*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18  (Αναγνώστηκε 49155 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σοφία Ζ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #140 στις: Οκτώβριος 18, 2017, 08:09:02 μμ »
Μετά από πολύ καιρό ξαναγράφω (όπως ξέρει και η wam!) γιατί έχω πλέον απελπιστεί με όσα γίνονται και όσα διαβάζω. Τα πράγματα πάνε από το κακό στο χειρότερο για πολλούς κλάδους και φυσικά και για τον δικό μας... Από πέρυσι που άρχισα να κινητοποιούμαι, η απάθεια που συναντούσα ήταν μοναδική!Εξαιρετική!Απίθανη!Προσωπικά έχω σιχαθεί αυτή την κατάσταση και ειλικρινά σκέφτομαι να στραφώ ξανά στον ιδιωτικό τομέα (και είναι το τελευταίο που θέλω, με πιστεύετε, το ξέρω!). Δεν ξέρω τι να προτείνω να κάνουμε, δυστυχώς είναι πολλοί λίγοι αυτοί που μένουν στην Αθήνα και μπορούν να κινητοποιηθούν, και στις επαρχιακές πόλεις απλά δεν ενδιαφέρεται κανείς. Πλέον, λέω ό,τι βρέξει ας κατεβάσει, βαρέθηκα, σιχάθηκα τους του Υπουργείου και τις δολοπλοκίες, τις αλλαγές και τα μαγειρέματα. Συνάδελφοι φέτος δεν κατάφερα ούτε μία φορά να μιλήσω με Υπουργείο, δε μου το σήκωσαν ποτέ, σε αντίθεση με πέρυσι! Πολύ θα ήθελα να είχα κάποιο ενθαρρυντικό νέο..Δε λέω και τίποτα καινούριο, απλά γράφω έτσι για να ξεφορτώσω κι εγώ τις σκέψεις μου και να σας πω οτι είμαι νοερά μαζί με όσους τραβάμε κουπί....Στην πράξη όμως....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:47:16 »

Αποσυνδεδεμένος markella_pe06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #141 στις: Οκτώβριος 19, 2017, 08:11:02 μμ »

Αποσυνδεδεμένος markella_pe06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #142 στις: Οκτώβριος 20, 2017, 09:35:21 πμ »
Καλημέρα! Εν αναμονή των εξελίξεων :
Ο ΠΑΣΑΔ ενημερώνει για προσλήψεις: Σήμερα αναμένεται να έχουμε προσλήψεις που πιθανότατα θ’ αφορούν όλη τη Γενική.

Διαβάστε περισσότερα: http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/olokliri-ti-geniki-protovathmia-kalyptoyn-oi-ayrianes-proslipseis#ixzz4w1lz0EY8
Follow us: @alfavita on Twitter | alfavita.gr on Facebook

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #143 στις: Οκτώβριος 28, 2017, 11:31:13 πμ »
Μετά από πολύ καιρό ξαναγράφω (όπως ξέρει και η wam!) γιατί έχω πλέον απελπιστεί με όσα γίνονται και όσα διαβάζω. Τα πράγματα πάνε από το κακό στο χειρότερο για πολλούς κλάδους και φυσικά και για τον δικό μας... Από πέρυσι που άρχισα να κινητοποιούμαι, η απάθεια που συναντούσα ήταν μοναδική!Εξαιρετική!Απίθανη!Προσωπικά έχω σιχαθεί αυτή την κατάσταση και ειλικρινά σκέφτομαι να στραφώ ξανά στον ιδιωτικό τομέα (και είναι το τελευταίο που θέλω, με πιστεύετε, το ξέρω!). Δεν ξέρω τι να προτείνω να κάνουμε, δυστυχώς είναι πολλοί λίγοι αυτοί που μένουν στην Αθήνα και μπορούν να κινητοποιηθούν, και στις επαρχιακές πόλεις απλά δεν ενδιαφέρεται κανείς. Πλέον, λέω ό,τι βρέξει ας κατεβάσει, βαρέθηκα, σιχάθηκα τους του Υπουργείου και τις δολοπλοκίες, τις αλλαγές και τα μαγειρέματα. Συνάδελφοι φέτος δεν κατάφερα ούτε μία φορά να μιλήσω με Υπουργείο, δε μου το σήκωσαν ποτέ, σε αντίθεση με πέρυσι! Πολύ θα ήθελα να είχα κάποιο ενθαρρυντικό νέο..Δε λέω και τίποτα καινούριο, απλά γράφω έτσι για να ξεφορτώσω κι εγώ τις σκέψεις μου και να σας πω οτι είμαι νοερά μαζί με όσους τραβάμε κουπί....Στην πράξη όμως....

