*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2018  (Αναγνώστηκε 93876 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ann83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 01:04:23 πμ »
η οριστικοποιηση γινεται πρωινες-εργασιμες ωρες? γτ περναω τα στοιχεια μου κ δεν κανει οριστικοποιηση
Λόγω των περικοπών στις δαπάνες το φως στην άκρη του τούνελ είναι σβηστό σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:13:09 »

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 07:55:41 πμ »
Δεν παίζει ρόλο η ώρα. Αν δεν φαίνεται το κουμπάκι άλλαξε browser.

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 08:00:48 πμ »
Καλημέρα!! Μια ερώτηση προς όποιον γνωρίζει: τοποθετήθηκα σε σχολείο με 9 μορια (10 ώρες) και συμπληρώνω σε 2 σχολεία: το 2ο σχολείο (8 ώρες σε 2 μέρες) 5 μορια και το 3ο σχολείο 2 ώρες (σε 1 μέρα) 10 μορια δυσπρόσιτο. Πώς θα υπολογιστούν τα μορια Δ.Σ.; Σύμφωνα με την εγκύκλιο αν τα μορια του σχολείου τοποθέτησης είναι περισσότερα από αυτά των σχολείων συμπλήρωσης παίρνω της τοποθέτησης μου(9). Τώρα που έχω και το δυσπρόσιτο μπορούν να υπολογιστούν αναλογικά χωρίς να ληφθεί υπόψη το σχολείο με τα 5 μορια;

Αποσυνδεδεμένος paralias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 08:32:25 πμ »
Αν κατάλαβα καλά δεν υπάρχει κάποια μέρα στην οποία να πηγαίνεις σε 2 σχολεία. Οπότε σε αυτήν την περίπτωση και με το δεδομένο ότι δεν διατίθεσαι στα άλλα σχολεία για τις ανάγκες τις υπηρεσίας, τα μόριά σου υπολογίζονται αναλογικά (2/5*9+2/5*5+1/5*10). Αν τώρα η διάθεσή σου είναι για τις ανάγκες της υπηρεσίας - π.χ. έχεις οργανική θέση σε ένα σχολείο και σε μετακινεί η υπηρεσία για την κάλυψη των αναγκών της - τα μόρια που θα πάρεις θα είναι 4/5*9+1/5*10. Αν πάλι μετακινείσαι σε 2 σχολεία την ίδια μέρα λαμβάνεις τα μόρια του σχολείου που δίνει τα περισσότερα για εκείνη την μέρα. Καλημέρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2017, 08:59:56 πμ από paralias »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:13:09 »

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 09:51:13 πμ »
Paralias σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Για να είμαι σίγουρος γιατί μετά το σχολείο θα πάρω στη διεύθυνση: εγώ δεν έχω οργανική, έχω προσωρινή τοποθέτηση στο σχολείο με τα 9 (όντας σε απόσπαση). Στα αλλά δυο συμπληρώνω (φαντάζομαι για τις ανάγκες τις υπηρεσίας δεν το ζήτησα εγώ με αίτηση). Άρα είμαι στη δεύτερη περίπτωση που λες; 4/5*9+1/5*10

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 11:15:51 πμ »
Καλημέρα σε όλους/ες. Να ρωτήσω κάτι.  Οι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά μέχρι Δευτέρα στις τρεις το μεσημέρι.Τα δικαιολογητικά(εντοπιότητα, οικογενειακή κατάσταση κλπ.) που πρέπει να αποστείλουμε ηλεκτρονικά στις δνσεις μας πρέπει και αυτά υποχρεωτικά να τα στείλουμε μέχρι την Δευτέρα στις τρεις το μεσημέρι ή μπορούμε και αργότερα;;;

