*

Αποστολέας Θέμα: Μελλοντικοί... διορισμοί  (Αναγνώστηκε 80699 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #168 στις: Νοέμβριος 17, 2017, 08:23:12 μμ »
Γραφοντας σεντονια gia μην περιμενεις τιποτα. Λες τα ιδια και τα ιδια. Οι θεσεις εδω ειναι γνωστες. Πρεπει επιτελους εσυ και ολοι να παμε στο υπουργειο και να απαιτησουμε! Οποιος ομως δε θελει να ζυμωσει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:44:25 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #169 στις: Νοέμβριος 17, 2017, 08:58:34 μμ »
Γραφοντας σεντονια gia μην περιμενεις τιποτα. Λες τα ιδια και τα ιδια. Οι θεσεις εδω ειναι γνωστες. Πρεπει επιτελους εσυ και ολοι να παμε στο υπουργειο και να απαιτησουμε! Οποιος ομως δε θελει να ζυμωσει...
Μέσα είμαι! Ας κανονίσουμε στις διακοπές των Χριστουγέννων να κάνουμε παράσταση διαμαρτυρίας στο Υπουργείο!
Άλλοι δεν θέλουν, όχι εγώ! Και τους γνωρίζεις ποιοι είναι αυτοί!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #170 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 07:57:46 πμ »
Σου αρεσει να γραφεις μονιμως μονο τα αρνητικα (δικαιωμα σου), βεβαια επιτηδες τα γραφεις σε ασχετες συζητησεις (δεν το θεωρω σωστο). Επειδη λοιπον το βλεπεις τοσο μακροπροθεσμα θα σου πω πως οι φυσικομαθηματικοι εχουν μεσο οσο ηλικιας τα 53 ετη. Οποτε μεσα στα επομενα 10 χρονια καταλαβαινεις ποσες χιλιαδες συνταξεις θα υπαρχουν απο αυτους τους κλαδους ε... Αρα μια η αλλη.
Και επειδη οπως εχω ξαναγραψει ,εκει στο υπουργειο εχουν το μαχαιρι και το πεπονι. Γουσταρουν να περνουν ενα μικρο αριθμο αναπληρωτων στη δευτεροβαθμια και ενα μεγαλο αριθμο αναπληρωτων οπου υπαρχει εσπα.  Οτι ωρα θελουν κοβουν μαθηματα για το καλο των μαθητων (οι μεν) ή κανουν αυξηση ωραριου (οι δε) και ξαναμειωνουν τους αναπληρωτες, που με τις συνταξεις ξαναανεβαινει ο αριθμος των αναπληρωτων... Οσον αφορα οσους εργαζονται μεσω εσπα , αν κοπει αυτο εκει και αν θα εξαφανιστουν οι αναπληρωτες. Και για να μην ειμαι εκτος θεματος, οι μελλοντικοι διορισμοι θα ειναι μονο οι δικαστικοι, οπως συμβαινει εδω και δυο χρονια τωρα. Για οσους φυσικα δικαιωνονται (δε δικαιωνονται ολοι οσοι προσφευγουν προφανως).

ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΘΗΤΕΣ στα σχολεια...

Eγω μιλαω για τα αρνητικα ...ενω το μυνημα σου βριθει θετικοτητας και αισιοδοξας....Τι θες να πεις οτι θα γινουν διορισμοι επειδη καποιοι ειναι κοντα στην συνταξιοδοτηση? 30000 συνταξιοδοτηθηκαν στην Βθμια τα τελευταια 10 χρονια...ειδες διορισμους? Δεν καταλαβαινεις (οχι μονο εσυ) οτι σε λιγα χρονια ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΘΗΤΕΣ στα σχολεια...με αποτελεσμα να εχουν προβλημα και οι "μονιμοι"....

ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΘΗΤΕΣ στα σχολεια...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 18, 2017, 09:12:07 πμ από petko »

