*

Αποστολέας Θέμα: Μελλοντικοί... διορισμοί  (Αναγνώστηκε 80748 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #308 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 11:13:20 πμ »
Και επειδη οι υπολοιποι δεν λουφαρουν ...για αυτο εχουν σταματησει τα φροντιστηρια η τα ιδιαιτερα?

Αξιολογηση χωρις κυρωσεις η ποινες ....ειναι κενο γραμμα...
Τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα δεν έχουν σταματήσει κι ούτε πρόκειται ποτέ εδώ στην Ελλάδα, γιατί υπάρχει πολύς εκπαιδευτικός κόσμος αδιόριστος και κάπως πρέπει κι αυτός να ζήσει, συν ότι τα σχολικά βιβλία είναι κακογραμμένα και δυσνόητα, συν ότι ένα μεγάλο μέρος των διδασκόντων δεν επιτελεί επαρκώς το έργο του, συν ότι οι απαιτήσεις για τους μαθητές είναι τεράστιες, συν ότι το ελληνικό σύστημα _ κατά βάση εξεταστικοκεντρικό_ ευνοεί την παραπαιδεία!
Δεν λέω πράγματα πρωτοφανή!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:43:16 »

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #309 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 03:41:31 μμ »
Μισο λεπτο...αυτος που λουφαρει στο σχολειο...δεν θα λουφαρει στο νεο ποστο του...Αξιολογηση με ορους ιδιωτικου τομεα σημαινει απολυσεις ...φανταζομαι και αυτο εννοει η Τροικα...αλλα αυτο κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει περιπτωση να συμβει με ορους "νεοελληνικης πραγματικοτητας"...


  ΑΝ λουφάρει από παντού σπίτι του ναι !!!



Και επαναλαμβάνω ούτε έξω από σχολείο πρέπει να περνάς.....ο δημόσιος λόγος έχει κανόνες όπως και η ζωή....




 Και εγώ επίσης πιστεύω ότι ούτε έξω από σχολείο πρέπει να περνάς γιατί είσαι εμπαθής και ο χαρακτήρας είναι παντού ίδιος!!Επίσης  γι αυτούς τους κανόνες που δε σέβονται οι ειδικές κατηγορίες και χρησιμοποιούν πλάγιες οδούς για την επίτευξη του σκοπού τους γίνεται όλη η φασαρία αν δεν το κατάλαβες ακόμη!!!!

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #310 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 07:54:24 μμ »
@ νεμι

Κάτι για το απαράδεκτο λεξιλόγιο σου και για τον σύνδεσμο που παρέθεσα να απαντήσεις...
Βέβαια η αλήθεια μεταφράζεται σε εμπάθεια  για σένα.

"Καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει"  (ΘΟΥΚΥΔΙΔΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑΙ
Βιβλίο 3. Κεφάλαιο 82)

Διαβασε το ολόκληρο το κεφάλαιο...είναι τραγικά επίκαιρο
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #311 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 08:28:41 μμ »
@ νεμι

Κάτι για το απαράδεκτο λεξιλόγιο σου και για τον σύνδεσμο που παρέθεσα να απαντήσεις...
Βέβαια η αλήθεια μεταφράζεται σε εμπάθεια  για σένα.

"Καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει"  (ΘΟΥΚΥΔΙΔΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑΙ
Βιβλίο 3. Κεφάλαιο 82)

