*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές 2018 - 2019  (Αναγνώστηκε 172837 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #98 στις: Απρίλιος 24, 2018, 01:23:33 πμ »
ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ.
ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΥ Κ.
ΠΕ02 ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ
210 344 3426
210 344 2449
ευχαριστω πολύ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:30:56 »

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #99 στις: Απρίλιος 25, 2018, 12:49:45 μμ »
Στην εγκύκλιο για προσληψη ΕΕΠ αναφέρει ότι πρέπει να καταθέσουμε βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα , μηχανογραφικά δελτία ασφάλισης και βεβαίωση φορεά , όπου να αναγράφονται και οι ώρες εργασίας ανά εβδομάδα.

Αυτό το τελευταίο (οι ώρες εργασίας ανά εβδομάδα) το ζητάμε από τον φορέα ασφάλισης (πχ ΙΚΑ) ή από τον φορέα στον οποίο δουλέψαμε ;

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #100 στις: Μάιος 04, 2018, 08:18:27 μμ »
swan με το σεμιναριο ειδικης αγωγης εχεις ελπιδες αναπληρωσης ειδικης αγωγηα?εισαι φιλολογος?


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:30:56 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #102 στις: Ιούνιος 03, 2018, 10:32:57 μμ »
Πιθανή αναβολή δημοσιοποίησης των πινάκων κατάταξης των αναπληρωτών λόγω Προσωπικών Δεδομένων. Δεν υπάρχει γνωμοδότηση της Νομικής Υπηρεσίας.

https://xenesglosses.eu/2018/06/pithani-anavoli-dimosiopoiisis-ton-pinakon-katataksis-ton-anapliroton-logo-prosopikon-dedomenon-den-yparchei-gnomodotisi-tis-nomikis-ypiresias/
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #103 στις: Ιούνιος 03, 2018, 11:42:33 μμ »
Ο καθένας να βλέπει μόνο για τον κλάδο άντε και στην καλύτερη και για άλλους κλάδους μέσω του οπσυδ. Όχι δημόσια στο ίντερνετ να τα βλέπει ο καθένας. πχ αν έχεις παιδιά κλπ. μου έχει τύχει να ρωτάνε συνάδελφο μου από που προκύπτουν τα μόρια της αναπηρίας. εγώ ελπίζω να μη βγουν δημόσια. εξάλλου το ίδιο γίνεται και σε άλλα υπουργεία πχ εθνικής άμυνας με τις μεταθέσεις στρατιωτικών. Δε χρειάζεται όλοι να ψάχνουν που σε πήραν από κουτσομπολιό
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 03, 2018, 11:45:34 μμ από nipiagogos1988 »
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #104 στις: Ιούνιος 04, 2018, 12:14:12 πμ »
Ο καθένας να βλέπει μόνο για τον κλάδο άντε και στην καλύτερη και για άλλους κλάδους μέσω του οπσυδ. Όχι δημόσια στο ίντερνετ να τα βλέπει ο καθένας. πχ αν έχεις παιδιά κλπ. μου έχει τύχει να ρωτάνε συνάδελφο μου από που προκύπτουν τα μόρια της αναπηρίας. εγώ ελπίζω να μη βγουν δημόσια. εξάλλου το ίδιο γίνεται και σε άλλα υπουργεία πχ εθνικής άμυνας με τις μεταθέσεις στρατιωτικών. Δε χρειάζεται όλοι να ψάχνουν που σε πήραν από κουτσομπολιό