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #171 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 09:30:48 πμ »
     Θα πω κάτι για την κινητοποίηση τα Χριστούγεννα στο Υπουργείο, και ελπίζω ο προβληματισμός μου να μη θεωρηθεί ότι αποτελεί διασπαστική κίνηση. Θα πω ότι πω, με το σκεπτικό ότι ίσως αυτή η σκέψη χρειάζεται βελτίωση ή οτι κάποιος άλλος τρόπος αντίδρασης είναι πιο αποτελεσματικός.
      Λοιπόν, λέμε για Χριστούγεννα και προφανώς εννοούμε το διάστημα μεταξαύ Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιας, καθώς μέχρι και παραμονή δουλεύουμε. Πόσες μέρες θα είναι η κινητοποίηση. Μιλάμε για πορεία μιας μέρας ή για "κατασκηνωση" διαρκείας;;;
Όσοι εργάζονται μακρια από τον τόπο τους-όχι μια δυο ώρες πχ να είσαι από Αθήνα και να δουλεύειες Πάτρα- πόσο καιρό θα διαθεσουν και πάλι να είναι μακριά από την οικογένεια τους από τις 14  μέρες που θα έχουν στη διάθεση τους για να δουν αγαπημένα πρόσωπα και να κάνουν όσα στερούνται μια ολόκληρρη χρονιά;τέτοιες μέρες ποιοί θα είναι στο Υπουργείο για να ενοχληθούν από την παρουσία μας;
   Τροφή για σκέψη και όχι αποτρεπτική ή φραξιονιστική κίνηση θα ήθελα να αποτελέσουν τα ανωτέρω. Θεωρείται οτι μια αντιπροσωπία η οποία θα έκλεινε ραντεβού με κάποιο στέλεχος αφού θα είχε ίσως προηγηθεί και συλλογή υπογραφών θα ήταν ίσως ορθότερη η πιο αποτελεσματική λύση; Θα μπορούσε αυτή η συνάντηση με κάποιο στέλεχος να απαιτηθεί να γίνει και παρουσία δημοσιογράφων. Λέω εγώ τώρα .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:44:25 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #172 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 10:43:38 πμ »
     Θα πω κάτι για την κινητοποίηση τα Χριστούγεννα στο Υπουργείο, και ελπίζω ο προβληματισμός μου να μη θεωρηθεί ότι αποτελεί διασπαστική κίνηση. Θα πω ότι πω, με το σκεπτικό ότι ίσως αυτή η σκέψη χρειάζεται βελτίωση ή οτι κάποιος άλλος τρόπος αντίδρασης είναι πιο αποτελεσματικός.
      Λοιπόν, λέμε για Χριστούγεννα και προφανώς εννοούμε το διάστημα μεταξαύ Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιας, καθώς μέχρι και παραμονή δουλεύουμε. Πόσες μέρες θα είναι η κινητοποίηση. Μιλάμε για πορεία μιας μέρας ή για "κατασκηνωση" διαρκείας;;;
Όσοι εργάζονται μακρια από τον τόπο τους-όχι μια δυο ώρες πχ να είσαι από Αθήνα και να δουλεύειες Πάτρα- πόσο καιρό θα διαθεσουν και πάλι να είναι μακριά από την οικογένεια τους από τις 14  μέρες που θα έχουν στη διάθεση τους για να δουν αγαπημένα πρόσωπα και να κάνουν όσα στερούνται μια ολόκληρρη χρονιά;τέτοιες μέρες ποιοί θα είναι στο Υπουργείο για να ενοχληθούν από την παρουσία μας;
   Τροφή για σκέψη και όχι αποτρεπτική ή φραξιονιστική κίνηση θα ήθελα να αποτελέσουν τα ανωτέρω. Θεωρείται οτι μια αντιπροσωπία η οποία θα έκλεινε ραντεβού με κάποιο στέλεχος αφού θα είχε ίσως προηγηθεί και συλλογή υπογραφών θα ήταν ίσως ορθότερη η πιο αποτελεσματική λύση; Θα μπορούσε αυτή η συνάντηση με κάποιο στέλεχος να απαιτηθεί να γίνει και παρουσία δημοσιογράφων. Λέω εγώ τώρα .
Καταρχάς, όλοι οι εκπαιδευτικοί φέτος θα δουλέψουν μέχρι τις 22 Δεκεμβρίου, γιατί από 23/12, που είναι Σάββατο, ξεκινούν οι διακοπές των Χριστουγέννων!
