*

Αποστολέας Θέμα: Ποιες περιοχές να δηλώσω πρώτα;  (Αναγνώστηκε 9909 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alice86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • ΠΕ79.01
    • Προφίλ
Απ: Ποιες περιοχές να δηλώσω πρώτα;
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 01, 2017, 12:50:42 πμ »
Σ' ευχαριστω gia 96 για την απάντηση σου!
Η αλήθεια είναι ότι τα δυσπρόσιτα στην ειδικότητα μου είναι ελάχιστα κ πραγματικό λαχείο αν σου κάτσουν. Απλά θέλω να ξέρω αν θα είναι εύκολο με ένα μωρό μόνη μου κάπου μακριά (δεν παίζει να με ακολουθήσουν αντρας ή γονείς γιατί δουλεύουν). Τις δυσκολίες των νησιών  τις ξερω, έχω κάνει 3 χρόνια σε διαφορετικά νησιά. Καλά οικονομικώς ξέρω ότι θα μπω κ μέσα αλλά κ φέτος ήμουν 3 ώρες πήγαινε έλα σε διπλανό νομο οπότε και πάλι δεν έμενε τπτ...
Κάθε εμπειρία καλοδεχούμενη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ποιες περιοχές να δηλώσω πρώτα;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:36:03 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Ποιες περιοχές να δηλώσω πρώτα;
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 01, 2017, 08:41:38 πμ »
Σ' ευχαριστω gia 96 για την απάντηση σου!
Η αλήθεια είναι ότι τα δυσπρόσιτα στην ειδικότητα μου είναι ελάχιστα κ πραγματικό λαχείο αν σου κάτσουν. Απλά θέλω να ξέρω αν θα είναι εύκολο με ένα μωρό μόνη μου κάπου μακριά (δεν παίζει να με ακολουθήσουν αντρας ή γονείς γιατί δουλεύουν). Τις δυσκολίες των νησιών  τις ξερω, έχω κάνει 3 χρόνια σε διαφορετικά νησιά. Καλά οικονομικώς ξέρω ότι θα μπω κ μέσα αλλά κ φέτος ήμουν 3 ώρες πήγαινε έλα σε διπλανό νομο οπότε και πάλι δεν έμενε τπτ...
Κάθε εμπειρία καλοδεχούμενη!
Τα δυσπρόσιτα προσωπικά εγώ δεν τα θεωρώ καθόλου "λαχείο"! Το αντίθετο μάλιστα! Ταλαιπωρία και έξοδα, χωρίς λόγο!
Σου εξήγησα πως για να έρθεις σίγουρα στον τόπο σου ως αναπληρώτρια πρέπει να πηγαίνεις σε τέτοια μέρη 3-4 χρονιές, αλλιώς τον επόμενο χρόνο θα σε περνούν κάποιοι άλλοι! Φίλος μου φυσικός πήγε μια χρονιά στη Δ΄Δωδ/νήσων και επειδή την επόμενη δεν είχε ξαναδηλώσει δυσπρόσιτα, αλλά κοντινότερες περιοχές, κλήθηκε αργότερα και πάλι όχι στον τόπο του! Όμως, αν και άντρας, χωρίς να χρειάζεται να παίρνει μαζί του το παιδί του εκεί που τον στέλνουν κάθε φορά, δεν έχει ξαναβάλει "κουτάκι", γιατί είναι δύσκολα τα πράγματα από κάθε άποψη (δρομολόγια πλοίων, απομόνωση τον χειμώνα, γιατροί ...). Επιπλέον, γνωστή μου μαθηματικός, τα είχε "βροντήξει" στη μέση της χρονιάς και σηκώθηκε κι έφυγε από νησί της άγονης γραμμής που είχε τοποθετηθεί, καθώς της "την είχε δώσει" η πλήρης απομόνωση του χειμώνα και η νοοτροπία των ντόπιων!
Εσύ τι ειδικότητα έχεις; Και σοβαρά: είσαι διατεθειμένη να τρέχεις π.χ. στην άγονη γραμμή, με μωρό παιδί και να το βάλεις σε παιδικό, όπου μπορεί να αρρωσταίνει συνεχώς και να χρειάζεται να ζητάς άδεια, για να το φροντίζεις ή να πληρώνεις γυναίκα; Και ο σύζυγός σου, συμφωνεί; Μου φαίνεται πάντως πολύ τραβηγμένο και ανούσιο. Τι να σου πω, δεν ξέρω, εσύ γνωρίζεις καλύτερα! Όπως και να 'χει όμως επιβάλλεται να το σκεφτείς πολύ καλά!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 357
Σύνολο: 357

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.