Διαβασε το ολόκληρο το κεφάλαιο...είναι τραγικά επίκαιρο


  Θα διαβάσω ότι θέλω , όποτε θέλω εγώ , και τελειώνω μαζί σου γιατί σε βαρέθηκα λέγοντας σου ότι σε ενοχλούν αυτά που λέω, αλλά είτε θέλεις να το παραδεχτείς έίτε όχι αυτά που λέω είναι αυτά που κάνουν κάποιοι άλλοι, τα οποία δεν σχολίασες ποτέ. Σαυτή τη χώρα πάντα ενοχλούν τα λόγια ποτέ οι πράξεις .Συμφωνείς με αυτά που κάνουν ναι ή όχι;  Τοποθετήσου ξεκάθαρα αν θέλεις και μη μας πεις πάλι ότι επιθυμούμε την απόλυσή σου  κλπ κλπ ως δικαιολογία. Και στο   φινάλε λες ότι είσαι διορισμένος με την επετηρίδα, τι σε νοιάζει πως θα διοριστουν οι υπόλοιποι που μιλάς για ΑΣΕΠ σε άλλα νήματα; Πρόβλημα δικό μας των 100000 αδιοριστων εκπαιδευτικών. Σε μια συζήτηση που αφορά αναπληρωτές και το διορισμό τους το να δείχνουν το μεγαλύτερο μένος και ενδιαφέρον ένας διορισμένος (εσύ) και ένας αυτοεξόριστος ο petko λέει πολλά. Μπορείς να λές από δω και μπρος ότι θες , εγώ δεν ασχολούμαι ξανά μαζί σου, γιατί όπως ο αυτοεξόριστος ποτέ δεν απαντάτε σε ότι σας ρωτούν, και ότι και να πει ο καθένας το άσπρο μαύρο δε γίνεται. Κάποιοι χρησιμοποιούν τα παιδιά τους σαν ασπίδα για διορισμό, γιατί αν δεν τα χρησιμοποιούσαν θα εκμεταλλευόντουσαν αυτή τη δυνατότητα , εφόσον το κράτος τους τη δίνει, αλλά δεν έβγαιναν με περισσό θράσσος να ιεραρχήσουν τις ανάγκες  και το δικαίωμα των άλλων στην εργασία όπως κάνεις και εσύ, που με ύφος χιλίων καρδηναλίων α"αποφασίζεις ποιοί θα περάσουν έξω και ποιοόι θα μπουν μέσα στα σχολεία. Είσαι φοβερά λαζόνας, εκτός από εμπαθης  . Κοίτα να αυτοβελτιωθείς και φτιάχνεις και τους άλλους μετά..Τέλος!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:43:16 »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #312 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 08:35:13 μμ »
@ νεμι

Χαίρομαι για την δημοκρατική απαγόρευση έκφρασης απόψεων σε δημόσιο διάλογο!

Ναι είμαι 
Παράθεση
φοβερά λαζόνας
....πως το κατάλαβες;
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #313 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 08:45:07 μμ »
@ νεμι

Χαίρομαι για την δημοκρατική απαγόρευση έκφρασης απόψεων σε δημόσιο διάλογο!

Ναι είμαι  ....πως το κατάλαβες;


    Σε εμένα είχες πει κάποτε ότι δεν καταλαβαίνω τι  διαβάζω ,αλλά , ήρθε μου φαίνεται η στιγμή να στο ανταποδώσω. Δεν είπα ότι απαγορεύεται να μιλάει και να εκφράζει άποψη ο οποιοσδήποτε, αυτό που αναρωτήθηκα είανι γιατί τόσο μένος και ενδιαφέρον για ένα θέμα που δε σας καίει όσο τους αναπληρωτές. Εσύ να μας λες πως θα διοριστούμε και ο άλλος να μας πείσει ντε και καλά να μεταναστεύσουμε . Ελπίζω αυτή τη φορά να το πιασες. Να λοιποόν γιατί μιλάω για εμπάθεια, γιατί προσπαθείς ότι λέω να το αλλοιώσεις για δικος  οσυ λόγους και σκοπούς, κάτι το οποίο είναι ολοφάνετο σε όλους. Ενοχλείσαι από τα λόγια μου αλλά ως άλλος petko  δεν απαντάς αν συμφωνείς ή όχι με αυτά που κάνουν οι άλλοι και εισαι σχολιάζω. Εσύ μονίμως κατακρινεις και -επαναλαμβάνω -σκοπίμως αλλοιώνεις τα λόγια μου άρα το δημοκρατικό ύφος φαίνεται ποιός το έχει ή δεν το έχει. Φιλικά !!! Και συναδελφικά και ας μην  σ αρέσει που είμαι συνάδελφος- να η αλαζονεία σου. Το να επιβάλλεις ποιός θα θεωρείται και ποιός όχι!!!