Έπειτα, πιστεύω πως είναι επιβεβλημμένη μια παράσταση διαμαρτυρίας στο Υπουργείο, στην οποία θα συμμετέχουν όσοι περισσότεροι συνάδελφοι γίνεται και την οποία θα καλύψουν (εννοείται) και τα ΜΜΕ, γιατί μόνο έτσι θα διατρανώσουμε τα δίκαια αιτήματά μας για διορισμούς, που έχει ανάγκη η δημόσια εκπαίδευση, μετά από τόσα χρόνια αδιοριστίας!
Για το πόσες μέρες θα κρατήσει αυτή η διαμαρτυρία, έχω να πω ότι και μία μόνο μέρα αρκεί,  αν υπάρχει πολύς κόσμος και αγωνιστικό πάθος! Για το ποιοι θα είναι στο Υπουργείο εκείνες τις μέρες δεν μπορώ να το γνωρίζω, αλλά θεωρώ πως δεν θα υπολειτουργεί κιόλας (μετά την αργία τωνΧριστουγέννων και της 26/12 υπάρχουν 3 ολόκληρες εργάσιμες ημέρες, που μπορούμε να κανονίσουμε άνετα την κίνησή μας)! Επιπρόσθετα, δεν νομίζω ότι το να στερηθούμε 1-2 μέρες ακόμη τις οικογένειές μας αποτελεί επιχείρημα, γιατί έτσι χάνουμε τον κύριο στόχο μας, τους διορισμούς! Αν συνεχίσουμε, για όσο ο καθένας αντέχει, να πηγαίνουμε αναπληρωτές (και μάλιστα όπως φέτος το 80% εξ ημών στα νησιά, θα στερούμαστε για πολλά χρόνια ακόμη τους δικούς μας ανθρώπους κι αυτό με τη δική μας ανοχή)! Τέλος, το να συναντηθεί μια αντιπροσωπεία μόνο (και ποια θα είναι αυτή;) με κάποιον εκεί στο Υπουργείο, εμένα προσωπικά δεν μου λέει και πολλά πράγματα! Άλλη δυναμική κι άλλη αποφασιστικότητα θα φανεί/θα αποτυπωθεί  με μια παράσταση διαμαρτυρίας εκατοντάδων (και γιατί όχι και χιλιάδων) συναδέλφων! Κι όσο για τις υπογραφές μπορούν να λειτουργήσουν επιβοηθητικά/επικουρικά κι όχι καθοριστικά! Γίνεται να έχουν συλλεγεί μέχρι τότε και να επιδοθούν, αλλά με τις υπογραφές μόνο δεν πρόκειται να γίνει τίποτε!
Η προσωπική μου άποψη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 18, 2017, 10:47:05 πμ από gia 96 »
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #173 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 10:47:31 πμ »
     Θα πω κάτι για την κινητοποίηση τα Χριστούγεννα στο Υπουργείο, και ελπίζω ο προβληματισμός μου να μη θεωρηθεί ότι αποτελεί διασπαστική κίνηση. Θα πω ότι πω, με το σκεπτικό ότι ίσως αυτή η σκέψη χρειάζεται βελτίωση ή οτι κάποιος άλλος τρόπος αντίδρασης είναι πιο αποτελεσματικός.
      Λοιπόν, λέμε για Χριστούγεννα και προφανώς εννοούμε το διάστημα μεταξαύ Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιας, καθώς μέχρι και παραμονή δουλεύουμε. Πόσες μέρες θα είναι η κινητοποίηση. Μιλάμε για πορεία μιας μέρας ή για "κατασκηνωση" διαρκείας;;;
Όσοι εργάζονται μακρια από τον τόπο τους-όχι μια δυο ώρες πχ να είσαι από Αθήνα και να δουλεύειες Πάτρα- πόσο καιρό θα διαθεσουν και πάλι να είναι μακριά από την οικογένεια τους από τις 14  μέρες που θα έχουν στη διάθεση τους για να δουν αγαπημένα πρόσωπα και να κάνουν όσα στερούνται μια ολόκληρρη χρονιά;τέτοιες μέρες ποιοί θα είναι στο Υπουργείο για να ενοχληθούν από την παρουσία μας;
   Τροφή για σκέψη και όχι αποτρεπτική ή φραξιονιστική κίνηση θα ήθελα να αποτελέσουν τα ανωτέρω. Θεωρείται οτι μια αντιπροσωπία η οποία θα έκλεινε ραντεβού με κάποιο στέλεχος αφού θα είχε ίσως προηγηθεί και συλλογή υπογραφών θα ήταν ίσως ορθότερη η πιο αποτελεσματική λύση; Θα μπορούσε αυτή η συνάντηση με κάποιο στέλεχος να απαιτηθεί να γίνει και παρουσία δημοσιογράφων. Λέω εγώ τώρα .

