*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ13 και διορισμοι  (Αναγνώστηκε 9226 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xoriatsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
ΠΕ13 και διορισμοι
« στις: Απρίλιος 17, 2018, 10:06:58 πμ »
Καλημέρα,
Έχω τελειώσει το πολιτικών επιστημών εδώ και κάποια χρόνια. Δεν γνωρίζω σχεδόν καθόλου τί παίζει με διορισμούς..είδα πως για αναπληρωτές στη γενική παιδεία έχει αδιόριστους απο το 1980 στο ΠΕ13, Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να πάει κανείς ασπαιτε για την επάρκεια. Θα έχω μετά μικρή ελπίδα να μπω ως αναπληρώτρια?
Υπάρχει κάποια λύση για να διοριστεί κανείς με αυτό το πτυχίο? Είδα τώρα που θέλανε εφοριακούς αλλα δεν έχω προλάβει να πάρω το ecdl.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 17, 2018, 10:16:37 πμ από xoriatsa »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ13 και διορισμοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:16:26 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ13 και διορισμοι
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 17, 2018, 10:30:08 πμ »
Γενικά δεν υπάρχουν πολλοί ΠΕ13 στην εκπαίδευση, αλλά δεν προσλαμβάνονται και πολλοί αναπληρωτές νομικοί, αν δεν κάνω λάθος. Η παιδαγωγική επάρκεια από την ΑΣΠΑΙΤΕ αξίζει. Φυσικά τώρα με τις συγχωνεύσεις κλάδων έχει γίνει ενοποίηση των κλάδων ΠΕ10 Κοινωνιολόγων και ΠΕ13 Νομικών και Πολιτικών Επιστημών στον νέο κλάδο ΠΕ78 Κοινωνικών Επιστημών. Δεν ξέρω αν θα μπορέσεις σίγουρα να προσληφθείς ως αναπληρώτρια, αλλά στην περίπτωση που γίνει διαγωνισμός ΑΣΕΠ, θα είσαι σε πλεονεκτική θέση αν έχεις το πτυχίο ΕΠΠΑΙΚ από την ΑΣΠΑΙΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ13 και διορισμοι
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 17, 2018, 10:35:24 πμ »
Καλημέρα,
Έχω τελειώσει το πολιτικών επιστημών εδώ και κάποια χρόνια. Δεν γνωρίζω σχεδόν καθόλου τί παίζει με διορισμούς..είδα πως για αναπληρωτές στη γενική παιδεία έχει αδιόριστους απο το 1980 στο ΠΕ13, Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να πάει κανείς ασπαιτε για την επάρκεια. Θα έχω μετά μικρή ελπίδα να μπω ως αναπληρώτρια?
Υπάρχει κάποια λύση για να διοριστεί κανείς με αυτό το πτυχίο? Είδα τώρα που θέλανε εφοριακούς αλλα δεν έχω προλάβει να πάρω το ecdl.

Η μαμά μου είναι ΠΕ 13 της παντείου. Να σου πω πώς διορίστηκε αυτή (βέβαια πριν πολλά πολλά χρόνια).
έδωσε κατατακτήριες στο δημοτικής, πήρε επάρκεια, και διορίστηκε κατ' ευθείαν στην πρωτοβάθμια ως δασκάλα. Μετά από λίγα χρόνια έκανε μετάταξη στη δευτεροβάθμια. Η μετάταξη έγινε το 1995, κάπου εκεί.

Οι συνάδέλφοί της είναι μεγάλης ηλικίας , πράγματι.....όπως και η ιδία. Έχω την εντύπωση ότι οι κοινωνιολόγοι είναι περισσότεροι (έχουν πάνω κάτω τις ίδιες αναθέσεις)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158572
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 593
Σύνολο: 618

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.