*

Αποστολέας Θέμα: Ανατολική Αττική  (Αναγνώστηκε 32943 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 18, 2012, 03:18:07 μμ »
Όσον αφορά τον ΟΑΕΔ  που λέει ο Physikos13 νομίζω πως δεν θα  έχεις πρόβλημα αν καλέστεις σε μία από τις 3 πρώτες φάσεις (η 3η φάση πέρσι έγινε τον Οκτώβρη αν θυμάμαι καλά) και αφού δουλεύεις συνεχόμενα και τα προηγούμενα χρόνια (πάντα βέβαια με τα ως τώρα δεδομένα και αν δεν γίνουν αλλαγές στο επίδομα ανεργίας) Αφού δεν σε πειράζει η αναμονή των φάσεων.. ρίσκαρέ το.
Τώρα όσον αφορά τους διορισμούς των μονίμων γιατί 150; Εμένα σε άλλο topik μου είπαν ότι 77 έχουν απομείνει στο δικό μας κλάδο για διορσμό. Πιστεύεις ότι θα κάνει και συμπληρωματικούς διορισμούς; Μακάρι να πάρει 150 (και εμένα αυτό το νούμερο με βολεύει) αλλά εδώ που φτάσαμε, να λέμε ας πάρει και τους 77 ότι κάτι είναι και αυτό...
Να σε ρωτήσω κάτι elenav; Δεν είναι βέβαια θέμα του παρόντος topik, αλλά μιας και το έθιξες. Ξέρεις κάτι περισσσότερο όσον αφορά το 6άωρο; Είχα ακούσει ότι θέλουν να τα κάνουν όλα κλασικά - ολοήμερα με ωράριο μέχρι τις 2, και στο διάστημα 10-12 να συνυπάρχουν και οι 2 νηπιαγωγοί μέσα στην τάξη. Υπάρχει κάποια εξέλιξη πάνω σε αυτό το θέμα; Πάντως από συζητήσεις με κάποιους συναδέλφους που δούλεψαν αυτή τη χρονιά τα νηπιαγωγεία πρέπει να είναι τίγκα από εγγγραφές, άρα λογικά υπάρχουν ανάγκες σε εκπαιδευτικό προσωπικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2012, 03:22:10 μμ από vickym »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανατολική Αττική
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:32:54 »

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 18, 2012, 03:41:45 μμ »
Όσον αφορά τον ΟΑΕΔ  που λέει ο Physikos13 νομίζω πως δεν θα  έχεις πρόβλημα αν καλέστεις σε μία από τις 3 πρώτες φάσεις (η 3η φάση πέρσι έγινε τον Οκτώβρη αν θυμάμαι καλά) και αφού δουλεύεις συνεχόμενα και τα προηγούμενα χρόνια (πάντα βέβαια με τα ως τώρα δεδομένα και αν δεν γίνουν αλλαγές στο επίδομα ανεργίας) Αφού δεν σε πειράζει η αναμονή των φάσεων.. ρίσκαρέ το.
Τώρα όσον αφορά τους διορισμούς των μονίμων γιατί 150; Εμένα σε άλλο topik μου είπαν ότι 77 έχουν απομείνει στο δικό μας κλάδο για διορσμό. Πιστεύεις ότι θα κάνει και συμπληρωματικούς διορισμούς; Μακάρι να πάρει 150 (και εμένα αυτό το νούμερο με βολεύει) αλλά εδώ που φτάσαμε, να λέμε ας πάρει και τους 77 ότι κάτι είναι και αυτό...
Να σε ρωτήσω κάτι elenav; Δεν είναι βέβαια θέμα του παρόντος topik, αλλά μιας και το έθιξες. Ξέρεις κάτι περισσσότερο όσον αφορά το 6άωρο; Είχα ακούσει ότι θέλουν να τα κάνουν όλα κλασικά - ολοήμερα με ωράριο μέχρι τις 2, και στο διάστημα 10-12 να συνυπάρχουν και οι 2 νηπιαγωγοί μέσα στην τάξη. Υπάρχει κάποια εξέλιξη πάνω σε αυτό το θέμα; Πάντως από συζητήσεις με κάποιους συναδέλφους που δούλεψαν αυτή τη χρονιά τα νηπιαγωγεία πρέπει να είναι τίγκα από εγγγραφές, άρα λογικά υπάρχουν ανάγκες σε εκπαιδευτικό προσωπικό.