Να πιεστει το Υπουργειο να κανει τι? Να σχισει το μνημονιο που υπεγραψαν οι τωρινοι και οι προηγουμενοι? Το μνημονιο ειναι σαφες...μηδενικοι διορισμοι τουλαχιστον μεχρι το 2023...και μετα εχει ο θεος ...αν ζεις βεβαια...
Αν το πλαισιο μεσα στο οποιο αναζητατε την λυση ειναι το Μνημονιο τοτε καλυτερα να μεταναστευσετε η να αλλαξατε επαγγελμα....

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #174 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 10:53:20 πμ »
Καταρχάς, όλοι οι εκπαιδευτικοί φέτος θα δουλέψουν μέχρι τις 22 Δεκεμβρίου, γιατί από 23/12, που είναι Σάββατο, ξεκινούν οι διακοπές των Χριστουγέννων!
Έπειτα, πιστεύω πως είναι επιβεβλημμένη μια παράσταση διαμαρτυρίας στο Υπουργείο, στην οποία θα συμμετέχουν όσοι περισσότεροι συνάδελφοι γίνεται και την οποία θα καλύψουν (εννοείται) και τα ΜΜΕ, γιατί μόνο έτσι θα διατρανώσουμε τα δίκαια αιτήματά μας για διορισμούς, που έχει ανάγκη η δημόσια εκπαίδευση, μετά από τόσα χρόνια αδιοριστίας!
Για το πόσες μέρες θα κρατήσει αυτή η διαμαρτυρία, έχω να πω ότι και μία μόνο μέρα αρκεί,  αν υπάρχει πολύς κόσμος και αγωνιστικό πάθος! Για το ποιοι θα είναι στο Υπουργείο εκείνες τις μέρες δεν μπορώ να το γνωρίζω, αλλά θεωρώ πως δεν θα υπολειτουργεί κιόλας (μετά την αργία τωνΧριστουγέννων και της 26/12 υπάρχουν 3 ολόκληρες εργάσιμες ημέρες, που μπορούμε να κανονίσουμε άνετα την κίνησή μας)! Επιπρόσθετα, δεν νομίζω ότι το να στερηθούμε 1-2 μέρες ακόμη τις οικογένειές μας αποτελεί επιχείρημα, γιατί έτσι χάνουμε τον κύριο στόχο μας, τους διορισμούς! Αν συνεχίσουμε, για όσο ο καθένας αντέχει, να πηγαίνουμε αναπληρωτές (και μάλιστα όπως φέτος το 80% εξ ημών στα νησιά, θα στερούμαστε για πολλά χρόνια ακόμη τους δικούς μας ανθρώπους κι αυτό με τη δική μας ανοχή)! Τέλος, το να συναντηθεί μια αντιπροσωπεία μόνο (και ποια θα είναι αυτή;) με κάποιον εκεί στο Υπουργείο, εμένα προσωπικά δεν μου λέει και πολλά πράγματα! Άλλη δυναμική κι άλλη αποφασιστικότητα θα φανεί/θα αποτυπωθεί  με μια παράσταση διαμαρτυρίας εκατοντάδων (και γιατί όχι και χιλιάδων) συναδέλφων! Κι όσο για τις υπογραφές μπορούν να λειτουργήσουν επιβοηθητικά/επικουρικά κι όχι καθοριστικά! Γίνεται να έχουν συλλεγεί μέχρι τότε και να επιδοθούν, αλλά με τις υπογραφές μόνο δεν πρόκειται να γίνει τίποτε!
Η προσωπική μου άποψη.

Οπως ειπα και προηγουμενως ψαχνεις λυσεις σε ενα πλαισιο που τις ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ...εκ ορισμου....Χανεις τον καιρο σου πιστευοντας σε κινητοποιησεις ...ατομων με διαφορετικα συμφεροντα και κινητρα (οπως και εσυ)...

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #175 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 11:05:03 πμ »
Να πιεστει το Υπουργειο να κανει τι? Να σχισει το μνημονιο που υπεγραψαν οι τωρινοι και οι προηγουμενοι? Το μνημονιο ειναι σαφες...μηδενικοι διορισμοι τουλαχιστον μεχρι το 2023...και μετα εχει ο θεος ...αν ζεις βεβαια...
Αν το πλαισιο μεσα στο οποιο αναζητατε την λυση ειναι το Μνημονιο τοτε καλυτερα να μεταναστευσετε η να αλλαξατε επαγγελμα....


   Εντάξει αγόρι μου μας το ηξανάπες για το μνημόνιο , ποτέ όμως δεν απάντησες σε μια ερώτηση που σου έχει γίνει πολές φορές από πολλούς. Τα άλλα υπουργεία που βγάζουν κατα καιρούς προκηρύξεις δε δεσμεύονται από μνημόνια; Απάντησε επιτέλους μια φορά, Κατάντησες χειρότερα και από τν Καρρα στην Παριζιάνα με το γνωστόyoy are beautiful, i love you.   Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  .....

