*

Αποστολέας Θέμα: Μελλοντικοί... διορισμοί  (Αναγνώστηκε 80709 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #196 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 04:12:42 μμ »
Ωραία, μπράβο σου και καλά να περνάς! Έκανες τις επιλογές σου κι εμείς τις δικές μας: θα μείνουμε Ελλάδα και θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε όσα μας έχουν στερἠσει!
Εσύ τι θέμα έχεις; Αφού είσαι εντάξει από θέμα δουλειάς και μισθού, άσε μας εμάς να κάνουμε ό,τι κρίνουμε! Μην σαμποτάρεις εκείνα για τα οποία θα αγωνιστούμε! Εμείς προσπαθήσαμε να σε μεταπείσουμε; Όχι, βέβαια, ακόμη κι αν σε γνωρίζαμε, θα σεβόμασταν και θα δεχόμασταν τις αποφάσεις σου!
Και μάθε πως δουλεύουμε από μικρή ηλικία πολλοί από εδώ μέσα και δεν δεχόμαστε να μας συντηρούν στην ηλικία που βρισκόμαστε οι γονείς μας!

Καλο αγωνα ευχομαι ... 8)


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:59:19 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #197 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 04:26:04 μμ »
Καλο αγωνα ευχομαι ... 8)


Να υποθέσω ότι εννοείς την ευχή σου!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #198 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 04:53:00 μμ »
Να υποθέσω ότι εννοείς την ευχή σου!


Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #199 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 05:07:22 μμ »
Στην Ελλάδα βλέπουμε μόνο τη δυσάρεστη και την αδύνατη πλευρά κάθε πράγματος. Όλοι ξέρουν το τι δε γίνεται και, ικανοποιημένοι με την απαισιόδοξη γνώμη τους, κατηγορούν κάθε άνθρωπο που έχει δράση και προσπαθεί να κάνει κάτι τι.

Γιάννης Τσαρούχης, 1910-1989, Έλληνας ζωγράφος

        Αφού εσύ επιμένει να συνεχίζεις με τον Αρκά .... συνεχίζω κ εγώ.... και ας μην έχεις απαντήσει ακόμα πως εξηγείς το συσχετισμό μνημονίων-διορισμών στα άλλα υπουργεία κύριε πολιτικέ αναλυτή του pde!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:59:19 »

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #200 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 05:10:06 μμ »
Στην Ελλάδα βλέπουμε μόνο τη δυσάρεστη και την αδύνατη πλευρά κάθε πράγματος. Όλοι ξέρουν το τι δε γίνεται και, ικανοποιημένοι με την απαισιόδοξη γνώμη τους, κατηγορούν κάθε άνθρωπο που έχει δράση και προσπαθεί να κάνει κάτι τι.

Γιάννης Τσαρούχης, 1910-1989, Έλληνας ζωγράφος

        Αφού εσύ επιμένει να συνεχίζεις με τον Αρκά .... συνεχίζω κ εγώ.... και ας μην έχεις απαντήσει ακόμα πως εξηγείς το συσχετισμό μνημονίων-διορισμών στα άλλα υπουργεία κύριε πολιτικέ αναλυτή του pde!!!!!!!!!

    Χούι που δε βγαίνει ούτε αν έχουμε μεταναστεύσει!!!!!!!! Είπαμε πρώτα βγαίνει η ψυχή!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #201 στις: Νοέμβριος 18, 2017, 06:31:32 μμ »
Συγνώμη αλλά εδώ μέσα μπαίνουμε για να ανταλλάξουμε απόψεις και όχι για να βλέπουμε σκίτσα του Αρκά!

Κάποιοι προσπαθούν σκόπιμα να μας αποπροσανατολίσουν, οι διαχειριστές πού είναι;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #202 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 02:40:25 μμ »
Ξαναστέλνω το χθεσινό μου μήνυμα, γιατί νομίζω ότι με τη χθεσινή εκτροπή της συζήτησης, ξεφύγαμε από τον στόχο μας, που είναι η οργάνωση κινητοποιήσεων και η μορφή αυτές που θα έχουν, ώστε να πιέσουμε ουσιαστικά το Υπουργείο για διορισμούς. Περιμένω και τις δικές σας απόψεις -προτάσεις!