Αποσυνδεδεμένος glemon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 12:18:02 μμ »
Την ίδια απορία με τον Chris 75 έχω και εγώ.
Κάπου όμως είδα ότι υποβάλλονται μέχρι μια μέρα μετά την λήξη της προθεσμίας της υποβολή των αιτήσεων.
Δεν μπορώ όμως να το εντοπίσω στην εγκύκλιο των μεταθέσεων.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 12:21:00 μμ »
2.1.2 Οι εκπαιδευτικοί κατά την υποβολή της αίτησης πρέπει να έχουν υπόψη τους τα ακόλουθα:
α) Η οριστικοποίηση της αίτησής τους επέχει θέση υπογραφής από τον αιτούντα εκπαιδευτικό, ο
οποίος θα λάβει αριθμό πρωτοκόλλου από το ηλεκτρονικό σύστημα και θα πρέπει να αποθηκεύσει ή/και
να εκτυπώσει αντίγραφό της σε μορφή pdf.
Προσθήκη κριτηρίων μετάθεσης μετά την οριστική υποβολή της ηλεκτρονικής αίτησης από τον
εκπαιδευτικό δεν θα είναι εφικτή, με την επιφύλαξη των αναφερομένων στην παρ. 1.3. του παρόντος
κεφαλαίου.
Επισημαίνεται ότι η προσωρινή αποθήκευση της αίτησης μετάθεσης δεν θεωρείται ως
οριστικοποιημένη υποβολή και ως εκ τούτου αιτήσεις που θα παραμείνουν σε κατάσταση «προσωρινής
αποθήκευσης» δεν θα ληφθούν υπόψη και ούτε θα γίνουν δεκτά αιτήματα οριστικοποίησης τους μετά το
πέρας της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων.
β) Εφιστούμε την προσοχή ως προς την λεπτομερή ανάγνωση της εγκυκλίου καθώς τα στοιχεία
που δηλώνονται στην αίτηση μετάθεσης έχουν την έννοια της υπεύθυνης δήλωσης, με βάση τα
οριζόμενα στο άρθρο 8 του Ν.1599/86 και ψευδής δήλωση συνεπάγεται κυρώσεις που προβλέπονται
από την παράγραφο 6 του άρθρου 22 του ίδιου νόμου.
γ) Για τα μοριοδοτούμενα κριτήρια μετάθεσης (βεβαιώσεις εργασίας συζύγων, Λογαριασμό
ασφάλισης ΙΚΑ κλπ.), οι εκπαιδευτικοί οφείλουν να αποστείλουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά, τα οποία
πρέπει να έχουν εκδοθεί εντός του τελευταίου τριμήνου, ψηφιοποιημένα στην αρμόδια Διεύθυνση
Εκπαίδευσης, όπου ανήκουν οργανικά. Καταληκτική ημερομηνία αποστολής ορίζεται η επομένη της
καταληκτικής ημερομηνίας υποβολής της αίτησης.

Αποσυνδεδεμένος myria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επ-Ανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 01:17:26 μμ »
Συνάδελφοι, στο πεδίο "παρατηρήσεις" γράφουμε τα δικαιολογητικά που θα στείλουμε εν συνεχεία με e-mail?
Ποιός καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη;

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 02:29:52 μμ »
Συνάδελφοι, στο πεδίο "παρατηρήσεις" γράφουμε τα δικαιολογητικά που θα στείλουμε εν συνεχεία με e-mail?


Γράφεις στις παρατηρήσεις: Για τη Δ/νση Δ.Δ.Ε ... : 1) πιστοποιητικό εντοπιότητας, 2) Βεβαίωση εργασίας συζύγου, 3) Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και ό,τι έχει άλλο ο καθένας. Στη συνέχεια τα στέλνεις συνημμενα με e-mail στη διεύθυνσή σου. Να δεις στην εγκύκλιο τι ακριβώς γράφεις στο θέμα και στο κείμενο.
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος nefeli999