Κι εγω που προσπαθώ από πέρυσι να ενεργοποιήσω φίλους και συναδέλφους έχω απογοητευτεί οικτρά από την αδιαφορία και την απάθεια μας ως κλάδος...Καθόμαστε και περιμένουμε,τι; Στις προσλήψεις στις 20 του μήνα,κάλεσαν έναν αριθμό από μας και τους έστειλαν στις 4 άκρες του χάρτη, κι αρκετούς με μειωμένο ωράριο παρατήρησα.

Πηγαίνουμε ολοένα και χαμηλότερα,ολοένα κι αθλιοτερα, κι εμείς απλά κοιτάμε την κινούμενη άμμο που μας καταπίνει περιμένοντας να σταματήσει από μόνη της...

Τη Δευτέρα έχει συγκέντρωση διαμαρτυρίας ο Π.Σ.Α.Ε.Π στο υπουργείο παιδείας. Καλό θα ήταν να δώσουμε κι εμείς ένα παρόν...
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:47:16 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #144 στις: Οκτώβριος 28, 2017, 02:01:12 μμ »
Εσύ καλά τα λες SilverPhoenix αλλα εμείς θυμόμαστε να γκρινιάξουμε μόνο κάθε Σεπτεμβρη που βλέπουμε ότι κινδυνεύουμε να μείνουμε άνεργοι. Μόλις μας δίνουν ψιχουλάκια προσλήψεων σιγή ιχθύος... έτσι θα γίνει και φέτος....Μετα και τη β φάση θα εξαφανιστουν όλοι μεχρι του χρόνου του Σεπτέμβρη που θα ξαναθυμηθούμε πόσο πολύ μας έχουν απαξιώσει και οτι πρέπει κατι να κάνουμε  μπλα μπλα μπλα . Φαύλος κύκλος...

Αποσυνδεδεμένος Jam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #145 στις: Οκτώβριος 28, 2017, 04:25:20 μμ »
Georgia06 αυτό ακριβώς!!!!

Τη Δευτέρα θα πάω στη συνάντηση, όποιος/όποια μπορέσει να παρευρεθεί ας επικοινωνήσει μαζί μου αρχικά εδώ. Θα ενημερώσω για το οτιδήποτε! Κ εννοείται τώρα δεν θα γράψω εδώ όλα τα αρνητικά σενάρια που μου έρχονται στο μυαλό :) Ας πάνε όλα καλά λοιπόν!
Καλο ΣΚ!

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #146 στις: Οκτώβριος 29, 2017, 08:52:13 πμ »
Georgia06 αυτό ακριβώς!!!!

Τη Δευτέρα θα πάω στη συνάντηση, όποιος/όποια μπορέσει να παρευρεθεί ας επικοινωνήσει μαζί μου αρχικά εδώ. Θα ενημερώσω για το οτιδήποτε! Κ εννοείται τώρα δεν θα γράψω εδώ όλα τα αρνητικά σενάρια που μου έρχονται στο μυαλό :) Ας πάνε όλα καλά λοιπόν!
Καλο ΣΚ!

Αυτό ακριβώς,Georgia06!! Ενώ δεν έχουμε δουλειά,ενώ βαλλομαστε από παντού,εμείς καθόμαστε ικανοποιημένοι από τα ψίχουλα και ξεροκόμματα που μας ρίχνουν...και μετά καθόμαστε και κλαιγόμαστε μόνοι μας!!