Καταρχάς, όλοι οι εκπαιδευτικοί φέτος θα δουλέψουν μέχρι τις 22 Δεκεμβρίου, γιατί από 23/12, που είναι Σάββατο, ξεκινούν οι διακοπές των Χριστουγέννων!
Έπειτα, πιστεύω πως είναι επιβεβλημμένη μια παράσταση διαμαρτυρίας στο Υπουργείο, στην οποία θα συμμετέχουν όσοι περισσότεροι συνάδελφοι γίνεται και την οποία θα καλύψουν (εννοείται) και τα ΜΜΕ, γιατί μόνο έτσι θα διατρανώσουμε τα δίκαια αιτήματά μας για διορισμούς, που έχει ανάγκη η δημόσια εκπαίδευση, μετά από τόσα χρόνια αδιοριστίας!
Για το πόσες μέρες θα κρατήσει αυτή η διαμαρτυρία, έχω να πω ότι και μία μόνο μέρα αρκεί,  αν υπάρχει πολύς κόσμος και αγωνιστικό πάθος! Για το ποιοι θα είναι στο Υπουργείο εκείνες τις μέρες δεν μπορώ να το γνωρίζω, αλλά θεωρώ πως δεν θα υπολειτουργεί κιόλας (μετά την αργία τωνΧριστουγέννων και της 26/12 υπάρχουν 3 ολόκληρες εργάσιμες ημέρες, που μπορούμε να κανονίσουμε άνετα την κίνησή μας)! Επιπρόσθετα, δεν νομίζω ότι το να στερηθούμε 1-2 μέρες ακόμη τις οικογένειές μας αποτελεί επιχείρημα, γιατί έτσι χάνουμε τον κύριο στόχο μας, τους διορισμούς! Αν συνεχίσουμε, για όσο ο καθένας αντέχει, να πηγαίνουμε αναπληρωτές (και μάλιστα όπως φέτος το 80% εξ ημών στα νησιά, θα στερούμαστε για πολλά χρόνια ακόμη τους δικούς μας ανθρώπους κι αυτό με τη δική μας ανοχή)! Τέλος, το να συναντηθεί μια αντιπροσωπεία μόνο (και ποια θα είναι αυτή;) με κάποιον εκεί στο Υπουργείο, εμένα προσωπικά δεν μου λέει και πολλά πράγματα! Άλλη δυναμική κι άλλη αποφασιστικότητα θα φανεί/θα αποτυπωθεί  με μια παράσταση διαμαρτυρίας εκατοντάδων (και γιατί όχι και χιλιάδων) συναδέλφων! Κι όσο για τις υπογραφές μπορούν να λειτουργήσουν επιβοηθητικά/επικουρικά κι όχι καθοριστικά! Γίνεται να έχουν συλλεγεί μέχρι τότε και να επιδοθούν, αλλά με τις υπογραφές μόνο δεν πρόκειται να γίνει τίποτε!
Η προσωπική μου άποψη.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #203 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 08:12:47 μμ »
Για την κινητοποίηση χρειάζεται ένας συντονισμός. Ποιός θα τον κάνει; Για αυτό είχα μιλήσει για προεδρεία συλλόγων. Όχι επειδή τα εμπιστεύομαι-γιατί προσωπικά δε τα πολυ- εμπιστεύομαι κιόλας-αλλά γιατί κάποιος αναγκαστικά πρέπει να ηγείται σε κάθε δράση.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #204 στις: Νοέμβριος 20, 2017, 08:44:25 πμ »
Για την κινητοποίηση χρειάζεται ένας συντονισμός. Ποιός θα τον κάνει; Για αυτό είχα μιλήσει για προεδρεία συλλόγων. Όχι επειδή τα εμπιστεύομαι-γιατί προσωπικά δε τα πολυ- εμπιστεύομαι κιόλας-αλλά γιατί κάποιος αναγκαστικά πρέπει να ηγείται σε κάθε δράση.
Ο συντονισμός μας μπορεί να γίνει άνετα από τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και για όσους δεν έχουν, από εδώ, από το pde, από τα e-mail, από τα κινητά κι από οπουδήποτε αλλού υπάρχουν εκπαιδευτικές -ενημερωτικές ιστοσελίδες. Δεν είναι δύσκολο, αν καθορίσουμε μια ημερομηνία (π.χ. 27 ή 28 Δεκεμβρίου για παράσταση διαμαρτυρίας στο Υπουργείο) να το ανακοινώσουμε, να ενημερώσουμε τους συναδέλφους και να ζητήσουμε την συνδρομή τους!
Δεν καταλαβαίνω πως τα προεδρεία των διαφόρων συλλόγων θα οργανώσουν και θα συντονίσουν καλύτερα μια τέτοια κίνηση! Θα πάνε στα σχολεία και θα "αναγκάσουν" τους συναδέλφους να συμμετέχουν;
Αν πάλι κάποιος γνωρίζει τα τηλέφωνα και τα e-mail  του προέδρου ή του αντιπροέδρου της ΠΕΑΔ π.χ. και θεωρεί πως θα καταφέρουν κάτι περισσότερο, ας τους στείλει από τώρα σχετικἠ ειδοποίηση και ας τους ζητήσει τη βοήθειά τους (να δούμε και την αντίδραση και την πρόθεσή τους κιόλας).
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #205 στις: Νοέμβριος 21, 2017, 10:04:17 πμ »
Εφόσον, δεν έχω δει άλλες προτάσεις, να υποθέσω ότι είμαστε σύμφωνοι για την παράσταση διαμαρτυρίας στο Υπουργείο μεταξύ των ημερομηνιών 27/12 - 29/12, όπου δεν θα εργαζόμαστε;
Επίσης, θεωρείτε ή όχι αναγκαία την εμπλοκή στις κινητοποιήσεις μας των προεδρείων των διαφόρων συλλόγων;