πιστευω οτι θα παρει περιπου 150 ατομα καθως θα κανει 1000+ διορισμους απο τις οποιες οι 250 ειναι για πρωτοβαθμια.τα οργανικα κενα των δασκαλων ειναι πολυ λιγα και τα δικα μας περιπου 476 αρα ευελπιστω οτι θα ειναι περιπου 150! για το 6ωρο δεν γνωριζω κατι απλα το φοβαμαι μηπως μειωθουν τα κενα αν τεθει σε ισχυ.

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 18, 2012, 04:16:15 μμ »

φετος ημουν κορινθο! φυσικα και εχασα την αθηνα! δεν θα με πειραζε να με επαιρναν β η γ φαση αλλα να μην με παρουν καθολου! φοβαμαι να ρισκαρω!αλλα καθε χρονο το ιδιο γινεται! χανω την αθηνα απο φοβο! δεν ξερω...

όλοι πάνω κάτω νομίζω τις ίδιες σκέψεις κάνουμε φέτος... εγώ είμαι από βοιωτία κι έχω δουλέψει 3 χρονιές ως αναπληρώτρια. κάθε χρόνο και αλλού δηλώνοντας και το κουτάκι. εννοείται πως πριν ΔΝΤ δεν ειχα κανένα θέμα, αλλά φέτος ζορίστηκα πάρα πολύ.. ήμουν διορισμένη Μεσσηνία σε ένα χωριό όπου το νηπιαγωγείο άνοιξε μετά από 3 χρόνια αναστολής λειτουργίας και μάλιστα ως παράρτημα!!! κι εγ΄ψ ζυγίζω τις επιλογές μου και προβληματίζομαι... έχω θέση περίπου 1100 (με τα περσινά δεδομένα έμπαινα βοιωτία στην γ φάση) οπότε αποφάσισα να το ρισκάρω και να πάω την αίτησή μου με μια και μόνο επιλογή.
μια φίλη μου και συνάδελφός μας δούλεψε την χρονιά που κλείσαμε γέρακα.. πηγαινοερχόταν καθημερινά από περιστέρι και της ήρθε μια ή άλλη...

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 18, 2012, 04:55:51 μμ »
πιστευω οτι θα παρει περιπου 150 ατομα καθως θα κανει 1000+ διορισμους απο τις οποιες οι 250 ειναι για πρωτοβαθμια.τα οργανικα κενα των δασκαλων ειναι πολυ λιγα και τα δικα μας περιπου 476 αρα ευελπιστω οτι θα ειναι περιπου 150! για το 6ωρο δεν γνωριζω κατι απλα το φοβαμαι μηπως μειωθουν τα κενα αν τεθει σε ισχυ.

Αν και εκτός topic, θ'απαντήσω...Αρχικά οι διορισμοί που θα γίνουν θα καλύψουν λειτουργικά κενά...Για το 6ωρο ακούγονται διάφορα,αλλά κάτι επίσημο ακόμα δεν υπάρχει...
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανατολική Αττική
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:32:54 »

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 10, 2012, 08:16:30 μμ »
Συνάδελφοι γνωρίζετε που ακριβώς είναι το 4ο νηπ/γείο Λαυρίου ..; Ευχαριστώ ;)
Να λες αυτό που σκέφτεσαι κ΄να σκέφτεσαι αυτό που λες..

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 10, 2012, 09:30:29 μμ »
Βρες απο την πρωτοβάθμια το τηλ του σχολείου και πάρε να μαθεις

Αποσυνδεδεμένος elena_kfx2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 11, 2012, 12:08:06 πμ »
Καλησπέρα! Ξέρει κανείς ποιές περιοχές στην Β ανατολικη Αττική είναι ''περιζήτητες" ?  Και γενικά οτι αλλη πληροφορια έχετε!!! :) :)

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 12, 2012, 01:21:42 πμ »

Οι κοντινότερες προς το "κλεινόν άστυ"
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος labc81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Ανατολική Αττική
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 11:34:20 μμ »
Θα μπορούσε κάποιος συνάδελφος της δευτεροβάθμιας να μου δώσει καμιά πληροφορία για σχολεία της β ανατολικής Αττικής;
Κατα προτίμηση όσα ανηκουν στον δήμο Αχαρνών.

Ευχαριστώ :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 346
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 334
Σύνολο: 334

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.