Αναζήτησε στο google τα ονόματα πχ, κρίσεων στρατιωτικών και θα δεις τα ονόματα τους βαθμούς και ΑΜ.
Μπες στην Διαύγεια και εκεί θα δεις με κάθε λεπτομέρεια ονόματα, ΑΜ, ΜΚ κλπ.
Όσο για το κουτσομπολιό....ναχαμε να λέγαμε....
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #105 στις: Ιούνιος 04, 2018, 12:33:05 πμ »
Δεν τα βγάζει όλα σε αυτούς και να τα βγάζει θέλει τρελό ψάξιμο. Δε γουστάρω να βλέπει ο καθένας που με πήραν για δουλειά. ουτε να ρωτάνε τη συνάδελφο μου πως προκύπτουν τα μόρια αναπηρίας. το θεωρώ "φακέλωμα". Ας βρουν άλλον τρόπο πχ να μπορούν μόνο εκπαιδευτικοί μέσω κωδικών να βλέπουν τους πίνακες και τις τοποθετήσεις
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #106 στις: Ιούνιος 04, 2018, 03:29:42 πμ »
Καλησπερα
συγνωμη προκαταβολικα για το ισως ασχετο ερωτημα
Δουλευω ως αναπληρωτρια μειωμενου ωραριου στην ενισχυτικη ευελπιστωντας οτι αυτο θα γινει και του χρονου
Μπορω να μπω σε εταιρεια ? Αν ναι σε τι ειδους? Δεν ξερει κανεις να μου πει σιγουρα ... ( λογιστης, δικηγορος...)
Απο την δευτεροβαθμια μου ειπαν ναι αρκει στην εταιρεια να μην εχω την εμπορικη ιδιοτητα 
Σας παρακαλω αν ξερει καποιος ας με ενημερωσει ή που θα μπορουσα να απευθυνθω για μια σιγουρη απαντηση
Όπως είπες και σε επόνενο post τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο γιατί εξαρτάται από το πως ερμηνεύει κανείς το "εμπορική ιδιότητα".. Το να παρέχεις υπηρεσίες είναι εμπορική ιδιότητα; (όχι λέω εγώ, ναι θα πουν κάποιοι άλλοι). Π.χ. ο μηχανικός θεωρείται έμπορος (όχι λέω εγώ, ναι θα πουν κάποιοι άλλοι). Όλα αυτά στα λέω γιατί το έψαχνα και εγώ κάποτε και ξεκάθαρη απάντηση δεν πήρα από ΔΔΕ... Στην Ελλάδα ζούμε και ο καθένας ερμηνεύει τους νόμους όπως θέλει... Εγώ στη θέση σου θα έκανα έγγραφο αίτημα ζητώντας φυσικά έγγραφη απάντηση για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Επειδή δίνονται διαφορετικές ερμηνείες σε κάποια θέματα ή επειδή δε μπορεί να δώσει κάποιος μια σαφή απάντηση ή μια ερμηνεία, λόγω άγνοιας, δε σημαίνει ότι ο νόμος δεν είναι σαφής. Ο νόμος ορίζει σαφέστατα ποιος θεωρείται έμπορος, πότε αποκτά κάποιος την εμπορική ιδιότητα, πότε διενεργεί εμπορικές πράξεις, ποιες πράξεις θεωρούνται εμπορικές  κ.ο.κ.
Η παροχή υπηρεσιών δεν είναι εμπορική πράξη και όποιος παρέχει υπηρεσίες δε θεωρείται έμπορος. Όποιος υποστηρίζει το αντίθετο, απλά δεν ξέρει.
Με την έγγραφη υποβολή ερωτήματος συμφωνώ. Ίσως να μπορέσει να δώσει μια απάντηση ο εμπνευστής του όρου που μπαίνει κάθε φορά στις αιτήσεις.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #107 στις: Ιούνιος 04, 2018, 07:06:50 πμ »
Δεν τα βγάζει όλα σε αυτούς και να τα βγάζει θέλει τρελό ψάξιμο. Δε γουστάρω να βλέπει ο καθένας που με πήραν για δουλειά. ουτε να ρωτάνε τη συνάδελφο μου πως προκύπτουν τα μόρια αναπηρίας. το θεωρώ "φακέλωμα". Ας βρουν άλλον τρόπο πχ να μπορούν μόνο εκπαιδευτικοί μέσω κωδικών να βλέπουν τους πίνακες και τις τοποθετήσεις

Το ζήτημα δεν ειναι τι γουστάρει(!!!) ή όχι ο καθένας, αλλά τι ειναι ορθό να γίνεται.
Η Διαύγεια καθημερινά έχει αναρτήσεις εγγράφων με όλα τα προσωπικά και υπηρεσιακά  στοιχεία μας, ας μην εθελοτυφλούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2018, 02:20:23 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #108 στις: Ιούνιος 04, 2018, 01:03:56 μμ »
Δεν τα βγάζει όλα σε αυτούς και να τα βγάζει θέλει τρελό ψάξιμο. Δε γουστάρω να βλέπει ο καθένας που με πήραν για δουλειά. ουτε να ρωτάνε τη συνάδελφο μου πως προκύπτουν τα μόρια αναπηρίας. το θεωρώ "φακέλωμα". Ας βρουν άλλον τρόπο πχ να μπορούν μόνο εκπαιδευτικοί μέσω κωδικών να βλέπουν τους πίνακες και τις τοποθετήσεις.

Και πώς θα ξέρουμε κατά ποιού θα κάνουμε ένσταση;

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #109 στις: Ιούνιος 04, 2018, 01:24:44 μμ »
Ανοησίες. Αν δεν υπάρχει σαφής ονομαστική κατάταξη των υποψηφίων, πως θα γνωρίζει κάποιος όταν θα γίνουν οι προσλήψεις αν αυτός που προσέλαβαν στην τάδε περιοχη ήταν όντως πάνω από εκείνον στα μόρια και δεν υπήρξε συμπαιγνία; Ποιός εμπιστεύεται ότι στην Ελλάδα μία τόσο αδιαφανής διαδικασία δεν θα γίνει πεδίο διαπλοκής και εξυπηρετήσεων;

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #110 στις: Ιούνιος 04, 2018, 03:38:40 μμ »
Πρόσβαση στους πίνακες μπορούν να έχουν οι αναπληρωτές με τους κωδικούς του οπσυδ. Ανάρτηση των πινάκων εκεί και των προσλήψεων.

@Anemos2017 δε χρειάζεται ο καθένας να έχει πρόσβαση στα στοιχεία. Γιατί να ξέρει ο καθένας σε ποια περιοχή μας πήραν. με τους κωδικούς μέσω οπσυδ μια χαρά βρίσκουμε τη σειρά μας
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #111 στις: Ιούνιος 04, 2018, 05:39:19 μμ »
Πρόσβαση στους πίνακες μπορούν να έχουν οι αναπληρωτές με τους κωδικούς του οπσυδ. Ανάρτηση των πινάκων εκεί και των προσλήψεων.

@Anemos2017 δε χρειάζεται ο καθένας να έχει πρόσβαση στα στοιχεία. Γιατί να ξέρει ο καθένας σε ποια περιοχή μας πήραν. με τους κωδικούς μέσω οπσυδ μια χαρά βρίσκουμε τη σειρά μας
Οι  αναπληρωτές ή οι 121.616 υποψήφιοι αναπληρωτές; 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2018, 05:49:39 μμ από LiK »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 344
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.