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #314 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 08:51:51 μμ »
@ νεμι
Μου αρέσει το βαρύ και ασήκωτο έως μάγκικο ύφος σου...

Παράθεση
Και στο   φινάλε λες ότι είσαι διορισμένος με την επετηρίδα, τι σε νοιάζει πως θα διοριστούν οι υπόλοιποι που μιλάς για ΑΣΕΠ σε άλλα νήματα;
Ελα ντε τι με νοιάζει...; Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρων οι κότες...σοφή η παροιμία..
Φώναξε τώρα ότι σας υποτιμώ...!!
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #315 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 09:00:18 μμ »
@ νεμι
Μου αρέσει το βαρύ και ασήκωτο έως μάγκικο ύφος σου...
Ελα ντε τι με νοιάζει...; Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρων οι κότες...σοφή η παροιμία..
Φώναξε τώρα ότι σας υποτιμώ...!!

 Και βλακειες και ασυναρτησίες ως προς το ύφος μου, και ωραίο το δικό σου λεξιλόγιο αυτή τη φορά και υποτιμάς ναι.  Επιτέλους αυτογνωσία!!!!Έγραψα παραπάνω ότι "μπορείς να λές ότι θες από εδώ και μπρος", -από το πάθος σου να μου την πεις δεν διβάζεις κιόλας-άρα πάει περίπατο και το σαθρό επιχείρημα σου για δημοκρατική απαγόρευση έκφρασης γνώμης, για το οποίο κατηγορείς και τη gia σε άλλο νήμα. Και μιας σκαι σου αρέσουν αυτά σου παραθέτω:



«Μη κρίνετε, ίνα μη κριθήτε· εν ω γαρ κρίματι κρίνετε κριθήσεσθε, και εν ω μέτρω μετρείτε μετρηθήσεται υμίν. τι δε βλέπεις το κάρφος το εν τω οφθαλμώ του αδελφού σου, την δε εν τω σω οφθαλμώ δοκόν ου κατανοείς; ή πως ερείς τω αδελφώ σου, άφες εκβάλω το κάρφος από του οφθαλμού σου, και ιδού η δοκός εν τω οφθαλμώ σου; υποκριτά, έκβαλε πρώτον την δοκόν εκ του οφθαλμού σου, και τότε διαβλέψεις εκβαλείν το κάρφος εκ του οφθαλμού του αδελφού σου.»

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #316 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 09:03:21 μμ »
@ νεμι
Το απόσπασμα ισχύει και για σένα...αλλα εσύ νομιζεις οτι  είσαι ο μέγας κριτής!!

Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #317 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 09:07:49 μμ »
Άποψή σου. Εγώ δεν κρίνω κανέναν , αναφέρω γεγονότα. Ψέμματ είναι όσα έχω πει για τις ειδικές κατηγορίες;;; Εσυ κρίνεις ποιος θα μπει σε τάξη και ποιος όχι. Τα συμπεράσματα βγήκαν.!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #318 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 11:08:30 πμ »
ΠΡΟΣΛΗΨΕΙς ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΗΝ ΕΡΤ...ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ...

https://www.youtube.com/watch?v=uZxPD1Stbd8

ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ...ΚΑΙ ΠΟΙΟς ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟ ΧΑΡΑΤΣΙ ΡΕ ΚΑΛΟΠΑΙΔΟ?










Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #319 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 12:46:41 μμ »
Αυτά λέμε κι εμείς, στα λόγια μας έρχεσαι!

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #320 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 02:30:52 μμ »
ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕς ΕΠΙΘΕΣΕΙς... ;D ;D ;D



Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοι...Διορισμοι
« Απάντηση #321 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 11:58:51 μμ »
Μια σκεψη ....η αυξηση του ΦΠΑ στα νησια δεν θα περικοψει περαιτερω τα εισδοηματα των αναπληρωτων η και μονιμων στα νησια? Δεν θα αυξηθει το κοστος ζωης και υπηρεσιων ?
Ενα απο τα πολλα 'καλουδια' που θα ερθουν με το 2018...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158565
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 474
Σύνολο: 496

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.