*

Αποστολέας Θέμα: Ανατολική Αττική  (Αναγνώστηκε 32903 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 17, 2012, 09:08:10 μμ »
     Και'γω πέρυσι ήμουν Λαύριο(300€ βενζίνη,διόδια κλπ)αλλά μου έμεναν.Μένω Αγία Παρασκευή.Φέτος μ'έστειλαν Ιεράπετρα και ξεπαραδιάστηκα!Δεν έμεινε φράγκο.Επομένως, αν ρωτάς εμένα ,  χίλιες φορές Αττική παρά επαρχία.Δε συμφέρει πια.Και΄γω θα δηλώσω τα πάντα στην Αττική αλλά μέχρι εκεί,χιλιόμετρο παραπέρα!Βέβαια αν δεν έχεις κοινωνικά κριτήρια μην περιμένεις να σε πάρουν κοντά.Τα πιο κοντινά τα παίρνουν άλλοι.Εγώ υποθέτω Λαύριο,Σαρωνίδα, Παλαιά Φωκαία,Ανάβυσσο και όλα τα πέριξ.Καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανατολική Αττική
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:38:46 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 17, 2012, 10:11:37 μμ »
μαρουσι κερατεα, απο αττικη οδο, σε 25-30 λεπτα και 15 ευρω ημερησιως (αττικη οδο συν βενζινη),
αναλογια στο σερβις δεν εβαλα, ουτε λοιπες φθορες

Αποσυνδεδεμένος Geo75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 17, 2012, 10:54:39 μμ »
@raniasop

Πέρυσι είχες εισόδημα 12000 περίπου εάν δούλεψες από την αρχή της σχολικής χρονιάς. Φέτος θα έχεις 8000! Είναι και αυτός ένας λόγος που σου φάνηκε τόσο μεγάλη η διαφορά. 

Βασικά, πρέπει κάποιος να έχει σοβαρό πρόβλημα κατανόησης απλών μαθηματικών πράξεων για να επιλέξει περιοχή μακριά από την "βάση" του. Ξέρω άτομα τα οποία ήταν ελλειμματικά λόγο "τικαρίσματος κουτιού" την τελευταία χρονιά. Και γιατί; Το καρότο (διορισμός) απλά δεν υπάρχει πια. Δεν μπορεί κάποιος να δουλεύει και να είναι αρνητικός στο τέλος της ημέρας.

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 18, 2012, 12:51:33 πμ »
σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! μαλλον θα δυσκολευτω αρκετα στην μετακινηση γιατι κοινωνικα κριτηρια δεν εχω οποτε μαλλον δεν γλυτωνω και τις απομακρυσμενες περιοχες! και που να νοικιασεις σπιτι πχ λαγονησι?? θα ειναι πανακριβα τα ενοικια! ελεγα να ρισκαρω να δηλωσω μονο α,β,γ,δ αθηνας και α πειραια,,γιατι ειμαι α φαση και χανω την αθηνα λογω επιλογων...τι λετε?ρισκαρω πολυ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανατολική Αττική
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:38:46 »

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 18, 2012, 12:52:17 πμ »
σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! μαλλον θα δυσκολευτω αρκετα στην μετακινηση γιατι κοινωνικα κριτηρια δεν εχω οποτε μαλλον δεν γλυτωνω και τις απομακρυσμενες περιοχες! και που να νοικιασεις σπιτι πχ λαγονησι?? θα ειναι πανακριβα τα ενοικια! ελεγα να ρισκαρω να δηλωσω μονο α,β,γ,δ αθηνας και α πειραια,,γιατι ειμαι α φαση και χανω την αθηνα λογω επιλογων...τι λετε?ρισκαρω πολυ?

ειμαι στην 930 σειρα περιπου

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 18, 2012, 01:07:29 πμ »
Συγνώμη αν επιτρέπεται, πέρσι ήσουν σε αυτή τη σειρά και σε κάλεσαν στην πρώτη φάση Αθήνα;Γιατί μου φαίνεται λίγο περίεργο αυτό. Θεωρητικά είσαι αρκετά ψηλά στον πίνακα, αλλά συνήθως πρώτη φάση καλύπτουν λεκανοπέδιο Αττικής (που συνήθως πάνε οι πρώτοι του πίνακα) και νησιά γι' αυτό το λέω. Και φέτος βλέπεις πως είναι τα πράγματα, όλα ρευστά. Για καλό και για κακό σκέψου να βάλεις και κάποιες παραπάνω περιοχές. Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι θα καλεστείς αναπληρώτρια (σύμφωνα και με τα περσινά δεδομένα) αλλά σου ξαναλέω βλέπεις πως είναι τα πράγματα. Έπειτα παίζει ρόλο και σε ποιά φάση θες να καλεστείς. Αν βάλεις μόνο Αθήνα, ίσως να σε προσπσεράσει το σύστημα στην πρώτη φάση και να καλεστείς β ή γ φάση.