Jam,είχα κανονίσει να πάω αύριο,αλλά λογάριασα χωρίς τον ξενοδόχο,τη γρίπη που με χτύπησε από Πέμπτη! Αν είμαι καλύτερα μέχρι αύριο πρωί,θα έρθω οπωσδήποτε και θα μπω το πρωί να ενημερωσω,αν είναι να βρεθούμε εκεί!!
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος Jam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #147 στις: Οκτώβριος 29, 2017, 12:59:32 μμ »
Περαστικα σου! Εννοείται αν είσαι καλύτερα στείλε εδώ κ θα βρεθούμε! Όπως κ να έχει θα ενημερωσω για το τι θα συμβεί...θα πάω να μαζέψω πιστώσεις μην αγχώνεστε :))) έτσι λίγο να ευθυμησουμε :)

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #148 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 10:24:51 πμ »
Περαστικα σου! Εννοείται αν είσαι καλύτερα στείλε εδώ κ θα βρεθούμε! Όπως κ να έχει θα ενημερωσω για το τι θα συμβεί...θα πάω να μαζέψω πιστώσεις μην αγχώνεστε :))) έτσι λίγο να ευθυμησουμε :)

Ευχαριστώ πολύ...τώρα βρήκα να αρρωστήσω,μη χάσω και δεν με πιάσει η γρίπη με το που άλλαξε ο καιρός!!  :(

Περιμένω εναγωνίως νέα,ελπίζω να σας δεχτούν στο υπουργείο και να μπορέσετε να τους πείτε κάποια πράγματα. Δε θα είναι η μόνη συγκέντρωση πιστεύω...οποτε θα έχω κι εγω την ευκαιρία να έρθω στην επόμενη-αν ξεκινάμε επιτέλους,το καλό που μας θέλω να μη σταματήσουμε μέχρι να έχουμε αίσια κι απτή λύση κι όχι υποσχέσεις και παραμύθια του εκάστοτε άσχετου που διορίστηκε υπουργός και θεωρεί ότι έχει το αλάθητο!

Όσο για τις πιστώσεις, σάκο να πάρεις!!! Να μπορείς να τις κουβαλήσεις!!!  ;D
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #149 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 05:51:35 μμ »
Υπάρχουν καθόλου νέα;

Αποσυνδεδεμένος Jam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #150 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 08:47:04 μμ »
Στη συνάντηση σημερα τέθηκαν τα κλασσικά σοβαρά θέματα όπως οι διορισμοι, η απόκρυψη κενών, οι ελλείψεις σε ειδικότητες σε διάφορα σχολεία (εννοείται κ των καθηγητών   η έλλειψη οργανικών θέσεων σε σχολεία που έχει ως αποτέλεσμα το προηγούμενο, τα ανύπαρκτα ή περιορισμένα δικαιώματα των αναπληρωτών όπως για παράδειγμα άδειες εγκυμοσύνης, για άλλους λόγους υγείας...οι απαντήσεις ήταν ασαφείς. Πολύ πιθανό τις επόμενες μέρες ο σύλλογος που οργάνωσε τη σημερινή συγκέντρωση να βγάλει επίσημη ανακοίνωση.

Μπαίνουμε στον Νοέμβριο και ακόμα ρωτάμε πότε θα γίνει η επόμενη φάση κ αντιλαμβάνεστε ότι κάτι δεν στέκει...

Δεν έχω κάτι άλλο να πω, αν γνωρίζετε κάτι επιπλέον, κάτι διαφορετικό κάτι σχετικό παρακαλώ ενημερώστε.

Κ κάτι τελευταίο ...μπορεί να μη δίνονται πάντα σαφείς απαντήσεις αλλά είναι πολύ σημαντικό να βλέπουν οι αρμόδιοι ότι ο κόσμος δεν κοιμάται αλλά διεκδικεί!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2017, 09:39:50 μμ από Jam »

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #151 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 10:57:36 μμ »
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, Jam !

Αποσυνδεδεμένος constantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #152 στις: Νοέμβριος 01, 2017, 10:12:20 μμ »
Έχουμε να περιμένουμε κατι άλλο??

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2017-18
« Απάντηση #153 στις: Νοέμβριος 02, 2017, 12:09:32 πμ »
Μόνο ένα θαύμα Κωνσταντίνα :( :(
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159588
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 29
Επισκέπτες: 308
Σύνολο: 337

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.