πρέπει να κλείσω το μόνο που έχω να συστήσω είναι μια επίσκεψη ξέρεις που...Αντε βρε το πρώτο βήμα είναι να το παραδεχτείς!
ΥΓ2. Εγώ πάντως τις απόκριες θα ντυθώ με παραλλαγής έτσι να μην νιώθω υπό στα μάτια της κοινωνίας!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 08:23:33 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #528 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:20:23 μμ »
Εσυ δεν εχεις άποψη...δεν εχεις κρίση...απλά εκτελείς μεταφορές!!!

Υπεύθυνος να σου απαντήσει σχετικά με το γιατί πιστεύει την Α άποψη και όχι την Β, είναι ο ίδιος ο φορέας της άποψης
Κοινώς δεν μπορώ εγώ ( που δεν είμαι φορέας της άποψης αυτής) να σου εξηγήσω γιατί η πλειοψηφία την έχει υιοθετήσει.
Ρωτήστε ψάξτε και αν μάθετε το γιατί ενημερώστε με κιόλας να μου λυθεί η απορία.
Καταλαβαίνετε όμως ότι αυτό δεν αλλάζει την πραγματικότητα...
Η πλειοψηφία εντάσσει διαχρονικά τους εκπαιδευτικούς στον πάτο αμοιβών του δημοσίου προφανώς διότι δεν τους εκτιμά....
Υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνεις σε αυτό?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 08:22:55 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #529 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:24:28 μμ »
Υπεύθυνος να σου απαντήσει σχετικά με το γιατί πιστεύει την Α άποψη και όχι την Β, είναι ο ίδιος ο φορέας της άποψης
Κοινώς δεν μπορώ εγώ
( που δεν είμαι φορέας της άποψης αυτής) να σου εξηγήσω γιατί η πλειοψηφία την έχει υιοθετήσει.
Ρωτήστε ψάξτε και αν μάθετε το γιατί ενημερώστε με κιόλας να μου λυθεί η απορία.
Καταλαβαίνετε όμως ότι αυτό δεν αλλάζει την πραγματικότητα...
Η πλειοψηφία εντάσσει διαχρονικά τους εκπαιδευτικούς στον πάτο αμοιβών του δημοσίου προφανώς διότι δεν τους εκτιμά....
Υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνεις σε αυτό?


  Λάθος κάνεις , σαν γραφείο τύπου εσύ πρέπει να απαντήσεις ,αυτή είναι η δουλειά σου. Υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνεις σε αυτό;

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #530 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:24:46 μμ »
Εσυ δεν εχεις άποψη...δεν εχεις κρίση...απλά εκτελείς μεταφορές!!!

Εχει άποψη!
Ακολουθεί τους πολλούς και προσπαθεί να πείσει τους υπόλοιπους.

ΥΓ. Κρίμα πρέπει να κλείσω γμτ. Και περνούσα καλά. Σε ευχαριστώ Θεέ μου που μου τους εμφανίζεις!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2018, 08:26:44 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αύξηση ωραρίου εκπαιδευτικών;
« Απάντηση #531 στις: Ιανουάριος 27, 2018, 08:28:09 μμ »
Πριν ενάμιση χρόνο που ο μητσοτάκης τριγύρναγε σε όλο το δημόσιο κάνοντας επισκέψεις εδώ κι εκεί, έλεγε "τα καλύτερα" για όλους τους χώρους που επισκεπτόταν και το προσωπικό εκεί κλπ....
Τα καλύτερα!
Με μία μεμονωμένη και ξεκάθαρη εξαίρεση: Τους εκπαιδευτικούς για τους οποίους αυτός και οι παρατρεχάμενοί του τομεάρχες κλπ λέγανε τα χειρότερα...
Τότε δεν μίλησε ο κλάδος των εκπαιδευτικών...
Δεν έβγαλε άχνα!
Σιωπή παρατεταμμένη...
Γιατί εκεί χρειαζόταν συγκεκριμένες, συγκροτημένες και σκληρές τοποθετήσεις όχι ατάκες ανούσιες..
Για πολλοστή φορά ο κλάδος αυτός άφησε κάποιους ( στη συγκεκριμένη περίπτωση αυτόν που προανέφερα παλιότερα άλλους) να αλωνίζουν εναντίον του
Αλλά είπαμε: αν απαιτείται κάτι διαφορετικό από ατάκες άνευ ουσίας, δεν μπορούμε ε?
Πλάκα έχουμε μεγάλη...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158554
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 428

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.