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 18, 2012, 01:48:59 πμ »

φετος ημουν κορινθο! φυσικα και εχασα την αθηνα! δεν θα με πειραζε να με επαιρναν β η γ φαση αλλα να μην με παρουν καθολου! φοβαμαι να ρισκαρω!αλλα καθε χρονο το ιδιο γινεται! χανω την αθηνα απο φοβο! δεν ξερω...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2012, 09:11:52 πμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 18, 2012, 02:13:55 πμ »
Εγώ με σειρά κοντά στο 1250 καλέστηκα α φάση αλλά Κυκλάδες και είχα δηλώσει  και το κουτάκι που λέει ότι αποδέχομαι σε όλη την Ελλάδα. Ξέρω τις περιπτώσεις 2 συναδέλφων φέτος, η μία πιο κάτω από μένα στον πίνακα (νομίζω πάνω από 1350), με την άλλη πάνω - κάτω κοντά είμαστε στον πίνακα, οι οποίες έμαθα ότι και οι 2 καλέστηκαν Α Αθήνας αλλά με την Γ φάση. Αν δεν σε πειράζει το σε ποιά φάση θα καλεστείς, νομίζω ότι μπορείς να ρισκάρεις. Σου ξαναλέω και πάλι, αν βάλεις μόνο Αθήνα με αυτή τη σειρά στον πίνακα λίγο δύσκολο το κόβω να σε πάρει από την πρώτη φάση, γιατί παίζει ρόλο το τι έχουν δηλώσει και οι απο κάτω από σένα στον πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 18, 2012, 10:19:17 πμ »
οπως διαβασα παραπανω αν είναι να δινεις 300-400 ευρω σε βενζινες-διοδια κλπ, καλυτερα να περιμενεις 1-2 φασεις και εφοσον εχεις καλη σειρά να ερθεις κοντα στο σπιτι σου.
αλλωστε με τα λεφτα του ΟΑΕΔ μια η αλλη ερχεται....

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 18, 2012, 12:39:12 μμ »
δεν ξερω ποτε ειναι οι δικες σας φασεις, αλλα αν πας αργα ξεχνα τον οαεδ, πρεπει να εχεις πανω απο καποια ενσημα για να παρεις

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 18, 2012, 01:06:16 μμ »

φετος ημουν κορινθο! φυσικα και εχασα την αθηνα! δεν θα με πειραζε να με επαιρναν β η γ φαση αλλα να μην με παρουν καθολου! φοβαμαι να ρισκαρω!αλλα καθε χρονο το ιδιο γινεται! χανω την αθηνα απο φοβο! δεν ξερω...
      Aυτό ακριβώς παθαίνουν πολλοί σαν και σε σένα(και'γω μέσα).Από φόβο βάζαμε τα πάντα και στην επόμενη φάση έπαιρναν στην Αθήνα.Και έβλεπες το φαινόμενο να είσαι εσύ μπροστά στον πίνακα και να έχεις καταλήξει στην πινέζα του χάρτη και άλλοι μετά από σένα...χαλαρά στην πρωτεύουσα.Και επειδή αυτά είναι επιλογές και δεν μπορείς να κατηγορήσεις κανέναν παρά μόνο τους φόβους σου,πρόσεξε τι θα δηλώσεις φέτος.Αυτό που φοβάμαι φέτος είναι μην έχουμε αισθητή μείωση στις προσλήψεις και πάρουν σε κάθε νομό λιγότερους αναπληρωτές και μείνουμε στον άσο.
      'Οπως κατάλαβες όλοι στο ίδιο ζουμί βράζουμε!

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 18, 2012, 01:07:15 μμ »
αυτο θελω κι εγω! δεν με νοιαζει να ειμαι β η γ φαση αρκει να ειμαι στην αθηνα! θεωρειται οτι υπαρχει πιθανοτητα να μην με παρουν καθολου? φετος ηρθαν με μεταθεση 89 ατομα στην αθηνα,μηπως δεν υπαρξουν πολλα κενα και την πατησω? εχω βεβαια καλη σειρα και αν παρει γυρω στα 150 ατομα μονιμους θα παω στην 780 σειρα περιπου!

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 18, 2012, 01:08:10 μμ »
επισης φοβαμαι μην γινει 6ωρο και μειωθουν τα κενα!

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 18, 2012, 01:14:15 μμ »
raniasop
σωστα τα λες!!! ετσι ακριβως ειναι!! ειναι μεγαλη αδικια ετσι οπως γινεται!! μπορει βεβαια να πιασουμε αθηνα αλλα το να μεινουμε εκτος δεν θελω καν να το σκεφτομαι!!!! αλλα βαρεθηκα τις μετακινησεις! ο μισθος ειναι για κλαματα! πως να συντηρει καποιος ολοκληρο σπιτι μονος του με 750Ε που θα φτασει ο μισθος?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2012, 01:21:35 μμ από newseditor »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159621
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 432
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.