Καλό θα ήταν να καταλήξουμε, ώστε να υπάρχει χρόνος για ενημέρωση και οργάνωση!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #206 στις: Νοέμβριος 21, 2017, 10:27:34 πμ »
Εφόσον, δεν έχω δει άλλες προτάσεις, να υποθέσω ότι είμαστε σύμφωνοι για την παράσταση διαμαρτυρίας στο Υπουργείο μεταξύ των ημερομηνιών 27/12 - 29/12, όπου δεν θα εργαζόμαστε;
Επίσης, θεωρείτε ή όχι αναγκαία την εμπλοκή στις κινητοποιήσεις μας των προεδρείων των διαφόρων συλλόγων;

Καλό θα ήταν να καταλήξουμε, ώστε να υπάρχει χρόνος για ενημέρωση και οργάνωση!

Κοιτα για καλο η κακο...παρε και την οικογενεια συσσωμη για να φαινεστε πολλοι... ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #207 στις: Νοέμβριος 21, 2017, 10:52:03 πμ »
petko σου αφιερώνω το τραγούδι"Απάντησέ μου" της Θεοδωρίδου , γιατί εκκρεμεί μια απάντηση σου στο ερώτημά μου για το συσχετισμό διορισμών-μνημονίων σε άλλα υπουργεία..

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #208 στις: Νοέμβριος 21, 2017, 11:10:11 πμ »
Κοιτα για καλο η κακο...παρε και την οικογενεια συσσωμη για να φαινεστε πολλοι... ;D ;D ;D


Εδώ μέσα, ξέρεις, δεν ανταλλάσσω απόψεις με τη οικογένειά μου!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #209 στις: Νοέμβριος 21, 2017, 11:25:35 πμ »
Μπαίνω στον πειρασμό να σχολιάσω κι εγώ.
petko για πες μας τι δουλειά είναι αυτή στο εξωτερικό που σου επιτρέπουν να μπαίνεις pde από το πρωί; Πες μας κι εμάς γιατί μας ενδιαφέρει! Εκτός κι αν είσαι Αυστραλία ή Αμερική οπότε πάω πάσο!
Έλεος με τον Αρκά! Δεν είναι τρόπος σχολιασμού αυτός!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 289
Σύνολο: 295

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.