*

Αποστολέας Θέμα: Μελλοντικοί... διορισμοί  (Αναγνώστηκε 80684 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #182 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 11:56:53 πμ »
Ποτἐ σου δεν έχεις προτείνει ΤΙΠΟΤΕ! Μια μίζερη και θλιβερή διαπίστωση κάνεις μόνο (που κι αυτή δεν ξέρουμε αν και πότε θα φανεί)!

 ;D ;D ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:11:18 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #183 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 12:07:33 μμ »
;D ;D ;D ;D ;D


Ωραία η γελοιογραφία, αλλά τις προτάσεις σου δεν μας τις λες, να τις συζητήσουμε!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #184 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 12:09:07 μμ »
Τι επιχειρηματολογία Θεέ μου. Μας κόλλησες στον τοίχο!!!!! Έχει σκεφτεί τις κατακτήριες για Νομική;;;

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #185 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 12:15:53 μμ »
Ωραία η γελοιογραφία, αλλά τις προτάσεις σου δεν μας τις λες, να τις συζητήσουμε!

Σε ποιο πλαισιο θα κινουνται οι προτασεις? Αν ειναι του Μνημονιου ειναι γνωστο...το εχει πει και ο Γαβρογλου ...Αξιολογηση=Απολυσεις και μετα Διορισμοι...χαιρετα μου τον πλατανο....  8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:11:18 »

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #186 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 12:17:04 μμ »
Τι επιχειρηματολογία Θεέ μου. Μας κόλλησες στον τοίχο!!!!! Έχει σκεφτεί τις κατακτήριες για Νομική;;;

Γιατι δεν μας Λες ποιος σε ζει τους μηνες που δεν δουλευεις καλυτερα ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 18, 2017, 12:20:41 μμ από petko »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #187 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 12:22:10 μμ »
Γιατι δεν μας Λες ποιος σε ζησει τους μηνες που δεν δουλευεις καλυτερα ?
Μα επεδή θέλουμε να ζούμε αξιοπρεπώς σε όλη την μετέπειτα ζωή μας, γι'αυτό θα κινητοποιηθούμε, για να θυμίσουμε εκεί στο Υπουργείο χάρη σε ποιους λειτουργούν ομάλα τα σχολεία κάθε χρόνο κι ότι δεν δεχόμαστε άλλον εμπαιγμό!

Μπορεί να κάνει κάποιος άλλη δουλειά τους μήνες που δεν πάει αναπληρωτής, ξέρεις! Αλλά  μπορείς να μας προτείνεις εσύ πως έχεις σκεφτεί να ζήσεις από εδώ και στο εξής, ειδικά όταν δεν θα υπάρχουν μαθητές κι όταν δεν θα έχεις κανέναν να σε συντηρεί; Αν αξίζει η πρότασή σου, θα την ακολουθήσουμε!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #188 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 12:25:29 μμ »
Γιατι δεν μας Λες ποιος σε ζει τους μηνες που δεν δουλευεις καλυτερα ?


 Εσύ γιατί δεν απαντάς για το συσχετισμό διορισμ΄βν-μνημονίων στα άλλα υπουργεία;;;

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #189 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 12:29:57 μμ »
Μα επεδή θέλουμε να ζούμε αξιοπρεπώς σε όλη την μετέπειτα ζωή μας, γι'αυτό θα κινητοποιηθούμε, για να θυμίσουμε εκεί στο Υπουργείο χάρη σε ποιους λειτουργούν ομάλα τα σχολεία κάθε χρόνο κι ότι δεν δεχόμαστε άλλον εμπαιγμό!

Μπορεί να κάνει κάποιος άλλη δουλειά τους μήνες που δεν πάει αναπληρωτής, ξέρεις! Αλλά  μπορείς να μας προτείνεις εσύ πως έχεις σκεφτεί να ζήσεις από εδώ και στο εξής, ειδικά όταν δεν θα υπάρχουν μαθητές κι όταν δεν θα έχεις κανέναν να σε συντηρεί; Αν αξίζει η πρότασή σου, θα την ακολουθήσουμε!

E το εχω πει ειμαι μεταναστης πλεον...

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #190 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 12:36:56 μμ »
E το εχω πει ειμαι μεταναστης πλεον...


   Έτσι εξηγείται. Μάλλον θες παρέα. Και εμένα μέλος της οικογενείας μου έχει φύγει εξωτερικό, αλλά δεν έχει την εμπάθεια να προσπαθεί να κάμψει το φρόνημα όσων έχουν μείνει πίσω.
     Και μιας και σου αρεσει ο Αρκάς θα σου απαντήσω κάπως παρόμοια:
" Ο αισιόδοξος περιμενει να βγουν τα όνειρά του αληθινά. Ο απαισιόδοξος περιμένει το ίδιο για τους εφιάλτες του"'
" Όποιος σου λέει τι δε μπορείς είναι πιθανότατα αυτός που φοβάται μήπως τα καταφέρεις".

Ακόμα κι όταν κάποιος είναι πεπεισμένος για την απελπισία του, πρέπει να δρα σαν να ελπίζει. Ή να αυτοκτονεί. Ο πόνος δεν δίνει δικαιώματα.

Αλμπέρ Καμύ, 1913-1960, Γάλλος συγγραφέας, Νόμπελ 1957

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #191 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 01:19:38 μμ »
Αυτά τα τρολ τελικά έχουν κατακλύσει το διαδίκτυο!

Σε κάθε θέμα όπου εκφράζονται αντιδράσεις για το υφιστάμενο σύστημα βγαίνουν σαν τα σαλιγκάρια μετά τη βροχή προκειμένου να μας πείσουν για το μάταιο των προσπαθειών μας! Τόσο πολύ νοιάζονται για μας ....

