*

Αποστολέας Θέμα: Ιδιαίτερα αγγλικών - ιδιωτικό σχολείο  (Αναγνώστηκε 1931 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος october2010

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ιδιαίτερα αγγλικών - ιδιωτικό σχολείο
« στις: Μάιος 19, 2018, 11:36:47 μμ »
Γεια σε όλους! Μου ζητήθηκε να αναλάβω ένα παιδάκι που πάει σε ιδιωτικό σχολείο. Στο σχολείο κάνουν το Top team. Να χρησιμοποιήσω αυτη τη σειρά η να κάνουμε άλλα βιβλία?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιαίτερα αγγλικών - ιδιωτικό σχολείο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:02:48 »

Αποσυνδεδεμένος maria42

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα αγγλικών - ιδιωτικό σχολείο
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 24, 2018, 02:04:56 μμ »
Μια χαρά είναι το Τοp Team.Δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις. Κάνουν την Α Junior ή το One year course; Αν κάνουν την Α junior καλό είναι να συνεχίσεις του χρόνου με το  ίδιο για τη B Junior. Μετά αν είναι καλός μαθητής-τρια βλέπεις με ποιο θα συνεχίσεις; Κανονίσατε πόσες ώρες την εβδομάδα θα κάνετε;

Αποσυνδεδεμένος october2010

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα αγγλικών - ιδιωτικό σχολείο
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 01, 2018, 05:28:06 μμ »
Ξεκινήσαμε το Top team, one-year course. 2 φορές την εβδομάδα από μια ώρα. Το παιδί όμως, αν και στο σχολείο έχουν φτάσει στο Lesson 15, έχει απίστευτα κενά!!! Πριν από μένα έκανε μάθημα με μια Αμερικανίδα, έτσι μου είπαν οι γονείς, αλλά δεν μπορεί να προφέρει π.χ. το this. Δεν ξέρω πραγματικά. Ίσως προτείνω άλλο ένα μάθημα μόλις σταματήσει το σχολείο.
Σ' ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο και μου απάντησες! 

Αποσυνδεδεμένος maria42

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα αγγλικών - ιδιωτικό σχολείο
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 03, 2018, 10:50:43 μμ »
Αν κατάλαβα καλά , εκτός από το σχολείο το παιδί έκανε και ιδιαίτερο με Αμερικανίδα εξτρά; Και να μην μπορεί να πει δυο τρεις απλές λέξεις; Η γνώμη μου είναι τότε να ξεκινήσετε από το αλφάβητο. Αν δεις ότι το παιδί δυσκολεύεται τότε μάλλον έχει μαθησιακές δυσκολίες. Σε αυτή την περίπτωση από την ως τώρα εμπειρία μου δύο σειρές μπορούν να βοηθήσουν το παιδί α) Ι like Junior A ή αν θες one year course το Super Junior A to B,Super Course  ή  β) Family and Friends  2nd Edition , A Junior ( δεν έχει one year course) Oxford. To πρώτο ισως ήδη το έχεις από εκθεση αλλιώς στο στέλνουν , το δεύτερο μπορείς εύκολα να το κατεβάσεις με όλα components από διαδίκτυο. Αν τώρα οι γονείς τσιγγουνεύονται να πάρουν άλλα βιβλία πας αναγκαστικά με το top team αλλά σε πολύ πιο αργους ρυθμούς. Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να ξεκινήσεις από την αρχή μια αναλυτική επανάληψη- εμπέδωση με όποιο βιβλίο και αν επιλέξεις και ειδικα τα γραμματικά φαινόμενα να τα κάνετε με χρωματιστά χαρτάκια που βοηθούν πολύ τα παιδιά με μαθησιακές δυσκολίες ή ΔΕΠΥ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1157993
  • Σύνολο θεμάτων: 19192
  • Σε σύνδεση σήμερα: 421
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 336
Σύνολο: 339

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.