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #176 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 11:11:46 πμ »
Να πιεστει το Υπουργειο να κανει τι? Να σχισει το μνημονιο που υπεγραψαν οι τωρινοι και οι προηγουμενοι? Το μνημονιο ειναι σαφες...μηδενικοι διορισμοι τουλαχιστον μεχρι το 2023...και μετα εχει ο θεος ...αν ζεις βεβαια...
Αν το πλαισιο μεσα στο οποιο αναζητατε την λυση ειναι το Μνημονιο τοτε καλυτερα να μεταναστευσετε η να αλλαξατε επαγγελμα....


    Εγώ προσωπικά έχω σκοπό να ζω και μάλιστα στη χώρα ΜΟΥ. Εκτός κ αν υπάρχει κάποιο οργανωμένο σχέδιο εξόντωσης όσων δεν καταδεχτούν να μεταναστεύσουν. !!!!

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #177 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 11:17:21 πμ »

    Εγώ προσωπικά έχω σκοπό να ζω και μάλιστα στη χώρα ΜΟΥ. Εκτός κ αν υπάρχει κάποιο οργανωμένο σχέδιο εξόντωσης όσων δεν καταδεχτούν να μεταναστεύσουν. !!!!

Αυτο που λες προυποθετει οτι μπορεις να ζησεις στην χωρα σου και μαλιστα ΑΞΙΟΠΡΕΠΩς...Πραγμα που σημαινει οτι το χαρτζηλικι που ζει τους Αναπληρωτες τους (πολλους) μηνες που δεν δουλευουν εξακολουθει και ρεει...Και αυτο το χαρτζηλικι ειναι η συνταξη των γονεων ο μισθος του συζυγου η καποια περιουσια...
ΠΩς ΘΑ ΖΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΟΥ?

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #178 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 11:20:06 πμ »

   Εντάξει αγόρι μου μας το ηξανάπες για το μνημόνιο , ποτέ όμως δεν απάντησες σε μια ερώτηση που σου έχει γίνει πολές φορές από πολλούς. Τα άλλα υπουργεία που βγάζουν κατα καιρούς προκηρύξεις δε δεσμεύονται από μνημόνια; Απάντησε επιτέλους μια φορά, Κατάντησες χειρότερα και από τν Καρρα στην Παριζιάνα με το γνωστόyoy are beautiful, i love you.   Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  Υπάρχουν  μνημόνια.. Δεν υπάρχουν παιδια  .....

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #179 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 11:39:26 πμ »
Κοίτα να δεις πόσο εύκολο ήταν τελικά να κάνεις τους καλοθελητές να σιωπήσουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #180 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 11:45:50 πμ »
Οπως ειπα και προηγουμενως ψαχνεις λυσεις σε ενα πλαισιο που τις ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ...εκ ορισμου....Χανεις τον καιρο σου πιστευοντας σε κινητοποιησεις ...ατομων με διαφορετικα συμφεροντα και κινητρα (οπως και εσυ)...
Όλοι οι εκπαιδευτικοί θα έχουν συμφέρον αν ξεκινήσουν επιτέλους οι διορισμοί! Μεγαλύτερο από αυτό που έχουν τώρα που πηγαίνουν ως αναπληρωτές οπουδήποτε κι οποτεδήποτε!
Η κίνηση θα γίνει ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!
Εγώ δεν βλέπω να απαγορεύονται οι διορισμοί στα άλλα Υπουργεία! Μια χαρά συνεχίζονται! Επομένως, μια κινητοποίησή μας επιβάλλεται, αν μη τι άλλο, θα αποδείξει ότι δεν τρώμε κουτόχορτο κι ότι δεν κάνουμε άλλες υποχωρήσεις, ότι δεν συμβιβαζόμαστε με την αναπλήρωση!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #181 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 11:48:33 πμ »
ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΘΗΤΕΣ στα σχολεια...

Eγω μιλαω για τα αρνητικα ...ενω το μυνημα σου βριθει θετικοτητας και αισιοδοξας....Τι θες να πεις οτι θα γινουν διορισμοι επειδη καποιοι ειναι κοντα στην συνταξιοδοτηση? 30000 συνταξιοδοτηθηκαν στην Βθμια τα τελευταια 10 χρονια...ειδες διορισμους? Δεν καταλαβαινεις (οχι μονο εσυ) οτι σε λιγα χρονια ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΘΗΤΕΣ στα σχολεια...με αποτελεσμα να εχουν προβλημα και οι "μονιμοι"....

ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΘΗΤΕΣ στα σχολεια...
Ποτἐ σου δεν έχεις προτείνει ΤΙΠΟΤΕ! Μια μίζερη και θλιβερή διαπίστωση κάνεις μόνο (που κι αυτή δεν ξέρουμε αν και πότε θα φανεί)!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 382
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.