Και φυσικά αφού σπείρουν την απογοήτευση εξαφανίζονται πάλι στην τρύπα τους και εμφανίζονται πάλι στην επόμενη αντίδραση για να κάμψουν το ηθικό...

Ο άλλος είναι και καλά μετανάστης και μας έχει τόση έννοια που κάθεται και απαντάει από το πρωί στο pde! Έχει καλές δουλειές, πολύ ελαστικές στο εξωτερικό φαίνεται...

Εγώ πάντως όσο τους διαβάζω τόσο πεισμώνω! Στο στόχο μας εμείς, μη δίνετε καμία σημασία, μην απαντάτε καν είναι χάσιμο χρόνου.






Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #192 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 01:21:09 μμ »

   Έτσι εξηγείται. Μάλλον θες παρέα. Και εμένα μέλος της οικογενείας μου έχει φύγει εξωτερικό, αλλά δεν έχει την εμπάθεια να προσπαθεί να κάμψει το φρόνημα όσων έχουν μείνει πίσω.


Ναι στην αλλη χωρα που πηγε δεν θα περιμενει δεκαετιες για να διοριστει στον δημοσιο τομεα...καταλαβες τι εννοω? Οτι η οπτικη μας ειναι λαθος...ειναι δημοσιοκεντρικη ...και μαλιστα χρεωκοπημενη....δυστυχως ομως πολλοι πιστεουν οτι θα γινονται αθροοι διορισμοι στο δημοσιο στο μελλον...την στιγμη που τα επομενα χρονια θα χαθει το 27% του μαθηματικου δυναμικου.... με συνεπειες για μισθους συνταξεις κτλ...

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #193 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 01:23:37 μμ »
Αυτά τα τρολ τελικά έχουν κατακλύσει το διαδίκτυο!

Σε κάθε θέμα όπου εκφράζονται αντιδράσεις για το υφιστάμενο σύστημα βγαίνουν σαν τα σαλιγκάρια μετά τη βροχή προκειμένου να μας πείσουν για το μάταιο των προσπαθειών μας! Τόσο πολύ νοιάζονται για μας ....

Και φυσικά αφού σπείρουν την απογοήτευση εξαφανίζονται πάλι στην τρύπα τους και εμφανίζονται πάλι στην επόμενη αντίδραση για να κάμψουν το ηθικό...

Ο άλλος είναι και καλά μετανάστης και μας έχει τόση έννοια που κάθεται και απαντάει από το πρωί στο pde! Έχει καλές δουλειές, πολύ ελαστικές στο εξωτερικό φαίνεται...

Εγώ πάντως όσο τους διαβάζω τόσο πεισμώνω! Στο στόχο μας εμείς, μη δίνετε καμία σημασία, μην απαντάτε καν είναι χάσιμο χρόνου.

 ;D ;D ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #194 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 02:24:02 μμ »
Ναι στην αλλη χωρα που πηγε δεν θα περιμενει δεκαετιες για να διοριστει στον δημοσιο τομεα...καταλαβες τι εννοω? Οτι η οπτικη μας ειναι λαθος...ειναι δημοσιοκεντρικη ...και μαλιστα χρεωκοπημενη....δυστυχως ομως πολλοι πιστεουν οτι θα γινονται αθροοι διορισμοι στο δημοσιο στο μελλον...την στιγμη που τα επομενα χρονια θα χαθει το 27% του μαθηματικου δυναμικου.... με συνεπειες για μισθους συνταξεις κτλ...

  Δεν είναι δουλειά δημοσίου. Περισσότερες πληροφορίες δε θα δώσω, αλλα, σε ενημερώνω ότι λέει Ελλάδα και ξερό ψωμί, γιατί δεν είναι μόνο οι δουλειές αλλλα και οι συνθήκες, οι οποίες δεν είναι ιδανικές από άποψη νοοτροπίας των εκεί ατόμων και όχι θεμα ωραρίου, ότι μπορεί να βαριέται δηλαδή να δουλέψει. Αλλά και πάλι δεν έχεις απαντήσει στο ερώτημα που σου τέθηκε: συσχετισμός μνημονίων και διορισμών στα άλλα υπουργεία. Επίσης, γιατί κόπτεσαι τόσο; Αν ήθελες να μας συμβουλέυσεις θα το χες κάνει μία άντε δύο άντε και τρεις φορές. Η εμμονή σου όμως καταντάει ύποπτη, και πλέον καταλήγες να συσπειρώνεις αντί να φραξιονάρεις!!!!!

   Περ΄ιμένω απάντηση στην ερώτησή μου!!! Εγώ δεν ξεχνάω και εσύ πλέον δεν κοροιδεύεις κανεναν.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #195 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 02:46:16 μμ »
E το εχω πει ειμαι μεταναστης πλεον...
Ωραία, μπράβο σου και καλά να περνάς! Έκανες τις επιλογές σου κι εμείς τις δικές μας: θα μείνουμε Ελλάδα και θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε όσα μας έχουν στερἠσει!
Εσύ τι θέμα έχεις; Αφού είσαι εντάξει από θέμα δουλειάς και μισθού, άσε μας εμάς να κάνουμε ό,τι κρίνουμε! Μην σαμποτάρεις εκείνα για τα οποία θα αγωνιστούμε! Εμείς προσπαθήσαμε να σε μεταπείσουμε; Όχι, βέβαια, ακόμη κι αν σε γνωρίζαμε, θα σεβόμασταν και θα δεχόμασταν τις αποφάσεις σου!
Και μάθε πως δουλεύουμε από μικρή ηλικία πολλοί από εδώ μέσα και δεν δεχόμαστε να μας συντηρούν στην ηλικία που βρισκόμαστε οι γονείς μας!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158552
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 487
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.