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 03:16:32 μμ »
Καλησπέρα. Δεν έχω περασμένη την φετινή μου τοποθέτηση(αποσπασμένη σε άλλο νομό). Έχω στείλει αίτημα. Πρέπει να στείλω και πράξη ανάληψης υπηρεσίας ή το παίρνει από το Myschool;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 03:32:40 μμ »
2.1.2 Οι εκπαιδευτικοί κατά την υποβολή της αίτησης πρέπει να έχουν υπόψη τους τα ακόλουθα:
α) Η οριστικοποίηση της αίτησής τους επέχει θέση υπογραφής από τον αιτούντα εκπαιδευτικό, ο
οποίος θα λάβει αριθμό πρωτοκόλλου από το ηλεκτρονικό σύστημα και θα πρέπει να αποθηκεύσει ή/και
να εκτυπώσει αντίγραφό της σε μορφή pdf.
Προσθήκη κριτηρίων μετάθεσης μετά την οριστική υποβολή της ηλεκτρονικής αίτησης από τον
εκπαιδευτικό δεν θα είναι εφικτή, με την επιφύλαξη των αναφερομένων στην παρ. 1.3. του παρόντος
κεφαλαίου.
Επισημαίνεται ότι η προσωρινή αποθήκευση της αίτησης μετάθεσης δεν θεωρείται ως
οριστικοποιημένη υποβολή και ως εκ τούτου αιτήσεις που θα παραμείνουν σε κατάσταση «προσωρινής
αποθήκευσης» δεν θα ληφθούν υπόψη και ούτε θα γίνουν δεκτά αιτήματα οριστικοποίησης τους μετά το
πέρας της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων.
β) Εφιστούμε την προσοχή ως προς την λεπτομερή ανάγνωση της εγκυκλίου καθώς τα στοιχεία
που δηλώνονται στην αίτηση μετάθεσης έχουν την έννοια της υπεύθυνης δήλωσης, με βάση τα
οριζόμενα στο άρθρο 8 του Ν.1599/86 και ψευδής δήλωση συνεπάγεται κυρώσεις που προβλέπονται
από την παράγραφο 6 του άρθρου 22 του ίδιου νόμου.
γ) Για τα μοριοδοτούμενα κριτήρια μετάθεσης (βεβαιώσεις εργασίας συζύγων, Λογαριασμό
ασφάλισης ΙΚΑ κλπ.), οι εκπαιδευτικοί οφείλουν να αποστείλουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά, τα οποία
πρέπει να έχουν εκδοθεί εντός του τελευταίου τριμήνου, ψηφιοποιημένα στην αρμόδια Διεύθυνση
Εκπαίδευσης, όπου ανήκουν οργανικά. Καταληκτική ημερομηνία αποστολής ορίζεται η επομένη της
καταληκτικής ημερομηνίας υποβολής της αίτησης.




Guestteacher ευχαριστούμε για την επισήμανση....

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 03:37:34 μμ »
Καλησπέρα. Δεν έχω περασμένη την φετινή μου τοποθέτηση(αποσπασμένη σε άλλο νομό). Έχω στείλει αίτημα. Πρέπει να στείλω και πράξη ανάληψης υπηρεσίας ή το παίρνει από το Myschool;
Ευχαριστώ.


Και σε εμένα το ίδιο, είμαστε ακριβώς η ίδια περίπτωση...τους έστειλα αίτημα και την πέρασαν αμέσως την φετινή υπηρέτηση απόσπασης...επειδή nefeli999  είμαστε στην Ελλάδα εγώ προσωπικά θα τους στείλω  ηλεκτρονικά μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά και την πράξη ανάληψης υπηρεσίας την φετινή...το έγραψα άλλωστε και στις παρατηρήσεις της ηλεκτρονικής αίτησης....μην αγχώνεσαι  πάντως, άλλες δσνεις νωρίτερα, άλλες αργότερα τα διορθώνουν αυτά τα στοιχεία...

Αποσυνδεδεμένος missathens

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2018
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 07:40:24 μμ »
Συνάδελφοι, εδώ και πολλή ώρα δε μου ανοίγει το σύστημα. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο το ίδιο; :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158571
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 604
Σύνολο: 626

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.